TEST: Fox Dropframe

Váháte, jestli by vašemu jízdnímu stylu seděla malá, nebo větší integrální helma? A co takhle něco mezi? Na tuto otázku vám možná pomůže odpovědět Fox se svojí novou “openframe” helmou Dropframe...

Autor: Jan Měšťák
Foto: Jan Měšťák
TEST: Fox Dropframe

Dropframe designově vychází z “větší” integrální helmy Proframe. Zezadu od sebe tyto dvě helmy prakticky nerozeznáte. Rozdílu si všimnete až při pohledu z boku, zejména díky chybějícímu náustku a také díky velkým otvorům kolem uší.

Když už jsme u těch otvorů, tak Dropframe jich nabízí celkem patnáct, 8 vstupních a 7 výstupních. Hluboká skořepina pokryje většinu hlavy, včetně celého zátylku a uší. Designovou stránku má na starosti odlehčený ABS plast, díky kterému pěnovou konstrukci spatříte až při bližším setkání, a to ve větracích otvorech.

Příznivce mipsu bohužel zklamu. Dropframe jím na rozdíl od větší sestry nedisponuje. Ochranu od vibrací a tvrdšího styku s nepohyblivým předmětem, skálou stromem či zemí má na starosti EPS pěna s technologií Varizorb. Ve zkratce jde o dvě tvrdosti použité pěny v kónickém profilu. Přičemž jedna obstarává menší rány jako hrabankoryt (rytí hlavou v zemi), zatímco ta druhá je připravena se poprat s větším kalibrem, jako je právě skála, strom nebo například pouliční osvětlení při cestě z hospody.

Dominantou helmy je bezesporu velkorysý kšilt, který svou polohou usměrňuje přísun vzduchu do vstupních otvorů skeletu. Kšilt je bohužel s helmou spojen napevno bez možnosti polohování, ale nikterak by neměl bránit výhledu jezdce. 

 Aby helma zůstala na svém místě, tedy na hlavě, zajišťuje magnetická přezka od firmy Fidlock. Tento upínací systém se pyšní snadným zapínáním a rozepínáním, které zvládnete jednou rukou i v rukavicích.

 Dropframe je samozřejmě připravena pojmout velké mx brýle. V zadní části je tvarově uzpůsobena popruhu, aby po dobu jízdy necestoval. Navíc ve Foxu mysleli i na malé brýle a v helmě jim přizpůsobili výstelku pro nožičky. 

S helmou se dodává Fit kit, respektive několik různě tlustých výstelek, díky kterým si helmu přizpůsobíte přesně dle proporcí vaší hlavy. Výstelky jsou antibakteriální a můžete je po parném dni bez obav prohnat pračkou. 

Pokračovat na: S helmou na hlavě
Přečteno - 14012x Tagy: testy fox
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. TechnikaFotogalerie: Orbea Rise M10
  Fotogalerie: Orbea Rise M10
 2. Testy - RecenzeTEST: Orbea Rise M10
  TEST: Orbea Rise M10
 3. TechnikaFotogalerie: 2x Qayron One.Dr
  Fotogalerie: 2x Qayron One.Dr
 4. Testy - RecenzeTEST: Ocel, nebo hliník - 2x Qayron One.Dr
  TEST: Ocel, nebo hliník - 2x Qayron One.Dr
 5. DoplňkyTEST: e*thirteen Helix Race 12
  TEST: e*thirteen Helix Race 12
 6. TechnikaFotogalerie: Kellys Theos R50
  Fotogalerie: Kellys Theos R50

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #4 SKB 77 - vloženo: 19.09.2019 v 21:18:33

  odpověď na LaSouche — #1 vypadá dobře

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #3 janmestak - vloženo: 18.09.2019 v 18:52:28

  odpověď na Jirka Stratil — #2 jednu tam mám :)

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #2 Jirka Stratil - vloženo: 18.09.2019 v 08:34:41

  odpověď na LaSouche — #1 a prave proto tady neni zadna fotka cloveka v prilbe. Jinka by vypadal jak princezna Leia ze star wars :D

  1. na tento komentář reaguje janmestak — #3
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #1 LaSouche - vloženo: 17.09.2019 v 00:56:31

  Vypadá hrozně

  1. na tento komentář reaguje Jirka Stratil — #2
  2. na tento komentář reaguje SKB 77 — #4
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744