TEST: Kellys Tygon 70 29"

Do dnešního testu jsme si vzali takový bike mnoha tváří. Tedy konkrétně nejvyšší model nejnovějšího elektrobiku od Kellysu, který nabízí zajímavý mix vlastností i schopností...

Autor: Petr Bureš
Foto: Petr Bureš & Tereza Nusková
TEST: Kellys Tygon 70 29"

Trh s elektrobiky se v poslední době ubírá vpřed mílovými kroky, a jak to tak vypadá, v podobném tempu se bude pokračovat minimálně dalších pár let. Jsme svědky nejenom obrovské expanze všemožných modelů v rámci nabídky valné většiny značek, ale také posouvání tvarových i váhových limitů, kapacit baterií nebo točivých momentů v závislosti na tom, pro jaký účel je ten který bike určený.

Postupem času se tak vlastně zdvojnásobuje nabídka některých značek, protože ten samý sortiment kol můžete mít buď v klasickém, nebo elektrickém provedení.

Kellys navazuje touto svou novinkou na stejnojmenného předchůdce, který byl však postavený na zcela jiném rámu. Nový Tygon je výsledkem práce vlastního konstrukčního týmu, který mu vdechl několik důležitých a do jisté míry i originálních vlastností, o kterých si nyní povíme víc.

Rám je svařený z hliníkových hydroformovaných trubek uzpůsobených pro plnou integraci baterie i elektropohonu. Integrace byla dopracována do posledního detailu, a to včetně nabíjecího konektoru umístěného v rozšířené spodní části sedlové trubky nebo kovového hlavního vypínače, který sedí hned za hlavovou trubkou na horní rámovce.

Plně integrované je samozřejmě i vnitřní vedení veškeré kabeláže, a to jak té související s elektropohonem, tak té klasické, to jest k přehazovačce a zadní brzdě.

Pro baterii zvolili konstruktéři plně integrované provedení bez možnosti ji snadno z rámu vyjmout. Pokud to z nějakého důvodu potřebujete udělat, budete muset z rámu nejprve sundat spodní kryt i samotný motor a pak teprve baterii vysunout. Toto je třeba vědět v okamžiku, kdy preferujete nabíjení samotné baterie a potřebujete ji často vyndávat a nandávat.

Naopak výhodou takovéhoto uložení baterie je její lepší utěsnění a přesnější uložení, takže se dá předpokládat, že se baterie častou manipulací neuvolní a nezačne v rámu cvakat, bouchat nebo se jinak zvukově projevovat.

Kellys nový rám Tygonu koncipuje jako univerzální. Můžete do něj dát jak 29", tak 27,5" kola. V našem testu jsme měli 29" verzi, ale za stejnou cenu a ve stejné výbavě můžete mít i sedmadvacítkové plusko.

Přečteno - 18868x Tagy: testy 29 kellys elektro
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Tech newsApache 2022 - nový start ve velkém stylu
  Apache 2022 - nový start ve velkém stylu
 2. Testy - RecenzeTEST: Canyon Lux Trail CF 7
  TEST: Canyon Lux Trail CF 7
 3. TechnikaFotogalerie: Endura Hummvee a MT500
  Fotogalerie: Endura Hummvee a MT500
 4. Tech newsLevit - nová česká značka startuje
  Levit - nová česká značka startuje
 5. Testy - RecenzeTEST: Orbea Rise M10
  TEST: Orbea Rise M10
 6. TechnikaFotogalerie: Rocky Mountain Powerplay 2022
  Fotogalerie: Rocky Mountain Powerplay 2022

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #1 morpher - vloženo: 20.07.2019 v 10:27:35

  Nejhezci ebike na trhu

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744