Lapierre Spicy 327

Je libo enduro speciál? Dnes se podíváme na jeden z nejnovějších přírůstků v této kategorii kol, konkrétně na novinku Spicy od francouzského Lapierre...

Autor: Petr Bureš
Lapierre Spicy 327

Mnoho let Frantíci od Lapierre nabízejí své trailové a enduro modely Zesty a Spicy. V některých generacích byste je od sebe sotva rozeznali, jindy byste naopak netipovali, že jde o stejného výrobce. Rok 2016 je pro tento model zásadní, protože dostává zcela nový rám, který ho po letech bratrského soužití s téměř stejnou Zesty opět posouvá do malinko jiných a od Zesty jasně rozeznatelných vod.

Nový rám a vůbec celá koncepce Spicy posouvá tento model opět o další kousek dál ke sjezdu, resp. agresivnímu sjíždění kopců. Samotný rám poskytuje 165 mm zadního zdvihu, který je kombinovaný se 160mm zdvihem vidlice, delším rozvorem a agresivněji řezanými trubkami rámu.

Samotný rám pak na první pohled překvapuje poměrně výrazně prohnutou horní rámovou trubkou, která jde sice před sedlovkou strmě dolů a dává tak kolu poměrně slušně nízký standover, ale její prohnutí směrem nahoru v místě, kde se běžně balancuje s koleny, pokládá otázku, zdali to náhodou nebude vadit jak samotným kolenům, tak zbytečně vyššímu těžišti rámu.

Celá koncepce Spicy tak nahrává spíš než pomalým zatáčivým technickým pasážím naopak rychlým rovným sjezdům, ve kterých bude kolo stabilní, a to i díky poměrně položenému 66° hlavovému úhlu.

Konstrukce rámu sází na hliníkové poměrně masivní trubky z materiálu Supreme 6. Zadní odpružení Lapierre využívá čtyřčepové a označuje ho vlastním logem OST+. Na první pohled jde o poměrně masivní konstrukci, která je připravena pobrat nejen rázy prostřednictvím tlumiče, ale také nějaký ten šrám od odletujících kamenů.

Zadní stavba je na levé straně vybavena známou pomocnou měrkou SAGu. Už zde ale nenaleznete ostrý plíšek s šipečkou, která by ukazovala na konkrétní míru zasunutí tlumiče, ale místo ní je tu odjímatelný plastový ukazatel připevněný k sedlovce gumičkou.

Za zmínku pak, co se zadní stavby týká, stojí také další typická věc pro Lapierre a tím je karbonová ploutvička chránící přehazovačku před poškozením. Ta je mezigeneračně opět o něco menší navíc odlehčená trojicí oválných otvorů.

Není asi žádným překvapením, že na rámu najdeme pevné osy běžných specifikací vpředu i vzadu, střed PressFit a vnitřní vedení pro teleskopickou sedlovku.

Přečteno - 32423x Tagy: lapierre enduro tech2016 27.5 650b
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

  1. Ostatní závodyPivnička ovládl Fox Enduro Trutnov Trails 2024
    Pivnička ovládl Fox Enduro Trutnov Trails 2024
  2. Ostatní závodyDebut MS v enduru na sněhu. Bylo to na morál, říká nejlepší Čech Sehnal
    Debut MS v enduru na sněhu. Bylo to na morál, říká nejlepší Čech Sehnal
  3. Ostatní závodyVal di Fassa hostí první UCI mistrovství světa v enduru, na startu 10 Čechů
    Val di Fassa hostí první UCI mistrovství světa v enduru, na startu 10 Čechů
  4. Tech newsIbis Ripley & Ripmo - sourozenci na "blbnutí"
    Ibis Ripley & Ripmo - sourozenci na "blbnutí"
  5. Tech newsSchindler představil cyklistické novinky pro rok 2025
    Schindler představil cyklistické novinky pro rok 2025
  6. Ostatní závodyOhlasy po MČR v enduru: jako štvaná zvěř a drž ty řídítka
    Ohlasy po MČR v enduru: jako štvaná zvěř a drž ty řídítka

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
  1. avatar
    #2 Spoop - vloženo: 06.10.2016 v 17:17:05

    Zdravim. Taky se priklanim k testu. Je mi jasne ze uz je na svete novejsi model,ale byl bych opravdu rad za testik. Bude? Dekuji

    odpověz na tento komentář
  2. avatar
    #1 Žvejk - vloženo: 12.01.2016 v 09:54:07

    A projedete to aspoň?

    odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744