SP Vallnord 2018: výsledky XCO muži Elite

1. Gerhard Kerschbaumer (ITA, Torpado Gabogas) 1:32:05 hod.
2. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) +1:13
3. Mathieu van der Poel (NED, Corendon Circus) +2:06
4. Henrique Avancini (BRA, Cannondale Factory) +2:28
5. Jordan Sarrou (FRA, KMC Ekoi SR-Suntour) +2:45
...
9. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor) +3:22
20. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +5:24
52. Jan Vastl (N1 Team) +9:45
81. Zdeněk Vobecký (Protocycles)

SP Vallnord 2018: výsledky kategorie U23

Ženy U23
1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:09:42 hod. 
2. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +1:15
3. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) +3:20
4. Rocio del Alba Garcia Martinez (ESP) +3:39
5. Marika Tovo (ITA) +3:49

Muži U23
1. Joshua Dubau (FRA) 1:24:07 hod.
2. Antoine Philipp (FRA) +0:18
3. Filippo Colombo (SUI, BMC) +0:35
4. Vlad Dascalu (ROM, Brujula Bike) +0:36
5. Jofre Cullell Estape (ESP) +0:54
...
13. Matěj Průdek (GAPP System - Cabtech) +2:20
41. Jaromír Skála (Česká spořitelna Specialized junior) +7:36
48. David Zadák (Česká spořitelna Specialized junior) +8:44

Kompletní výsledky zde.

SP Vallnord 2018: výsledky short track

Ženy Elite:
1. Alessandra Keller (SUI, Thomus RN Racing) 20:12 min.
2. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) +0:09
3. Barbara Benko (HUN, Ghost Factory Racing) +0:09
4. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing Team) +0:17
5. Emily Batty (CAN, Trek Factory Racing XC) +0:21
...
15. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +1:03
28. Karla Štěpánová (N1 BMC) +2:08


Muži Elite:
1. Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing XC) 19:53 min.
2. Mathieu van der Poel (NED, Corendon Circus) +0.01
3. Gerhard Kirschbaumer (ITA, Torpado Gabogas) +0:01
4. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) +0:01
5. Luca Braidot (ITA, Centro Sportivo Carabinieri - Cicli Olympia) +0:03
...
25. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +0:54


Kompletní výsledky - zde.

SP Val di Sole 2018: výsledky XCO muži Elite


1. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) 1:26:32 hod.
2. Gerhard Kerschbaumer (ITA, Torpado Gabogas) +0:06
3. Mathieu van der Poel (NED, Corendon Circus) +1:09
4. Henrique Avancini (BRA, Cannondale Factory) +1:14
5. Florian Vogel (SUI, Focus XC) +1:32
...
32. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +4:59
37. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor) +5:40
51. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +7:30
67. Jan Vastl (N1 Team) +10:00
102. Zdeněk Vobecký (Protocycles) 80%

Průběžné pořadí po 4. závodě SP:
1. Schurter 1130 bodů, 2. van der Poel 820, 3. Marotte 711, 4. Vogel 617, 5. Avancini 586... 30. Kulhavý 236, 33. Škarnitzl 195, 44. Cink 130, 76. Vastl 25, 


Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole 2018: výsledky XCO ženy Elite

1. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) 1:30:51 hod.
2. Emily Batty (CAN, Trek Factory) +0:09
3. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:30
4. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon) +0:38
5. Gunn Rita Dahle Flesja (NOR, Merida) +0:41
...
31. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +8:39
37. Hana Ježková (GT Opportunity Brno) +10:51
62. Lucie Veselá (GT Opportunity Brno) +11:51
DNF. Karla Štěpánová (N1 Team)

Průběžné pořadí po 4. závodě SP:
1. Neff 975 bodů, 2. Langvad 923, 3. Ferrand-Prevot 806, 4. Wloszczowska 736, 5. Tauber 715.... 22. Škarnitzlová 283, 30. Štěpánová 199, 59. Ježková 56, 96. Veselá 8


Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole 2018: výsledky muži U23


1. Petter Fagerhaug (NOR) 1:16:40 hod.
2. Joshua Dubau (FRA) +0:18
3. Vlad Dascalu (ROM, Brujula Bike) +0:20
4. Filippo Colombo (SUI, BMC) +0:34
5. Christopher Blevins (USA, Specialized Racing) +0:38
...
9. Matěj Průdek (GAPP System - Cabtech) +1:33
37. Jaromír Skála (Česká spořitelna Specialized junior) +5:19
63. Lukáš Kobes (Symbio+ CE Energy) +7:57
81. Dominik Prudek (Prestige Hotels) +9:37
82. David Zadák (Česká spořitelna Specialized junior) +9:41

Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole 2018: výsledky XCO ženy U23


1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:01:08 hod. 
2. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +0:26
3. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) +1:47
4. Isla Short (Habitat MTB) +2:22
5. Ronja Eibl (GER) +2:44
...
21. Jana Czeczinkarová (Mitas Trek) +6:43
DNF. Barbora Průdková (Head Pro)

Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole 2018: startovní listiny XCO U23 / Elite


Závěrečný den Světového poháru MTB nabídne čtyři závody Cross country, už v 8:30 vyrazí na 4 okruhy ženy do 23 let, v 10:15 je vystřídají stejně staří muži na 5 kol. Totožný počet okruhů pojedou ženy Elite v 12:20, muži Elite obkrouží 4,1 km dlouhý okruh celkem šestkrát, do závodu vyrazí ve 14:50 hod.

Oba elitní závody bude možné sledovat živě na Red Bull TV a snad také na internetu ČT Sport nebo pak večer ze záznamu ve 20:05 a 21:45.  

SP XCO #3 Nové Město: Výsledky muži Elite


1. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) 1:21:31 hod.
2. Anton Cooper (NZL, Trek Factory) +0:00
3. Maxime Marotte (FRA, Cannondale Factory) +0:08
4. Lars Forster (SUI, BMC) +0:44
5. Manuel Fumic (GER, Cannondale Factory) +0:49
6. Henrique Avancini (BRA, Cannondale Factory) +0:56
7. Florian Vogel (SUI, Focus XC) +1:02
8. Arnis Peterson (LAT, ZZK Team) +1:04
9. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +1:04
10. Carlos N. Coloma (ESP, Primaflor Mondraker Rotor) +1:27
...
18. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor) +2:17
32. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +3:26
62. Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch) +6:24
86. Zdeněk Vobecký (Protocycles) +9:43
96. Tomáš Paprstka (Expres CZ Scott Kolín) +11:01
106. Martin Stošek (Symbio+ CE Energy) -1 kolo
DNF. Jan Vastl (N1 BMC)


Kompletní výsledky ZDE

 

SP XCO #3 Nové Město: Výsledky ženy Elite


1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 1:20:37 hod.
2. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:01
3. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon) +0:47
4. Emily Batty (CAN, Trek Factory) +1:04
5. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) +2:26
...
27. Karla Štěpánová (N1 BMC Team) +7:00
28. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +7:03
53. Hana Ježková (GT Opportunity) +13:15
57. Jana Pichlíková (Česká spořitelna Specialized) -1 kolo
63. Lucie Veselá (GT Opportunity) -1 kolo

Kompletní výsledky ZDE

 

SP XCO #3 Nové Město: Výsledky muži U23


1. Vlad Dascalu (ROM, Bujula Bike Racing) 1:23:44 hod.
2. Filippo Colombo (SUI, BMC) +0:21
3. Alan Haterley (RSA, Spur) +0:24
4. Petter Fagerhaug (NOR) +0:44
5. Joshua Dubau (FRA) +0:44
...
52. Lukáš Kobes (Symbio+ CE Energy) +6:23
72. Jaromír Skála (Česká spořitelna Specialized junior) +8:41
85. David Zadák (Česká spořitelna Specialized junior) +9:16
89. Matěj Průdek (GAPP System - Cabtech) +9:42
111. Dominik Prudek (Prestige hotels) -1 kolo 


Kompletní výsledky ZDE

SP XCO #3 Nové Město: Výsledky ženy U23


1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:24:08
2. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) +0:00
3. Marika Tovo (ITA) +0:19
4. Ronja Eibl (GER) +1:06
5. Nicole Koller (SUI, Märki Möbel) +1:16
...
13. Jana Czeczinkarová (Mitas Trek) +4:39
19. Barbora Průdková (Head Pro) +5:54
40. Tereza Tvarůžková +12:00
48. Lucie Krupová (Expres CZ Scott Kolín) -1 kolo

Kompletní výsledky ZDE

SP XCO #3 Nové Město: Startovní listiny XCO U23 a Elite


Přehled startovních listin na dnešní a zítřejší program SP XCO v Novém Městě na Moravě

Nové Město bude o víkendu hrát prim na ČT Sport


Víkend bude na programu ČT Sport patřit horským kolům. Jde o historicky největší objem vysílání horských kol v ČT, výjimku tvořilo pouze MS 2016, ale ze SP je to rekord. Bez 5 minut 11 hodin vysílání, vše v přímém přenosu!  V sobotu muselo dokonce SP MTB v NMNM a závodu mužů do 23 let ustoupit na programu ČT2 závěrečné kolo fotbalové HET ligy! Tak silnou pozici má horská cyklistika v ČT.

Pokrytí trati tvoří 24 kamer a tři přenosové vozy. K dispozici jsou i moderní technologie Technocrane, tedy teleskopická kamera na rameni, či filmová jízda u sekce rock´n ´roll.  

Živé přenosy bude komentovat Tomáš Lachman a v roli expertů stane tradičně osvědčený kvartet Kája Polívková, Tereza Němcová, Ján Svorada a Jiří Lutovský. Další reportéři ČT budou zprostředkovávat rozhovory a postřehy v cíli i v depu.

SP XCO #2 Albstadt 2018: výsledky muži Elite


1. Nino Schurter (SUI, Scott Sram) 1:28:08 hod. 
2. Stephane Tempier (FRA, Bianchi Countervail) +0:16
3. Mathieu van der Poel (NED, Corendon Circus) +0:40
4. Maxime Marotte (FRA, Cannondale Factory) +0:50
5. Jordan Sarrou (FRA, KMC Ekoi Sr Suntour) +1:11
...
32. Jan Škarnitzl (Mitas Trek) +6:19
65. Jan Vastl (N1 BMC) +10:24
78. Tomáš Paprstka (Expres CZ Scott Kolín) 
107. Zdeněk Vobecký (Protocycles)
DNF. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing)
DNF. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor)

Průběžné pořadí po 2. závodě SP:
1. Schurter 450 bodů, 2. van der Poel 435, 3. Marotte 385, 4. Gaze 350, 5. M. Flückiger 310... 34. Škarnitzl 87, 42. Kulhavý 64, 56. Cink 28, 58. Vastl 25

Kompletní výsledky ZDE, průběžné pořadí ZDE

SP XCO #2 Albstadt 2018: výsledky ženy Elite


1. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) 1:36:17 hod.
2. Yana Belomoyna (UKR, CST Sandd American Eagle)  +2:16
3. Anne Tauber (NED, CST Sandd American Eagle) +2:25
4. Alessandra Keller (SUI, Thomus RN Racing) +2:32
5. Elisabeth Brandau (GER, EBE Racing) +2:49

20. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +9:32
26. Karla Štěpánová (N1 BMC) +12:39
59. Lucie Veselá (GT Opportunity)
60. Hana Ježková (GT Opportunity)

Průběžné pořadí po 2. závodě SP
1. Neff 480 bodů, 2. Langvad 423, 3. Tauber 365, 4. Ferrand-Prevot 326, 5. Keller 320... 21. Škarnitzlová 141, 29. Štěpánová 111, 79. Ježková 9, 80. Veselá 8 

SP XCO #2 Albstadt 2018: výsledky ženy U23


1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:18:04 hod.
2. Evie Richards (GBR, Trek Factory Racing) +0:21
3. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) +3:52
4. Chiara Teocchi (ITA, Bianchi Countervail) +4:46
5. Marika Tovo (ITA) +4:47
...
11. Jana Czeczinkarová (Mitas Trek) +8:33
29. Barbora Průdková (Head Pro) -1 kolo

Průběžné pořadí SP po 2. závodě:
1. Frei 160 bodů, 2. Degn 150, 3. Richards 130, 4.Teocchi 80, 5. Clauzel 77,  .... 12. Czeczinkarová 36, 29. Průdková 6


Kompletní výsledky ZDE, průběžné pořadí ZDE

SP XCO #2 Albstadt 2018: startovní listiny - neděle


Startovní listiny závěrečného dne 2. dílu Světového poháru XCO v německém Albstadtu. Jako první vyrazí na trať ženy U23 v 9:00 (4 okruhy), v 11:20 ženy Elite (5 okruhů) a muži Elite v 14:35 (6 okruhů). Elitní závody můžete sledovat živě na Redbull.tv, Česká televize živě přenáší pouze ženy, muži budou ze záznamu.

SP XCO #2 Albstadt 2018: výsledky junioři + muži U23


Juniorky:
1. Emma Eydt (GER) 1:03:33 hod.
2. Simone Rossberg (GER) 1:06:17
3. Monika Kučerová 1:06:32
...
6. Kateřina Štefanová 1:09:42
DNF. Magdalena Mišoňová

Kompletní výsledky ZDE

Úvodní SP DHI v Chorvatsku bez českých zástupců


Úvodní závod Světového poháru sjezdařů na chorvatském ostrově Lošinj bude bez českých reprezentantů. "Nikdo tam nechtěl jet, závodili tam kluci vloni a nelíbilo se jim zázemí a ani nebezpečná trať mezi kamennými zídkami," sdělil nám šéf českých sjezdařů Milan Suchomel. Do závodu, který je na programu tento víkend, je přihlášeno 215 závodníků ze 23 zemí světa.

Premiéra SP v Chorvatsku se odehraje na malém ostrově na 1,3 km dlouhé trati, jejíž cíl je umístěn téměř u moře v centru malebného městečka Veli Lošinj. Převýšení trati činí 245 metrů a z drtivé většiny se jede po kamenech s uměle zbudovanými skoky.

Nedělní finále bude možné sledovat živě na RedBull.tv, kompletní program ZDE

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744