Cannondale inovoval Trail Neo 1

Kompletně přepracovaný rám představil americký Cannondale v rámci své univerzální řady elektrických hardtailů...

Autor: Petr Bureš
Foto: Cannondale
Cannondale inovoval Trail Neo 1

Cannondale má ve své nabídce širokou škálu elektrokol a mezi nimi nechybí ani populární cenově dostupné modely horských kol, které se vyznačují svou univerzálností a schopností provézt svého majitele jak městem, tak lesem, či polní cestou.

Konstruktéři při navrhování nového rámu zohlednili hned několik věcí. Zaprvé museli do rámu dostat větší baterii, která má nyní kapacitu 750 Wh. Zadruhé se snažili o co nejníže položené těžiště kola, kvůli kterému pootočili motor, takže nyní je baterie protažena až těsně před něj. Zatřetí se rám dočkal kompletní integrace kabeláže, která nyní do rámu vstupuje hlavovým složením a přední hlavová pasáž tak s robustnějšími podložkami a představcem působí celkově kompaktnějším dojmem.

Na druhou stranu pokud porovnáte vizáž stávajícího a nového modelu, nemohu se zbavit představy že nová podstatně opticky robustnější středová pasáž působí zbytečně těžkopádně.

Na druhou stranu zákazníci dostávají nejnovější generaci Bosch Performance CX pohonu osazenou barevným Kiox displejem a novým ergonomickým ovladačem. Výrobce uvádí, že dojezd thoto kola může být až neuvěřitelných 175 km, což je pro mnohé majitele spíše týdenní než denní limit :-).

Ohledně geoemetrie Cannondale uvádí, že je uzpůsobena pohodlnější a jistější jízdě, takže tu dostanete podkopnutější vidlici a delší rozvor, ale výrobce počítá také s potřebou transportovat občas i nějakou tu bagáž, takže tu nechybí ani místa pro montáž nosičů nebo stojánku.

Žádným velkým překvapením není ani to, že Cannondale v nejmenší vlikosti S nabízí tento model postavený výhradně na 27,5" kolech zatímco všechny tři ostatní valikosti už jsou kompletně ve 29" specifikaci s pořádnými 2,6" širokými plášti.

Novinka je prozatím k mání pouze v nejvyšší specifikaci s jedničkou v názvu. Vedle ní Cannondale prozatím bude nabízet i stávající modely 2, 3 a 4 s menšími bateriemi.

Ohledně osazení tady najdete dvanáctirychlostní Shimano Deore doplněné o Tektro kotoučové brzdy a odpruženou vidlici RockShox 35 Silver se 100 mm zdvihu.

Kompletní informace o této novince najdete na stránkách výrobce www.cannondale.com.

Přečteno - 7318x Tagy: cannondale elektro
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. TechnikaFotogalerie: Giant Trance X Advanced E+
  Fotogalerie: Giant Trance X Advanced E+
 2. Tech newsGiant Trance X Advanced E+ je nový bike pod 19 kg
  Giant Trance X Advanced E+ je nový bike pod 19 kg
 3. Testy - RecenzeTEST: Pivot Shuttle SL Team XTR
  TEST: Pivot Shuttle SL Team XTR
 4. ServisMuc-Off přichází s keramikou pro řetězy ebiků
  Muc-Off přichází s keramikou pro řetězy ebiků
 5. TechnikaFotogalerie Giant Stance E+
  Fotogalerie Giant Stance E+
 6. Tech newsGiant uvádí nový dostupný trailový Stance E+
  Giant uvádí nový dostupný trailový Stance E+

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #3 Honza S. - vloženo: 04.10.2022 v 22:06:02

  [2] Amen

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #2 rotik - vloženo: 04.10.2022 v 14:47:50

  Bez ohledu na značku na rámu, tohle je prostě hnus všech hnusů a ani to, že někdo kvákne, že to je věc názoru, nic nezmění na tom, že je to hnus. Ale chápu, že lemru, která nechce moc šlapat to zajímat nebude...

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #1 Jirka Stratil - vloženo: 04.10.2022 v 09:22:21

  Bankrot znacky cannondale o 3, 2, 1..

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744