Začátek nové éry v největší cyklistické prodejně v republice

Svět jízdních kol v Brně vede ambiciózní mladá dáma, vsadila na české a slovenské značky, monobranding je prý krokem vedle...

Autor: Jan Němec
Začátek nové éry v největší cyklistické prodejně v republice

Brno. Poslední obydlená zatáčka před Vídní a největší maloměsto, kde se všichni domlouvají na cajzly nesrozumitelným hantecem. Legrácky, to by nám šlo, ale pozor! Brno se kromě nejvyšší budovy v Česku také může chlubit největší prodejnou kol v ČR.

Mnozí z Vás již asi z názvu článku poznali, že dnes přinášíme informace a fotografie z bývalé prodejny Kola Šírer v Brně na Vídeňské ulici. Prodejna v loňském roce změnila majitele a po roce práce se představila v novém hávu a také s novým a hlavně rozšířeným sortimentem.

Do čela brněnského obchodu, který se pyšní 1.800 metry čtverečními prodejními plochy, si stoupla nová majitelka Lucie Pennino. Mladá a ambiciózní žena ze Slovenska, která vedla obchod se třiceti zaměstnanci v Německu, si myslí, že dnešní trend monobrandových obchodů je krok vedle. "Žádná značka v dnešní konkurenci nemůže nabídnout nejlepší produkty ve všech kategoriích bicyklů a o doplňcích ani nemluvím. U nás proto nabízíme zákazníkům možnost porovnat si kola více značek , vybrat si z více barev - víme, podle čeho si mnoho lidí kolo vybírá :-))) a vybrat si i cenovou hladinu," vysvětluje Lucie.

Ve Světě jízdních kol, jak se nyní obchod jmenuje, najdete na 700 vystavených bicyklů v cenách od pár tisícovek až do 200.000 korun, a to zejména českých a slovenských značek Pells, Kellys, Superior, Author, AGang nebo elektrokola Apache. "Myslím, že se naše vize nám začíná přinášet své ovoce. Každá z těchto značek dokáže nabídnout vynikající poměr ceny a výkonu a každá má nějaký segment, kterým převyšuje ty ostatní," pokračuje slovenská majitelka brněnského obchodu.

Další prim, který prodejna drží, je testovací dráha. Zastřešená pochopitelně. "Není to samozřejmě takové jako venku, ale proto, aby zákazník získal základní představu, je to naprosto dostačující. Musím říct, že je 99% zákazníků, kteří si kolo na naší dráze vyzkouší, někdy je tady opravdu frmol....," uvádí Lucie Pennino.

Svět jízdních kol se snaží své zákazníky nalákat nejen na obrovský sortiment, ale také na servis.  "Všechny modely, které prodáváme, máme ve všech velikostech, tak aby si mohl zákazník kolo okamžitě vyzkoušet. A co je naší velkou výhodou, je rychlý servis, 90% zakázek děláme do druhého dne," uzavírá naše povídání Lucie.

Více informací naleznete zde: www.sirer.cz

Foto: Jan Brychta

Pokračovat na: Fotogalerie

Seznam stránek článku:

 1. Začátek nové éry v největší cyklistické prodejně v republice
 2. Fotogalerie
Přečteno - 41521x Tagy: servis šírer brno svět jízdních kol
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. DoplňkyJak jsem si vybral nové dioptrické brýle na kolo
  Jak jsem si vybral nové dioptrické brýle na kolo
 2. ServisArmin Landgraf novým CEO ve Specialized
  Armin Landgraf novým CEO ve Specialized
 3. ServisKona mění majitele, vrací se do rukou svých zakladatelů
  Kona mění majitele, vrací se do rukou svých zakladatelů
 4. ServisDT Swiss přesouvá výrobu, odpružení se bude montovat v Polsku
  DT Swiss přesouvá výrobu, odpružení se bude montovat v Polsku
 5. OstatníBritská fúze Wiggle Chain Reaction Cycles v insolvenci
  Britská fúze Wiggle Chain Reaction Cycles v insolvenci
 6. DoplňkyVyzkoušeli jsme, v čem jsou hustilky Silca tak husté
  Vyzkoušeli jsme, v čem jsou hustilky Silca tak husté

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #41 matejhyn - vloženo: 14.05.2014 v 16:03:09

  odpověď na petan — #32 dík za link.Vyhledávání na MTBS dává jiné vysledky, s diakritikou (Petr Šírer pořadatel Berounské 24hod) a bez hackuCarek...

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #40 trance28 - vloženo: 14.05.2014 v 15:00:21

  odpověď na Martin S. — #39 ja nevim, jdi se projet na kole nebo si najdi zenskou. Ta nuda je evidentne hrozna vec.....jinak od clanku ocekavam obecne spise odpovedi, nez otazky...

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #39 Martin S. - vloženo: 14.05.2014 v 13:19:25

  PROSÍM, POMOZTE S HLEDÁNÍM KRADENÝCH KOL A KOMPONENTŮ! Asi takto by mohl vypadat inzerát firmy p.Havleny (majitel značek Author a Agang) a dalších cyklo firem na mtbs.cz. Kdyby ovšem nevěděli, kde jejich produkty jsou.

  ŹÁDÁM REDAKCI, ABY SMAZALA TENTO NEETICKÝ ČLÁNEK. ANEBO OKOŘEŇTE ČLÁNEK NÁSLEDUJÍCÍMI OTÁZKAMI, KTERÉ ČTENÁŘE MOŽNÁ ZARMOUTÍ, MOŽNÁ POBAVÍ. Viz níže.

  MTBS.CZ ráda pomáhá bajkerům při hledání kradených (i starších) kousků kol, přitom zde zveřejní takto klamavý článek, dá se říci, z opačného konce řetězce. Normálně se do diskusí nezapojuji, ale zde to považuji za svou morální povinnost. Sám patřím ke čtenářům mtbs.cz, ale taky pracuji ve společnosti, která si zde objednává reklamní plochu. Nechci bortit diskusi do té míry, abych naboural některé vztahy. Tento článek ale považuji skutečně za problém. Podle prozatím všech informací je tu skutečně důvodné podezření, že se jedná o "nastrčenou majitelku" (viz níže). Za hlavního viníka toho humbuku kolem, který mne stojí spoustu cenného času, ale prostě musím reagovat, považuji pana Němce - redaktora. Zjevně má pro p.Šírera nějakou slabost, nechci spekulovat jakou, ale s tímto článkem skutečně vstoupil do amorálních vod. S jistou nadsázkou či vtipem se dá říci, že pan Šírer zřejmě koupil i mtbs.cz, proto je ve svém podnikání tak "úspěšný" (kupoval, na co neměl, nebo na co nestačil - viz odkaz "Šírer proti proudu.."). Mimochodem, děkuji redakci za odkaz na tento článek. Do této doby jsem JŠ paradoxně více neznal, paradoxně jsem ale musel kamarádovi svědčit na policii, ze kterého tato firma podvodně (alespoň tak to stojí v trestním oznámení) odebrala zboží za víc jak milion a nezaplatila (v té době už majitel podle vyšetřovatele věděl, že neměl peníze). Můj kamarád nebyl ovšem sám (cituji vyšetřovatele). Mimochodem, děkuji pánové (přispěvatelé) za některé vaše maily, sám jsem si doplnil informace z katastru nemovitostí a učinil 1 telef.rozhovor. Pokud tedy článek nelze smazat, můžete jej okořenit některými doplňujícími otázkami, resp. dodatečným rozhovorem s novu paní majitelkou. Nicméně, mé závěry, dedukce, ale i otázky, jsou následující:

  1) Obchod-budova nadále patří původní firmě Velo MTB s.r.o., kterou p.Šírer vlastnil, později převedl na p.účetní Ľudmilu Červenkovou, která tedy nyní budovu formálně vlastní a pronajímá ji paní Lucii. Paní Lucie, jako zkušená podnikatelka tedy zvolila formu velmi, velmi nejistého pronájmu, kdy možná za čas bude muset svou novou "pečlivě" budovanou prodejnu stěhovat. To možná vysvětluje, proč v prodejně dosud snad nepřesunula jediné zboží, vše nechala na původním místě. Ze strany majitelky byl výběr budovy tedy velmi riskantní a zvláštní rozhodnutí, když uvážíte, jakou marketingovou hodnotu má sídlo firmy. Proč jste se k takovému rozhodnutí odhodlala? Je to, nebo není pravda?

  2)Mimochodem, umístění prodejny je na dosti odlehlém, a navíc dopravně velmi komplikovaném, místě. Čím to, že jste zvolila právě takové umístění, když jste mohla zvolit daleko vhodnější? Dá se říci v rozporu s marketingovým mixem, kde jedno z P je "place" (umístění prodejny). Zákazníci, kteří kupují kola v ceně 7-13 tis. (nejčastější nákup kol) tak daleko nepojedou. Zákazníci, kteří kupují kvalitnější kola, prozměnu volí u dražších kol aktuálnější (než 2-3 roky staré) modely, nebo se orientují na obchody, které nemají špatnou pověst. Co vás vedlo k takovému neobvyklému, a dá se říci odvážnému, rozhodnutí? Je to opravdu originální způsob myšlení, jak se nám snaží naznačovat p.Němec-redaktor?

  3) Je pravdou, že na prodejně stojí kola, která byla původně dodána ještě firmě Šírer, resp. Velo MTB s.r.o.? Je pravda, že nebyla nikdy zaplacena ze strany této firmy? Pokud ano, jak jste se k nim dostala vy? Některé modely jsou několik let staré. Byla jejich nákupní cena tak výhodná, že jste raději zvolila pro svou novou prodejnu staré modely, než byste koupila nové? Pokud jste je koupila, je vám známo, že by p.Šírer, resp. paní Červenková, za tato kola zaplatila původním dodavatelům?

  4) Podle čeho p.Němec tedy soudí, že se jedná o nějakou změnu? Kupříkladu, o změně nové marketingové strategie, jak píše článek a někdo z přispěvatelů, vůbec nemůže být řeči! Vše je při starém! Dokonce odkaz v závěru článku je na kola Šírer! Opravdu tento článek není neetický? Anebo, proč jste z něj neudělali článek mnohem zajímavější? Kdybyste je doplnili o předchozí informace a otázky, jistě by se čtenáři bavili mnohem více.

  5) Je vůbec na místě, zabývat se etickými otázkami? Mělo by nás zajímat, zda kupuji (nemám na mysli f.Šírer) kradené kolo, přestože je mnohem levnější? Proč pak mtbs.cz pomáhá poškozeným při hledáních jejich ukradených kol? Tady těch kol bylo mnohem víc!

  1. na tento komentář reaguje trance28 — #40
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #38 Martin S. - vloženo: 14.05.2014 v 13:18:54

  Byl bych rád, kdyby na to redakce reagovala serióznějším způsobem. Umím si i představit omluvu čtenářům, že s článkem přestřelila. Získá si tak zpět pošramocenou reputaci, byť způsobenou jedním redaktorem. Já osobně bych to ocenil. Jsem rád, že p.Bureš uznal, že tento článek neměl nikdy vzniknout. Jenže vznikl. Jsem možná naivní, jsem možná prudič, ale tenhle článek mi vážně vadí, je prostě neetický. Ať už napíše redakce jakoukoli reakci, stále zřejmě budu patřit k jejich fandům (i když mě tento článek okradl už nejmíň o 2 obědy). Můžeme mít odlišné názory na věc, ale měli bychom se umět přesto respektovat. Proto mě mrzí, že někteří diskutující neví, co je v diskusích asertivita nebo slušnost. Např. takový pan/paní Broňa. Proč připojuje své příspěvky a reaguje na nepodstatné? Proč sarkasticky napadá přispěvatele, kterým o něco skutečně jde, a drží se, na rozdíl od něj, věci. Vždyť kolik času ho musí stát čtení diskusí, které ho vlastně nezajímají? Proč se k článku vrací znovu a znovu? Proč se nevyjadřuje k článku, ale žádá nás, ať si založíme vlastní server? Vždyť tím zabírá zbytečné místo navíc. Naše společnost by klidně mohla server mtbs.cz koupit. Ale to by se snížila na úroveň podnikatele Šírera, který se nedržel svého kopyta, a podle toho dopadl. Už podle odpovědí na otázky p.Němce v onom článku je zjevné, že p.Šírer není ani průkopník, ani vizionář, ani geniální podnikatel. Spíš kamarád či dobrý známý, pouhý megaloman, který nezná míru, nerozumí vůbec marketingu a ještě nemá páteř. Normálně bych se pousmál slovům v úvodním článku p.Němce o panu Šírerovi "Jít si svojí cestou, dělat věci podle intuice a moci se sám sobě podívat v zrcadle do očí bez toho, aby se mi udělalo blbě." Pan Němec zjevně neumí přiznat chybu, nebo to za chybu nepovažuje, což je dle mého názoru horší, a proto je nutné reagovat. Mimochodem, např. muzeí se starými kola je v republice víc (žádný přínos v tom nevidím, když se taková kola kupují za peníze jiných). Lidé se pak diví, kam se poděly ty prachy. Možná by bylo vhodné zmínit, že zde mluvíme o milionech. Jenom majitelům Authora dlužil Šírer pár milionů (viz rozhovor s panem Havlenou). Nebo už je vrátil, či z části zaplatil? Srovnávat p.Šírera např. s p.Kalašem, kterého osobně znám, mi připadá jako neuvěřitelná drzost! Co Šírer udělal pro českou cyklistiku?

  Závěrem. Vyjádří se paní Lucie Pennino nebo zaměstnanci? Ať to tady aspoň trochu proudí?

  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #37 Giro - vloženo: 14.05.2014 v 13:12:14

  odpověď na xtrail — #35Nejsu vůl a umím číst.

  V příspěvku, na který jsem reagoval, byla zmíněna Campa a to je dnes Radek Š. (dotaz byl: „ Jak si vede Campa?“) Úvod byl: Pouze na okraj…

  Tak prosím tě, sám býváš poměrně kritický a někdy máš dokonce i pravdu, zkus taky číst s porozuměním a v kontextu a hledej chybu taky někde jinde než u druhých. Hádej, kde ji taky můžeš najít?

  Čau Giro

  P.S. Kdybys měl pocit, že mě to nějak popudilo, tak ne, mám z toho akorát prču.

  odpověz na tento komentář
 6. avatar
  #36 Michal Tihlařík - vloženo: 14.05.2014 v 13:01:50

  No a pokud chcete být opravdoví investigativci, tak se v katastru mrknete komu budova brněnské prodejny patří, a v rejstříku se pak podíváte na výpis majitele i s historií, a bude vše nad slunce jasné :)

  odpověz na tento komentář
 7. avatar
  #35 xtrail - vloženo: 14.05.2014 v 11:11:59

  odpověď na Giro — #34 tady je ale řeč o Janu Šírerovi:-)

  1. na tento komentář reaguje Giro — #37
  odpověz na tento komentář
 8. avatar
  #34 Giro - vloženo: 14.05.2014 v 11:09:20

  odpověď na matejhyn — #30 Pouze na okraj: Dle mých letitých zkušeností je Radek Šírek a Campa synonymem serióznosti.

  Giro

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #35
  odpověz na tento komentář
 9. avatar
  #33 xtrail - vloženo: 14.05.2014 v 11:01:31

  odpověď na PJ — #31 Určitě změnila majitele? Zvláštní je, že když budeš hledat v rejstříku ekonomických subjektů na ARESu nebo na Justici, tak nikde nedohledáš, že by Lucie Pennino měla živnostenský list. Pokud podniká, musí ho samozřejmě mít. Na stránkách sirer.cz uvádí, že společnost (obchod Svět kol) se jmenuje Velo MTB Brno. Taková společnost také neexistuje. Existuje pouze Velo MTB, s.r.o. se sídlem v Berouně (!), ale tam je majitelka jakási Červenková. Vtipné bude, až někdo dá k soudu nevyřízenou reklamaci. Ani chudák nebude vědět, koho má žalovat.:-) Zažaluje Velo MTB Brno, ale soud to nevezme, protože společnost neexistuje.Kdyby byl obchod na fyzickou osobu, tak musí být v názvu (v kontaktu) jméno dotyčné osoby.

  odpověz na tento komentář
 10. avatar
  #32 petan - vloženo: 14.05.2014 v 09:29:17

  odpověď na matejhyn — #30 Jan Šírer: Proti proudu, ale pořád dopředu...

  1. na tento komentář reaguje matejhyn — #41
  odpověz na tento komentář
 11. avatar
  #31 PJ - vloženo: 14.05.2014 v 09:06:55

  Osobně nevidím na článku o tom, že jedna velká prodejna změnila majitele a tím i marketingovou strategii nic špatného.

  I když by to tam být nemuselo, je tam uvedeno, že se jedná a bývalou prodejnu Šírer.

  To, že se autor nezabývá okolnostmi, za jakých prodejna Šírer skončila, ale věnuje se plánům nového majitele mi přijde naprosto v pořádku. Je to čistě autorovo rozhodnutí, které mému vkusu vyhovuje mnohem více, než kdyby přinášel rádoby senzační informace o Šírerovi. V obou případech se ale nejedná dle mého soudu o nic skandálního a nerozumím tomu vzrušení tady.

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #33
  odpověz na tento komentář
 12. avatar
  #30 matejhyn - vloženo: 14.05.2014 v 08:13:07

  odpověď na petan — #25 Předevčírem sem si přečetl článek, dozvěděl jsem se že Šírer končí. Další pozadí mi nebylo známo. Jen jsem věděl že měl prodejny Berouně, pak otevřel v Brně a Budějkách a že byl spojenej s Campou. Tak mi blesklo co se mu stalo, že třeba umřel, nebo proč by se zbavoval kšeftu. Tak sem googlil, abych se dověděl víc. Škoda je, že Peťan asi píše články jen aby dělal někomu reklamu, jak píše, že mu nebude dělat další. Mě by zajímalo co Šírer Jan provedl, co na to jeho bracha, jak se vlastně vše zrodilo, jak to Campa myslela s horskými koly. Jak si vede Campa. Jméno Šírer má určité spojení s Velo průmyslem v ČR, jako jsou jména Štěrba,Kalaš,Havlenovic,Přib,Löffelmann aj. Zmiňovaný článek o Janu Šírerovi jsem na MTBS nenašel. Můžu poprosit o link na něj, rád bych si jej přečetl. Už dlouho jsem se neúčastnil diskuse,ale tohle sem musel... A ještě další úvaha, kdo je a není blázen, a do čeho... Má žena každý den čekuje super.cz naproti tomu já každej den mtbs...

  1. na tento komentář reaguje petan — #32
  2. na tento komentář reaguje Giro — #34
  odpověz na tento komentář
 13. avatar
  #29 Broňa - vloženo: 14.05.2014 v 06:26:08

  Poprosil bych diskutující Martin S.,x-trail a zirecek, aby založili podobný portál o cyklistice jako je MTBS a konečně nám, blbcům, ukázali, jak se to dělá a dělat se to má. Dle názorů těchto diskutujících, ví tito lidé přesně co jak psát a kde získávat potřebné informace. Tak s chutí do toho, těším se jak malý, až si tady přečtu všechny ty poctivé a pravdivé informace, které si zde žádáte. Tak věřím, že se zanedlouho dočkáme vašeho projektu a všichni se dozvíme, jak to ve skutečnosti s tou českou cyklistickou scénou u nás je. Fandím vám. Předem vám děkuji za vaše úsilí a snahu tento projekt vytvořit.

  odpověz na tento komentář
 14. avatar
  #28 Martin S. - vloženo: 13.05.2014 v 22:42:00

  odpověď na Martin S. — #27 Už jenom skutečnost, že se nová majitelka ani neuráčila sundat nápis "kola šírer" nad hlavním vchodem je zarážející! Každý, kdo zná historii této firmy, všechny poškozené atd atd, by tuto věc udělal jako první, a vůbec snažil se od ní distancovat. Teda, aspoň to je můj názor, který podlamuje mou důvěru, že se jedná o "Novou éru...". Kdo ten šílený název článku vůbec vymyslel? Nemělo by mtbs.cz stát na straně slušných bajkerů, a snažit se vnést do toho jasno?

  odpověz na tento komentář
 15. avatar
  #27 Martin S. - vloženo: 13.05.2014 v 22:33:55

  Mi osobně vadí právě ta ETICKÁ STRÁNKA VĚCI, a využiji informace níže uvedené "petanem".

  1) Je tu DŮVODNÉ PODEZŘENÍ, že jedním z oněch BÍLÝCH KOŇŮ je právě ona "NOVÁ MAJITELKA". Nemám důkazy ani odvahu, abych zde šířil nedoložené informace jako "petan", proto nikoho neobviňuji, ALE PTÁM SE! Nicméně, leccos napovídá tomu, že bychom nemuseli býti daleko od pravdy. Bylo by fajn, kdyby se k tomu vyjádřil konečně někdo z kompetentních konkrétně, ať vím, zda se po cestě mohu v tomto obchodě zastavit a koupit onen dres, který jsem si už dávno vyhlídl. Takhle tam zatím prostě kupovat nebudu, když vidím, že se v obchodě nezměnilo dle mého pozorování (možná špatného), ale vůbec nic! Mimochodem. Já být novým majitelem, už z principu přemístím to či ono, tam vymaluju fádní stěnu, která chytá pavučiny už pár let, atd. Nová majitelka má asi pavučiny ráda. A pak jsou tu "loajální zaměstnanci", kteří buďto lžou, a bylo by na místě je vyhodit, nebo nejsou novou majitelkou dostatečně informováni, nebo taky jen prostě mají nedůvěru, které začínají propadat (Havel tomu říkal "blbá nálada"). Mohou se vyjádřit i oni.

  2) Na místo toho stále čtu, i ze strany redakce, jenom mlhu, nebo naopak nepochopitelnou hanu na p.Šírera. Mému kamarádovi pan Šírer skutečně ublížil, to můžeme doložit a nemám tudíž obavy ze stíhání z pomluvy. Odebral od něj zboží v době, kdy už věděl, že za něj nezaplatí. Zboží pak ani nevrátil. Kamarád, který zrovna začínal prvních několik měsíců podnikat, musel pak prodat auto a ještě si v bance půjčit, aby zaplatit zboží, za které už nikdy asi nedostane peníze (slovo "asi" píšu taky jen kvůli zabránění stíhání). Další anabáze a názor na morálku p.Šírera nebudu zmiňovat.

  3) Čekal jsem, že se kupříkladu vyjádří nová majitelka. Pokud bych já byl na jejím místě a podařilo se mi redakci "ukecat" na článek v mtbs.cz, jistě bych nedočkavě vyhlížel jeho zveřejnění a ještě více bych měl nutkání se k diskusím jasně vyjádřit (možná by stačilo by pár úderných slov, nějaký odkaz na kariéru majitelky, části z životopisu, na který je hrdá apod., a možná bychom už dávno zmlkli). Každý ale v takové situaci může reagovat odlišně, proto uznávám, že skutečnost, že majitelka zatím "mlčí", není argument proto, že je bílým koněm.

  Suma sumarum. Angličani mají přísloví, stížnost je dar. To je velký rozdíl od Čechů, kteří spíše zastávají "Co tě nepálí, nehas". Já v Anglii nějaou dobu studoval a to jejich přísloví je mi mnohem bližší. Považuji za správné poukázat na to, že tu někdo vědomě podváděl (umím rozlišovat, když se někomu nedaří a zkrachuje, ale to rozhodně nebyl případ p.Šírera), a možná v tom chce dále pokračovat, a ještě má případně tu drzost nám "věšet bulíky na nos" pod názvem článku "Nová éra...". Jak to tedy je? Umí se redakce vyjádřit výstižně, bez odvádění pozornosti a urážek? Popř. vnese do toho světlo nová majitelka? Děkuji za pochopení. Takové věci bychom si totiž měli umět říkat. Nejen čekat či žádat o pomoc při hledání ukradených kol. Tady totiž bylo těch ukradených kol mnohem víc, než kolik se "ztratilo" dohromady od posledního svěťáku v Novém Městě! Díky za pozornost.

  1. na tento komentář reaguje Martin S. — #28
  odpověz na tento komentář
 16. avatar
  #26 zirecek - vloženo: 13.05.2014 v 21:36:02

  odpověď na petan — #25 Rozdílné až protichůdné názory členů redakce MTBS v diskuzi moc nepodporují pozitivní náhled na MTBS. ad7) A Vy jste se podepsal? Co takhle si uklidit před vlastním prahem. Jestliže někdo napíše slušný text, který má alespoň hlavu a patu, nevidím důvod, proč se chovat vyhýbavě na základě chybějícího podpisu. To nic nemění na mém názoru, že PR má být značeno PR. Článek je jednostranná prezentace obchodu, nic víc, proč z toho dělat něco jiného, tedy proč to neoznačit adekvátně. Osobně si myslím, že problematika "Šírer" se tu řešit nemusí, článek se toho přímo nedotýká, nevidím důvod zde toto téma rozvádět.

  odpověz na tento komentář
 17. avatar
  #25 petan - vloženo: 13.05.2014 v 19:49:03

  odpověď na xtrail — #24 Upřímně: podle mého mínění si tento článek mohl kolega odpustit. Myslím si že na téma Šírer toho bylo na MTBS už řečeno mnoho včetně rozhovoru se samotným Janem Šírerem před několika roky a dělat tomuto člověku další reklamu v podobě podobných článků nemáme zapotřebí. Jsme ovšem svobodní lidé ve svobodné redakci a proto si navzájem nic necenzurujeme ani nepřesvědčujeme o vhodnosti zveřejněných materiálů. Kolega článek prostě napsal, použil k tomu fotky našeho externisty a to je vše co k tomu můžu říct. Kde se s kým kvůli článku sešel netuším a ani to nehodlám zjišťovat. Podepsaný je pod článkem on, takže předpokládám, že mu žádný tajný agent ruku při psaní článku nevedl. A ještě krátce k vašim otázkám.

  3) přečtěte si ještě jednou formulaci mého předchozího příspěvku a zjistíte že jsem nic takového, jak vy říkáte nenapsal. Jen jsem pojmenoval ona veřejná tajemství kolem kterých se točí celá tato debata a konstatoval, že nejsou v článku zmíněna zcela záměrně.

  4) právě proto, že v debatách se řeší téma navozené článkem vetšinou nad rámec původního obsahu. Reakce některých diskutujících poukazují na naší naivitu, nebo neznalost a proto jsem na tyto komentáře reagoval s vysvětlením, jak je tomu doopravdy.

  7) To se musíte ptát mého kolegy, ovšem pochybuji že odpoví na takovouto otázku člověku, který není schopen se ani podepsat.

  1. na tento komentář reaguje zirecek — #26
  2. na tento komentář reaguje matejhyn — #30
  odpověz na tento komentář
 18. avatar
  #24 xtrail - vloženo: 13.05.2014 v 16:02:17

  odpověď na petan — #23 Pane Bureši, kdybyste nic nenapsal, asi by to bylo lepší... Samozřejmě že jste asi nenapsali nic, co by v článku nebyla pravda. V PR článku se ostatně píše vše pozitivní. Nebo pořád trváte na tom, že to je zpravodajský článek o cykloobchodě?

  A když už tady reagujete, odpovězte mi prosím na tyto slušně položené otázky:

  1. Kdy a kdo byl v obchodě Šírer v Brně, abyste tam načerpali informace a napsali podle nich tento článek? (To bude fuška na tuto otázku odpovědět pravdivě..)

  2. Nesetkali jste se náhodou někdo od vás někde jinde, třeba v Praze s někým, kdo má nějakou spojitost s tímto obchodem a na základě setkání a rozhovoru jste udělali tento článek?

  3. Uvědomujete si, že napsat o panu Šírereovi, že majetek převedl na "bílé koně" může být pro vás trestné? Víte že je vaší povinností to oznámit na policii, pokud máte takové informace o trestném činu, které se neostýcháte tady veřejně napsat? Nebo jen plácáte?

  4. Proč jste do článku nedali, že mnozí považují Šírera za blázna a že tahá za nitky, když to klidně napíšete do diskuze? Pro článek si řeknete NE a sem to klidně vyseknete? Kdo ho prosím reálně považuje za blázna?

  5. Proč se tu vůbec zmiňujete o Šírerovi, když s obchodem nemá nic společného, obchod má novou majitelku a začala v něm nová éra?

  6. proč píšete že je to začátek nové éry a tady v diskuzi se zmíníte, že tahá za obchodní nitky. Kde jinde myslíte než v Brně, že? Nebo má jméno Šírer spojitost s jiným obchodem?

  7. Jaké pohnutky vás vedly k tomu, abyste napsali tento článek?

  osobně nic proti jakémukoliv obchodu nemám, Šírera osobně neznám, ale mám dojem, že se vám tu něco nepovedlo. Děkuji mnohokrát za odpovědi.

  1. na tento komentář reaguje petan — #25
  odpověz na tento komentář
 19. avatar
  #23 petan - vloženo: 13.05.2014 v 13:51:42

  Tak já se tedy za redakci MTBS také připojím do této debaty ačkoliv jsem v tom původně kolegu chtěl ponechat. Parafrázoval bych to čtvrtníčkovou replikou: "mohli jsme to pojmou bulvárně a napsat šokující odhalení, ale my jsme řekli ne." Článek má už v nadpisu jasně řečeno, že jde o začátek něčeho nového a o tom také celý text je. Veřejná tajemství, že J.Š. bydlí v karavanu, protože mu exekutoři vše vzali, tedy kromě majetku, který stihl včas převézt na své bílé koně a že dál tahá za obchodní nitky byť ho mnozí prohlašují za reálného nemocného blázna jsme prostě do tohoto článku dát nechtěli. Ano možná v článku mohla být zmínka třeba o tom, že další z Šírerových kolosů v Berouně se stal předmětem soudního vyrovnání a dnes je v něm oficiální Author Cyklo Centrum. Přesto nenacházím v článku nic, co by bylo nepravdivě řečeno, nebo čím by uváděl autor čtenáře v omyl.

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #24
  odpověz na tento komentář
 20. avatar
  #22 trance28 - vloženo: 12.05.2014 v 14:24:39

  Jsem uplne v soku z toho, ze nekoho sokuje clanek :-) ktery neni ani psan stylem "Sokujici odhaleni", na coz jsou nekteri evidentne zvykli z Blesku :-)

  odpověz na tento komentář
 21. avatar
  #21 iron10 - vloženo: 12.05.2014 v 12:46:16

  odpověď na Martin S. — #20 Věř tomu, že lidi takové články nešokují. Prostě si to přečtou, chtějí-li a vezmou to jako informaci, která jim buď přinesla a nebo nepřinesla užitek. Určitě z toho nemají šok. Mě osobně zajímají i takové články a je mě naprosto jedno, jestli si je někdo zaplatil a nebo ne.

  Oproti tomu článku o výživě a radách jak jíst ( celé dny být v kuchyni, mít hlad a neukojit chuť ) je tento článek naprosto nekonfliktní.

  odpověz na tento komentář
 22. avatar
  #20 Martin S. - vloženo: 12.05.2014 v 11:02:13

  odpověď na Broňa — #19 Prosím, čtěte naše příspěvky pozorněji. Jinak byste si všiml(a), že informace o tom, zda je článek PR či jiná forma inzerce je naprosto vedlejší. Lidi šokuje zcela něco jiného.

  1. na tento komentář reaguje iron10 — #21
  odpověz na tento komentář
 23. avatar
  #19 Broňa - vloženo: 12.05.2014 v 07:45:07

  odpověď na Martin S. — #8 odpověď na xtrail — #11 Zajímalo by mne, kam vás dva, a jiné diskutující se stejným názorem, posune informace o tom, zdali je či neni článek PR. Jestli je to pro vás taková hodnotná informace, bez které nepřežijete. Jak se vlastně dá s takovou informací naložit a co by nám měla přinést? Patrně o této problematice víte opravdu velmi mnoho a tak bych chtěl poprosit o vysvětlení. Díky

  1. na tento komentář reaguje Martin S. — #20
  odpověz na tento komentář
 24. avatar
  #18 Mářa - vloženo: 11.05.2014 v 23:27:41

  odpověď na germano — #9 Pane Němče, toto nevypovídá že by měli čtenáři nějaké velké znalosti trhu, toto spíše ukazuje, že je nemáte vy. Což mi přijde poněkud zvláštní, protože zrovna firma Jana Šírera je mezi obchodníky a lidmi z velobyznysu celkem dost profláklá.

  ...a pokud opravdu nevíte, možná by stačilo nemít uražený řeči a prostě se zeptat.

  S pozdravem,

  Tomáš Mařík

  odpověz na tento komentář
 25. avatar
  #17 zirecek - vloženo: 11.05.2014 v 22:20:01

  odpověď na VencaS — #16 Jaká je informační hodnota Vašeho příspěvku? Něco o rozdýchání něčeho? Nebylo by něco konkrétnějšího, sdělnějšího s argumenty, ať to není jen hloupé plácání po ramenou?

  odpověz na tento komentář
 26. avatar
  #16 VencaS - vloženo: 11.05.2014 v 21:23:00

  Germáno, buď v pohodě. Nejhorší jsou články u kterých se vůbec nediskutuje. Co je ale zajímavý, že poslední 2 větší diskuze mají na "starosti" baby. Nedávno Petra a teď Lucie. Chlapi bajkeři to tady nějak nemůžou evidentně rozdýchat...;-)

  1. na tento komentář reaguje zirecek — #17
  odpověz na tento komentář
 27. avatar
  #15 xtrail - vloženo: 11.05.2014 v 20:17:03

  odpověď na Vik — #14 To právě neví nikdo kdo je Petra, že radí jak se stravovat. Několikrát jsem o tuto informaci žádal, ale marně. Vypadá to, že kvalifikaci asi nemá žádnou a zkušenosti mizivé. Asi s výjimkou, že se podle ní stravuje její manžel a že tak jedí doma. Pokud by to bylo naopak, a měla na to nějaké vzdělání a praxi, jistě by nám to tu redakce sdělila. Nebo je možné, že absolvovala nějaký bezvýznamný kurz a teď se to sem stydí napsat.

  odpověz na tento komentář
 28. avatar
  #14 Vik - vloženo: 11.05.2014 v 19:06:23

  odpověď na xtrail — #11 Tleskám!

  Nevím sice, kdo je Petra, ale zbytek příspěvku ohledně článku je skvělý.

  Vik

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #15
  odpověz na tento komentář
 29. avatar
  #13 Vik - vloženo: 11.05.2014 v 18:57:02

  Doposud jsem nebyl registrovaným účastníkem diskuzí u mtbs.cz. Jen občas jsem nahlédl na tyto stránky, témata byla zajímavá.

  Po přečtení článku Začátek nové éry... dnes jsem se prostě zaregistrovat musel.

  Ano, je za ním cítit propagace klamající neznalého zákazníka, poněvadž zkušený zákazník a cyklista to asi pozná. Ano, reakce identity germano je arogantní. Ano, celý článek je hovadina jako Brno.

  Paní majitelka je vskutku hodně ambiciózní soudě podle jejích výroků. To, co řekla (nebo ji bylo vloženo do úst), nemá žádnou váhu, je to pouhý marketing. Ale něco říct musela, článek to oživí a budí to dojem autenticity. Nepřeji jí nic špatného, vadí mi však, jak oblbuje zákazníka. To není seriózní a proto všechny varuji.

  odpověz na tento komentář
 30. avatar
  #12 xtrail - vloženo: 11.05.2014 v 18:22:31

  odpověď na Martin S. — #10 Jsem rád že máš absolutně stejný názor jako já. Psali jsme to asi současně:-) Taky se cítím, že jim vydělávám prachy:-)K tomu označení placených článků. Nemusí se označovat, ale myslím, že existuje jakási etika.... Nejsem si zcela jistý, jak to tu s ní je...

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744