Bike Transalp 2018 vyhráli Kaufmann s Käßem

Vítězstvím v závěrečné etapě si zajistili Němci Markus Kaufmann a Jochen Käß (Centurion Vaude) své již čtvrté vítězství v etapovém MTB závodu Bike Transalp.

Jednadvacátý ročník závodu startoval 15. července v rakouském Imstu a skončil dnes v italském městečku Arco nedaleko jezera Lago di Garda. Na účastníky čekalo 505,88 km s převýšením 18 167 metrů. Vítězové letošního Transalpu strávili v sedlech 22 hodin 41 minut a 23,9 sekund a po dvouleté pauze navázali na své celkové triumfy z let 2013, 2014 a 2015.

Druhé místo získali s pětiminutovou ztrátou na německé duo bikeři týmu Bulls 1 Urs Huber a Simon Stiebjahn, kteří zvítězili ve čtyřech ze sedmi etap a o možnost celkového vítězství definitivně přišli poslední den vinou technických problémů. Třetí místo v celkovém pořadí již s větším odstupem bezmála půl hodiny vybojovali Uwe Hochenwarter a Gregory Brenes (Wilier Force 7C 2).

V kategorii Masters zvítězila dvojice Wilier Force 7C ve složení Massimo De Bertolis a Dax Jaikel. Druhé místo si ale v součtu etap zajistila česko-slovenská dvojice Karel Hartl a Ján Halík startující v barvách Norwit-CYKLOmax Slovakia, celkově obsadili velmi pěkné 12. místo a první etapu mezi týmy kategorie Masters dokonce vyhráli. V kategorii Masters se blýskl 26. místem také tým "Starý psi" (Jiří Duchek, Tomáš Přibil).

Češi zanechali stopu i v kategoriích Mix týmů. Páté místo si z Transalpu přivezli Milena Cesnaková a Jan Kalaš (Maloja-Rocky Mountain Team, desátí byli Klára Vitásková a Tomáš Klapa (Van Gillern MTB Team).

V otevřené kategorii mužů pak 55. dojeli do cíle Pavel Krump a Miroslav Pechr (BPR sport club).

Rakouský Alpen Tour oslaví čtvrtstoletí
  3. Ostatní závodyZlatou rozlučku Avancinimu na Brasil Ride překazil Ferreira, Hník devátý
    Zlatou rozlučku Avancinimu na Brasil Ride překazil Ferreira, Hník devátý
  4. Ostatní závodyBiková sezona ještě nekončí. V Brazílii startuje Brasil Ride
    Biková sezona ještě nekončí. V Brazílii startuje Brasil Ride
  5. Ostatní závodyTransalp má za sebou 25. ročník, celkovými vítězi Huber se Schnellerem