SP NMNM 2021: výsledky U23


Muži U23
1. Carter Woods (CAN, Norco Factory) 1:23:44 hod.
2. Riley Amos (USA) +1:55
3. Alex Balmer (SUI, Thömus RN Racing) +2:21
4. Joel Roth (SUI, Biketeam Solothurn) +2:30
5. Simone Avondetto (ITA, Trek - Pirelli) +2:51
...
31. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +8:11
37. Tomáš Morávek (Cyklostar Trek Pirelli) +8:49
46. David Šulc (GAPP System - Kolofix) +10:37
101. Jan Zatloukal (Specialized Nutrend) -1 kolo
102. Sam Jirouš (Rouvy Specialized) -1 kolo
120. Josef Machač (Head Pro) -2 kola

Kompletní výsledky ZDE

SP Albstadt 2021 - výsledky ženy + muži U23


Muži U23
1. Carter Woods (CAN, Norco Factory) 1:11:49 hod.
2. David List (GER) +0:06
3. Simone Avondetto (ITA, Trek Pirelli) +0:17
4. Joel Roth (SUI, Bike Team Solothurn) +0:25
5. Riley Amos (USA) +0:34
...
38. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +6:04
66. David Šulc (GAPP System - Kolofix) +8:58
73. Samuel Jirouš (Rouvy Specialized) +9:16

Kompletní výsledky ZDE

Finále Šumavského poháru kořistí Čábelické a Stoška

Vimperský Rouvy Specialized MTB Team v neděli pořádal finálový XCO závod Šumavského poháru MTB 2020, jenž kromě dvou stovek bikerů, ozdobili svou účastí také Kanaďané chystající se do Nového Města.

Čeští junioři na zkušené na Swiss Bike Cupu

 

Uplynulý víkend nebyl nabitý závody jen v Česku, první závody se dokonce odehrály i v Německu - etapový závod Rothaus Bike Giro - ve Francii se pro změnu konal domácí šampionát, kde zvítězili Pauline Ferrand Prevot a Jordan Sarrou. Ve Švýcarsku se jely hned dva velké podniky - etapový závod Swiss Epic a pak rovněž třetí závod národního poháru Proffix Swiss Bike Cup. Tam v elitních kategoriích triumfovali Laura Stigger z Rakouska a domácí Mathias Flückiger.

A právě do Gstaadu na zkušenou zavítala i hrstka českých juniorů, kteří si přijeli poměřit síly s mezinárodní konkurencí před nadcházejícím víkendem, kdy se v Brně v rámci finále Českého poháru XCO jede také juniorská UCI série. Velmi dobrou zprávou je, že úřadující česká šampionka Aneta Novotná (Adastra Cycling) v konkurenci čtyřicítky juniorek dokázala bojovat o stupně vítězů, nakonec však skončila na čtvrtém místě. Její týmová kolegyně Zuzana Kadlecová dojela osmnáctá. Mezi juniory pak rovněž startoval český juniorský mistr Jan Sáska (Rouvy Specialized), jenž v devadesátičlenném startovním poli dojel sedmý, David Šulc (Ivar CS - Author) dvaadvacátý.


Kompletní výsledky ZDE 

  

Ve Švýcarsku se začalo závodit, startovali i mladí Češi


Ve švýcarském Leukerbadu se s velkým zpožděním rozjel národní pohár Profix Bike Cup, který byl rovněž prvním závodem mezinárodní série European UCI Junior Series.

Výborně obsazený závod mezi ženami vyhrála Sina Frei (SUI, Ghost Factory) před největší favoritkou Jolandou Neff (SUI, Trek Factory) a mladou francouzskou bikerkou Loannou Lecomte (Massi). Výborně zajela Tereza Sásková (Rouvy Specialized), která v nabité konkurenci skončila osmnáctá, mezi třiadvacítkářkami pak čtvrtá.

Vítězstvím začal popandemickou sezonu mistr světa Nino Schurter (SUI, Scott Sram), když v osmikolovém závodě porazil dalšího domácího bikera Mathiase Flückigera (Thömus RN Swiss Bike), třetí dojel Jordan Sarrou (FRA, Absolut Absalon).

Mezi juniory se blýskli čerství mistři ČR Jan Sáska (Rouvy Specialized) pátým místem a Aneta Novotná (Adastra Cycling) šestou příčkou.

Kompletní přehled výsledků zde: www.abavent.de

MČR Pec p. Sněžkou 2020: výsledky XCO

 

Junioři

1. Jan Sáska (Rouvy Specialized) 1:02:39 hod.
2. Daniel Žvak (Expres CZ Tufo Kolín) +0:57
3. Václav Veverka (KC Kooperativa Jablonec n.N.) +1:39
4. David Šulc (Ivar CS - Author) +1:49
5. Martin Voženílek (Head Pro Opava) +1:55

Juniorky
1. Aneta Novotná (Adastra Cycling) 56:54 min.
2. Adéla Holubová (kola-bbm.cz) +0:33
3. Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Kolín) +1:33
4. Zuzana Kadlecová (Rouvy Specialized) +4:52
5. Kateřina Vaverková (Copr TJ Přeštice) +6:17

Ženy Elite
1. Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix) 1:24:09 hod.
2. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +0:48
3. Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers) +1:58
4. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral) +3:05
5. Tereza Sásková (Rouvy Specialized) +3:31
6. Tereza Neumanová (Česká spořitelna Accolade) +5:50
7. Jana Pichlíková (Kross Bikeranch) +9:30
8. Helena Karásková Erbenová (Lawi Sport) +10:33
9. Monika Kučerová (Head Pro Opava) +10:54
10. Veronika Kubínová (MS Bike Academy) -1 kolo

 

První Češi vyráží testovat závodní formu do Řecka


Už tento víkend startuje nedaleko řeckých Atén série závodů Salamina. Jedná se o XCO kategorie C1, další dva týdny jsou potom na programu dva etapové podniky kategorie S1 a znovu XCO C1. 

Na první otestování formy vyráží kromě 130 závodníků z 22 zemí také početné české zastoupení: Tereza Sásková, Jan Sáska, Sam Jirouš (všichni Rouvy Specialized), Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Mercedes-Benz) a Jan Vastl (Superior XC). 

"Odlétám do Řecka rovnou ze soustředění na horách, rád bych objel celou Salaminu a pak se rovnou přesunul na Kypr na Sunshine Epic, kde jedu s Járou Kulhavým ve dvojici. Byl jsem teď pár dnů nemocný a poslední dva dny jsem jen trochu stál na lyžích, tak ještě uvidím, jestli nevynechám první cross country teď v neděli," řekl Honza Škarnitzl. 


Více informací o závodě Salamina zde: www.alterbiketours.gr 

SP Albstadt 2019: výsledky junior series


Junioři:

1. Charlie Aldridge (GBR) 58:21 min.
2. Carter Woods (CAN) +0:13
3. Lukas Maleszewski (BEL) +0:22
...
11. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +1:44
27. Jan Sáska (Česká spořitelna Specialized jun.) +3:55
44. Lukáš Elčkner (Jaroslav Kulhavý Cycling) +5:21
59. Oskar Marek (Česká spořitelna Specialized jun.) +6:40
60. Josef Hladík (Ivar CS - Author) +6:44
62. David Šulc (Ivar CS - Author) +6:50
92. Karel Ponížil (4Ever CykloBulis) +9:31

Kompletní výsledky junioři


 

Česká štafeta si vyjela titul na ME mládeže v Itálii

 


Česká štafeta bikerů ve složení Aneta Novotná, Jan Sáska a Jan Zatloukal se v italské Pile stala mistry Evropy v kategorii kadetů U17, když s výraznou převahou 36 vteřin porazili mladé Švýcary a Rakušany. V konkurenci 85 trojčlenných týmů je to pro české naděje obrovský úspěch.

Čeští bikeři bodovali i v závodě štafet mladší kategorie U15, trojice Simona Spěšná, Matěj Kunčík a Filip Jech nestačila na družstvo z Lichtenštejnska a Itálie a získala bronz.


Výsledky jednotlivých závodů naleznete ZDE: www.uec.ch/en/event/76/2018-uec-mtb-youth-european-championships

 

Mladí Češi zítra startují svou Evropu

V termínu 22. - 25. 8. 2018 se bude v italské Pile odehrávat mistrovství Evropy mládeže, český reprezentační tým bude mít 4 trojčlenné týmy a jednu jednotlivkyni. Celkem se na šampionátu představí 70 týmů v kategorii U15 (tedy 70 dívek a 140 chlapců) a 86 týmů v kategorii U17 (86 dívek a 172 chlapců). Soutěžit se bude ve třech disciplínách: individuální časovka, štafeta a olympijské cross country. 

 

  • Kde se diskutuje
  • Nejčtenější
  1. Olympijským vítězem je Pidcock, Cinka o medaili připravil prasklý ráfek28.07.2021 22:41
  2. Specialized mění nakupování, propojil kamenné obchody do svého online světa28.07.2021 19:19
  3. OH Tokio 2020: Fantazii Švýcarek korunovala Neff, Čábelická 22.27.07.2021 22:32
  4. XCO speciály favoritů na medaile pro Tokio26.07.2021 07:53
  5. OH Tokio 2020: Startovní listiny MTB, favorité a úsměvy26.07.2021 06:37
  6. Ondřej Cink o své třetí olympiádě: 14 brdků, nervozita, medaile, aklimatizace25.07.2021 23:19
  7. Trek E-Caliber 9.9 XTR - dva v jednom25.07.2021 07:32
  8. Specialized losuje limitku Speed of Light 24.07.2021 17:55
  9. Rock Machine 2022 - Fun first and then fun!24.07.2021 14:20
  10. OH Tokio 2020: První ochutnávka trati23.07.2021 21:49
  1. Dřevěnický Rykot - terénní triatlon v Českém Ráji (23014x)
  2. Pozdě, ale přece - Ever Given přiveze kola i komponenty (13982x)
  3. Scott představuje kompletně nový Addict Gravel (13295x)
  4. Olympijským vítězem je Pidcock, Cinka o medaili připravil prasklý ráfek (12823x)
  5. Rock Machine 2022 - Fun first and then fun! (12508x)
  6. Ondřej Cink o své třetí olympiádě: 14 brdků, nervozita, medaile, aklimatizace (11005x)
  7. OH Tokio 2020: Sebevědomý van der Poel dorazil jako poslední (10499x)
  8. Kross Tokyo: Olympijské speciály Cinka a vlajkonošky Wloszczowske (10445x)
  9. Deštivé kolo SP v Les Gets zvládl Ondřej Cink znovu skvěle a má stříbro (10144x)
  10. Trek E-Caliber 9.9 XTR - dva v jednom (10075x)

redakční systém | ISSN 1803-5744