Fojtík neobhájil, Salzkammergut Trophy dokončil na 2. místě

Luis Leon Pinto (Bicis Esteve) z Portugalska vyhrál letošní ročník nejdelší trasy na Salzkammergut Trophy. Trať dlouhou 211 km objel za 9 hodin 53 minut a 38 sekund. Jen o tři a půl minuty později projel cílem na druhém místě Ondřej Fojtík (X-Sports Cannondale Koma), který obhajoval vítězství z loňska a oba závodníci tak poprvé v historii pokořili na extrémní trase Salzkammergut Trophy magickou hranici 10 hodin. Třetí místo vybojoval Němec Rupert Palmberger (Centurion Vaude). Jedenáctá skončila legenda MTB Bart Brentjens, který je dnes především manažerem týmu Brentjens-Superior.

Rozhovor s Ondřejem před jeho odjezdem do Rakouska vyšel na MTBS před pár dny (odkaz).

31. Josef Nestler (KL Sport Most) +1:54:43

Mezi ženami zvítězila na 211 km dlouhé trase Němka Katja Hentschel (čas 13:41:53) před Italkou Michelou Ton a Danielou Genovesi z Brazílie.

Kratší variantu Salzkammergut Trophy (119,5 km) vyhrál domácí Herman Pernsteiner (Rad.sport.szene Ausseerland), nejlepšími Čechy byl mezi muži na osmém místě Aleš Strnad (Eleven Rubena Test) a mezi ženami na 4. místě Milena Cesnaková (GS Cyklo Team Jistebnice).

Na trase C se z našinců třetím místem blýskla Lucie Vlášková (Kellys Bikeranch), v půlmaratonu na 53,5 km byl druhý Jan Fojtík (Symbio+ Giant ) a na trase G dlouhé 22,1 km vybojovala třetí místo Eliška Krčková (Eleven Příchovice).

Kompletní výsledky

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Ostatní závodyČeši Salzkammergut milují, startovaly jich přes tři stovky. Kalašová vyhrála klasiku
  2. PozvánkyMarathonMan Europe 2021, při promptní registraci nabízí pěkné slevy
    MarathonMan Europe 2021, při promptní registraci nabízí pěkné slevy
  3. PozvánkyBezkontaktní Salzkammergut Trophy? Jako série časovek od července do října
    Bezkontaktní Salzkammergut Trophy? Jako série časovek od července do října
  4. Ostatní závodyMarathonMan Europe 2020 - co a jak (ne)bude?
    MarathonMan Europe 2020 - co a jak (ne)bude?
  5. Ostatní závodyItalové kvůli koronaviru ruší Cape Epic, doma zůstává i Fojtík
    Italové kvůli koronaviru ruší Cape Epic, doma zůstává i Fojtík
  6. PozvánkyNa dlouhou „Salzku“ vyjede i Gunn-Rita. Závodníci si z cíle odvezou ďáblíka
    Na dlouhou „Salzku“ vyjede i Gunn-Rita. Závodníci si z cíle odvezou ďáblíka

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

#6 Pavlína - vloženo: 16.07.2013 v 16:56:46

odpověď na plasa — #3 Jo, jel krásně.Nechápu, jak to může objet na jednu tyčku a kousek melouna...:-)

4. avatar
    #5 cyclista - vloženo: 15.07.2013 v 07:44:37

Gratulace, stálo by za zmínku, že Adam Pilčík vede průběžně sérii MarathonMan :-)

#2 Martin Bali-Jenčík - vloženo: 14.07.2013 v 19:47:19

V roce 2005 padl také čas pod 10 hodin (o 16 s), ale to se tuším jelo na dva 100 dlouhé okruhy. Tzn. uvedené letošní výkony jsou mnohem kvalitnější.

Jinak první v cíli byl Ondřej Fojtík, ale zachoval se fair, více zde:

Toto gesto zaslouží velký obdiv!

P.S.: V závodech v rámci Salzkammergut Trophy 2013 startovalo celkem 4.546 lidí a na organizaci se podílelo 930 dobrovolníků. Konečně zavládlo normální počasí, v Bad Goisernu (500 m.n.m) bylo přes den cca 25 st. a slunečno. V pátek odpoledne se tam jel poprvé eliminátor, který v kategorii mužů vyhrál domácí Daniel Federspiel, úřadující mistr Evropy. Ten také v sobotu ovládl novou „allmountain“ trasu na 61 km, která měla start v Bad Ischlu a de facto kopírovala první tři technické sjezdy dvoustovky.