SP cyklokros Waterloo 2018: Nash 3. a Boroš 10.


Netradičně jako první do Světového poháru cyklokrosařů odstartovali muži, v centrále společnosti Trek ve Waterloo se poprvé v kariéře z vítězství radoval Toon Aerts (BEL, Telenet Fidea Lions). Jako druhý proťal cíl úřadující mistr světa Wout van Aert (BEL, Crelan Charles), bronz má další Belgičan Laurens Sweeck (BEL, Pauwels Sauzen - Vastgoedservice). 

Jediný český účastník závodu Michael Boroš (Creafin Tüv Sud) dojel desátý, novou sezonu tak zahájil téměř totožně jako vloni, kdy skončil devátý.

Závod žen byl pro diváka daleko zajímavější, o zlato se totiž bojovalo až do posledních desítek metrů, kde více sil prokázala Mariane Vos (Waowdeals Pro) před domácí Ellen Noble (USA, Trek Factory). Mariane tak vystoupala na stupínek nejvyšší v cyklokrosových SP už po dvacáté! Radost českým fanouškům pak třetím místem udělala Kateřina Nash (Clif Pro), když se v závěrečném, šestém okruhu, dokázala odpoutat od Evie Richards (GBR, Trek Factory).

SP XCO #7 La Bresse 2018: výsledky XCO

 


Ženy U23:
1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:22:01 hod.
2. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +0:33
3. Ronja Eibl (GER) +1:37
4. Marika Tovo (ITA) +3:02
5. Haley Batten (USA, Clif Pro) +3:53

Celkové pořadí SP 2018 ženy U23: 
1. Frei 610 bodů, 2. Degn 435, 3. Richards 410, 4. Tovo 267, 5. Urruty 183... 16. Czeczinkarová 73, 38. Průdková 13.

SP XCO #7 La Bresse 2018: startovní listiny XCO


V závěrečném dni finálového závodu SP v La Bresse je na programu cross country, a to ve čtyřech kategoriích. Už v 8:30 startují dámu do 23 let /4 kola/, v 10:15 muži U23 /5 kol/, v 12:20 ženy Elite /5 kol/ a v 14:50 muži Elite /6 kol/.

SP DHI #7 La Bresse 2018: výsledky DHI

Ženy Elite:
1. Rachel Atherton (GBR, Trek Factory) 2:51.421 min.
2. Tahnee Seagrave (GBR, Transition - Muc Off) +0.638
3. Myriam Nicole (FRA, Commencal - Vallnord) +11.662
4. Tracey Hannah (AUS, Polygon UR) +12.036
5. Katy Curd (GBR) +15.112

Celkové pořadí SP DHI 2018:
1. Atherton 1476 bodů, 2. Seagrave 1316, 3. Hannah 1055, 4. Nicole 810, 5. Hrastnik 771... 24. Bártová 55.

SP XCO #7 La Bresse 2018: výsledky Short track


Ženy Elite:
1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 20:25 min.
2. Barbara Benko (HUN, Focus XC) +0:08
3. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:11
4. Allesandra Keller (SUI, Thömus RN Racing) +0:14
5. Kathrin Stirnemann (SUI, Thömus RN Racing) +0:14
...
13. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +0:36

 

SP XCO #7 La Bresse 2018: Short track - startovky, info



Závěrečný díl SP XCO zahájí už pošesté krátký závod Short track, v 17:30 hod. ženy a v 18:15 muži. V La Bresse se bude závodit na okruhu 1,24 km dlouhém a podobně jako v Kanadě s celkem velkým převýšením. 

Níže se můžete podívat na startovní listiny, jisté však je, že českých závodníků si dnes moc neužijeme: nastoupí jen Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) a Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor). Karla Štěpánová (N1 Team) sice ve startovce figuruje, ale omylem. "Rozhodla jsem se nejet, dost se tam vyždímám a pak mi to chybí v neděli. Nedokážu jet volněji, i když už vím, že se do první 16ky nedostanu, pořád si dávám," vysvětlila Karla. A podobně to má i Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing). "Nenastoupím, protože chci zkusit zase starý model, kdy jsem měl v pátek volno, mě to bohužel nesedí," oznámil Jára. 

V závodě se neobjeví např. Linda Indergand (SUI, Focus XC), Lisi Osl (AUT, jb Brunex Felt) nebo nemocná Gunn Rita Dahle Flesja (NOR, Merida) a zranění Sam Gaze (NZL, Specialized) nebo Yana Belomoyna (CST Sannd American Eagle). Chybět bude i Jan Škarnitzl (Mitas Trek). 

Yana Belomoyna kvůli zranění vynechá finále SP v La Bresse


Ukrajinská hvězda a vítězka loňského Světového poháru XCO pětadvacetiletá Yana Belomoyna (CST Sandd American Eagle) musí kvůli zraněnému zápěstí vynechat finálové kolo Světového poháru ve francouzském La Bresse. Zlomené zápěstí si přivodila minulý týden ihned po startu při závodě Švýcarského poháru ve Villars. Podle vyjádření týmového manažera Barta Brentjense není vůbec jisté, že se Yana dokáže uzdravit a připravit na mistrovství světa, které se koná za 14 dnů.

"Už v Kanadě Yana prokázala vzrůstající formu, když dojela čtvrtá. Všichni jsme se těšili na finále do La Bresse, proto celý tým hodně mrzí, že tady Yana nemůže být s námi," prohlásil Bart. 

SP Mont St. Anne 2018: výsledky XCO


Výsledky ženy U23:

1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:16:16 hod.
2. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +1:13
3. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) +3:13
4. Marika Tovo (ITA) +3:42
5. Nicole Koller (SUI, Möble Märki) +4:20
...
13. Jana Czeczinkarová (MItas Trek) +10:06

SP Mont St. Anne 2018: výsledky DHI


Ženy Elite:

1. Rachel Atherton (GBR, Trek Factory) 4:51.443 min.
2. Tahnee Seagrave (GBR, Transition Muc Off) +5.087
3. Tracey Hannah (AUS, Polygon UR) +21.701
4. Marine Cabirou (FRA, Voulvoul Racing) +22.694
5. Mariana Salazar (ESA, Dorval AM) +26.892

SP Mont St. Anne 2018: startovní listiny Short Track

 

Dnes v noci ve 23:20 hod. našeho času odstartuje 6. závod Světového poháru v kanadském Mont St. Anne, závodní program odstartuje Short Track, do něhož nastoupí i Kateřina Nash. Přímý přenos sledujte na RedBull.tv


Startovní listina ženy XCC
 | Startovní listina muži XCC

SP Vallnord 2018: výsledky XCO muži Elite

1. Gerhard Kerschbaumer (ITA, Torpado Gabogas) 1:32:05 hod.
2. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) +1:13
3. Mathieu van der Poel (NED, Corendon Circus) +2:06
4. Henrique Avancini (BRA, Cannondale Factory) +2:28
5. Jordan Sarrou (FRA, KMC Ekoi SR-Suntour) +2:45
...
9. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor) +3:22
20. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +5:24
52. Jan Vastl (N1 Team) +9:45
81. Zdeněk Vobecký (Protocycles)

SP Vallnord 2018: výsledky kategorie U23

Ženy U23
1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:09:42 hod. 
2. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +1:15
3. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) +3:20
4. Rocio del Alba Garcia Martinez (ESP) +3:39
5. Marika Tovo (ITA) +3:49

Muži U23
1. Joshua Dubau (FRA) 1:24:07 hod.
2. Antoine Philipp (FRA) +0:18
3. Filippo Colombo (SUI, BMC) +0:35
4. Vlad Dascalu (ROM, Brujula Bike) +0:36
5. Jofre Cullell Estape (ESP) +0:54
...
13. Matěj Průdek (GAPP System - Cabtech) +2:20
41. Jaromír Skála (Česká spořitelna Specialized junior) +7:36
48. David Zadák (Česká spořitelna Specialized junior) +8:44

Kompletní výsledky zde.

SP Vallnord 2018: výsledky short track

Ženy Elite:
1. Alessandra Keller (SUI, Thomus RN Racing) 20:12 min.
2. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) +0:09
3. Barbara Benko (HUN, Ghost Factory Racing) +0:09
4. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing Team) +0:17
5. Emily Batty (CAN, Trek Factory Racing XC) +0:21
...
15. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +1:03
28. Karla Štěpánová (N1 BMC) +2:08


Muži Elite:
1. Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing XC) 19:53 min.
2. Mathieu van der Poel (NED, Corendon Circus) +0.01
3. Gerhard Kirschbaumer (ITA, Torpado Gabogas) +0:01
4. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) +0:01
5. Luca Braidot (ITA, Centro Sportivo Carabinieri - Cicli Olympia) +0:03
...
25. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +0:54


Kompletní výsledky - zde.

SP Val di Sole 2018: výsledky XCO muži Elite


1. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) 1:26:32 hod.
2. Gerhard Kerschbaumer (ITA, Torpado Gabogas) +0:06
3. Mathieu van der Poel (NED, Corendon Circus) +1:09
4. Henrique Avancini (BRA, Cannondale Factory) +1:14
5. Florian Vogel (SUI, Focus XC) +1:32
...
32. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +4:59
37. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor) +5:40
51. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +7:30
67. Jan Vastl (N1 Team) +10:00
102. Zdeněk Vobecký (Protocycles) 80%

Průběžné pořadí po 4. závodě SP:
1. Schurter 1130 bodů, 2. van der Poel 820, 3. Marotte 711, 4. Vogel 617, 5. Avancini 586... 30. Kulhavý 236, 33. Škarnitzl 195, 44. Cink 130, 76. Vastl 25, 


Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole 2018: výsledky XCO ženy Elite

1. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) 1:30:51 hod.
2. Emily Batty (CAN, Trek Factory) +0:09
3. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:30
4. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon) +0:38
5. Gunn Rita Dahle Flesja (NOR, Merida) +0:41
...
31. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +8:39
37. Hana Ježková (GT Opportunity Brno) +10:51
62. Lucie Veselá (GT Opportunity Brno) +11:51
DNF. Karla Štěpánová (N1 Team)

Průběžné pořadí po 4. závodě SP:
1. Neff 975 bodů, 2. Langvad 923, 3. Ferrand-Prevot 806, 4. Wloszczowska 736, 5. Tauber 715.... 22. Škarnitzlová 283, 30. Štěpánová 199, 59. Ježková 56, 96. Veselá 8


Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole 2018: výsledky muži U23


1. Petter Fagerhaug (NOR) 1:16:40 hod.
2. Joshua Dubau (FRA) +0:18
3. Vlad Dascalu (ROM, Brujula Bike) +0:20
4. Filippo Colombo (SUI, BMC) +0:34
5. Christopher Blevins (USA, Specialized Racing) +0:38
...
9. Matěj Průdek (GAPP System - Cabtech) +1:33
37. Jaromír Skála (Česká spořitelna Specialized junior) +5:19
63. Lukáš Kobes (Symbio+ CE Energy) +7:57
81. Dominik Prudek (Prestige Hotels) +9:37
82. David Zadák (Česká spořitelna Specialized junior) +9:41

Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole 2018: výsledky XCO ženy U23


1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:01:08 hod. 
2. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +0:26
3. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) +1:47
4. Isla Short (Habitat MTB) +2:22
5. Ronja Eibl (GER) +2:44
...
21. Jana Czeczinkarová (Mitas Trek) +6:43
DNF. Barbora Průdková (Head Pro)

Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole 2018: startovní listiny XCO U23 / Elite


Závěrečný den Světového poháru MTB nabídne čtyři závody Cross country, už v 8:30 vyrazí na 4 okruhy ženy do 23 let, v 10:15 je vystřídají stejně staří muži na 5 kol. Totožný počet okruhů pojedou ženy Elite v 12:20, muži Elite obkrouží 4,1 km dlouhý okruh celkem šestkrát, do závodu vyrazí ve 14:50 hod.

Oba elitní závody bude možné sledovat živě na Red Bull TV a snad také na internetu ČT Sport nebo pak večer ze záznamu ve 20:05 a 21:45.  

SP XCO #3 Nové Město: Výsledky muži Elite


1. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) 1:21:31 hod.
2. Anton Cooper (NZL, Trek Factory) +0:00
3. Maxime Marotte (FRA, Cannondale Factory) +0:08
4. Lars Forster (SUI, BMC) +0:44
5. Manuel Fumic (GER, Cannondale Factory) +0:49
6. Henrique Avancini (BRA, Cannondale Factory) +0:56
7. Florian Vogel (SUI, Focus XC) +1:02
8. Arnis Peterson (LAT, ZZK Team) +1:04
9. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +1:04
10. Carlos N. Coloma (ESP, Primaflor Mondraker Rotor) +1:27
...
18. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor) +2:17
32. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +3:26
62. Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch) +6:24
86. Zdeněk Vobecký (Protocycles) +9:43
96. Tomáš Paprstka (Expres CZ Scott Kolín) +11:01
106. Martin Stošek (Symbio+ CE Energy) -1 kolo
DNF. Jan Vastl (N1 BMC)


Kompletní výsledky ZDE

 

SP XCO #3 Nové Město: Výsledky ženy Elite


1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 1:20:37 hod.
2. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:01
3. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon) +0:47
4. Emily Batty (CAN, Trek Factory) +1:04
5. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) +2:26
...
27. Karla Štěpánová (N1 BMC Team) +7:00
28. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +7:03
53. Hana Ježková (GT Opportunity) +13:15
57. Jana Pichlíková (Česká spořitelna Specialized) -1 kolo
63. Lucie Veselá (GT Opportunity) -1 kolo

Kompletní výsledky ZDE

 

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744