SP Les Gets 2021 - výsledky XCO U23

 
Ženy U23
1. Mona Mitterwallner (AUT, Trek Vaude) 1:09:47 hod.
2. Caroline Bohe (DEN, Ghost Factory) +3:08
3. Leonie Daubermann (GER) +3:56
4. Puck Pieterse (NED, Alpecin Fenix) +4:31
5. Kata Blanka Vas (HUN) +5:08
...
42. Adéla Holubová (Kola-bbm.cz) -1 kolo
45. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) -1 kolo
DNF. Tereza Sásková (Rouvy Specialized)

Kompletní výsledky ZDE

SP Leogang 2021 - výsledky XCO U23

Ženy U23
1. Mona Mitterwallner (AUT, Trek Vaude) 1:06:30 hod.
2. Kata Blanka Vas (HUN) +1:01
3. Caroline Bohe (DEN, Ghost Factory) +1:26
4. Puck Pieterse (NED, Alpecin Fenix) +2:04
5. Leonie Daubermann (GER) +2:35
...
17. Tereza Sásková (Rouvy Specialized) +7:36
28. Adéla Holubová (Kola-bbm.cz) +10:44
35. Tereza Obořilová (GT Opportunity) +13:19
39. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +11:29

Kompletní výsledky ZDE

 

SP NMNM 2021: výsledky U23


Muži U23
1. Carter Woods (CAN, Norco Factory) 1:23:44 hod.
2. Riley Amos (USA) +1:55
3. Alex Balmer (SUI, Thömus RN Racing) +2:21
4. Joel Roth (SUI, Biketeam Solothurn) +2:30
5. Simone Avondetto (ITA, Trek - Pirelli) +2:51
...
31. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +8:11
37. Tomáš Morávek (Cyklostar Trek Pirelli) +8:49
46. David Šulc (GAPP System - Kolofix) +10:37
101. Jan Zatloukal (Specialized Nutrend) -1 kolo
102. Sam Jirouš (Rouvy Specialized) -1 kolo
120. Josef Machač (Head Pro) -2 kola

Kompletní výsledky ZDE

SP Albstadt 2021 - výsledky ženy + muži U23


Muži U23
1. Carter Woods (CAN, Norco Factory) 1:11:49 hod.
2. David List (GER) +0:06
3. Simone Avondetto (ITA, Trek Pirelli) +0:17
4. Joel Roth (SUI, Bike Team Solothurn) +0:25
5. Riley Amos (USA) +0:34
...
38. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +6:04
66. David Šulc (GAPP System - Kolofix) +8:58
73. Samuel Jirouš (Rouvy Specialized) +9:16

Kompletní výsledky ZDE

Mitterwallner a Pidcock na Swiss Cupu dominovali rozdílem třídy

 

Rakušanka Mona Mitterwallner (Trek Vaude) a Brit Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers) suverénně zvítězili v úvodním díle švýcarského národního poháru Proffix Swiss Bike Cup 2021 v 1400 metrech nad mořem položeného Leukerbadu. 

Za poměrně hustého sněžení vyrazil velmi slušně obsazený peloton žen do pětikolového klání, jemuž od druhého kola jednoznačně dominovala devatenáctiletá Mona Mitterwallner a své starší a zkušenější konkurentky porazila rozdílem třídy. S mankem 1:41 min. cíl proťala exmistryně světa z roku 2018 Kate Courtney (USA, Scott Sram), o další třičtvrtě minutu později na bronzové příčce dojela aktuální mistryně světa Pauline Ferrand Prevot (FRA, Absolut Absalon BMC).

Vítězství Toma Pidcocka bylo ještě dominantnější, v závodě na sedm kol vyhrál s více než tříminutovým náskokem na Titouana Caroda (FRA, Absolut Absalon BMC) a dvojicí Kanaďanů z celku Norco Factory - Seanem Finchamem a Carterem Woodsem, kteří zaostali o dalších 40 vteřin! Závod překvapivě skončil výpraskem pro domácí závodníky, při neúčasti dvou nejlepších domácích bikerů Schurtera a Flückigera skončil jako nejlepší Švýcar Filippo Colombo na pátém místě.

"Nemůžu si vůbec stěžovat, první MTB závod sezony a hned vítězství, užil jsem si to," řekl po závodě jedenadvacetiletý Pidcock, člen silniční stáje Ineos Grenadiers, jíž vyjel historicky první vítězství v závodě horských kol. Tom ještě před 14 dny závodil na silnici a dokázal vyhrál klasiku Brabantský šíp, nyní se ale plně soustředí na nadcházející dvojici světových pohárů v Albstadtu (7.-9.5. 2021) a v Novém Městě na Moravě 14.-16.5. 2021). "Cíl do Albstadtu je jasný: protože budu startovat s číslem 90 nebo vyšším, rád bych dojel do první šestnáctky, abych v Novém Městě na Moravě mohl jet Short Track..." zaznělo z úst nadějného cyklisty, který si v Leukerbadu testoval černý hardtail BMC, jenž by rád sedlal v Albstadtu.

Kamptal Trophy Langenlois 2021 - výsledky

 
Junioři

1. Filip Konečný (Dukla Praha) 1:16:56 hod.
2. Fran Bošnjak (CRO) +0:14
3. Julius Scherrer (AUT, Bikeworks Race Team) +2:16
4. Kilian Feurstein (AUT, RV Dornbirn/Zweirad Egger Trek Segafredo) +3:04
5. Filip Jech (Adastra Cycling) +3:07

Kompletní výsledky ZDE

ME XCO 2020 - výsledky juniorky + ženy U23

 
Juniorky
1. Mona Mitterwallner (AUT) 59:32
2. Olivia Onesti (FRA) +2:36
3. Puck Pieterse (NED) +3:07
4. Karolína Bedrníková +3:20
5. Line Burquier (FRA) +3:49
6. Aneta Novotná +4:00
...
14. Tereza Obořilová +6:50
18. Adéla Holubová +8:00

 
Kompletní výsledky ZDE
 

MS MTB Leogang 2020 - výsledky juniorky + junioři

 
Juniorky
1. Mona Mitterwallner (AUT) 1:15:55 hod.
2. Luisa Daubermann (GER) +1:56
3. Aneta Novotná +2:36
4. Olivia Onesti (FRA) +4:27
5. Line Burquier (FRA) +5:53
6. Karolína Bedrníková +6:03
...
19. Tereza Obořilová +12:47
28. Adéla Holubová +17:42

 
Kompletní výsledky ZDE


 

SP Nové Město na Moravě 2020 #2 - výsledky XCO jun


Juniorky
1. Mona Mitterwallner (AUT) 1:04:21 hod.
2. Olivia Onesti (FRA) +3:18
3. Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Kolín) +3:48
...
6. Aneta Novotná (Adastra Cycling) +5:34
12. Tereza Obořilová (GT Opportunity Brno) +7:50
16. Adéla Holubová (kola-bbm.cz) +8:46
21. Zuzana Kadlecová +10:15
30. Kateřina Vaverková +14:22
35. Kateřina Krutílková (Forman Cinelli) +8:54
40. Aneta Hovorková (Česká spořitelna Accolade)

 

 

  • Kde se diskutuje
  • Nejčtenější
  1. Hostýnská 50 zve na 9. ročník31.07.2021 09:45
  2. Michael Moureček: Gravel je o zážitku30.07.2021 19:46
  3. Ondřej Cink: Byly to asi nejhorší pocity, co jsem kdy zažil30.07.2021 09:57
  4. Van der Poel biky nevzdává, po zpackané OH má nový cíl: mistrovstí světa MTB30.07.2021 07:58
  5. Olympijským vítězem je Pidcock, Cinka o medaili připravil prasklý ráfek29.07.2021 15:04
  6. Specialized mění nakupování, propojil kamenné obchody do svého online světa28.07.2021 19:19
  7. OH Tokio 2020: Fantazii Švýcarek korunovala Neff, Čábelická 22.27.07.2021 22:32
  8. XCO speciály favoritů na medaile pro Tokio26.07.2021 07:53
  9. OH Tokio 2020: Startovní listiny MTB, favorité a úsměvy26.07.2021 06:37
  10. Ondřej Cink o své třetí olympiádě: 14 brdků, nervozita, medaile, aklimatizace25.07.2021 23:19
  1. Dřevěnický Rykot - terénní triatlon v Českém Ráji (23053x)
  2. Pozdě, ale přece - Ever Given přiveze kola i komponenty (14142x)
  3. Olympijským vítězem je Pidcock, Cinka o medaili připravil prasklý ráfek (14078x)
  4. Scott představuje kompletně nový Addict Gravel (13526x)
  5. Rock Machine 2022 - Fun first and then fun! (12816x)
  6. Ondřej Cink o své třetí olympiádě: 14 brdků, nervozita, medaile, aklimatizace (11156x)
  7. OH Tokio 2020: Sebevědomý van der Poel dorazil jako poslední (10777x)
  8. Trek E-Caliber 9.9 XTR - dva v jednom (10757x)
  9. Kross Tokyo: Olympijské speciály Cinka a vlajkonošky Wloszczowske (10603x)
  10. Deštivé kolo SP v Les Gets zvládl Ondřej Cink znovu skvěle a má stříbro (10220x)

redakční systém | ISSN 1803-5744