Mistry světa v maratonu jsou Avancini a Langvad, Hynek sedmý


Šestnácté mistrovství světa maratonců v italském Auronzu překvapivě ovládl čtvrtý muž z MS XCO Henrique Avancini z Brazílie. Po těžkých 102 km v cílovém sprintu udolal jednoho z favoritů Rakušana Daniela Geismayera. Bronz si vyjel Kolumbijec Hector Leonardo Paez. Česká jednička, Kristian Hynek, dojela sedmá se ztrátou 3:49 min.

Naprostou suverénkou na 89 km závodu žen byla vicemistryně světa XCO a obhájkyně titulu Annika Langvad z Dánska, která si na svůj účet připsala už pátý maratonský titul! Stříbro má Rakušanka Christina Kollmann a bronz Maja Wloszczowska. Karla Štěpánová a Jana Pichlíková dojely na 28. a 32. místě.

SP XCO #7 La Bresse 2018: výsledky Short track


Ženy Elite:
1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 20:25 min.
2. Barbara Benko (HUN, Focus XC) +0:08
3. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:11
4. Allesandra Keller (SUI, Thömus RN Racing) +0:14
5. Kathrin Stirnemann (SUI, Thömus RN Racing) +0:14
...
13. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +0:36

 

SP Mont St. Anne 2018: výsledky Short Track


Ženy Elite:
1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 19:32 min.
2. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:04
3. Kate Courtney (USA, Specialized Racing) +0:05
4. Kateřina Nash (Clif Pro) +0:07
5. Barbara Benko (HUN, Focus XC) +0:08
...
35. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +2:17 min. 

Kompletní výsledky ženy ZDE

SP Val di Sole 2018: výsledky Short track


Ženy Elite:
1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 21:36 min.
2. Anne Tauber (NED, CST Sandd American Eagle) +0:05
3. Alessandra Keller (SUI, Thomus RN Racing) +0:10
4. Gunn Rita Dahle Flesja (NOR, Merida) +0:21
5. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon) +0:31
...
20. Karla Štěpánová (N1 BMC) +1:21
24. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) 

SP XCO #3 Nové Město: Výsledky ženy Elite


1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 1:20:37 hod.
2. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:01
3. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon) +0:47
4. Emily Batty (CAN, Trek Factory) +1:04
5. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) +2:26
...
27. Karla Štěpánová (N1 BMC Team) +7:00
28. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +7:03
53. Hana Ježková (GT Opportunity) +13:15
57. Jana Pichlíková (Česká spořitelna Specialized) -1 kolo
63. Lucie Veselá (GT Opportunity) -1 kolo

Kompletní výsledky ZDE

 

SP XCO #3 Nové Město: Výsledky short track



Ženy Elite:

1. Annika Langvad (DEN, Specialized racing) 25:42 min.
2. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon) +0:01
3. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:07
4. Gunn Rita Dahle Flesja (NOR, Merida) +0:09
5. Cloe Woodrof (USA, Stan's Pivot) +0:09
...
14. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +0:19
30. Karla Štěpánová (N1 BMC) +1:59

SP XCO #2 Albstadt 2018: výsledky short track


Ženy Elite:
1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 23:56 min.
2. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:02
3. Linda Indergand (SUI, Focus XC) +0:02
4. Alessandra Keller (SUI, Thomus RN Racing) +0:06
5. Barbara Benko (HUN, Ghost Factory) +0:06
...
16. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +0:23
20. Karla Štěpánová (N1 BMC) +0:36

Cape Epic 2018: výsledky 7. etapa - Grand Finale


Ženy Elite:

1. PMR - CST Racing - Margot Moschetti (FRA)/ Raiza Goulao (BRA) 3:22:00 hod.
2.Dormabaka 1 - Candice Lill (RSA)/ Amy Beck McDougall (RSA) +3:01
3. Ascendis Health - Sabine Spitz (GER)/ Robyn de Groot (RSA) +5:33 
4. Investec Songo Specialized - Annika Langvad (DEN)/ Kate Courtney (USA) +5:53
5. Silverback KMC - Mariske Strauss (RSA)/ Annie Last (GBR) +7:05

Celkové pořadí Cape Epic 2018::
1. Investec Songo Specialized 29:57:06 hod., 2. Ascendis Health +46:29 min., 3. Silverback - KMC +53:15, 4. Dormabaka 1 +1:51:10 hod., 5. PMR / CST  +1:52:06

 

 

Cape Epic 2018: výsledky 6. etapa


Ženy Elite:

1. Investec Songo Specialized - Annika Langvad (DEN)/ Kate Courtney (USA) 3:46:34 hod.
2. Ascendis Health - Sabine Spitz (GER)/ Robyn de Groot (RSA) +5:00 min.
3. PMR - CST Racing - Margot Moschetti (FRA)/ Raiza Goulao (BRA) +6:57
4. Dormabaka 1 - Candice Lill (RSA)/ Amy Beck McDougall (RSA) +9:30
5. Dormakaba 2 - Carmen Buchacher (AUT)/ Samantha Sanders (RSA) +15:10

Průběžné pořadí po 5. etapě:
1. Investec Songo Specialized 26:29:12 hod., 2. Ascendis Health +46:49 min., 3. Silverback - KMC +52:02, 4. Dormabaka 1 +1:54:02 hod., 5. Dormabaka 2 +1:55:48

 

 

Cape Epic 2018: výsledky 5. etapa - časovka

Ženy Elite:
1. Investec Songo Specialized - Annika Langvad (DEN)/ Kate Courtney (USA) 2:08:26 hod.
2. Ascendis Health - Sabine Spitz (GER)/ Robyn de Groot (RSA) +0:12,5 min.
3. Silverback KMC - Mariske Strauss (RSA)/ Annie Last (GBR) +2:52
4. PMR - CST Racing - Margot Moschetti (FRA)/ Raiza Goulao (BRA) +6:23
5. Dormabaka 1 - Candice Lill (RSA)/ Amy Beck McDougall (RSA) +6:43

Průběžné pořadí po 5. etapě:
1. Investec Songo Specialized 22:42:38 hod., 2. Silverback - KMC +35:28, 3. Ascendis Health +41:49, 4. Dormabaka 2 +1:40:37, 5. Dormabaka 1 +1:44:31 hod.

 

Cape Epic 2018: výsledky 4. etapa


Ženy Elite:

1. Investec Songo Specialized - Annika Langvad (DEN)/ Kate Courtney (USA) 5:13:14 hod.
2. Silverback KMC - Mariske Strauss (RSA)/ Annie Last (GBR) +8:24
3. Ascendis Health - Sabine Spitz (GER)/ Robyn de Groot (RSA) +9:50
4. Dormabaka 2 - Carmen Buchacher (AUT)/ Samantha Sanders (RSA) +16:41
5. Dormabaka 1 - Candice Lill (RSA)/ Amy Beck McDougall (RSA) +19:04

Průběžné pořadí po 4. etapě:
1. Investec Songo Specialized 20:34:11 hod., 2. Silverback - KMC +32:35, 3. Ascendis Health +41:36, 4. Dormabaka 2 +1:27:41, 5. Dormabaka 1 +1:37:48 hod.

 

Cape Epic 2018: výsledky 3. etapa


Ženy Elite:

1. Investec Songo Specialized - Annika Langvad (DEN)/ Kate Courtney (USA) 5:04:32 hod.
2. Spur (Ariane Lüthi (SUI)/ Ghita Michiels (BEL) +5:39 min.
3. Ascendis Health - Sabine Spitz (GER)/ Robyn de Groot (RSA) +5:42
4. Silverback KMC - Mariske Strauss (RSA)/ Annie Last (GBR) +11:44
5. PMR - CST Racing - Margot Moschetti (FRA)/ Raiza Goulao (BRA) +15:43

Průběžné pořadí po 3. etapě:
1. Investec Songo Specialized 10:16:25 hod., 2. Spur +12:10 min., 3. Silverback - KMC +24:11, 4. Ascendis Health +31:46, 5. PMR - CST Racing +1:09:31 hod.

Cape Epic 2018: výsledky 2. etapa


Ženy Elite:

1. Investec Songo Specialized - Annika Langvad (DEN)/ Kate Courtney (USA) 4:37:43 hod.
2. Spur (Ariane Lüthi (SUI)/ Ghita Michiels (BEL) +4:26 min.
3. Silverback KMC - Mariske Strauss (RSA)/ Annie Last (GBR) +4:27
4. Ascendis Health - Sabine Spitz (GER)/ Robyn de Groot (RSA) +12:35
5. PMR - CST Racing - Margot Moschetti (FRA)/ Raiza Goulao (BRA) +19:01

Průběžné pořadí po 1. etapě:
1. Investec Songo Specialized 10:16:25 hod., 2. Spur +6:31 min., 3. Silverback - KMC +12:26, 4. Ascendis Health +26:04, 5. Dormakaba +40:27

Cape Epic 2018: výsledky prolog

Ženy Elite:
1. Investec Songo Specialized - Annika Langvad (DEN)/ Kate Courtney (USA) 53:18,5
2. Spur (Ariane Lüthi (SUI)/ Ghita Michiels (BEL) +1:12,6
3. Ascendis Health - Sabine Spitz (GER)/ Robyn de Groot (RSA) +2:14
4. Silverback KMC - Mariske Strauss (RSA)/ Annie Last (GBR) +2:15
5. Dormakabba - Candice Lill (RSA)/ Amy Beth McDougall (RSA) +3:20

SP XCO #1 Stellenbosch 2018: výsledky ženy Elite


1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 1:33:14
2. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon Factory) +0:13
3. Anne Tauber (NED, CST Sandd American Eagle) +0:34
4. Helen Grobert (GER, Cannondale Factory) +1:15
5. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) +1:16
...
29. Jitka Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) +7:43
36. Karla Štěpánová (N1 BMC) +11:38

Kompletní výsledky ZDE

Sunshine Cup / Afxentia 2018: výsledky 4. etapa

 


Olympijské cross country završilo čtyřdenní etapák Afxentia Stage Race 2018, celkové vítězství si pohlídali Lars Foster (SUI, BMC) a Anne van der Breggen (NED, Specialized Racing), kteří dnes skončili shodně na 4. místech. Závod ovládli závodníci týmu Specialized Racing Annika Langvad (DEN) a Howard Grotts (USA). Mimo pódium tentokrát skončil včerejší vítěz Jaroslav Kulhavý, týmový kolega dnešních výherců, když skončil až na 18. místě.

Výborně zajeli Jitka Škarnitzlová a Matěj Průdek (GAPP System - Cabtech), oba se vešli do top ten, v celkovém hodnocení pak Jíťa obsadila skvělé sedmé místo, Mates desáté!


Více infromací připravujeme....

MS XCM 2017 Singen: výsledky


Výsledky ženy Elite - 80 km:
1. Annika Langvad (DEN) 3:06:50 hod.
2. Sabine Spitz (GER) +0:01
3. Gunn Rita Dahle Flesja (NOR) +0:08
4. Jolanda Neff (SUI) +0:11
5. Christina Kollmann (AUT) +0:44
...
21. Johana Kolašínová  +8:34
22. Jitka Škarnitzlová +8:35

SP NMNM '17: výsledky ženy Elite


1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 1:28:45 hod.
2. Sabine Spitz (GER, Wiawis Bike) +0:56
3. Linda Indergand (SUI, Focus XC) +1:18
4. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) +1:22
5. Yana Belomoyna (UKR, CST Sandd American Eagle) +1:22
...
41. Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) +9:11
59. Hana Ježková (GT Opportunity) +13:03 
60. Karla Štěpánová (N1 Team) +14:03
63. Lucie Veselá (GT Opportunity) +15:01
67. Vendula Kuntová (Ghost Team) -1 kolo

 

MS MTB NMNM: Výsledky ženy Elite


1. Annika Langvad (DEN) 1:30:13 hod.
2. Lea Davison (USA)+1:12
3. Emily Batty (CAN) +1:44
4. Maja Wloszczowska (POL) +1:44
5. Catherine Pendrel (CAN) +2:53
6. Irina Kalentieva (RUS) +3:22
7. Kateřina Nash +3:37
...
20. Karla Štěpánová +8:27
44. Jitka Škarnitzlová -1 kolo
DNF. Tereza Němcová-Huříková 

Kompletní výsledky ZDE

SP Albstadt 2016 - výsledky ženy Elite

 

1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 1:33:03 hod.
2. Jenny Rissveds (SWE, Scott Odlo) +1:25
3. Catherine Pendrel (CAN, Luna Pro) +1:36
4. Sabine Spitz (GER)  +2:03
5. Gunn Rita Dahle (NOR, Multivan Merida) +2:14
6. Alessandra Keller (SUI, Stökli) +3:10
...
10. Kateřina Nash (Luna Pro) +3:32
30. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) +8:39
60. Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) -2 kola
67. Vendula Kuntová (Expres CZ Merida Kolín) -3 kola
69. Tereza Němcová-Huříková (Superior MTB) -3 kola
72. Lenka Bulisová (4Ever Cyklo Bulis) -3 kola 

Kompletní výsledky ZDE

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744