Toi Toi Cup 2021 zahájen, mistři republiky vítězní

Úvodní podnik Českého poháru v cyklokrosu se uskutečnil v Mladé Boleslavi, Havlíková a Boroš zvítězili…

Autor: Tomáš Ježek
Foto: Jaroslav Svoboda
Toi Toi Cup 2021 zahájen, mistři republiky vítězní

První zastávkou šestidílného Toi Toi Cupu, českého poháru v cyklokrosu, byla Mladá Boleslav. V loňském roce se zde jezdci proháněli v bahně, zato letos cyklokros přivítalo slunečné počasí a teploty kolem 20 °C. Zdejší podmínky sedly nejlépe Michaelu Borošovi (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Pavle Havlíkové (Lawi Junior Team), kteří dnešní závod dokázali ovládnout.

V 11:05 se po dojetí mládežnických kategorií na start postavily juniorky. Tuto kategorii ovládla bikerka, mistryně republiky kategorie kadetek z letošního šampionátu v Harrachově, Eliška Hanáková (ČED Bike Team).

„Jsem spokojená a za vítězství jsem ráda, vůbec jsem to nečekala. Přes víkend jsem byla nemocná a ležela jsem jenom v posteli. Dnes se mi ale jelo dobře a naštěstí se mi i povedlo zvítězit,“ líčila v cíli Eliška, která by chtěla objet kompletní cyklokrosovou sezonu: „Chtěla bych se nominovat na mistrovství Evropy a na světový pohár v Táboře, když to půjde, tak pak samozřejmě i na mistrovství světa v Americe.“

Na 2. místě se v juniorkách umístila Vanda Dlasková (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav), 3. dokončila Kačka Hladíková (Brilon Racing Team – MB).

Václav Ježek ml. zahájil působení v kategorii juniorů vítězstvím...
 

Zajímavý souboj přinesla kategorie juniorů. Hned po startu se na čele utvořila sedmičlenná skupina, ve které se závodníci na čele neustále přelévali a každou chvíli jsme mohli vidět souboj na lokty při nájezdu do technických sekcí. Dvě kola před cílem se od skupiny odpoutala dvojice Václav Ježek (Brilon Racing Team MB) a Ondřej Novotný (Dukla Praha), která svedla boj o vítězství. Ondra se snažil Vénu utrhnout a v jednu chvíli to i vypadalo na jeho triumf, Václav se ale nevzdal, těsně před závěrečným výběhem Ondru předjel a v cíli mohl slavit první vítězství v kategorii juniorů.

„Byl to hodně těžkej závod, od prvního kola jsme jeli šrot, já se snažil po startu odjet, ale nepodařilo se to. Pak jsme jezdili ve skupině a nakonec jsme se utrhli s Ondrou. Do závěru jsem si docela věřil, i když tahle trať nepatří mezi mé nejoblíbenější, a jsem fakt rád, že se to povedlo,“ uvedl mladoboleslavský Václav Ježek, jehož průměrná rychlost v cíli činila rovných 25 km/h; příčinou je místní rychlá trať.

Ve 13:30 patřil okruh elitním ženám a skvělou zprávou je, že do závodu nastoupila jak mistryně republiky Pavla Havlíková (Lawi Junior Team), tak Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers), které v létě trápily zdravotní problémy. V sedmikolovém závodě se pohybovala česká šampionka v úvodní skupině, poté nastolila vysoké tempo Karolína Bedrníková (Express CZ Tufo Tem Kolín) a snažila se soupeřky setřást, to se jí ovšem nepovedlo a Pavla Havlíková nakonec s přehledem zvítězila.

„Rozhodla jsem se v pátek startovat, neměla jsem to vůbec v plánu a ani sezonu neplánuju celkově, půjdu týden od týdne. Když mi ale zdraví dovolí, chtěla bych jezdit. Snažila jsem se jet chytře, abych zbytečně netahala a šetřila síly. Ty jsem pošetřila, a když pak Kája udělala v depu chybu, odjela jsem,“ řekla v cíli osminásobná mistryně České republiky v cyklokrosu.

Pavla Havlíková stále při síle a chuti...

Karolína Bedrníková

Karolína Bedrníková, 7. žena letošního mistrovství světa horských kol v kategorii juniorek, byla v cíli rovněž spokojená: „Já jsem dneska tenhle výsledek nečekala, ale jelo se mi dobře a zjistila jsem, že bedna byla reálná. Snažila jsem se Pavle odjet, ale to se nepovedlo, a nakonec Pavla právem zvítězila,“ uvedla Kája, která do cyklokrosové sezony naskočila rovnou z biků, které jsou pro ni prioritou.

Na 3. místě dokončila Belgičanka Suzanne Verhoeven (Vondelmolen De Ceuster), zmiňovaná Karla Štěpánová dojela 7.

Vrchol úterního programu na svátek svatého Václava přišel na řadu ve 14:30, kdy se na start postavili elitní muži. Favoritem číslo jedna byl úřadující šampion České republiky Michael Boroš. Tomu se hned po startu podařilo odpoutat od zbytku startovního pole spolu s Belgičanem Landerem Loockxem (Deschacht Group – Hens Maes) a spolu pak sváděli napínavý souboj. V předposledním okruhu ovšem Loockxovi spadl řetěz a Boroš se tak na čele ocitl sám. Náskok Michael dokázal udržet a v cíli po roce opět slavil vítězství v Mladé Boleslavi. Jako 2. dorazil do cíle Loockx, na 3. místě skončil další Belgičan Ward Huybs (Balois Trek Lions).


Lander Loockx v souboji s Michaelem Borošem...

„Neváhal jsem a snažil jsem se jet na sto procent hned od startu, podařilo se nám trhnout s Landerem Loockxem. V závěru jsem měl štěstí, že Landerovi spadl řetěz, toho jsem využil, zbytek závodu jsem jel naplno a vyšlo to,“ řekl v cíli stručně Michael.

Do závodu se postavil i Adam Ťoupalík (Elkov Kasper), medailista ze světového šampionátu v kategorii do 23 let, nyní profesionální silničář, který by si chtěl zpestřit cyklokrosem svou zimní přípravu: „Ve třetím kole jsem měl defekt, ale vyměnil jsem to a pak jsem jel ve skupině o 3. místo. Potřeboval jsem se do toho dostat, na cyklokrosovém kole jsem tu seděl letos podruhé, takže mě po půlce závodu začala bolet záda. Měl jsem i problémy v technice, ale nakonec jsem se s tím popral docela dobře. Čeká nás ještě etapák ve Francii, takže teď úplně nevím, jak to s cyklokrosem budu mít, uvidím, jak to bude zapadat do přípravy. Zatím je ale všechno s otazníkem," uvedl Adam, který dokončil na 7. místě.

Adam Ťoupalík

Další závod Toi Toi Cupu je v plánu již nadcházející víkend, ten se uskuteční v sobotu v Hlinsku, týden poté bude třetí podnik národního poháru hostit město Slaný.

 

Pokračovat na: Výsledky

Seznam stránek článku:

 1. Toi Toi Cup 2021 zahájen, mistři republiky vítězní
 2. Výsledky
 3. Fotogalerie
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Český pohárNa Zadov míří slušná konkurence, bikovou sezonu na ČP zahájí Kata Blanka Vas
  Na Zadov míří slušná konkurence, bikovou sezonu na ČP zahájí Kata Blanka Vas
 2. Český pohárPrvní díl Českého poháru v maratonu se jede v Opavě
  První díl Českého poháru v maratonu se jede v Opavě
 3. Český pohárHolubová ovládla své rodné Město Touškov, mezi muži vyhrál Bair
  Holubová ovládla své rodné Město Touškov, mezi muži vyhrál Bair
 4. Český pohárHSF System Cup bude mít v roce 2024 sedm zastávek
  HSF System Cup bude mít v roce 2024 sedm zastávek
 5. Ostatní závodyMichal Bednář novým reprezentačním trenérem cyklokrosařů
  Michal Bednář novým reprezentačním trenérem cyklokrosařů
 6. Český pohárNa úvodní závod ČP do Města Touškov míří obhájci Terpstra i Cink
  Na úvodní závod ČP do Města Touškov míří obhájci Terpstra i Cink

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #4 tntbiker - vloženo: 30.09.2021 v 12:00:39

  A taková to bývala naše výstavní disciplína, kterou nám mohli všichni závidět:-( Teď to je doslova utrpení se na to dívat.

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #3 marco - vloženo: 29.09.2021 v 10:55:54

  odpověď na jm48 — #1 No skončil v KOLOFIX. https://www.instagram.com/p/CUU1nliMb_c/íce na jeho Insta https://www.instagram.com/p/CUU1nliMb_c/ . Nikdo nemládne a pokud začnou lidi ve výsledcích spíš couvat a i na top výsledky v rámci toho našeho domácího rybníčku nepřichází nezbývá než smlouvu v týmu už v další sezoně nenabízet.

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #2 Aleš Procházka - vloženo: 29.09.2021 v 10:01:36

  odpověď na jm48 — #1 Zpátky v Express CZ Tufo Team Kolín.

  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #1 jm48 - vloženo: 29.09.2021 v 08:59:42

  To už je Paprstka zase v Expresu, nebo když jezdí cyklokros, tak může mít jiný tým...?

  1. na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #2
  2. na tento komentář reaguje marco — #3
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744