Wout van Aert a Fem van Empel vítězí v Hamme

Jeden z posledních závodů před světovým šampionátem, jenž byl zařazen do série X2O Troffe, se jel v sobotu v belgickém Hamme. V závodě mužů zvítězil Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma), jenž nebude v neděli startovat v závodě Světového poháru ve francouzském Besanconu. V ženách vyhrála jeho týmová kolegyně Fem van Empel (NED, Jumbo Visma).

Lubomír Petruš čtvrtý na Costa Blance

Bikovou sezonu už zahájil tým D2 Mont Merida, ve Španělsku startuje na čtyřdenním etapovém závodě Costa Blanca. Ten je po dnešní 14km časovce ve své polovině. A právě dnes skončil čtvrtý muž z ME XCM na Malevilu Lubomír Petruš, když za vítězným Polákem Pawelem Barnasem zaostal o 42 vteřin. Včerejších úvodních 50 km dokončil český biker na 13. místě, v celkovém hodnocení se Petruš posunul do první desítky. Do dresu lídra závodu se oblékl Nor Emil Hasund. Mezi ženami je v čele estonská závodnice Janika Loiv.

Zítra čeká na peloton královská etapa (61 km / 2 100 m) v okolí španělského letoviska Calpe.

Společnost Cyklospeciality hledá nového parťáka do týmu

Brněnská společnost Cyklospeciality s.r.o. hledá do svého týmu nového kolegu/novou kolegyni na pozici markeťák/markeťačka.

Cyklospeciality s.r.o. je česká firma, která se věnuje výrobě, nákupu a prodeji cyklistického vybavení. Její dlouholetou specializací je dětská a městská cyklistika. Na území České a Slovenské republiky provozuje celkem šest kamenných prodejen a spravuje online prodej prostřednictvím internetového obchodu www.cyklospeciality.cz. V rámci vlastní značky dětských jízdních kol Rascal Bikes rovněž aktivně působí na zahraničních trzích.

SP CX #13 Benidorm - Výsledky

Předposlední díl Světového poháru v cyklokrosu se jede ve španělském Benidormu.

Tým Canyon - Northwave posiluje, novým členem Marc Stutzmann

Český tým pod vedením Kristiána Hynka nabírá do svých řad nového člena. Je jím jednatřicetiletý švýcarský maratonec Marc Stutzman, bývalý člen týmu Texpa Simplon.

Chinese Downhill 2023, letos už osmý ročník

Hromadný sjezd na horských kolech, na sněhu po červené sjezdovce ve Svatém Petru. Bude to opět masakr!

Ve špindlerovském skiareálu Svatý Petr se pod křídly Michala Marošiho chystá osmý ročník populární akce CHINESE DOWNHILL! Jedná se o jedinečný závod tohoto formátu v Česku. Registrace startuje v pravé poledne 23. ledna 2023 zde: www.sportt.cz

N Distribution hledá obchodního zástupce

Společnost N Distribution hledá interního obchodního zástupce. N Distribution je firma s více než dvacetiletou tradicí, která pro vás dováží ty nejvychytanější a nejkvalitnější produkty z oblastí cyklistiky, snowboardingu, skateboardingu, motokrosu a oblečení pro volný čas.

18.01.2023 - Závody - Jan Nemec kona fox práce

Cycling University zve na přednášku o mentálním tréninku

Vzdělávací program Českého svazu cyklistiky Cycling University bude pokračovat dalším dílem v úterý 7. února 2023 od 10:00 hodin v Konferenčním sále České unie sportu v Praze na Strahově.

Program bude věnovaný velmi významné, ale zatím jenom málo probádané oblasti sportu – mentálnímu tréninku.

MČR v cyklokrosu Mladá Boleslav - Výsledky

Český šampionát v cyklokrosu se jel v Mladé Boleslavi, v kategorii elitních mužů titul obhájil Michael Boroš (Elkov Kasper), stejně tak Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) v elitních ženách. V juniorech zvítězil Jakub Kuba (Dukla Praha), v juniorkách Eliška Hanáková (Hanak Sisters).

Puck Pieterse přestupuje do elitní kategorie

Mistryně světa a Evropy v cyklokrosu v kategorii žen U23 Puck Pieterse (NED, Alpecin Deceuninck) se rozhodla před nadcházejícím nizozemským šampionátem přestoupit do kategorie elitních žen. Puck přitom může v kategorii U23 závodit celý zbytek této sezony a absolvovat v ní ještě nadcházející, přesto se rozhodla pro přestup o kategorii výše již nyní. Stejný krok udělala před startem sezony její krajanka a mistryně Evropy v kategorii ženy elite Fem van Empel (NED, Jumbo Visma).

SP CX #12 Zonhoven - Výsledky

Světový pohár v cyklokrosu v neděli pokračoval v belgickém Zonhovenu, na start se postavilo celkem 25 českých jezdců. V kategorii elitních mužů suverénně triumfoval Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma), v elitních ženách zvítězila Shirin van Anrooij (NED, Balois Trek Lions).

SP CX #12 Zonhoven - Startovní listiny

Světový pohár v cyklokrosu v neděli pokračuje v Belgii. Písčité duny v Zonhovenu hostí jeho dvanáctý díl pro kategorie elitních mužů a třetí pro juniorské kategorie a muže U23. Předběžné startovní listiny všech kategorií naleznete ZDE.

Wout van Aert poráží van der Poela v Koksijde

Další souboj mezi dvojicí nejlepších cyklokrosařů světa se odehrál ve čtvrtek na legendární trati v belgickém Koksijde. V závodě zvítězil s náskokem skoro dvou minut Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma). Na druhém místě byl Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Deceuninck), jenž si stěžoval na bolesti zad, se kterými už má roky problémy. Třetí byl Laurens Sweeck (BEL, Crelan Fristads).

Maxime Marotte hvězdou Rockrider Racing týmu

Šestatřicetiletý Francouz Maxime Marotte udává nový směr své kariéry! Na příští dvě sezony se upsal továrnímu týmu Decathlonu Rockrider Racing. Po čtyřech letech strávených u Cannondalu a posledních dvou sezónách u Santa Cruz FSA se Max opět připojuje k francouzskému týmu. V týmu se znovu setká se svým dobrým přítelem Stéphanem Tempierem, jenž bude v celku působit jako poradce.

Mathieu van der Poel poráží van Aerta na domácí půdě

Třetího ledna se jel v belgickém Herentalsu, rodišti Wouta van Aerta (BEL, Jumbo Visma), další závod série X2O Trofee. Po dlouhé době zvítězil Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Deceuninck). Celý závod dvojice největších rivalů absolvovala pohromadě, v posledním okruhu měl ovšem WvA defekt a o vítězi bylo rozhodnuto. Na třetí pozici dojel Eli Iserbyt (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal).

Zemřel mr. Hoonigan Ken Block

V mnoha sportech jsou dva typy lidí. Jedni, co dokáží vyhrávat a závodit na nejvyšší úrovni, a druzí, kteří jsou populární díky vlastním projektům postavených na jejich umu, ale především originálních nápadech, výzvách a špičkovém audio-vizuálnímu zpracování.

Na Nový rok vítězí Iserbyt, Pidcock třetí

Tradiční novoroční cyklokrosový závod Grand Prix Sven Nys v Baalu se jel i v roce letošním. V závodě série X2O Trofee zvítězil Eli Iserbyt (BEL, Pauesl Sauzen Bingoal), jehož v poslední době trápily zdravotní komplikace. Přesto se dokázal do formy vrátit a závod ovládl před týmovým kolegou Michaelem Vanthourenhoutem. Světový šampion Tom Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers) dojel na 3. pozici. Ještě v posledním okruhu vedl, potkal ho ovšem nepříjemný pád, byl dojet soupeři a i přes značnou snahu už závod ve svůj prospěch znovu neobrátil.

Van Aert a junior Ježek do třetice

Další významný závod se jel v Belgii. 30. prosince byl na programu závod v Loenhout nesoucí název Azencross.

Van Aert opět vítězí, junior Ježek opět třetí

Šestý díl Superprestige se jel ve středu ve večerních hodinách v belgickém Diegemu. Vítězství v kategorii elitních mužů získal Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma), jenž po napínavém souboji do posledních metrů porazil Toma Pidcocka (GBR, Ineos Grenadiers). Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Deceunick) byl třetí.

Wout van Aert vítězí v Zolderu, junior Ježek třetí

Pátý díl belgické série Superprestige se jel 27. prosince v belgickém Zolderu. Vítězství získal po napínavém souboji do posledních metrů belgický šampion Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma) před Mathieu van der Poelem (NED, Alpecin Deceuninck). Na třetí pozici dojel Lars van der Haar (NED, Balois Trek Lions), světový šampion Tom Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers) byl čtvrtý.