Kristián Hynek rozváží polévky na první linii

 

Další velmi prospěšný počin vyvstal ze spolupráce Bageterie Boulevard a vicemistra světa v maratonu Kristiána Hynka, který si dnes poprvé zkusil rozvoz polévek zaměstnancům odběrových míst. Samozřejmě na kole. 

"Nemůžeme pomoci všem, rozhodli jsme se ale, že denně dodáme porci naší teplé kvalitní polévky těm, kteří pracují obětavě, neúnavně a na rizikovém místě. Děkujeme Kristiánovi a českým cyklistům, že v době nezávodění nabídli svou energii těm, kteří teď nemají čas ani sílu chodit si pro jídlo či nápoje k prodejním okénkům," píše Pavel Cón, zástupce společnosti Bageterie Boulevard.

 

Malevil Cup 2020 a tři varianty uskutečnění

 

Pořadatelé z Jablonného v Podještědí v čele s Radkem Patrákem, stejně jako všichni ostatní, řeší co s 21. ročníkem Malevil Cupu, který je naplánován na víkend 13.-14. června 2020.

Naší prioritou je nadále uspořádat letošní ročník Malevil Cupu v plném rozsahu v původním termínu, tedy v polovině června," přeje si Patrák, jehož závod patří mezi nejlépe obsazované podniky v Česku.  

25.03.2020 - Závody - Jan Nemec malevil cup

Škarnitzl vyhrál první díl Rouvy Spring Classics

 

Vítězem prvního závodu digitální série Rouvy Real Spring Classics se stal biker Jan Škarnitzl (Cyklostar Mercedes-Benz Trek). Na trati obtížného Šumavského MTB maratonu České spořitelny, trase jedné ze zastávek seriálu Kolo pro život, zvítězil s časem 0:45:01. Na start úvodního závodu Rouvy Real Spring Classics se postavilo 211 závodníků, z toho 180 dojelo do cíle.

SP MTB: Nové Město se přesouvá, Fort William zrušen!


Mezinárodní cyklistická federace (UCI) právě oznámila, že úvodní díl Světového poháru horských kol XCO 2020, který se měl konat v Novém Městě na Morave v České republice ve dnech 22. a 24. května, se v plánovaných termínech neuskuteční. Zároveň dává na vědomí, že čtvrtá zastávka SP DHI ve Fort William, naplánovaná na 6. a 7. června, byla na žádost pořadatelů zrušena bez náhrady.

S ohledem na současnou situaci UCI plně podporuje skutečnost, že průběh událostí by potenciálně mohl představoval zdravotní riziko pro závodníky, pro všechny účastníky akce a pro fanoušky a mohl by přispět k rozšíření nemoci Covid-19.

Nové datum pro závod v Novém Městě na Moravě se nyní velmi pečlivě vybírá a bude oznámeno snad velmi brzy. 

"UCI sdílí zklamání celé mountainbikové komunity zvlášť poté, co se Fort William rozhodl svůj podnik zrušit. Chtěli bychom poděkovat oběma organizačním výborům za spolupráci v této obtížné situaci, jakož i jezdcům, týmům a všem zúčastněným stranám za jejich porozumění," uvádí ve zprávě Louis Channaile, tiskový mluvčí UCI. 

Prvním nezrušeným závodem seriálu SP horských kol je tak oblíbený podnik Ondřeje Cinka ve Vallnordu v Andoře 19. až 21. června. Týden na to je v kalendáři mistrovství světa XCO. Alespoň prozatím, nijak velkým překvapením by ovšem nebylo ani zrušení těchto závodů

Kanadští sportovci staženi z olympiády!

 
Tak a je to tady.....  Kanadský olympijský výbor (COC) vydal prohlášení, v němž uvádí, že nepošle své sportovce na Letní olympijské hry do Tokia, které by měly odstartovat 24. července 2020. Rozhodnutí souvisí s obavami kvůli šíření koronaviru, kterým se po celém světě nakazilo již na 330.000 lidí a přes 14.000 jich zemřelo. Podle kanadského výboru "není nic důležitějšího než zdraví a bezpečí našich atletů i světového společenství". 

Zemřel cyklistický nadšenec Petr Hejduk, bylo mu 68 let


Ke všemu tomu, co se děje ve světě a v Česku nevyjímaje, musíme přidat další smutnou zprávu. V nedožitých 69 letech včera večer náhle dotlouklo srdce cyklistického nadšence Petra Hejduka z Teplic. Zprávu nám do redakce oznámil jeho zeť Václav Ježek, který pod vedením Petra Hejduka v dresu Top Ten Teplice závodil. "Petr zemřel včera večer, a to zcela náhle bez jakýchkoli předchozích náznaků," řekl Venca Ježek.

Hejduk se výrazně zasadil o rozmach horských kol a cyklokrosu v Teplicích, spolu s týmem pořádal cyklistické závody na silnici, cyklokrosu a samozřejmě i na horských kolech. V roce 2011 se v Teplicích jelo mistrovství ČR XCO, naposledy se Český pohár XCO jel v lázeňském parku v roce 2016, tehdy velmi sledovaný podnik díky startu Petra Sagana. Jeho syn Stanislav Hejduk byl členem stáje Česká spořitelna MTB a mnohonásobným českým reprezentantem MTB.

Naše kondolence letí nejen Vaškovi, ale celé rodině. Vzpomeňte na Petra s námi...

 

Pražský pohár MTB 2020 hlásí změny v termínech

Úvodní závody seriálu horských kol v olympijském cross country TOMKET Pražský MTB pohár 2020 pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, musí být z důvodu celosvětové pandemie koronavirem a souvisejícím opatřením Ministerstva zdravotnictví a Vlády ČR přeloženy na jiný termín.

 

Nový termín zveřejnil i Author Král Šumavy 2020
Organizátoři domácí maratonské legendy - Author Král Šumavy - memoriál Františka Šraita, se také rozhodli nečekat na vývoj dalších událostí a již nyní svůj závod přeložili na srpen letošního roku, konkrétně na datum 22.8. 2020. 

"Co nás k tomuto kroku vedlo? Pevně věříme, že nouzový stav a veškerá omezení s ním související budou již v květnu za námi. Příprava závodu však není pouze o samotném dnu konání. Nejvíce práce s přípravou akce bývá právě v období dvou měsíců před termínem závodu. Pořadatelé mají nyní své profesní i rodinné starosti, máme mnoho spolupracujících místních firem, které také nyní řeší úplně jiné problémy než je příprava cyklistického závodu. V den konání maratónu je v akci cca 250 pořadatelů a ti v současné době nemohou účast potvrdit. Odložení termínu nám dává prostor v klidu jednat se všemi partnery a spolupracovníky a připravit v pozdějším termínu závod v plné kvalitě tak, jak jsou u nás v Klatovech cyklisté a cyklistky zvyklí. Věříme, že posun termínu pomůže i sportovní formě všech účastníků. Přejeme České republice a všem našim spoluobčanům pevné zdraví a věříme, že s cyklistickým národem se uvidíme 22. 08. na klatovském náměstí při startu 27. ročníku Author Král Šumavy MTB 2020," dávají na vědomí Radomil Otrusina, Martin Šůs, Vítězslav Šklebený a všichni další organizátoři.

Připravujeme pro vás přehledný článek o tom, jaké bikové akce byly zrušeny či přesunuty.

Author Šela Marathon se přesouvá na září


Podle slov zakladatele a ředitele Author Šela Marathonu Aleše Procházky není na co čekat. "Jsem hrdý na uspořádání 20ti ročníků našeho závodu, desetitisíce účastníků a sportovních příběhů několika generací, stovky dobrovolníků, kteří pomáhají s organizací závodu. Jako odpovědní pořadatelé se nechceme pouštět do organizačního hazardu, a proto jsme se rozhodli uspořádat závod v náhradním termínu 05.09.2020 pro Author Šela Marathon a 06.09.2020 pro Dětský AŠM a terénní běh," uvádí Aleš ve zprávě, která před malou chvílí dorazila do redakce. 

Více informací se dozvíte ZDE

 

17.03.2020 - Závody - Jan Nemec

Zabijte karanténní nudu s Rouvy, je 14 dnů zdarma


Nastala doba trenažerová. V situaci, která v těchto dnech v Česku panuje, tedy kdy je v platnosti krizové opatření o zákazu volného pohybu, je na čase probudit domácí trenažer a trochu si jízdu na něm zpestřit. Pokud jste ještě nezkusili virtuální trénink Rouvy, není lepší příležitosti. Pro nové uživatele je 14 dnů zdarma! Stačí si tedy stáhnout aplikaci, vytvořit účet, připojit trenažer a pak trénovat celých 14 dní zdarma. Kreditní kartu budete potřebovat až poté, až budete chtít s Rouvy jezdit dál, měsíční předplatné činí 250 Kč....

Pokud nevíte, co je Rouvy, mrkněte na nějaké naše starší články nebo koukněte na pěkný rozhovor ze zakladatelem Rouvy Petrem Samkem na Seznam.tv

Více info najdete na Rouvy.com

 

17.03.2020 - Závody - Jan Nemec rouvy

Pražské prodejny Endorphin Republic hledají posily

ER právě hledá nové posily na prodej prémiového sportovního oblečení a obuvi v pražských prodejnách Endorphin Republic.

Pokud by Vás bavilo pomáhat zákazníkům s vylaďováním jejich sportovního outfitu, pak pro Vás máme PRÁCI SNŮ. Nástup možný ihned či dle domluvy.

V posledním MTB závodě na dlouhou dobu Tvarůžková 2.


  
V sobotu se v turecké Alanyi konal zřejmě poslední MTB závod na dlouhou dobu. Do závodu VC hotelu Justiniano - C2 nastoupilo i několik českých zástupců a opět se dařilo Tereze Tvarůžkové (Expres CZ Tufo Kolín), která obsadila 2. místo za Ruskou Medveděvou. Druhá byla i juniorka Karolína Bedrníková. Závod mužů vyhrál Martin Gluth (GER, Pushbikers XC) před Švýcarem Reto Indergardem, jenž nově nastoupil v barvách továrního celku Giant. Čtvrté a páté místo obsadili slovenští reprezentanti Matej Ulik a Martin Haring, Tomáš Paprstka (Expres CZ Tufo Kolín) dojel osmý, Zdeněk Vobecký (Fany Cycling) jedenadvacátý.

"Všechny další závody, včetně nedělní C1 byly zrušeny, a tak to bude na delší dobu náš poslední závod.  V úterý se snad vrátíme a budeme vyhlížet lepší zítřky," informuje z Turecka Jan Slavíček. 


Kompletní výsledky ZDE

CAPE EPIC 2020 se nepojede, právě byl zrušen


Sedmnáctý ročník Absa Cape Epic se nepojede. Před malou chvílí byla asi už očekávaná zpráva oficiálně oznámena.... 

13.03.2020 - Závody - Jan Nemec cape epic

Cape Epic 2020: Specialized Racing nebude startovat

Lavina se utrhla. Dost možná.

Ve světle zhoršující se situaci s koronavirem, zejména v Evropě, dnes ráno oznámil tým Specialized Racing, že nebude startovat v 17. ročníku Cape Epic. 

Další informace zjišťujeme.První závod ČP XCO v Brně přeložen na srpen

"S ohledem na nejnovější nařízení bezpečnostní rady státu, stávající situaci, prognózu a především s ohledem na zdraví všech případných zúčastněných se první závod Strabag Cupu v Brně posouvá na konec srpna. Nový termín je 29. – 30. 8. 2020," hlásí šéf horských kol ČSC Josef Dlohoš, který tak musel reagovat na stále se měnící situaci.

"Respektujeme tímto restrikce, které jsou momentálně platné a pravděpodobně budou platné ještě na začátku dubna. Nechtěli jsme závod rušit na poslední chvíli, proto jsme k této změně přistoupili již nyní. Budeme vás opět včas informovat o dalších opatření. Pevně doufáme, že se momentální situace uklidní, nebude dlouhodobá a že závod v Plzeňském kraji – Městě Touškově se již uskuteční bez jakýchkoliv omezení," píše v oficiálním prohlášení Dlohoš.

Český pohár XCO 2020 by tak měl mít následující podobu

 

EWS mění svůj kalendář úvodních závodů

V reakci na události kolem šířícího se koronaviru oznámili organizátoři světové enduro série změnu týkající dvou úvodních závodů.

N Distribution nabízí práci

N Distribution je firma s devatenáctiletou tradicí, která pro vás již téměř dvě dekády dováží ty nejvychytanější a nejkvalitnější produkty z oblastí snowboardingu, skateboardingu, cyklistiky, freeskiingu, motokrosu a oblečení pro volný čas.

Sea Otter Classic odsunut na konec roku kvůli koronaviru

Velké změny týkající se sportovních i společenských akcí se na nás v posledních dnech doslova hrnou ze všech stran a netýká se to pouze Evropy.

Tomáš Slavík na úvodním kole Crankworx 2020

 

Je to opět tady! Crankworx World Series uplynulý týden odstartovalo na Novém Zélandu a Tomáš Slavík byl opět přitom! King Of Crankworx a vítěz celé série z roku 2016 opět boduje a přiváží stříbro z Air DH a cenné body z ostatních závodů! Solidní začátek sezony 2020 pokračuje!

Tvarůžková s Ulíkem dotáhli etapák v Turecku do zlatého konce

Tereza Tvarůžková nezaváhala ani dnes a opět suverénně zvítězila v závěrečné etapě tureckého Velo Side MTB Stage Race. 

"Čtyři vítězství za čtyři dny = snový vstup do sezony. V závodě mužů Paprstka zaútočil v pátém okruhu a získal náskok 25 sekund na skupinu favoritů. V šestém kole o náskok vinou spadlého řetězu přišel a tak se začínalo znovu. Tomáš zaútočil znovu asi kilometr před cílem a s Mateovou pomocí se mu podařilo získat malý náskok, který stačil nejen na etapové prvenství, ale i na posun na celkové 4. místo. První závodní týden tak přinesl našim závodníkům celkem šest etapových vítězství, dva trikoty pro celkové vítěze závodů a celkem 215 UCI bodů. Takový vstup do MTB sezony se nám ještě nepovedl," hodnotil manažer týmu Expres CZ Tufo Kolín Honza Slavíček.

Výsledky ZDE

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744