Češi míří na noční závod do Flachau

Netradičně pojatý závod Bike Night Flachau 2011 startuje o víkendu nedaleko Salzburgu. I letos s hojnou českou účastí.

Poté, co premiérový Bike Night Flachau vyhrál Tomáš Trunschka, se do městečka Flachau sjíždějí účastníci nočního závodu podruhé. Připraven je čtyřapůlkilometrový okruh s převýšením okolo 200 metrů, který vede částečně i po sjezdovce světového poháru pojmenované po fenomenálním lyžaři Hermannu Maierovi. Startuje se po západu slunce a jede se na dvě hodiny. Po dvou hodinách je vyhlášen vítězem ten, kdo zvládne v daném čase objet nejvíce kol a má nejlepší čas.

Zajímavý formát závodního bikingu přilákal i letos na start několik českých jmen. Mezi českými bikery jsou zastoupeny týmy Remerx Merida (Filip Eberl, Jiří Novák), Merida Biking Team (Jan Jobánek, Jan Svorada) a další závodníci včetně například Josefa Kamera (Superior Riders), jemuž vloni výborně rozjetý závod vinou defektu nevyšel. V kategorii žen zvažovala účast česká mistryně v XC a pátá žena mistrovství Evropy Tereza Huříková – ta však nakonec dala přednost spolukomentování závodů horských kol na OH v Londýně. Startovní listina zde (přehled přihlášených českých závodníků a závodnic zde).

Kromě ryzích bikerů nastoupí do závodu také celá řada osobností z jiných sportů či oborů. Například pěvkyně Lucy Diakovska nebo německý herec a moderátor Peer Kusmagk, mistr světa ve snowboardingu Benjamin Karl a jeho kolegyně Claudia Riegler, mistr světa v lezení na ledu Markus Bendler, triatlet Benedikt Ebenbichler a také celá řada lyžařů, běžkařů a skikrosařů, kteří mají Flachau za svůj oblíbený tréninkový rajón.

Co na start přibližně tři stovky bikerů, a to nejen domácích, láká je však také solidní price-money. Odměna ve výši 1000 Euro je vypsána pro vítěze hlavní mužské kategorie, pro prvního v celkovém pořadí i pro jezdce, který zajede absolutně nejrychlejší čas na jedno kolo.

Více na: www.flachau.com

 

10.08.2012 - Závody - autor: TomasGladis - 4364x flachau
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. OstatníGaspi: Stoneman Taurista krásy hor ve vlastní šťávě
  Gaspi: Stoneman Taurista krásy hor ve vlastní šťávě
 2. Ostatní závodyČeši vzali Bike Night Flachau 2019 útokem!
  Češi vzali Bike Night Flachau 2019 útokem!
 3. Ostatní závodyJirka Novák stříbrný v noční exhibici ve Flachau
  Jirka Novák stříbrný v noční exhibici ve Flachau
 4. Ostatní závodyJobánek vyhrál noční závod ve Flachau
  Jobánek vyhrál noční závod ve Flachau

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #3 jenikmar - vloženo: 11.08.2012 v 15:59:34

  odpověď na Jirinak — #2 No mne osobně její výkon přišel lepší jak výkon pana Jílka. Měla styl komentování podobná jako na Redbull TV.

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #2 Jirinak - vloženo: 11.08.2012 v 14:35:55

  odpověď na radar — #1 Bože to jsou kecy!!! Se divim, že ji to za to stojí a ještě se tím chlubí, že bude komentovat... To se nedá poslouchat!!!

  1. na tento komentář reaguje jenikmar — #3
  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #1 radar - vloženo: 10.08.2012 v 15:23:31

  Už se fakt těšim na komentování Huříkový,to se člověk zas nasměje :D

  1. na tento komentář reaguje Jirinak — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744