Van Aert a junior Ježek do třetice

Další významný závod se jel v Belgii. 30. prosince byl na programu závod v Loenhout nesoucí název Azencross. 

Cyklokrosová sezóna se v Belgii rozjíždí na plné obrátky o Vánocích, kdy se zde jedou nejprestižnější podniky. V pátek se závodilo v Loenhout, závod byl zařazen do série Exact cross a po napínavém souboji opět zvítězil Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma). Ten až v závěrečném spurtu porazil Mathieu van der Poela (NED, Alpecin Deceuninck) a Toma Pidcocka (GBR, Ineos Grenadiers).

V kategorii elitních žen zvítězila Shirin van Anrooij (NED, Balois Trek Lions), skvělý výsledek předvedla mistryně České republiky Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team), jež dojela na sedmém místě.

Další pódium v belgickém závodě přidal Václav Ježek (Brilon Racing Team), jenž si skvěle poradil s rozbahněnou tratí a dojel na třetí pozici.

Výsledky - Azencross Loenhout 2022

Muži
1. Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma) 59:40
2. Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Deceuninck) +0:01
3. Tom Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers) +0:01
4. Cameron Mason (GBR, Trinity Racing) +1:08
5. Gerben Kuypers (BEL, Proximus Doltcini) +1:36
...
17. Zdeněk Štybar (Quick Step Alphavinyl) +3:24
46. Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) -1 kolo

Kompletní výsledky ZDE

Ženy
1. Shirin van Anrooij (NED, Balois Trek Lions) 49:50
2. Marie Schreiber (NED, Tormans) +0:59
3. Manon Bakker (NED, Crelan Fristads) +1:29
4. Lauren Molengraaf (NED, Tormans) +1:43
5. Line Burquier (FRA, Canyon CLLCTV) +1:48
...
7. Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) +1:48
18. Julia Kopecky (NXGT) +3:52
22. Kateřina Hladíková (Brilon Racing Team) +4:30
24. Barbora Jeřábková (Brilon Racing Team) +5:11
48. Kateřina Douděrová (JK Cycling Team) -1 kolo

Kompletní výsledky ZDE

Junioři
1. Senna Remijn (NED, Tormans) 42:37
2. Keije Solen (NED, Street Jump - Abloc) +0:09
3. Václav Ježek (Brilon Racing Team) +0:19
4. Barnabás Vas (HUN, Cube) +0:28
5. Jakub Kuba (Dukla Praha) +0:28
...
17. Pavel Šumpík (JK Cycling Team) +1:56
30. Jan Faltýnek (ČEZ Cyklo Team Tábor) +2:40
53. Matěj Pekař (Brilon Racing Team) +4:39
65. Zdeněk Hradiský (Brilon Racing Team) +6:37

Kompletní výsledky ZDE

Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Český pohárHSF SYSTEM CUP 2024 má pevný kalendář
    HSF SYSTEM CUP 2024 má pevný kalendář
  2. ZávodyFotogalerie: Světový pohár XCO #3 - Nové Město na Moravě
    Fotogalerie: Světový pohár XCO #3 - Nové Město na Moravě
  3. Světový pohárPidcock vítězí v Novém Městě pošesté za sebou, Cink 26.
    Pidcock vítězí v Novém Městě pošesté za sebou, Cink 26.
  4. Olympijské hryVan der Poel učinil finální rozhodnutí, horská kola na olympiádě vynechá
    Van der Poel učinil finální rozhodnutí, horská kola na olympiádě vynechá
  5. Český pohárHSF System Cup bude mít v roce 2024 sedm zastávek
    HSF System Cup bude mít v roce 2024 sedm zastávek
  6. Ostatní závodyMichal Bednář novým reprezentačním trenérem cyklokrosařů
    Michal Bednář novým reprezentačním trenérem cyklokrosařů

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744