Rouvy hlásí 300% nárůst. Potřebujeme nové lidi, říká vedení

Česká tréninková a závodní aplikace Rouvy v roce covidovém zaznamenala raketový růst. Šéf Petr Samek z Vimperka shání lidi z oboru. Tedy možná i vás...

Autor: Jan Němec
Foto: Jan Schejbal
Rouvy hlásí 300% nárůst. Potřebujeme nové lidi, říká vedení


Obliba aplikace Rouvy roste každým rokem. Na začátku toho loňského ředitel společnosti Petr Samek říkal: "Nyní jsme vstoupili do roku 2020 s 30% nárůstem uživatelů." Ale bývalý člen bikového týmu vimperského sportovního gymnázia, který mimochodem nyní nese název právě jeho firmy Rouvy - Specialized, si ani náhodou nedokázal představit, že o necelých dvanáct měsíců později bude hlásit: "V roce 2020 jsme vzrostli o 300 %." 

Rouvy v roce 2021 vstoupí do své šestnácté sezony. A pokud byste snad ještě neměli potuchy, o čem je řeč, tak vězte, že Rouvy je tréninková aplikace simulující reálné zobrazeních skutečných tratí. V teple vašeho obýváku tak můžete zdolávat alpské průsmyky i teď v zimě nebo se poměřit s Jaroslavem Kulhavým na olympijské trati v Riu. Právě v letošním covidovém roce zaznamenala raketový růst, že to bylo právě díky pandemii Samek nezastírá. Nárůst uživatelů ovšem také potřebuje více zaměstnanců a ti jsou nyní potřeba jako sůl.

Petře, když jsme se viděli letos v lednu, těžko jsi předpokládal takový vzestup...
Corona nám hodně pomohla, to je jasný, to bych lhal, kdybych tvrdil, že to na nás nemělo vliv. Na jaře jsme rychle zareagovali a udělali hodně akcí, např. Digital Swiss 5. Vlastně už na vloni v zimě jsme podepsali smlouvu s Tour de Suisse a nastavili jsme tak trend. V první vlně corony jsme pak byli připravený vypustit věci, který jiný vůbec neměli. Corona tady ale nebude věčně, ale trend je nastavený a myslím, že lidi budou dál kombinovat jízdu venku a uvnitř. V dobrém slova smyslu. Takže naše ambice jsou pochopitelně i na dobu pocovidovou.

Jaký byl ten nárůst?
Obecně jsme vzrostli o 300 % oproti loňsku. Více méně ve všech parametrech, v některých i o trochu víc, jako třeba v komunitě a některých regionů, což je hodně dobrý. Jsme spokojení.

Jak se to odrazilo v počtu zaměstnanců?
Rosteme, nabíráme nové lidi, otevíráme kancelář v Praze. Každopádně máme ambici růst pořád dál a sami to nezvládneme, takže největší frmol má nyní oddělení HR. 

Kdo se vám může přihlásit?
Každý, kdo chce makat :-) Ideálně člověk s nějakou historií buď z cyklistiky, triatlonu nebo běhu. A ideálně vývojáře, obecně nás nejvíc pálí nedostatek lidí z IT. Nabízíme práci, která nějak souvisí s Ironmanem, Vueltou a s podobnýma cyklistickýma Mekkama, kam se třeba může i časem podívat. Pro hromadu lidí, kteří sportu hoví, to může být hodně zajímavý.  

Došlo k nárůstu uživatelů z Česka?
Struktura je hodně podobná, pořád platí, že nejvíc zákazníků máme v USA. Ale Evropa výrazně posílila, Česko je pro nás zatím relativně malý trh. Máme tady hodně skalních fanoušků a je dobrý s nimi být v intenzivním kontaktu, což s těmi zahraničními tak nejde. Tady vyvíjíme a testujeme, ale příjem je v zahraničí. A asi to tak zůstane. 

Jaké novinky jste v rámci aplikace letos představili?
Pokrok je, že jsme ustáli ten nárůst. To ale nikoho nezajímá, respektive by to neměl nikdo pocítit, nicméně všechny interní procesy jsou výrazně přepracovaný. Z funkcionalit je to například drafting, kdy jsme schopní simulovat jízdu v háku. Druhá novinka je verze pro běh, kterou jsme vypustili v říjnu. 

Co ti udělalo největší radost v tom letošním bizarním roce?
Jako cyklista bych to asi neměl říkat, ale největší radost nám udělala spolupráce s Ironmanem. To je fakt bomba, je to radost s nimi spolupracovat. Mají obrovskou a dobře šlapající produkci. Už se těšíme, až se bude moct závodit normálně i venku a budeme jezdit na jejich akce a spojíme outdoor s indoorem dohromady. A pak samozřejmě hodně dobrá byla Vuelta, se kterou jsme teď jeli. 


Bratři Samkovi

Před pár dny se jelo první virtuální mistrovství světa na trenažerech na konkurenční aplikaci Zwift, jednáte i vy s UCI o možné spolupráci?
Zwift je jednička na trhu, nejen velikostí, ale i z pohledu marketingu, pro UCI je to tak hlavní hráč - partner. My jsme s nimi v kontaktu a myslím, že s nimi můžeme v budoucnu dělat zajímavý projekty.

Je pro vás vlastně Zwift konkurence?
Zwift je jinak pojatý a má jiný zaměření, je to v podstatě social game, propojuje to lidi. My se snažíme simulovat reálné podmínky. Ale oba máme spoustu zákazníků, kteří si platí oboje. My jdeme jiným směrem, nejsme úplně přímí konkurenti. 

Co se připravuje na rok 2021?
Připravuje se pokračování Digital Swiss 5, chystají se další akce, ale o nich ještě nemůžu konkrétně mluvit. Budou to různý battly a soutěže profíků mezi sebou. Obecně je zajímavý, že v indoorcyclingu mohou být fanoušci blíž profíkům. Trochu jinak, ale dává jim možnost si v pět hodin odpoledne projet etapu Tour de France s profíkem, ke kterému se přidá dalších 1000 lidí z celýho světa. Podobné projekty chceme rozvíjet dál, máme také v plánu několik charitativních akcí s profi stájemi. 

A v rámci aplikace, co chystáte za novinky?
Dlouhodobě nám chyběla možnost jízdy na velodromu, to je věc, která přijde na začátku roku. Budeme hodně rozvíjet Group Rides se známými lidmi a plánujeme navázat na další komunitní akce. Hlavní věcí je podpora strukturovaných tréninků výrazně inovativním způsobem, abychom ten náš ekosystém dotáhli do jedné aplikace, protože teď jsou to dvě. Možná je to zdánlivě málo, ale v praxi je to hodně. 

 

Více informací zde: www.rouvy.com/cs/jobs 

 


Přečteno - 10260x Tagy: rozhovory rouvy trenežery
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. OstatníS Kateřinou Nash nejen o etapových závodech
    S Kateřinou Nash nejen o etapových závodech
  2. Týmy a klubyHledáte dream job? ROUVY ho nabízí. Pomáháme plnit sny, říká Petr Samek
    Hledáte dream job? ROUVY ho nabízí. Pomáháme plnit sny, říká Petr Samek
  3. Tech newsRouvy spojuje síly s týmem Visma Lease a Bike
    Rouvy spojuje síly s týmem Visma Lease a Bike
  4. Ostatní závodyExtrémní finále AC Heating Cupu pro Cinka a Zügerovou
    Extrémní finále AC Heating Cupu pro Cinka a Zügerovou
  5. Olympijské hryOndřej Cink: Výkon dobrý, ale druhý defekt mě zlomil
    Ondřej Cink: Výkon dobrý, ale druhý defekt mě zlomil
  6. Olympijské hryKouč techniky na OH Matěj Charvát: trať hraje našim do karet
    Kouč techniky na OH Matěj Charvát: trať hraje našim do karet

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
  1. avatar
    #4 rotik - vloženo: 14.12.2020 v 14:20:12

    Já nechápu, že tohle všichni berou tak vážně že se v tom fakt i pořádá MS. Ostatně ty výsledky a parametry, které se zmiňují níže jasně ukazují, že to není zdaleka relevantní, jak se to prezentuje.

    Letos jsem začal taky trénovat doma, raději na válcích, na kterých vydržím max. tak 1,5h. Už jen spárování, nastavení tréninku apod. na mobilu/hodinkách mě tak otravuje, že abych si k tomu ještě strojil noťas/monitory a trávil čas nastavením, případně sháněním a utrácením za další příslušenství, to raději strávím tréninkem. Natož ještě utrácet peníze měsíčně za tyto tyto appky. Stačí pustit si pořádnou hudbu - delší set techna, DNB apod. a zjistím, že žádné obrazovky stejně nepotřebuji :D Není nad jízdu venku.

    odpověz na tento komentář
  2. avatar
    #3 Pavel Trance - vloženo: 14.12.2020 v 06:30:09

    odpověď na marco — #2 Upřímně jsem nad aplikací uvažoval, ale když vidím promo videa a tam je vidět výkon opravdu okolo 6,7 w/kg ? To asi nemá fakt smysl. To je spíš k nasrání.

    odpověz na tento komentář
  3. avatar
    #2 marco - vloženo: 12.12.2020 v 18:58:18

    300 % nárust a o 200% zdražení byli nejlevnější a pomalu se srovnali nebo jsou dražší než konkurence. Začínají se bohužel v tomto prostředí stále častěji objevovat divný týpci nebo skrytí mistři světa 7 a více W/kg průměr na aktivitu běžné asi dobré elektrokolo. No stále se to za těch 11-15 USD/měsíc vyplatí.

    1. na tento komentář reaguje Pavel Trance — #3
    odpověz na tento komentář
  4. avatar
    #1 czechdude - vloženo: 12.12.2020 v 17:46:53

    škoda že mě baví víc Zwift a pracuju v jiný zemi, jinak bych jim rád pomoh!

    odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744