Na Klínovci se o víkendu rozjede Česká enduro serie 2020

 

Před svým startem je již osmý ročník České enduro serie, kterou odpálí 2. ročník závodu Giant Enduro Race Klínovec. A to už tento víkend! V loňském roce si do areálu našlo cestu více než 300 závodníků. Letos i díky vynucené pauze způsobené koronavirem je hlad po závodní atmosféře ještě větší, což se nepochybně projeví také v mnohem vyšší účasti.

Malevil Cup 2020 - víkendová projížďka trasy


Náhradní termín Malevil Cupu 2020 stanoven na sobotu 29. srpna, původně se ale měl jet právě nadcházející sobotu. A tak v den, kdy měl startovat již 21. ročník mezinárodního marathonu Malevil Cup, se letos uskuteční „pouze“ nezávodní cyklo vyjížďka s pořadateli a přáteli tradičního marathonu s názvem "Po stopách Malevilu proti Coronaviru".

"Projedeme kurz krátké trasy cca 35 km s tím, že kdo si bude chtít přidat, může vyrazit po hraničních singltrailech třeba až na jezero Kristýna u Hrádku nad Nisou. Pojede se ve  skupinkách (podle výkonnosti) s místními vodiči. Během jízdy bychom krátce pozdravili naše německé přátele a dali pivko u restaurace Kammmbaude – Hain a podívali se na rozhlednu Jánské kameny / Johannisstein," zve na sobotní společnou vyjížďku řetidel závodu Radek Patrák.

Sraz je 9:45 hod. na náměstí v Jablonném v Podještědí. Více informací zde: www.paklisport.cz

10.06.2020 - Závody - Jan Nemec malevil cup

Letošní Bike Festival na Gardě odsunut na příští rok

Původní termín nejznámějšího evropského bike festivalu stanovený na 1.-3. května 2020 museli organizátoři kvůli pandemii coronaviru v průběhu března zrušit a najít nové datum. To bylo původně stanoveno na 24.-26.7. 2020. 

Kolo pro život navyšuje počet míst na Orlík a Drásala


Podle vládního nařízení se od včerejška zvýšila kapacita pro pořádání hromadných akcí na 500 osob. Organizátoři seriálu Kolo pro život v návaznosti na tato další uvolnění spouští dnes ve 12:00 hod. další vlnu registrací na Orlík Tour Kooperativy, který KPŽ 2020 odstartuje poslední červnový víkend. Kapacity pro trasy B a C se zvýší na 400 účastíků. S dalším navýšením těchto tras se již nepočítá, momentálně je sobotní program Orlíku vyprodán.

Současně se rovněž navýší počet startovních míst na Bikemaraton Drásal České spořitelny, který se uskuteční 4. července. Situace na Drásala bude následující. 

 • Trasa OBR 100 míst
 • Trasa A 400 míst
 • Trasa B 400 míst
 • Family jízda 400 míst
 • Dětské závody 400 míst


Více informací www.kolopro.cz 

Nová podoba Stevens Jihočeského MTB poháru 2020

Vzhledem k uklidňování situace okolo koronaviru mohli organizátoři zveřejnit konečnou podobu kalendáře letošního ročníku Stevens Jihočeského MTB poháru:

MÍSTO 

TERMÍN 

Kukle u Tálína

27.6.2020

Chýnov

8.8.2020

Jistebnice

15.8.2020

Soběslav – mistrovský závod

5.9.2020

Slavnostní vyhlášení – Tábor

10.10.2020


Zároveň bylo upraveno několik bodů v pravidlech – zvýrazněné změny najdete v sekci Pravidla.

 

Další info: www.jihoceskymtbpohar.cz

www.facebook.com/stevensjihoceskymtbpohar a  www.instagram.com/stevensjihoceskymtbpohar

CFL - Ultraday sledujte online, nebo se zítra přidejte

Již zítra můžete i vy podpořit nemocné cystickou fibrózou, stačí se přidat ke společné vyjížďce.

05.06.2020 - Ostatní - Petr Bureš akce cfl

Světový pohár MTB ve Val di Sole 2020 zrušen


Radost a nadšení z nově zveřejněného kalendáře Světového poháru horských kol 2020 byla velmi brzy spláchnuta studenou sprchou. Organizátoři totiž včera odpoledne informovali o rozhodnutí provincie Trentino a zákazu masových akcí až do 15. října 2020. A to s sebou, bohužel, nese těžké rozhodnutí pořadatelů - uspořádat závod bez diváků nebo ho zrušit úplně. Italové se rozhodli pro druhou možnost. A z jejich pohledu je to zcela logické, jejich největšími partnery jsou totiž turistická zastoupení místních oblastí a provincií, jejichž cílem je ukázat fanouškům tamní krásy a nalákat je na opakované návraty do Val di Sole. Mimochodem, nově naplánované Giro d'Italia je v termínu 3.-25.10. 2020, jako náhodou ale nezasahuje do nařízení o zákazu shromažďování více než 1000 osob v oblasti Trentino, tam totiž peloton vjede až 17.10. 

Italové tak ve Val di Sole ruší hned tři velké akce: Světový pohár trialistů, Světový pohár MTB DHI+XCO a také mistrovství světa 4X! "Jsme pochopitelně nesmírně zklamaní, ale nedá se nic dělat i přesto, že v Itálii se situace už výrazně zlepšila," říká Luciano Rizzi, ředitel Val di Sole Tourist Board. "Ani nebudeme mít mnoho času na smutnění, protože za rok nás čeká světový šampionát horských kol, chceme pozvednout laťku zase o trochu výš a přinést tak závodníkům i divákům neopakovatelný zážitek," doplňuje Rizzi o již třetím chystaném MS ve Val di Sole, po debutu v roce 2008 si jej zopakovali v roce 2016.

 

04.06.2020 - Závody - Jan Nemec

Pozvánka: Finále Středeční MTB pohár

Třetí finálový závod Středečního MTB poháru je připraven v Jablonci nad Nisou, kam vás zvou pořadatelé z Endorfin Factory...


- po rozvolnění pravidel bude finálový závod klasicky, tedy s hromadným startem jednotlivých kategorií

- oproti avizovanému místu v areálu Parkhotelu Smržovku, jsme museli na poslední chvíli udělat změnu a pojede se v osvědčené lokalitě - Běžecký lyžařský areál Břízky - Jablonec nad Nisou, jen na nové trati než jste byli zvyklí z předešlých ročníků

- ceny nejlepším budou předávat takové hvězdy jako Kateřina Smutná, Honza Škarnitzl a Helena Karásková

- nebude chybět naše klasické rozloučení v podobě opékání špekáčků a pohodové rodinné atmosféry

- do závodu je nutné se přihlásit předem, přihlášky na místě již nebudou možné!

Zveme Vás tedy všechny na start a to od dětí až po dospělé. Kompletní program včetně možnosti přihlášek najdete zde:

Mondraker & Basso - Testovací středy

 

Středa - Mondraker otestovat třeba. Ano, všichni to asi známe trochu jinak, ale proč nezapojit do středy i poznání něčeho nového. Skibikekcentrum naplánovalo na každou červnovou středu testování kol Mondraker a Basso

Takže pokud to nemáte daleko do Prahy, tak si poznamenejte do kalendáře, že každou středu u Vltavy v oblíbené destinaci U Posledního Kelta bude od 15:30 do 20:00 možné testovat kola zmíněných značek!

Více zde: Testovací středy

01.06.2020 - Závody - Jan Nemec mondraker basso

Čábelická a Cink vyhráli na Zadově Šumavský pohár

První letošní cross country závod s elitními závodníky se dnes odehrál na šumavském Zadově. Na mírně upravené pohárové trati jej pořádal Rouvy Specialized v rámci Šumavského poháru horských kol, jenž tímto čtyřdílný seriál odstartoval, podnik se také jel jako mistrovství Jihočeského kraje.

Ouvertura domácí závodní sezony XCO jasně ukázala, jaký hlad je po soutěžích, cílovou pásku během dvou dnů na Zadově protlo celkem 350 bikerek a bikerů. 

Spuštěna registrace na Pražský MTB pohár, první závod 7.6.

 

Další dobrá zpráva pro všechny závodůchtivé bikerky a bikery přichází od organizátorů letošního ročníku Škoda Tomket Pražského MTB poháru. Právě před malou chvílí byla spuštěna online registrace šestidílného seriálu cross country závodů, který startuje příští neděli 7. června v Beckově na severním okraji Prahy.

Pořadatelé žádají všechny zájemce o start v červnových termínech poháru, aby prioritně volili online formu registrace s ohledem na bezpečnostní opatření, která v České republice panují. Přihlášení na místě bude možné pouze ve výjimečných případech za zvýšené startovné.


 

Škoda Tomket Pražský MTB pohár 2020

 1. neděle    7. června - Beckov 
 2. neděle    21. června - Kbely – Přebor Prahy
 3. sobota    27. června - Zličín
 4. neděle    28. června - Zličín     
 5. sobota    26. září - Křeslice                     
 6. neděle    27. září - Libuš 
 7. pátek     13. listopadu - Lidový dům Kbely – Slavnostní večer a vyhlášení Pražského MTB poháru 2020         

Více informací zde: www.prahamtb.cz Už nyní organizátoři z Adastra Cycling Teamu v čele s ředitelem závodu Pavlem Mišoněm mohou prozradit, že si připravili řadu novinek. Počínaje žákovskými kategoriemi bude na závodníky čekat po delší době opět úvodní, „laktátový“, startovní kopec nebo nově postavená „Superklopénka“.    

Registrace Škoda Tomket Pražský MTB pohár 2020: www.prahamtb.cz/?page_id=18

 

 

AKTUALIZACE KALENDÁŘE ZÁVODŮ 2020


Vážení čtenáři, přátelé a zejména organizátoři závodů... Po mírném "nakopnutí" od jednoho z našich věrných fanoušků, jsme se dobrali k tomu, abychom zrevidovali a aktualizovali náš kalendář závodů té letošní sezony. Co bylo v našich silách jsme upravili, tzn. Světový pohár, Český pohár, Kolo pro život a pár dalších důležitých akcí. Pokud byste sami věděli o jakékoli neaktuální informaci v našem kalendáři, dejte nám, prosím, vědět. Ideálně na tento e-mail.

Zároveň prosíme pořadatele závodů, aby si sami svou akci v kalendáři závodů MTBS.cz aktualizovali! 

Děkujeme za pozornost a hurá na kolo!

Otevírá se Špindl Bike Park. Marosana zve na zahajovačku

 

Po třinácté bude Michal Maroši otevírat bikerskou sezonu v Krkonoších, potažmo špindlerovský bikepark ve Svatém Petru. A ani letos tomu nebude jinek. Stejně jako v miunlosti se můžete těšit na třídenní akci plnou ježdění, soutěže a DH závod.

Mistrovství Evropy XCO 2020 naplánováno hned po MS!

 

 
Evropská cyklistická asociace UEC oznámila nové datum pro mistrovství Evropy MTB XCO. A podle zprávy se bude konat od 15. do 18. října, tedy jeden týden po mistrovství světa v rakouském Leogangu. Mistrovství Evropy horských kol mládeže v italské Pile bylo zrušeno nadobro.

Evropský šampionát se měl původně konat minulý víkend ve Štýrském Hradci. Avšak kvůli koronové pandemii Rakušané museli svůj podnik zrušit a nepočítají už ani s novým termínem v říjnu. „Hledání organizátora právě probíhá,“ říká tisková zpráva UEC. Což jen potvrzuje, že šampionát se v Grazu nepojede.

 

Šumavský MTB pohár o víkendu startuje na Zadově

 

První ze čtyř závodů seriálu Šumavský MTB pohár startuje nadcházející víkend na Zadově. Na pohárovém XCO okruhu se v sobotu střetnou ti nejmladší až po kategorie Hobby a Masters, v neděli je potom na programu kategorie juniorů a elity.


Více informací najdete zde: www.jcp-mtb.cz

Slavkovské radary 2020 vyhráli Neumanová a Petruš

 

Tereza Neumanová (Česká spořitelna Accolade) a Lubomír Petruš (Cykloteam Kolárna Olomouc) zvítězili v časovce do vrchu Slavkovské radary. Na 300 závodníků se sešlo v Loučce u hasičské zbrojnice, aby vyrazili na 6,8 km dlouhé stoupání s 354 metry převýšení. A byli mezi nimi i někteří profesionálové, kteří využili možnosti zpříjemnit si dlouhé tréninkové temno a poměřit se s ostatními. 

Nejrychlejší v šestnáctém ročníku byli Tereza Neumanová v čase 19:55,8 min. před Monikou Kučerovou (Head Pro Team) a Terezou Ďurdiakovou. Lubomír Petruš zvládl trasu za 15:05,5 min., jenž o čtyři vteřiny porazil Jakuba Otrubu (Elkov Kasper), třetí se ztrátou devatenácti sekund dojel Jan Zatloukal (Nutrend Specialized). 

RedBull TV dnes zopakuje dva nejepičtější závody SP


Dnes mělo vrcholit dění na otvíráku letošního seriálu Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Místo toho jsme tam kde jsme. Venku a na kole :-)

Ale k věci, RedBull TV se právě k tomuto datu rozhodl zopakovat dva závody SP MTB z posledních let, které byly podle dotázaných - kdo všechno to byl, nedokážeme přesně říci - nejepičtější. Pro závod žen byl zvolen finálový závod 2018 v La Bresse, ve kterém se bojovalo do posledního okruhu opravdu tvrdě a leckde i nevybíravě. První kolo SP roku 2018 ve Stellenboschi bylo zvoleno pro vysílání mužského klání. Tento závod vstoupil do historie nejen tím, že se poprvé jel v jihoafrické Mekce MTB, ale zejména dramatickým finišem, v němž byl po téměř dvou letech poražen Nino Schurter.... 

Závody nás provede ustálená dvojice Rob Warner a Bart Brentjens a do role spolukomentátorů by se měly připojit Jolanda Neff, Annika Langvad a Emily Batty. Kdo to bude z mužů se nám také nepodařilo vypátrat, ale mohli by to teoreticky být také medailisté, tedy Sam Gaze, Nino Schurter a Maxime Marotte. V 19:00 hod. si tedy nalaďte RedBull TV!

A mimochodem, kromě toho, že dnes mají svátek Jany a na Vysočině by to burácelo, tak na den přesně před pěti lety v Novém Městě na Moravě zvítězil Jaroslav Kulhavý... takže pokud si chcete zopakovat i tento závod, tak prosím: Kulhavý vítězstvím přivedl Nové Město do varu, fotogalerie pak ZDE

Štěpánová vyhrála eGP na silnici, bodoval i Škarnitzl

 

Druhý virtuální závod pod záštitou Českého svazu cyklistiky eGP ČSC – Mount Ventoux se opět těšil velkému zájmu. Registrováno bylo přes dvě stě závodníků se zástupci ze zemí napříč kontinenty v čele s našimi předními profesionály v silniční cyklistice i MTB. Legendární stoupání, které je známo zejména zásluhou Tour de France, nejrychleji zdolal Daniel Turek.

Středeční pohár v Jistebnici ovládli Ťoupalíci


Ve středu odpoledne si v Jistebnici vyzkoušeli příznivci horských kol první ze závodů seriálu Středečního poháru. V místních městkých sadech připravili zdejší nadšenci rozmanitou a technickou trať, kterou si pochvalovali všichni účastníci.

Malebné prostředí jistebnických městských sadů přilákalo necelou stovku ryze amatérských, ale i registrovaných cyklistů. „Strašně nám závodění chybělo. Díky projektu Čistý sport jsme pozvali pár kamarádů, aby před prvními a důležitějšími závody všichni jezdci pořádně roztočili nohy. V místních městských sadech jsme našli krásné traily,“ uvedl organizátor třídílného seriálu Středečního poháru horských kol Ivan Rybařík důvod uspořádání akce.

KPŽ spouští registrace na všechny své závody pro 300 lidí

 

Dnes ráno organizátoři seriálu Kolo pro život spustili registraci na všechny své závody v kalendáři 2020. Celý kalendář najdete ZDE. S ohledem na aktuální platná omezení bude kapacita jednotlivých tras, dětských závodů i nezávodní Family Jízdy omezena u všech podniků na maximum 300 osob. Neváhejte proto s přihlášením a zajistěte si své místo na Kole pro život 2020 raději už dnes!

 

 

 

 

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744