Uplynulý víkend zažil malou cyklokrosovou revoluci! Se stále masivnějším uváděním gravel biků na trh na sebe nenechalo dlouho čekat ani závodní pojetí. V USA se letos jel i šampionát těchto kol a ve Švýcarsku se jel druhý ročník třídenního etapového závodu Cyclocross Tortour! Celkem závodníci absolvovali 177 km s převýšením 2600 metrů... No, a pokud si myslíte, že závod láká jen amatéry a hobíky s dlouhými fousy, tak jste na omylu. Etapáček s účastí 150 závodníků z 15 zemí vyhrál domácí profík Simon Zahner před Marcelem Wildhaberem!

Kdybyste o akci, která má v plánu i své další verze, přemýšleli, tak lovte informace zde: www.tortour.com

15.02.2017 - Závody - autor: Jan Nemec - 3278x cyklokros
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. ZávodyFotogalerie: Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024
    Fotogalerie: Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024
  2. Mistrovství světaZdeněk Štybar: "Nemohl jsem se rozloučit na lepším místě"
    Zdeněk Štybar: "Nemohl jsem se rozloučit na lepším místě"
  3. Mistrovství světaBoroš v Táboře vyrovnal své maximum, dojel sedmý, Van der Poel pošesté mistrem

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
  1. avatar
    #2 Martin Bali-Jenčík - vloženo: 15.02.2017 v 20:22:39

odpověď na capo — #1 Tak ten závod byl zorganizován pro cyklokrosová kola, a tomu byla přizpůsobena i trasa, proto se ho zúčastnili závodníci na cyklokrosových kolech. MTB nejsou dle mého názoru určena a priori k tomu, aby se na nich jezdilo v terénech, které zvládnou kola cyklokrosová. Nebo dokonce silniční - viz zvrácená (nejen) česká obliba v ježdění na MTB na vyasfaltovaných cyklostezkách či dokonce rovnou po silnicích.

Jízda na cyklokrosovém kole je jiný sport než MTB, jiná disciplína, úplně jiný zážitek. Kdo nemá cyklokrosové kolo, nikdy nepoznal, co je to pravá terénní cyklistika, která je tu o cca 60 let déle než MTB. :-)

odpověz na tento komentář
  2. avatar
    #1 capo - vloženo: 15.02.2017 v 14:26:33

Asi je to o terénu především, ale za předpokladu že by to pravidla dovolovala, nebylo by lepší (rychlejší) jet na biku? Chápu cyklokros na okruhu kde jsou jasná pravidla a věřím že tam by se nikdo na MTB nechytal, ale mimo okruh?