Uživatelský profil

vám umožňuje se více zapojit do dění na MTBS. Pokud se rozhodnete ho používat, zjednoduší vám například diskutování v našich debatách pod články, ve fórech, umožní spravovat inzeráty v Bazaru, ale také vkládat vlastní fotoalba, nebo závody do našeho kalendáře, či jednoduše ševytvořit a psát vlastní blog.

Vložte si do profilu svou fotku (avatar), zvolte si co ukážete okolí a co nikoliv nebo si jen vklidu procházejte vaše oblíbené články, které jste si označili po jejich přečtení.

Váš profil vám přináší mimo jiné i soutěže o hodnotné ceny. Nikdy nevíte, kdy vás odměníme třeba za nejčtennější blog, nebo nejkomentovanější fotografii. Buďte aktivní, a my vás za to odměníme.

Váš tým MTBS.cz

PJ

Moje komentáře k článkům

KomentářDatum
Akademické MČR XCO se pojede v novém termínu na novém místě

Proč, prosím, nemohou usilovat o titul Akademického mistra ČR také nečlenové ČSC?

Na silničním mistráku v Temelíně za týden podmínka svazové licence není - http://kcslaviapraha.cz/velka-cena

08.08.2020 17:15:21
Konečně, můžeme závodit! Pomalu se rýsují první domácí akce

odpověď na Aleš Procházka — #4 Nechápou tvou agresivitu a vztahovačnost. Článek není zdaleka jen o tvém závodě a mé příspěvky už vůbec ne. Pořadatelů, kteří toto řeší, je jistě mnoho. Já zde chtěl diskutovat zcela obecně o aktuálních pravidlech a o tom, jak je zohlednit při pořádání závodu.

Ty píšeš o "obecně známých pravidlech". Mně zase připadá současná situace docela výjimečná a překotná. Vládní a ministerská nařízení jsou tvořena v rychlosti a reagují na maximálně několik týdnů stará data. O to více důležité mi přijde čerpat informace ze správných zdrojů a nešířit mýty. A pokud prezentuji svůj "osobní názor", měl bych být schopen konkrétně zdůvodnit, jak jsem k němu došel. Úplně přehledné mi to nepřipadá. Takže mi nepřijde až tak mimo mísu diskutovat o tom, odkud pochází třeba informace, že závod musím osekat o to či ono (např. nemožnost hromadného startu, vyhlášení vítězů).

Rozhodně mi nejde o obcházení pravidel, ale o správné zorientování se v nich.

08.05.2020 10:14:09
Konečně, můžeme závodit! Pomalu se rýsují první domácí akce

[2]

Spíš jsem se zajímal o zdroje, z kterých kdo čerpá, když zveřejňuje takové závěry.

Takže díky za odkaz na to Usnesení vlády. To je pro mě relevantní zdroj. Další upřesnění se dají dohledat ještě na stránkách Ministerstva zdravotnictví (třeba https://koronavirus.mzcr.cz/uvolnovani-opatreni/).

Při vší úctě těch tvých pět bodů s tím úplně nekoresponduje.

V druhém bodě píšeš o rozestupu 2 metry, jako by ho museli dodržovat i sportovci mezi sebou. Tomu tak ale není! Přesně je to vládou formulováno, že "vzdálenost mezi sportovci a ostatními osobami bude zachovávána nejméně 2 metry". Balík několika desítek cyklistů je tedy přípustný. Jen musí být od ostatních odděleni těmi 2 metry.

V třetím bodě čerpáš z čeho? Kde se píše o povinnosti používat roušky sportovci na sportovní akci mimo sportovní výkon? Já se dočetl o tom, že sportující osoby na sportovní akci roušky nosit nemusí. Určitě by se v tom dalo šťourat. Kdy přestávám být sportující osobou? Po projetí cílem, nebo až po vyjetí, nebo až po skončení vyhlašovacího ceremoniálu? Selský rozum mi říká, že když jsem strávil v balíku bez roušky až několik hodin, ta čtvrthodinka na vyhlášení to už nevytrhne. Ale jinak uznávám, že vyžadovat od závodníků roušku před a po závodě je z praktického hlediska detail a nikoho moc nezatíží.

V tvém pátém bodě aplikuješ na vyhlášení vítězů pravidla, která se týkají využívání VNITŘNÍCH prostor ( šatny, umývárny, sprchy...). To je podle mě logicky špatně a zbytečně se tak o slavnostní ceremoniál ochuzuješ.

  1. na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #4
06.05.2020 20:07:10
Konečně, můžeme závodit! Pomalu se rýsují první domácí akce

Z čeho, prosím, vycházíte, když píšete, že organizátoři musí vynechat vyhlašování vítězů?

A z čeho vyplývá, že sportovci musí nosit roušky před startem a potom v cíli?

Na stránkách MZ ČR se píše, že povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest neplatí na venkovních sportovištích, kdy jsou sportující osoby, popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry.

Mně to nepřipadá jako nařízení, že se musí nosit rouška. Naopak. Jsou zde definované (lehce) splnitelné podmínky, kdy toto plošné nařízení neplatí.

  1. na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #2
06.05.2020 15:39:12
Začátek nové éry v největší cyklistické prodejně v republice

Osobně nevidím na článku o tom, že jedna velká prodejna změnila majitele a tím i marketingovou strategii nic špatného.

I když by to tam být nemuselo, je tam uvedeno, že se jedná a bývalou prodejnu Šírer.

To, že se autor nezabývá okolnostmi, za jakých prodejna Šírer skončila, ale věnuje se plánům nového majitele mi přijde naprosto v pořádku. Je to čistě autorovo rozhodnutí, které mému vkusu vyhovuje mnohem více, než kdyby přinášel rádoby senzační informace o Šírerovi. V obou případech se ale nejedná dle mého soudu o nic skandálního a nerozumím tomu vzrušení tady.

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #33
14.05.2014 09:06:55

Počet komentářů celkem: 5

redakční systém | ISSN 1803-5744