Rozjel se virtuální eCup i s hrstkou bikerů

První ze čtyřdílné série virtuálních závodů Škoda eCup ovládli Jakub Otruba (Elkov Kasper) a Hanka Runtová (SportRaces Cycling Team). Závod se odehrál na platformě Rouvy na silničkách Toskánska, měřil 27,5 km. Otruba vyhrál v čase 36:49 min. devět sekund před svým týmovým kolegou silniční stáje Elkov Kasper Dominikem Neumanem. Dvojici nejlepších na stupních vítězů doplnil třetí Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels), vítěz úterního klání ve virtuálním prostředí Šumavy.

"Trať byla na úvod asi ta nejlehčí z celého seriálu, ale byla na ní tři stoupání. Byla to taktická bitva, pohromadě jela vedoucí skupina z níž v posledním kopci zaútočil Otruba a vyhrál," řekl k závodu reprezentační trenér silničářů Tomáš Konečný.

Mezi ženami byla nejrychlejší juniorka Hanka Runtová (SportRaces Cycling Team), druhou Karlu Štěpánovou (Maloja Pushbikers MTB) porazila o deset vteřin a třetí Petra Ševčíková (Dukla Praha) zaostala o 16 vteřin. Nejlepším juniorem se stal Matyáš Vondráček, biker stáje Rouvy Specialized.

Škoda eCup je ucelený seriál závodů, který je v historii Českého svazu cyklistiky prvním Českým pohárem v e-sportu, zakončen bude prvním mistrovstvím České republiky 25. března. 

Dalším závodem seriálu Škoda eCup 2021 bude 18. února závod Šumava.

Výsledky ženy

1.
RUNTOVÁ Hanka
SportRaces Cycling Team
CZE 0:45:28.4 0:00:00.0
2.
ŠTĚPÁNOVÁ Karla
Maloja Pushbikers MTB
CZE 0:45:38.9 0:00:10.5
3.
ŠEVČÍKOVÁ Petra
Team Dukla Praha
CZE 0:45:44.8 0:00:16.3
4.
HILLER Leah
Base Performance
USA 0:45:48.1 0:00:19.6
5.
KADLECOVÁ Zuzana
ADASTRA cycling team
CZE 0:45:48.4 0:00:19.9

 
Výsledky muži

1.
OTRUBA Jakub
Elkov–Kasper
CZE 0:36:49.9 0:00:00.0
2.
NEUMAN Dominik
Elkov Kasper
CZE 0:36:58.5 0:00:08.6
3.
TUREK Daniel
Team Felbermayr - Simplon Wels
CZE 0:37:02.4 0:00:12.5
4.
VACEK Mathias
Gasprom - RusVelo
CZE 0:37:42.2 0:00:52.3
5.
NÝČ Michal
Mondraker racing team
CZE 0:38:05.4 0:01:15.5
6.
ŠNEBERGER Jan
TT Příbram
CZE 0:38:05.4 0:01:15.5
7.
KELEMEN Petr
Elkov Kasper
CZE 0:38:11.4 0:01:21.5
8.
ALFIN Verini
Siovann Cycling Team
AND 0:38:25.8 0:01:35.9
9.
YSHIZUKA Marcelo
Kobra Khan - Team Altona
BRA 0:39:03.2 0:02:13.3
10.
KŘOUSTEK Martin
FERODO Racing
CZE 0:39:17.9 0:02:28.0


 
Kompletní výsledky ZDE

12.02.2021 - Závody - autor: Jan Nemec - 1700x karla štěpánová rouvy ecup
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Ostatní závodyČeši v Turecku v závodě XCO C1 vybojovali dalších pět medailí
    Češi v Turecku v závodě XCO C1 vybojovali dalších pět medailí
  2. Kolo pro životSáblíková a Turek vyhráli finále virtuálního KPŽ
    Sáblíková a Turek vyhráli finále virtuálního KPŽ
  3. Kolo pro životVirtuální trilogii KPŽ uzavře úterní závod v Radotíně s nabitou startovkou
    Virtuální trilogii KPŽ uzavře úterní závod v Radotíně s nabitou startovkou
  4. Týmy a klubyTým Maloja Pushbikers představil dresy a značku kola
    Tým Maloja Pushbikers představil dresy a značku kola
  5. Kolo pro životVirtuální Šumavu vyhrál Turek těsně před Cinkem
    Virtuální Šumavu vyhrál Turek těsně před Cinkem
  6. PozvánkyČeši budou mít první virtuální mistry republiky, rozjíždí se seriál eCup
    Češi budou mít první virtuální mistry republiky, rozjíždí se seriál eCup

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744