Superior Team 24 - staň se profíkem

Tak zvaný babyboom přináší v posledních letech doslova žně prodejcům dětských kol. Proto vám dnes představíme jedno z těch hodně zajímavých...

Autor: Petr Bureš
Foto: Petr Bureš
Superior Team 24 - staň se profíkem

Když se řekně dětské kolo, mnozí si představí klasické nejmenší dětské 12" kolo s blatníky, křiklavými barvami a nejlépe ještě třásničkami na řídítkách a plastovým košíkem před nimi. Ano, i takto může dětské kolo vypadat, a prodávají se jich tisíce, ale dnes bude řeč přeci jenom o jiném dětském kole. O kole určeném pro starší děti, které navíc mají už s kolem určité zkušenosti a potřebují i přes svůj stále ještě nízký věk lépe vybavené kolo.

Pro takovéto případy začíná stále více firem přicházet s nabídkou tak zvaných závodních dětských kol, která se oproti těm běžně nabízeným a výrazně levnějším liší jak v osazení, tak v celkovém pojetí kola. Tyhle biky totiž mnohdy používají "dospělácké" materiály rámu i některé komponenty a celkově jsou od počátku stavěny s důrazem na sportovní charakter jak samotného kola, tak především jeho uživatele.

Ostatně když dnes vyrazíte na některý z velkých renomovaných cyklistických seriálů, většinou tam v rámci programu najdete i nejednu dětskou kategorii a v ní desítky závodů chtivých capartů, kteří si to od odrážedel až po 24 resp. 26" kola rozdávají v kategoriích od těch předškolních až po ty  juniorské.

Český Superior patří mezi značky, které již mnoho let nabízejí kromě jiných i takováto kola a právě TEAM 24 míří mezi výše uvedenou cílovou skupinu, která ocení jak slušné osazení, tak sportovní geometrii či rozumnou váhu kola.

Rám biku je svařený z trubek slitiny hliníku 6061.T6 s tím, že celkový design vychází z týmových dospěláckých biků, a to včetně černo-bílo-červeného laku. S mohutnou spodní rámovou trubkou tu kontrastuje plochá horní rámovka i subtilní zadní stavba. Díky tomu je rám dostatečně tuhý, a přitom bike neváží příliš moc.

Zajímavým prvkem šetřícím hmotnost jsou také imbusem utahované osy nábojů, které jsou jinak upnuty v klasických rychloupínákových patkách. Samozřejmostí zde jsou hydraulické kotoučovky a specifikace jednopřevodníkového pohonu.

Seznam stránek článku:

 1. Superior Team 24 - staň se profíkem
 2. Výbava - závodní replika
 3. Fotogalerie
Přečteno - 18225x Tagy: superior dětská kola
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. TechnikaFotogalerie: Superior eXF 9049 R
  Fotogalerie: Superior eXF 9049 R
 2. Testy - RecenzeTEST: Superior eXF 9049 R
  TEST: Superior eXF 9049 R
 3. PreviewDětská 29? Rock Machine Thunder 29 HD LTD je řešení
  Dětská 29? Rock Machine Thunder 29 HD LTD je řešení
 4. TechnikaFotogalerie: Superior XF 999 TR
  Fotogalerie: Superior XF 999 TR
 5. Testy - RecenzeTEST: Superior XF 999 TR
  TEST: Superior XF 999 TR
 6. TechnikaFotogalerie: Superior XF Team Issue
  Fotogalerie: Superior XF Team Issue

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #5 petr.bazant - vloženo: 24.04.2018 v 23:05:41

  odpověď na Paklík — #4 Tohle je na jinou diskuzi. Za mě si myslím, že by si to kluci u Supa měli opravit a že 24" kolo vydávat za závodní stroj pro děti od 130 - 155 cm je nesmysl. U 27,5" sami uvádějí 130 - 160 cm. Děti od výšky 130cm bez problémů zvládnou 26" kolo, samozřejmě s nejmenším rámem. A jen k těm závodům, 100 kluků na startu v jedné kategorii je pěkný masakr. Přijdeme mi, že počet závodících dětí, rok od roku, roste. Předpokládám, že většinu z nich to i baví :)

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #4 Paklík - vloženo: 24.04.2018 v 21:54:50

  odpověď na petr.bazant — #3 Ahoj kolegové, kamarádi.

  5 - leté dítě na 24" kole. Kolik měřilo. Ptám se?

  Nehodnotím trasu kudy měli jet závod. Neznám.

  A tedy otázka. Je to normální? Jako, že ho to má bavit? Koho.

  Děcko chce závodit, má normální kolo, třeba za desítku, což není málo a kecky. Potká se s mimozemšťanama na haluzkách a carbonu. Po takovém zážitku končí s cyklistikou.

  Není každej Sagan, který vyhrával za mala, na tom co mu dali do ruky.

  Tyhle holky a kluci se už nevrátí.

  Co říkáš Pepo Hladíku? Máš pravdu.

  1. na tento komentář reaguje petr.bazant — #5
  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #3 petr.bazant - vloženo: 24.04.2018 v 21:22:17

  odpověď na petan — #2 Trasa Žáků I, kteří by ještě výškově odpovídali doporučení Supa, byla v Praze pro 24" nesjízdná. Na 24" kolech jelo max. 5 leté dítě a to ještě byla spíš vyjímka. Mě zaráží velikost kol a velikost rámu vůči doporučené výšce postavy. To že, Žáci mají karbonové rámy, na karbonových zapletených kolech s galuskama a DI2 je samozřejmě extrém :)

  1. na tento komentář reaguje Paklík — #4
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #2 petan - vloženo: 24.04.2018 v 18:09:50

  odpověď na petr.bazant — #1 No otázkou je, co je správně? Jestli to co říká superior o doporučené výšce, nebo to, že se v těchto kategoriích běžně objevují 26" a občas i 27,5" kola. Osobně mi přijde, že rodiče občas ztrácejí soudnost v tom na co ty děti posaděj.

  1. na tento komentář reaguje petr.bazant — #3
  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #1 petr.bazant - vloženo: 24.04.2018 v 11:58:50

  Doporučuji návštěvu nějakého ze sobotních závodů Českého poháru MTB XCO a podívat se na čem děti závodí. Pro děti o výšce 130 - 155cm je 24" úsměvné :)

  1. na tento komentář reaguje petan — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744