Katka Nash nestačila v Zolderu jen na Vos, Bína v top ten!

Kateřina Nash (Luna Pro) navázala na fantastický výkon před pěti dny v Namuru, když dnes v Zolderu obsadila stříbrnou pozici. V předposledním díle světového poháru nestačila jen na úřadující mistryni světa Marianne Vos (NED, Rabo Liv). Bronz brala týmová kolegyně Marianne a mistryně světa na silnici Pauline Ferrand-Prevot z Francie.

I závod mužů ovládl Nizozemec Lars van der Haar z bratrského týmu zlaté a bronzové ženy Giant Shimano, třiadvacetiletý cyklokrosař položil základy svému vítězství ve druhém okruhu, kdy si vytvořil miniaturní náskok, který mírně navyšoval až do cíle. Druhý dojel Kevin Pauwels (BEL, Sunweb - Napoleon Games), třetí Corne van Kessel (NED, Telenet Fidea).

Poprvé bodoval i Martin Bína (Corendon Kwadro), který si devátým místem vyjel 44 bodů! Top ten dosáhla i Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) a trojice českých reprezentantů do 23 let: Nipl, Ťoupalík a Skála.

Ženy Elite
1. Marianne Vos (NED, Rabo Liv Women Cycling Team) 0:43:24 hod.
2. Kateřina Nash (CZE, Luna Pro Team) +0:04
3. Pauline Ferrand-Prevot (FRA, Rabo Liv Women Cycling Team) +0:05
...


10. Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) +2:01
12. Pavla Havlíková (Telenet Fidea) +2:21
34. Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +6:17
41. Denisa Lukešová (Author Team Stupno) +7:11
54. Denisa Minaříková-Švecová (Švec Cykloteam Soběslav) -2 kola

Muži Elite
1. Lars van der Haar (NED, Development Team Giant-Shimano)  1:08:10 hod.
2. Kevin Pauwels (BEL, Sunweb - Napoleon Games) +0:45 
3. Corne van Kessel (NED, Telenet Fidea) +1:10
4. Julien Taramarcaz (SUI, Corendon Kwadro) +1:10
5. Philipp Walsleben (GER, BKCP Powerplus) +1:26 
...
9. Martin Bína (Corendon Kwadro) +1:34
20. Tomáš Paprstka (Remerx-Merida Team Kolín) +3:47
27. Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +4:36
28. Lubomír Petruš (BKCP - Powerplus) +4:36
34. Matěj Lasák (Max Cursor) +6:38
DNF. Radomír Šimůnek (Corendon - Kwadro)

Muži U23
1. Laurens Sweeck (BEL, Corendon - Kwadro) 0:52:49 hod.
2. Wout van Aert (BEL, Vastgoedservice - Golden Palace) +0:24
3. Mathieu Van Der Poel (NED, BKCP - Powerplus) +00:53
...
8. Vojtěch Nipl +1:33
9. Adam Ťoupalík (BKCP - Powerplus) +1:42
10. Jakub Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:50
34. Štěpán Schubert (Remerx-Merida Team Kolín) -1 kolo
37. Dominik Vrána (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) -2 kola

Junioři
1. Eli Eserbyt (BEL) 0:39:56
2. Jens Dekker (NED) +0:26
3. Max Gulickx (NED) +0:42
...
22. Jonáš Březina +2:43
28. Josef Jelínek +3:08 
32. Václav Sirůček +3:36
58. Josef Bařtipán +7:15

Kompletní výsledky: uci.ch

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Světový pohárAndorra přinesla překvapivé triumfy Dahle-Flesjaa a Kerschbaumera
    Andorra přinesla překvapivé triumfy Dahle-Flesjaa a Kerschbaumera
  2. Světový pohárPremiérová vítězství v Short Tracku pro Avanciniho a Keller
    Premiérová vítězství v Short Tracku pro Avanciniho a Keller
  3. Světový pohárSvětový pohár míří do Andorry, Kulhavý nepojede
    Světový pohár míří do Andorry, Kulhavý nepojede
  4. Světový pohárCo jsme viděli na svěťáku? Aneb střípky Val di Sole 2018
    Co jsme viděli na svěťáku? Aneb střípky Val di Sole 2018
  5. ZávodyFotogalerie: Světový pohár XCO #4 - Val di Sole
    Fotogalerie: Světový pohár XCO #4 - Val di Sole
  6. Světový pohárSP Val di Sole: po 6 letech Wloszczowska zlatá! Průdek se blýsknul 9. místem
    SP Val di Sole: po 6 letech Wloszczowska zlatá! Průdek se blýsknul 9. místem

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744