Tohle kolo je hybrid, což znamená, že má něco z více různých kol a vše je spojené do originálního balení, které jen tak neuvidíte...
Kde začít? Většinou začínám testovací pojednání popisem rámu, jeho materiálem, případně krátkou genezí daného modelu. Dneska ale začnu pokornou omluvou všem, kteří na MTBS zpravidla nečekají na testy fitness a jim podobných kol, což je kategorie, kam tento Sirrus patří.
Jenže jak asi vidíte a jak si povíme později, tenhle bike je natolik jiný a má spoustu genů také například z gravel kategorií kol, že není od věci vás s ním seznámit. Možná to bude alespoň zpestření "okurkové" sezony a rozbourá na chvíli nekončící přísun nových elektrobiků a dalšího topového komponentového příslušenství, které přichází v těchto týdnech na svět.
Pro Sirrus byly dosud k dispozici výhradně hliníkové a na první pohled klasické rámy, které se svou geometrií a pojetím pohybovaly někde mezi základními silničkami a crossovými modely s tím, že jsou zde osazena rovná řídítka a tomu jsou uzpůsobeny také délky rámů, kvůli jezdcovu komfortu. Specialized se ale rozhodl, že je na čase i tento segment posunout dál a patřičně mu vytunit jeho technologické DNA a tak přišel se zcela novým tvarovým i materiálovým pojetím rámu.
Nově tedy dostává Sirrus karbonový rám, který je postavený sice na bázi dostupnějšího karbonu FACT 9r, ale i tak má oproti hliníkové konstrukci výrazně lepší tlumící vlastnosti. Ty jsou navíc posíleny specifickým tvarem rámu v oblasti spodní části sedlové trubky, kde byl rám designově upraven tak, že místo svisle pokračující sedlové trubky je zde vodorovné propojení se spodní rámovkou a sedlovka tak není se středem vůbec spojená.
Že jde o sportovně komfortní fitness bike pak naznačuje několik detailů, jako je například abnormálně vysoká/dlouhá hlavová trubka nebo příprava pro montáž stojánku na levé straně zadní stavby.
Jiné detaily, jako je například integrovaný odpružený představec Future Shock 1.5 nebo designově čisté provedení integrované sedlové objímky s praktickou kontrolkou minimálního zasunutí sedlovky, naopak naznačují, že se Specialized snaží posunout tento rám na vyšší úroveň.
Mimochodem, kromě stojánku se zde počítá samozřejmě i s plnohodnotnými blatníky a nechybí ani dvojice šroubků v přední části horní rámové trubky pro uchycení malé brašničky.
Klasické vnitřní vedení kabeláže je zde přítomné jak v rámu, tak i ve vidlici. Jinak je bike plně kompatibilní, co se patek týká pro silniční/gravel specifikace nábojů, to znamená 100x12 mm vpředu, resp. 142x12 mm vzadu. Střed je zde pak rovněž klasický, a to závitový BSA.
Americký Trek se letos rozhodl, že dá brouka do hlavy všem, kteří to se silniční cyklistikou myslí opravdu vážně. Po loňském představení nové aero silničky Madone tak letos přišla na řadu ještě…
Celý článek…Čeká vás především kvalitní horský trénink ve společnosti závodníků profi pelotonu. A také semináře, péče špičkových techniků, fyzioterapeutů a masérů, sauna, dobré a zdravé jídlo. Prostě top…
Celý článek…Vánoční Adventní kalendář je tady! Už po sedmé! Pojďte si s námi zahrát, objevte radost z... Příspěvek DNK Adventní kalendář 2024 pochází z Dámynakole.cz
Celý článek…Tak jo, poslední tři měsíce jsou tady. Vypadalo to sice jen na dva, protože mě... Příspěvek Z deníčku šílené matky B. – 4. díl. Chutě stejné, ale ty porce! pochází z Dámynakole.cz
Celý článek…Jan a Josef Kohoutové mají v Praze díky Klubu českých velocipedistů svůj pomník...
Celý článek…Chybí vám už „cyklistický“ pohyb a chcete protočit nohy na kole navzdory vrstvě sněhu za okny? Jaké jsou možnosti cyklistického tréninku na doma a jak vybrat to pravé ořechové?
Celý článek…
No nevím, za mě to není zpestření okurkové sezony, ale její prozatímní vrchol. :-D
odpověz na tento komentářkomentář byl smazán
odpověz na tento komentář