Tom Pidcock zahájí cyklokrosovou sezonu v Česku

 

Britský cyklistický supertalent Tom Pidcock oznámil, že svou cyklokrosovou sezonu odstartuje v České republice 29. listopadu na Světovém poháru v Táboře.

Podle původního, týden starého oznámení měl sezonu zahájit 22. listopadu ve čtvrtém kole seriálu Superprestige v Merksplasu, včera ale oznámil manažer týmu Trinity Racing Kurt Boogaerts, že svůj start ještě o týden odloží. Dvojnásobný mistr světa z bikového šampionátu v Leogangu se původně měl objevit na 14 závodech mezi listopadem a lednem a krosovou sezonu završit na mistrovství světa.

Jedenadvacetiletý Pidcock má za sebou velmi náročnou sezonu 2020, zvlášť když se posune na úroveň WorldTour a připojí se k britskému super-týmu Ineos Grenadiers. "Po letošní sezóně Tom poprvé tři týdny netrénoval a teprve nyní zahájil třetí tréninkový týden. Je třeba ještě návrat k závodění odložit," uvedl pro belgický deník Het Nieuwsblad manažer Boogaerts. 

 

 

Pidcock, který v minulé sezoně skončil na cyklokrosovém mistrovství světa druhý za Mathieu van der Poelem, se zaměří na vlámské a ardenské klasiky a poté na Tour de France.

18.11.2020 - Závody - Jan Nemec tom pidcock

MS MTB Leogang 2020 - výsledky muži U23


1. Tom Pidcock (GBR) 1:08:15 hod.
2. Christopher Blevins (USA) +1:52
3. Joel Roth (SUI) +3:05
4. Simone Avondento (ITA) +3:21
5. Martin Vidaure Kossmann (CHI) +3:46
...
36. Samuel Jirouš -1 kolo
45. Josef Jelínek -2 kola
50. Jaromír Skála -2 kola

 
Kompletní výsledky ZDE

MS MTB Leogang 2020 - výsledky e-MTB


Ženy

1. Melanie Pugine (FRA) 56:33 min.
2. Kathrin Stirnemann (SUI) +0:27
3. Nathalie Schneitter (SUI) +1:15
4. Sofia Wiederoth (GER) +4:04
5. Maghalie Rochette (CAN) +4:28
...
9. Tereza Neumanová -1 kolo

Kompletní výsledky ZDE

SP Nové Město na Moravě 2020 - výsledky XCO U23


Ženy U23

1. Giorga Marchet (ITA) 1:27:45 hod. 
2. Ceylin del Carmen Alvarado (NED, Alpecin Fenix) +0:09
3. Haley Batten (USA, Specialized Racing) +0:17
4. Harriet Harnden (GBR) +0:39
5. Kata Blanka Vas (HUN) +1:10
...
10. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +2:50 min.
17. Tereza Sásková (Rouvy Specialized) +5:00
33. Monika Kučerová (Head Pro) +9:33
34. Tereza Neumanová (Česká spořitelna Accolade) +10:06

 
Kompletní výsledky ženy U23

redakční systém | ISSN 1803-5744