TEST: Bryton Gardia R300L

Dnes se společně podíváme na další "chytrou blikačku" v podobě cyklistického radaru od značky Bryton...

Autor: Petr Bureš
Foto: Petr Bureš
TEST: Bryton Gardia R300L

Cyklistické radary se postupně stávají samozřejmou součástí uvědomělých bikerů, kteří tedy alespoň část svých vyjížděk tráví na silnicích, protože právě na silnicích mají tyhle chytré blikačky největší význam.

Bryton Gardia R300L je v podstatě nejmladší z cyklistických radarů a současně prvotinou v nabídce firmy Bryton, která nabízí především chytré GPS computery.

Tvarově ani funkčně nijak nevybočuje od svých konkurentů, dokonce bych řekl, že má tvarově nejhezčí design, a to jak v rámci celého těla přístroje, tak v rámci samotné svítící sekce, ale uznávám, že to je čistě můj subjektivní dojem vycházející se sympatií k hranatému designu :-).

V každém případě jde tradičně o kompaktní oblázek, který se ani velikostí ani hmotností příliš neliší od svých konkurentů. Jeho vnější rozměry jsou 95x39x25 mm a hmotnost samotného radaru činní 70 g.

Bryton Gardia R300L využívá bezdrátovou komunikaci na bázi radar protokolu, kterou přijaly všichni výrobci GPS computerů, takže je v podstatě jedno, jestli používáte Garmin, Bryton, Wahoo, Sigmu nebo nějaký jiný počítač, na většině z nich byste měli v rámci aktualizovaných verzí firmware mít možnost si tento radar napárovat úplně stejným způsobem jako u konkurenčních radarů od Garminu nebo Magene.

V balení pak kromě samotného radaru nechybí jednak objímka na sedlovku, jednak dvojice papírových manuálů, které vás intuitivním způsobem dovedou ke zprovoznění radaru a pozor - jak přiložené návody, tak i doplňková aplikace, kterou si můžete stáhnout do mobilu, jsou v češtině. To se zdaleka často nevidí.

Co se týká výdrže a nabíjení radaru, tak samozřejmě záleží na tom, v jakém režimu budete radar provozovat. Výrobce uvádí maximální výdrž 17 hodin v úsporném režimu s tím, že pokud máte k radaru ještě i Bryton computer, tak vám konkrétní výdrž v rámci aktuálního nastavení dokáže přístroj zobrazit na displeji, pokud klepnete na ikonku radaru vpravo nahoře.

Jedině Bryton computer vám pak také umožní během jízdy snadno měnit režim blikání, a to díky menu, dostupnému ze stejného místa jako v případě zjišťování výdrže baterie. Tohle je hodně praktická věc!

Ale abychom příliš nezdržovali technikáliemi, pojďme se podívat na to, jak radar funguje v praxi.

Pokračovat na: Praktické zkušenosti

Seznam stránek článku:

 1. TEST: Bryton Gardia R300L
 2. Praktické zkušenosti
 3. Fotogalerie
Přečteno - 14177x Tagy: testy doplňky bryton radary
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. TechnikaFotogalerie: Canyon LUX Trail CFR
  Fotogalerie: Canyon LUX Trail CFR
 2. Testy - RecenzeTEST: Canyon LUX Trail CFR
  TEST: Canyon LUX Trail CFR
 3. TechnikaFotogalerie: Pells Raw 2
  Fotogalerie: Pells Raw 2
 4. Testy - RecenzeTEST: Canyon Spectral CF 9
  TEST: Canyon Spectral CF 9
 5. TechnikaFotogalerie: Equator Yasei
  Fotogalerie: Equator Yasei
 6. Testy - RecenzeTEST: Pells Raw 2 - Lehký gravel tančík, který překvapí obratností
  TEST: Pells Raw 2 - Lehký gravel tančík, který překvapí obratností

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #4 VoDaCZ - vloženo: 13.12.2023 v 22:44:16

  Jinak objektivni hodnoceni po pulrocnim jezdeni (mam od cervna)... Skvele svetlo i radar... Semtam pri jizde se zapadajicim sluncem za zady ma pocit, ze za vami je auto i kdyz neni.. Ale co si pamatuji, touto chybickou trpel i Garmin... Nevim jestli to uz opravili... Jinak i vami testovany FW 5.15 (novejsi jeste neni) je relativne stabilni a bez chyb... Realna vydrz je cca 12-14h na nejuspornejsi nastaveni coz je "denni prerusovane"... ;)

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #3 VoDaCZ - vloženo: 13.12.2023 v 22:18:52

  odpověď na Mira — #1 Mam Bryton 750SE a tam je to stejne jako na S800... Myslim ze novy FW na normos 750 uz to ma taktez...

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #2 petan - vloženo: 24.10.2023 v 17:21:24

  odpověď na Mira — #1 Jojo, na fotce menu s ovládáním radaru je Bryton 750, ale myslím si, že by update FW mohl časem to samé přidat i na osmistovku, pokud to tam teď není.

  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #1 Mira - vloženo: 24.10.2023 v 13:10:34

  To je Bryton S800, že? Bryton 750 ovládání světla bohužel neumí. Nebo jsem lama a nevím jak

  1. na tento komentář reaguje petan — #2
  2. na tento komentář reaguje VoDaCZ — #3
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744