Představení: Magene - čínský "Garmin" expanduje

O značce Magene jste u nás už mohli slyšet především díky jejímu cyklistickému radaru, ale její portfolio je mnohem širší...

Autor: Petr Bureš
Foto: Petr Bureš & Magene
Představení: Magene - čínský "Garmin" expanduje

Magene je poměrně mladý čínský výrobce, který od svého založení v roce 2015 přináší každý rok několik nových produktů, které cílí na cyklisty. Nejprve začal s výrobou cyklistických trenažérů, podle kterých vznikl v podstatě i samotný název firmy, který je složeninou dvou slov "magnetic" a "gen".

Postupem času se Magene rozhodlo, že se nechce zaměřovat pouze na tréninkové magnetické trenažéry, ale že chce oslovit cyklisty také díky outdoorovým produktům, vhodným pro každodenní cyklistiku ať již jde o běžné příslušenství, jako jsou computery nebo blikačky, nebo o sofistikované více na pravidelné trénování zaměřené produkty, měřící tep, výkon nebo sledující okolní provoz na silnicích.

Nabídka portfolia Magene je nyní již poměrně široká a s trochou nadsázky se o ni dá říct, že tak trochu kopíruje právě ikonu a vůdčí firmu v oboru, kterou je americký Garmin. Magene se totiž dnes již intenzivně zaobírá jak indoor, tak outdoor aktivitami a produkty s nimi souvisejícími, ale nabízí také vlastní ekosystém včetně aplikací, které nejenom že komunikují s jednotlivými zařízeními, ale také uchovávají a vyhodnocují data jimi pořízená.

Konkrétní produktová nabídka je dnes poměrně široká, nicméně zatím nedosahuje tak širokého záběru jako Garmin. Základem jsou přitom jednak již zmíněný cyklistický radar společně s GPS computery, které doplňují nezbytná čidla pro měření tepu, včetně multifunkčního ramenního čidla, které umí nejenom měřit tep, ale také hapticky vibrovat a detekovat přednastavené stavy.

Samozřejmostí je stále se zdokonalující nabídka cyklistických trenažérů, ke které přibyly také wattmetry umístěné v klikách. Magene momentálně také finalizuje další novinku, která by měla rozšířit nabídku směrem k závodníkům, a to v podobě vlastních pedálů, měřících výkon.

Ale ani to není stále všechno, protože Magene se nechce omezovat jen na elektronické produkty, ale v rámci své další značky Exar nabízí také superlehké a odolné cyklistické duše vyrobené z TPU materiálu, jejichž hmotnost i objemová velikost je na zlomku klasických butylových duší, přitom jejich cena je velice konkurenceschopná vůči ostatním známým konkurentům.

Do redakce jsme obdrželi několik vzorků na otestování, které momentálně vozíme a zkoušíme v rámci různých podmínek na různých kolech. Tedy je jejich stručné představení.

Seznam stránek článku:

  1. Představení: Magene - čínský "Garmin" expanduje
  2. Magene testovací flotila
Přečteno - 14043x Tagy: gps computer magene
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. TechnikaFotogalerie: Bryton Rider 460 E
    Fotogalerie: Bryton Rider 460 E
  2. DoplňkyTEST: Bryton Rider 460 E
    TEST: Bryton Rider 460 E
  3. DoplňkyTEST: Magene C606 GPS
    TEST: Magene C606 GPS
  4. DoplňkyNový Garmin Edge 1050 sází na modernu
    Nový Garmin Edge 1050 sází na modernu
  5. DoplňkyTEST: Sigma ROX 12.1 EVO
    TEST: Sigma ROX 12.1 EVO
  6. TechnikaFotogalerie: Bryton Gardia R300L
    Fotogalerie: Bryton Gardia R300L

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
  1. avatar
    #2 petan - vloženo: 20.05.2024 v 08:49:33

    odpověď na skvedo — #1 Souhlasím, rozměrově je to zatím omezené jen na silničky ale očekával bych, že se časem sortiment rozšíří i na pro nás "normální" gravel a bikové rozměry.

    odpověz na tento komentář
  2. avatar
    #1 skvedo - vloženo: 17.05.2024 v 06:49:12

    Ta duše má jednu zásadní chybu, uvádějí kompatibilitu s 23-28 mm plášti a je to jediný jejich rozměr.

    Gravel nic, MTB nic, silniční sweetspot (aspoň pro hobíka) 30-32 mm nic

    1. na tento komentář reaguje petan — #2
    odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744