16. Tomáš Paprstka (CZE) +3:16
23. Martin Stošek (CZE) +4:57
DNF. Kryštof Bogar (CZE)

Pohárové vítězství si z Mostu odváží Šulcová a Jobánek

Druhý závod Českého poháru na maratonských tratích vyhráli v Mostě Jan Jobánek (Superior Rubena team) a Pavlína Šulcová (Ghost Rubena racing). Na trati dlouhé 72 kilometrů zdolal Jobánek o 53 vteřin Michala Bubílka (Kellys Bike Ranch team), třetí skončil Michal Kaněra (Ghost-Rubena Racing team).

Mezi ženami přijela za vítěznou Šulcovou s odstupem 45 vteřin polská bikerka Michalina Ziolkowská a třetí skončila Irena Berková (Amenity-Extrem Sport Team).

Boudný letos už potřetí vyhrál závod KPŽ, dnes na Orlíku

Pátým závodem pokračoval největší český seriál horských kol Kolo pro život, z Jeseníků se přestěhoval na do Středních Čech, jel se Orlík Tour Kooperativy. Hlavnímu závodu na 55 kilometrů dominovali závodníci týmu Česká spořitelna Specialized Pavel Boudný a Matouš Ulman, kterému chyběly jen 3 vteřiny na svého svalnatějšího kolegu Grande Paola. Jiří Hudeček (Symbio+ Cannondale), vítěz minulého kola v Koutech, dojel těsně třetí.

ME XCO St. Wendel: Výsledky ženy U23

1. Pauline Ferrand Prevot (FRA) 1:25:23 hod.
2. Jolanda Neff (SUI) +0:10
3. Helen Grobert (GER) +0:39
4. Lisa Rabensteiner (ITA) +0:57
5. Linda Indergand (SUI) +1:36
19. Barbora Machulková (CZE) +8:54

Finále Bike Four Peaks 2014: Kristián Hynek druhý

Finálová etapa z Neukirchenu do Kaprunu už nezměnila nic na celkovém pořadí etapového závodu Bike Four Peaks 2014 v rakouských Alpách. Christoph Sauser, vítěz předešlých třech etap si hlídal svého největšího soupeře Kristiána Hynka a celkový triumf dovezl bezpečně do cíle, dnes na třetím místě. Z etapového vítězství se radoval německý maratonec Jochen Käss (Centurion Vaude), o 13 vteřin druhý skončil Kristián. Český biker dokončil čtyřetapové dějství na celkovém druhém místě.

František Raboň do Kaprunu dojel jedenadvacátý, celkově mu patří patnáctá příčka.

Dobrodruzi na Loudání se blíží do Krkonoš, na čele Vít

Loudání 2014 (618km, 18500 výškových), den druhý. Počasí jako z katalogu cestovních kanceláří. Teplo, slunečno a modrá obloha. Tohle na Loudání nebývá zvykem. I přesto v průběhu dnešního dne další dva borci odstoupili. O náročnosti trasy nejlépe vypovídá sms zaslaná Milošem Svátkem: "V lese kolem me chvilku letel ptacek...mel kridla...svine.“

Sauser dál válí na Bike Four Peaks, Kristián stále druhý

Sice nejkratší, ale etapa s brutálním převýšením, čekala dnes na závodníky Bike Four Peaks. Třetí etapa měřila 46 kilometrů s 2465 metry převýšení a vedla z Kirchbergu do Neukirchu. Ale ani takové parametry nezastavily vedoucího bikera Christopha Suasera (SUI, Specialized Racing). Vyhrál zatím všechny tři etapy a před závěrečným dnem je v čele pořadí s náskokem tří minut na českého bikera ve službách německé stáje Topeak Ergon Kristián Hynek. Ten dnes dojel čtvrtý.

František Raboň (Specialized Racing) dnes dokončil osmnáctý, celkově okupuje čtrnáctou pozici.

Vychutnejte si téměř půlhodinku toho nejlepšího, co zachytil RedBull.tv na své kamery....

ME St. Wendel: Startovní listina XCO štafety

Dnešní program na mistrovství Evropy MTB v německém St. Wendelu vyplní závod štafet. Ten startuje už za malou chvíli, Češi jedou ve složení: Tomáš Paprstka, Jan Rajchart, Tereza Huříková a Jan Škarnitzl.

Soutěž s Malevil Cupem - jdeme do finále!

Je tu šesté a finálové kolo soutěže s Malevil Cupem 2014. Ve hře je tentokrát ubytování pro dvě osoby od pátku do neděle 20. – 22. 6. 2014 + gratis startovné na libovolnou trasu MTB marathonu Malevil Cup 2014.

Do závěrečného losování budou zařazeni všichni zúčastnění ze všech předchozích anketních kol a ti, co odpoví na otázku.

06.06.2014 - Závody - Jan Nemec malevil cup

Loudalové na trati. Po brodech na Ohři vede Stránský

Ve středu 4.6. 2014 přesně ve 22:00 hod. byl odstartován 7. ročník již kultovní bikerské brutality Loudání českou krajinou. Na trasu dlouhou 618 kilometrů s převýšením přes 18.000 metrů se vydalo 54 otrlých bikerů a 5 neméně otrlých bikerek.

06.06.2014 - Závody - Jan Nemec loudani

V Bike Four Peaks pokračuje Kristián Hynek výborně!

I ve druhé etapě závodu Bike Four Peaks si výborně vedl Kristián Hynek (Topeak Ergon), když dokončil stejně jako včera třetí. Etapa vedoucí z Loferu do Kirchbergu měřila 75,5 kilometrů a nastražila převýšení 2 511 metrů. Nejrychleji ji zdolal Christoph Sauser (SUI, Specialized Racing), jen minutu a půl před Albanem Lakatou (AUT, Topeak Ergon), Kristián ztratil 2:08 minuty. František Raboň dnes dokončil sedmnáctý.

V celkovém pořadí je po dvou vítězných etapách Sauser o 2 minuty a 11 vteřin před Hynkem.

Zloději ve Švýcarsku netroškaří, ukradli Scotty za 22 milionů

V sídle společnosti Scott byla o víkendu ukradena kola v maloobchodní hodnotě milion švýcarských franků, to je v přepočtu necelých 22 milionů korun. Zloději si počínali velmi profesionálně, dostali se přes všechna zabezpečení, naložili kola do kamionu a ujeli. Nutno sdělit, že i kamion patřil Scottu!

Ze skladu zmizelo téměř 200 drahých kol v průměrné ceně 4 500 CHF (více než 100 tisíc Kč), většinou se jednalo o modely 2014, ale odcizeny byly i vzorky na rok 2015, které ještě ani nebyly oficiálně představeny!

"Je to velmi smutná pravda, že cyklistický průmysl zažívá otřesné nájezdy zlodějů, kteří v poslední době způsobují neuvěřitelné škody," vyjádřil se Pascal Ducrot, viceprezident Scott Sport SA, který také narážel na říjnovou krádež bicyklů BMC. Tehdy to byla ztráta "jen" 2,3 milionu korun.

První etapu Bike Four Peaks rozhodl sprint, Hynek třetí

Až v samém závěru se rozhodlo o držitelích medailových pozic v první etapě závodu Bike Four Peaks v Rakousku. Úvodní díl měřil 76.61 km s převýšením 2281 metrů a vedl z Leogangu do Loferu. Zatímco zkušený Sauser měl navrh v úzkých uličkách cílového městečka, v kopcích to byl Němec Markus Kaufmann (Centurion Vaude). Ten si dnes vybojoval puntíkatý dres nejlepšího vrchaře a roztrhal peloton. Nakonec s ním tempo vydržel jen zmiňovaný Sauser a také český biker Kristián Hynek (Topeak Ergon), který skončil třetí, když byl jen o desetinku vteřiny pomalejší než vítěz.

František Raboň (Specialized Racing) dojel na velmi solidním jedenáctém místě.

Dnes ve 22:00 startuje Loudání. Má vražedné parametry!

Sedmý ročník kultovního extrémního závodu Loudání českou krajinou startuje dnes ve 22 hodin od zimního stadionu ve Slaném.

Na startu je připraveno 60 bikerských odvážlivců, na které čeká trasa dlouhá 618 km s neskutečným převýšením více než 18.500 metrů, to vše během čtyř dnů. Trasa bude odtajněna těsně před startem. Letošní Loudání přináší hned několik novinek. Tou nejpřevratnější je možnost sledování "Loudalů" na on-line mapě díky GPS loggerům, které všichni povezou. Tradičním hitem Loudání jsou pravidelné SMSky od účastníků, které budou zveřejňovány zde SMS Loudání

04.06.2014 - Závody - Jan Nemec loudani

Možná jste to už viděli..... ale pro případ, kdyby ne, je tady další kousek od Petra Slavíka z Nového Města na Moravě. Tentokrát The best of.

Barbora Průdková vede juniorský UCI žebříček

Dnešní aktualizace MTB žebříčků Světové cyklistické unie přinesla radost zejména do St. Wendelu, kde se v tuto chvíli nachází české reprezentační družstvo včetně juniorky Barbory Průdkové (Nutrend Specialized). Ta se po výborných výsledcích ve světové juniorské sérii může radovat, vyhoupla na první místo UCI žebříčku ve své kategorii!

Bára není jediná z českých bikerů, kteří se mohou v tuto chvíli pyšnit vedoucí pozicí v žebříčku UCI, Tomáš Slavík (RSP Ghost) vede bodové hodnocení fourcrossařů.

Specialized Enduro Série 2014 #1 patří Fikejzovi

Úvodnímu podniku 2. ročníku Specialized Enduro série, který se jel v Koutech nad Desnou, dominoval loňský absolutní vítěz Jiří Fikejz (AGang - Enduroteam.cz). Mezi ženami dosáhla nejlepšího času na čtyřech náročných úsecích RZ vedených v místním bikeparku Andrea Drengubáková (Giant Cycling Team).