Mitas 4Islands 1. etapa: výsledky


První etapu má za sebou čtyřdenní Mitas 4 Islands, jehož jedenasedmdesátikilometrovou trasu po ostrově Krk ve spurtu vyhrála polsko-švýcarská dvojice týmu Kross - Wawak a Giger před českým párem Filip Adel a Michal Kaněra hájícím barvy Mitas.  

"Neměli jsme moc dobrou startovní pozici, ale naštěstí jsme najeli do prvního singlu vepředu a hned se vytvořila vedoucí skupina, kde byli kluci ze Spořky a Krossu. Matouch pak měl defekt, takže jsme pokračovali jen ve třech týmech. Trošku jsme zaostávali, ale i Strožíka s Višňou potkal defekt. Ke konci jsme stíhali Kross, nakonec jsme je dojeli, ale nedokázali je střást, ve spurtu měli víc sil... Uvidíme, jak to půjde dál, zítřejší etapu vůbec neznáme, protože vloni byla zrušená," hodnotili Michal Kaněra a Filip Adel.

Závod žen suverénně ovládla favorizovaná dvojice Swiss Girls - Esther Süss a Cornelia Hug.

Úspěch zaznamenal český pár Rajec Trek - Tomáš Kučera a David Klap v kategorii Masters, když nestačili jen na domácí duo Maseric a Roset. 

Zítřejší etapa provede startovní pole trasou 61 km / 1120 m po ostrově Rab. 

 

Výsledky muži Elite:
1. Kross Racing - Bartlomiej Wawak (POL) / Fabian Giger (SUI) 3:00:45 hod.
2. Mitas Team - Filip Adel / Michal Kaněra +0:01
3. Texpa Simplon - Christoph Soukup (AUT) / Alberti Matthias (GER) +0:42
4. Kellys Bike Ranch - Marek Rauchfuss / Michal Bubílek +1:15
5. Česká spořitelna Accolade 2 - Jan Strož / Tomáš Višňovský (SVK) +1:24
6. Česká spořitelna Accolade 1 - Pavel Boudný / Matouš Ulman +3:15
...
16. Superior Ethicsport - Jan Jobánek / Dominik Průdek +15:37
37. MTBS Racing - Jakub Jirků / Martin Pech +52:05


Výsledky ženy Elite:
1. Swiss Girls - Esther Süss / Cornelia Hug 3:55:17 hod.
2. Bike Val di Sole - Lorenza Menapace / Chiara Selva +13:40
3. Ghost Mitas - Vendula Kuntová / Lenka Fridrichová +19:07


Výsledky Masters:
1. Husquarna MTB - Ivica Maseric (CRO) / Pavao Roset (CRO) 3:27:24 hod.
2. Rajec Trek - Tomáš Kučera / David Klap +1:05
3. Rocklube.eu - Julian Philipp (GER) / Andreas Deutschendorf (GER) +3:02


Kompletní výsledky zde

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Český pohárKalašová a Adel si připsali 4. výhru v ČP XCM a slaví i celkové vítězství
    Kalašová a Adel si připsali 4. výhru v ČP XCM a slaví i celkové vítězství
  2. ZávodyFotogalerie: Český pohár XCM #6 - Karlovy Vary 2022
    Fotogalerie: Český pohár XCM #6 - Karlovy Vary 2022
  3. Český pohárČeský pohár XCM se blíží do finále, premiéru měly Karlovy Vary
    Český pohár XCM se blíží do finále, premiéru měly Karlovy Vary
  4. Český pohárFilip Adel znovu nejrychlejší na MTB Trilogy, dotáhl to na hattrick
    Filip Adel znovu nejrychlejší na MTB Trilogy, dotáhl to na hattrick
  5. Český pohárČeský pohár maratonců pokračoval v Mostě, zvítězil Adel
    Český pohár maratonců pokračoval v Mostě, zvítězil Adel
  6. Ostatní závodyPrima Cup pokračuje středočeskou bikovou klasikou - ČEZ Sázava 
    Prima Cup pokračuje středočeskou bikovou klasikou - ČEZ Sázava 

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744