Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2014

Zdaleka nejnáročnější a ryze český etapový závod na horských kolech je naplánován na začátek července. Co nás čeká?

 

Autor: Pressnews
Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2014

V termínu od 2. do 5. července 2014 pořádá o. s. Sportchallenge ve spolupráci s týmem Redpoint a Strefa MTB Gluszyca již třetí ročník bikového etapového závodu, který nemá v Česku konkurenci. Epicentrem závodu jsou Teplice nad Metují, které poskytují komfortní zázemí pořadatelům i závodníkům. 

Výběr, stavbu a značení tratí má na svědomí bikový fanatik Véna Hornych, který rozhodně patřil mezi špičku české horské cyklistiky v jejích počátcích. Až teprve při závodě

Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2013

zjistíte v čem Vénův talent opravdu spočívá. Jako jeden z mála pořadatelů si troufne připravit etapy, o kterých se méně zkušeným bikerům ani nemůže zdát. Co masové akce považují za extrém, tam Trilogy začíná. Čekají na vás tuny singltracků, nečekaně dlouhých výjezdů a prvotřídních sjezdů v lokalitě Broumovska na pomezí Čech a Polska. 

Dvakrát dvě jsou čtyři, aneb závodníci mohou vybírat nově ze čtyř variant – ty vzniknou kombinací dlouhé, krátké verze a vloženou soutěží typu Enduro. Nejpřipravenější jedinci (toužící po důkladném testu své fyzické i psychické kondice) budou jistě volit dlouhou variantu, tedy Klasik nebo Enduro. Jestli patříte mezi náruživé bikery, ale umíte si přiznat, že přípravě nedokážete věnovat tolik, co dlouhý etapák vyžaduje, pak je pro vás připravena odtučněná varianta nazvaná Demo. 

Dvanáctikilometrový prolog ve stylu XC je pro všechny varianty dospělého závodu stejný. Dále na závodníky čekjí etapy 70, 70 a 80 km. Ve variantě Demo jsou porce zhruba poloviční. Podtrženo sečteno je pro účastníky připraveno více než 230 kilometrů, během kterých zdolají něco kolem 9000 metrů převýšení. 

Technické pasáže, náročné sjezdy, singletraily a jeden železniční tunel (jen dlouhá varianta) čekají na každého závodníka. Příznivci „gravitačních“ disciplín se však mohou v těchto úsecích poměřit se soupeři, jestliže zvolí variantu Enduro. Enduristé absolvují stejnou nálož kilometrů i převýšení jako u varianty Klasik. Hlavní gró Endura spočívá v náloži 35 rychlostníchzkoušek, jejichž součet rozhodne o tom, kdo si odveze titul v této kategorii. Nápad zařadit Enduro soutěž do etapového závodu Specialized MTB Trilogy Broumovsko vznikl po prohlášení jednoho z účastníků prvního ročníku, že kdyby věděl, jaká trať ho čeká, vyjel by raději na enduru.

Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2013 - Pavla Nováková

Standardem tohoto náročného etapového závodu je servis kol přímo na trati, zajišťovaný triem zkušených mechaniků Meďochem, Užďou a Kokešem. Na občerstvovacích stanicích vás čeká naplněná lahev, abyste se nemuseli zdržovat. Jestli se ale rozhodnete si bufet užít, čekají na vás kromě banánů také pivo, sýr a hlavně vždy těsně před etapou upečené domácí řezané koláče (každý den jiná buchta). Součástí startovního balíčku je mimo jiné mytí kol, sprchy, servis a hlídání kol. Za příplatek je nabízeno ubytování, strava, masáže, tričko či památeční dres. V sobotu večer bude možno rozhýbat ztuhlé svaly a klouby při koncertu živé kapely. Při pivíčku a prasátku pak bude dost času podělit se o zážitky, které, doufáme, budou jen příjemné. 

Třešničkou na dortu tohoto bikového svátku, v lůně teplických skal, je chystané MTB Trilogy Kids pro děti do deseti let. Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2014 je výzva pro profíka i hobíka, případně zábava pro jejich doprovody a děti.

 

Více na www.mtbtrilogy.cz nebo facebook.com/mtbtrilogy

Přečteno - 12974x Tagy: enduro trilogy
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Ostatní závodyV Dolomitech se dvojzávodem rozjelo EWS
  V Dolomitech se dvojzávodem rozjelo EWS
 2. Tech newsNorco uvádí nový Range 2022
  Norco uvádí nový Range 2022
 3. Ostatní závodyDlouho vyprodaná akce na Lipně Blinduro 500+ 2021 je historií
  Dlouho vyprodaná akce na Lipně Blinduro 500+ 2021 je historií
 4. Tech newsNovou éru odpružení u Cannondale startuje Jekyll
  Novou éru odpružení u Cannondale startuje Jekyll
 5. OstatníRáj singltrailů Davos Klosters zahajuje sezonu
  Ráj singltrailů Davos Klosters zahajuje sezonu
 6. TechnikaFotogalerie: Giant Reign 29 2
  Fotogalerie: Giant Reign 29 2

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #20 REDPOINT TEAM - vloženo: 01.07.2014 v 09:31:25

  odpověď na Žvejk — #19 Každej si může vybrat závod jakej chce, o termíny je hold nouze, ale trilogy je o prázdninách a svátcích proto, že to začíná už ve středu. Zejtra to začíná, tak konec žvejků :-)a jdeme na kolo! Má bejt pěkně, tak si to užijem ...

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #19 Žvejk - vloženo: 29.06.2014 v 16:50:27

  Jako docela problém vidím termín, který koliduje s Drásalem. Oba jsou to závody pro podobné typy závodníků, jasně na Drásalovy technika není, ale do těla si tam člověk taky dá. A drásala jako jediné KPŽ jezdí hodně lidí co běžně tento seriál nejezdí. Teď navíc ještě Obr Drásal... A taky týden po Trilogy salzkammergut... Jo vím je to kvůli svátkům a volnu v práci, letos to stejně vychází na víkend tak se mohlo trilogy jet o týden dřív a zkusit co by to udělalo. Možná jen 50 lidí navíc, ale třeba je to pro pořadatele rozdíl mezi tím být v mínusu a vydělat. Další je ta propagace a reklama...

  1. na tento komentář reaguje REDPOINT TEAM — #20
  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #18 Fogl - vloženo: 28.06.2014 v 14:56:50

  ad 1: To byla konečná reakce na stýskání Honzy Kolajy, že v terénu nikdo nechce moc jezdit, "vlady83", že se musí tlačit a scházet a takové ježdění brzy ztrácí smysl a "fbenese", že se stačí kousnout a dojet se to dá...

  Prostě když někdo nesjede na Šele to co bylo na videu (jel jsem několikrát a nic na tom není), tak na 3logy nepřijede, ikdyby se měl kousnout. Protože polovinu toho vytlačí a zase sejde dolů. A to ještě kluci pořadatelští všude píšou, že tam kde obtížnost všech závodů končí, tam trasy navržené Vénou teprve začínají... No tak to naprostou většinu hobby jezdců odradí. Třeba jakž takž ujedou jednorázový 90km závod, ale něco mnohem těžšího 3 dny za sebou???

  Ano, většinu jsem oprvadu sjel a moc mě to bavilo (2x úšast na ocelovém 26" HT Gary Fisher se 115mm vidlicí. Letos jedu enduro na 26" 150/140mm Ghostu).

  Ať si každý kupuje jaké kolo chce. Nemehlo ne nemehlo.To je jejich věc. Já je nesoudím, ani jim to nezávidím.

  ad2: Je to extrém, ale copak asfaltovo, šotolinových závodů není po ČR dost? Loudání nebo Craft 1000mil je taky dost extrém,...ne? Navíc, první ročník většina jela na XCčkách. Loni a letos to EN kategorie dost změnila a změní. Tolik toho asi nevyjedeme, ale sjet se dá skoro všechno.

  A hlavně, jezděme, protože nás to baví. Tak ahoj někde na kole.

  Kamil

  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #17 Giro - vloženo: 26.06.2014 v 11:49:36

  odpověď na Fogl — #11 Ahoj, měl bych dva dotazy.

  1. Myslíš si, že ti na tom videu chtějí jet Trilogy nebo chceš jen říct, že ty to sjedeš? (Už tu to video bylo jednou použito jako důkaz, že si nemehla kupují drahá kola, proč by nemohla?)

  2. Jel jsem první ročník MBTT a když jeden ze sjezdů sjedou 3 (slovy tři) lidi (slova Vény), pak je to přeci jen trochu extrémizmus, nemyslíš?

  Jinak MTBT je výjimečná akce, ale dle mého mínění, více náročná pro hlavu než pro nohy a každému, kdo by to mohl, zvládnou, bych doporučil si to vyzkoušet.

  Čest práci

  Giro

  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #16 REDPOINT TEAM - vloženo: 26.06.2014 v 09:37:58

  jj, je to tak, kdo si chce užít bajkování a není posera, tak na Trilogy nemůže chybět! TRILOGY jsou jako dort a Sudety třešnička na tom dortu... jen to startovný na poslední chvíli je nastavený sakra vysoko, ale určitě se dá s klukama sleva domluvit

  odpověz na tento komentář
 6. avatar
  #15 darkson - vloženo: 25.06.2014 v 19:02:19

  jedna z mála závodních akcí, na který jezdim a těšim se na to celej rok, ať to byl maraton nebo teď enduro. perfektní tras, značení, občerstvovačky.

  lidi nebojte se toho, 3 dny dovčy na luxusní bikovou dovolenou, srovnatelnou s ježděním v Alpách

  odpověz na tento komentář
 7. avatar
  #14 fbenes - vloženo: 24.06.2014 v 08:29:52

  odpověď na Fogl — #11 To beru. Ale dlouhe Sudety dokonci kolem 500 lidi a ti na 3logy urcite patri. Navic by ti chtelo vetsi propagaci do zahranici. Na Mtbtrophy na kazdym kopci zahranicni zavodnici stoji a foti krajinu, jak jsou z toho uneseni - na 3logy by to bylo to samy. Proste by byla 3logy strasna skoda

  odpověz na tento komentář
 8. avatar
  #13 Fogl - vloženo: 23.06.2014 v 17:41:24

  odpověď na jan.janocko.7 — #12 A je to zvláštní, Sudety fungujou výborně...

  No a zvyšování startovného s datem blížícího se závodu mají snad úplně všichni pořadatelé. V tom bych neviděl zásadní vadu na kráse 3logy.

  Je mi to líto hlavně z toho důvodu, že loni vymysleli super Enduro (ikdyž v měření RZ vzniklo dost chyb). To snad nikdo jiný nemá, že enduristi jedou seriózně celou dlouhou a do toho mají měřené RZty.

  To je prostě opravdový návrat ke smyslu MTB. Prostě když si chci užít nějaký luxusní sjezd, tak si tam sakra musím dojet na kole...

  odpověz na tento komentář
 9. avatar
  #12 jan.janocko.7 - vloženo: 23.06.2014 v 16:43:16

  Z Trilogy jsem měl vždy pocit, že ho pořádají lidé, co umí vymyslet super trasu, vyčistit jí, vyznačit, udělají super občerstvovačky, dost pořadatelů na trati na nebezpečných místech. Co jim moc nejde je propagace, a co jim nejde vůbec, je vydělávaní peněz.

  Je spousta možností, od lepší struktury startovného, současné zvyšování s časem je velmi demotivační, omezení počtu závodníků zlepší plánování i přinutí váhající se příhlásit, nabídka kvalitních doplňkových služeb od ubytování po kvalitní stravu, tréninkové plány, individuální servis kola...

  Jako příklad vezmu tréninkové kempy na Mallorce, tam se vydělává dost na všem.

  1. na tento komentář reaguje Fogl — #13
  odpověz na tento komentář
 10. avatar
  #11 Fogl - vloženo: 23.06.2014 v 13:58:05

  odpověď na fbenes — #9 Jasně, ale když někdo na Šele ani nesjede Jelení chodník, tak na 3logy fakt nemá co dělat... Ikdyby chtěl nevím jak moc jezdit v terénu.

  http://www.youtube.com/watch?v=2qw9ZKNqS7g

  Takoví nemají na Špičáku, Václavovi, Hvězdě, Vodních zámcích, Sokolówsku a dalších vymazlených Vénovinách, které si už ani nepamatuju jménem, vůbec co dělat.

  1. na tento komentář reaguje fbenes — #14
  2. na tento komentář reaguje Giro — #17
  odpověz na tento komentář
 11. avatar
  #10 Karkulka - vloženo: 23.06.2014 v 10:13:40

  odpověď na Fogl — #8 jo, jsu to já :-D a těším se, i když to zase bude boj..s nohama, hlavou, celým tělem i duší :-)

  ..snad to nebude derniéra!

  odpověz na tento komentář
 12. avatar
  #9 fbenes - vloženo: 23.06.2014 v 09:14:24

  odpověď na vlada83 — #6 Ktere etapaky jsou lehci? Vcera jsem dojel Mtbtrophy a je to srovnatelne, krome tri pasazi:

  1. to sypke koryto v Javorich horach pred druhym bufetem

  2. ty dva silene padaky ve Vranich horach

  tady bych i ja bral nejakou alternativu. Ale jinak to dojet jde a to jsem v technice docela marnej, je to hlavne o tom se kousnout:-)

  Zdarec v Teplicich a doufam, ze ne naposledy

  1. na tento komentář reaguje Fogl — #11
  odpověz na tento komentář
 13. avatar
  #8 Fogl - vloženo: 23.06.2014 v 07:56:21

  Zajímalo by mne, kolik účastí na 3logy má za sebou vlada83...? Nebo o tom všem jenom četl a od někoho slyšel???

  Já byl na všech 3 ročnících a pokud je Karkulka Renčou z Novatopu, tady od nás z Opavy, tak ta taky. Nepletu-li se.

  Takže tohle ježdění dává smysl a to dokonce i holkám. Takže dost žvástů a za týden nazdar v Teplicích v parku.

  1. na tento komentář reaguje Karkulka — #10
  odpověz na tento komentář
 14. avatar
  #7 Karkulka - vloženo: 22.06.2014 v 23:46:58

  odpověď na vlada83 — #6 Většinu? s tím nemůžu souhlasit...pár míst možná, většina se ale sjet i vyjet dala....

  odpověz na tento komentář
 15. avatar
  #6 vlada83 - vloženo: 22.06.2014 v 21:48:32

  tak ono je jezdeni v terénu ale když musíš většinu brdku slezat a tlačit to pěšky tak pak takovyhle jezdeni brzo ztraci smysl, tak se neni moc cemu divit ze lidi o to nemají takový zájem, jiné ne tak extremní etapaky mají víc učastníku

  1. na tento komentář reaguje Karkulka — #7
  2. na tento komentář reaguje fbenes — #9
  odpověz na tento komentář
 16. avatar
  #5 algheroteam - vloženo: 22.06.2014 v 15:17:17

  odpověď na ptaak — #4 To jako vážně poslední? Věřím, že se podaří najít nějaké řešení. Nemůžeme o tenhle závod přijít.

  odpověz na tento komentář
 17. avatar
  #4 ptaak - vloženo: 19.06.2014 v 09:55:51

  Snažili jsme se 3 roky dělat závod pro bikery - bikeři bikerům. Ale na takové trati musí být stejně pořadatelů pro 50 závodníků, jako pro 500. Na každé reklamě zacílené na bikery je jezdec někde v divočině na skalách, přitom v terénu nikdo jezdit nechce - teda krom vás pár (asi 200), kterých si moc vážíme ;-)

  1. na tento komentář reaguje algheroteam — #5
  odpověz na tento komentář
 18. avatar
  #3 fbenes - vloženo: 18.06.2014 v 13:58:42

  odpověď na ptaak — #1 Posledni rocnik, to snad neeee??? Budu tam:-)

  odpověz na tento komentář
 19. avatar
  #2 Karkulka - vloženo: 18.06.2014 v 10:04:22

  Poslední ročník, ptaaku? :-o

  Jen to ne! To by byl "Konec pořádnýho bajkingu v Čechách"

  Štve mě fakt, že spousta bajkerů jen remcá, jak moc za prd stojí "MTB tratě maratonů" a když mají možnost objet si pořádný závod...zůstane jen u tlachání a neustálého kritizování...

  odpověz na tento komentář
 20. avatar
  #1 ptaak - vloženo: 18.06.2014 v 07:10:17

  Startovné zatím zůstává na květnové hodnotě. Využijte možnosti startovat na posledním ročníku této akce ;-)

  1. na tento komentář reaguje fbenes — #3
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744