Quarq ShockWiz - pomocník ladiče

Chytrého pomocníka pro optimální naladění vašich odpružených jednotek představuje firma Quarq...

Autor: Petr Biureš
Foto: Quark
Quarq ShockWiz - pomocník ladiče

Značka Quarq je známá mezi cyklisty především díky svým wattovým měřičům, ale k nim nově přidává také specifický diagnostický přístroj, který je schopný vyhodnocovat funkci odpružení a následně také pomoci s jeho optimálním nastavením.

Princip fungování tohoto zařízení spočívá v malé krabičce, která je prostřednictvím motoventilku připojena buď k vzduchové vidlici, nebo tlumiči. Připojit ji můžete napřímo, nebo pomocí přídavné hadičky, která umožní najít optimální místo pro její uchycení.

Elektronika uvnitř krabičky pak jednak pořizuje data týkající se intenzity a rychlosti odpružení, a jednak tato data ukládá a následně také vyhodnocuje. Zařízení pak stačí prostřednictvím Bluetooth spárovat s chytrým telefonem a o vše další se následně postará speciální aplikace.

ShockWiz je koncipován tak, abyste s sebou nemuseli bezpodmínečně vozit telefon. Zařízení ukládá naměřená data do vlastní paměti, ze které je posléze dostanete v okamžiku připojení telefonu. Prakticky vše funguje v několika následných krocích. Nejprve proběhne prvotní měření a kalibrace. Následuje první testovací jízda, během které ShockWiz nasbírá první sadu dat týkající se nastavení odpružení a prostřednictvím aplikace vám doporučí případné korekce tlumení. Poté, co tyto korekce provedete, uskutečníte další testovací jízdu v rámci které ShockWiz zjistí, jestli jste se trefili přenastavením tlumení do doporučeného optima, nebo doporučí další korekci. Tento postup můžete opakovat několikrát.

Výhodou tohoto systému je, že je kompatibilní prakticky se všemi vzduchovými jednotkami od mnoha výrobců nezávisle na tom, že ShockWiz patří do koncernu Sram. Za úvahu v tomto směru ale stojí spíše to, pro koho je tento produkt vlastně určen? Představa, že si koncový zákazník kupuje zařízení v ceně víc jak desíti tisíc, aby si jednou zoptimalizoval nastavení odpružení, je mírně řečeno naivní. Na druhou stranu to může být taková třešínka na dortu pro některé specializované prodejce, kteří chtějí svým zákazníkům nabízet nadstandardní služby, protože takováto diagnostická metoda pro vyladění odpružení je ideálním způsobem jak rozšířit svou nabídku služeb o něco, co jen tak někdo nemá. Návratnost investice v případě shopu má pak daleko větší naději na úspěch.

Pokud vás zajímá více informací o tomto zajímavém přístroji, může jeho funkce studovat na stránkách www.quarq.com.

Přečteno - 6641x Tagy: sram doplňky quark
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Tech newsSram Eagle Powertrain - nová dimenze pohonu
  Sram Eagle Powertrain - nová dimenze pohonu
 2. DoplňkyKolik váží nejlehčí a nejtěžší přehazovačky?
  Kolik váží nejlehčí a nejtěžší přehazovačky?
 3. Tech newsBosch vylepšil zabezpečení kola proti krádeži
  Bosch vylepšil zabezpečení kola proti krádeži
 4. TechnikaFotogalerie: Sram Bronze Stealth
  Fotogalerie: Sram Bronze Stealth
 5. DoplňkyNové levné Sram Bronze Stealth kotoučovky
  Nové levné Sram Bronze Stealth kotoučovky
 6. Testy - RecenzeTEST kompatibility kazet Sram Eagle T-Type
  TEST kompatibility kazet Sram Eagle T-Type

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #2 Giro - vloženo: 21.02.2017 v 14:48:53

  odpověď na aladin — #1 Čau, jen tak pro zasmání, máš na těch 99% nějakou studii nebo je to jen tvůj pocit? :-)

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #1 aladin - vloženo: 20.02.2017 v 14:38:24

  Vzhledem k tomu, že 99% lidem je srdečně jedno, jak mají vidlici nastavenou a ani ani ve snu netuší, jak má vidle fungovat a zřejmě rozdíl ani nepoznají, je to nesmysl.

  1. na tento komentář reaguje Giro — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744