seaotter06_day1

Včera odstartoval v kalifornském Monterey Sea Otter Classic prvním závodem XC (pojede se ještě časovka, short track, a XC) - vyhrála Gunn Rita Dahle (NOR, Multivan Merida) a Christophe Peraud (FRA, Orbea). Katka Nash-Hanušová skončila jako sedmá. Dnes je na programu časovka a kvalifikace 4X, kde se představí náš Kamil Tatarkovič (Kona Les Gets)

07.04.2006 - Závody - Jan Němec

svorada_sela2006

Ján Svorada hvězdou Author Šela Marathonu ! Držitel 77 vítězství v profesionálním pelotonu, se přihlásil na AUTHOR ŠELA MARATHON 2006! Kolikrát za život si zazávodíte společně s vítězem etap na Tour de France? Stejně jako Dominik Hašek startoval v roce 2003 s číslem 39, pro Jána Svoradu už tiskneme číslo 77. Chcete jet taky ? On-line přihláška na www.selasport.cz se na Vás už těší!

03.04.2006 - Závody - Jan Němec

xterramtb06_vysledky

Letošní ročník maratonu Xterra Rallye Vltava vyhrál Tomáš Truntschka (AS Trans KL Sport Most) a Petra Lipovská (Standy Racing Team). Více informací a výsledky naleznete na oficiálních stránkách závodu www.xterra.cz

02.04.2006 - Závody - Jan Němec

spxc06_curacao_vysledky

První závod světového poháru 2006 na Curacau vyhrála Gunn Rita Dahle (NOR, Multivan Merida) před Sabinou Spitz (GER), Kateřina Nash-Hanušová (Luna Women's) dojela na skvělém 13. místě, Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB) zakončila svojí elitní premiéru na 41. místě, 26. pozici obsadila Slovenka Janka Števková. Závod mužů vyhrál téměř domácí Bart Brentjens (NED, Giant) před Julianem Absalonem (FRA, Bianchi Agos). 46. Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB), 67. Lukáš Hanus 73. Milan Spěšný, Jiří Friedl (všichni Merida Biking) díky dvěma defektům nedokončil. Výsledky ZDE

01.04.2006 - Závody - Jan Němec

vitani_jara06_pozvanka

Pozvánku na Cyklistické vítání jara si můžete přečíst ZDE

30.03.2006 - Závody - Jan Němec

mysikova

Adéla Myšíková, bývalá závodnice týmu KC Kooperativa Jablonec n/N. oznamuje změnu týmu a trenéra. Několika násobná mistryně a vicemistryně ČR v XC i na silnici bude závodit v týmu Specialized 69 pod vedením trenéra Menčíka.

29.03.2006 - Závody - Jan Němec

zprava1_curacao

Na místo konání prvního závodu SP na Curacau včera dorazila největší část bikerů z celého světa, 5 z nich přiletělo i Česka - Milan Spěšný, Lukáš Hanus, Jiří Friedl (všichni Merida Biking), Tereza Huříková a Tomáš Vokrouhlík (oba Česká spořitelna MTB). Hned si také vyzkoušeli trať, největším konkurentem bude zcela jistě obrovské teplo. O dobrodružné cestě na karibský ostrov chystáme již brzy článek....

29.03.2006 - Závody - Jan Němec

b2_trika_sela06

Zde jsou návrhy pamětních triček letošního Author Šela Maratonu, opět pod značkou B2. Oraganizátoři také oznamují, že uzavřeli spolupráci s firmou van Gansewinkel - komplexní nakládání s odpady a jako ceny je přichystáno následující: 3 popelářské prémie ve formě 3 ks plastových popelnic s koly o objemu 120l, 2 popelnice čekají na nejpomalejší jezdce obou tras (54 a 91 km), třetí věnujeme závodníkovi, který objede závod na největší popelnici.

27.03.2006 - Závody - Jan Němec

propozice_posilani

Propozice a pozvánky na vaše závody budeme od nynějška umisťovat do rubriky "PROPOZICE" Pokud máte zájem o umístění, prosím zašlete nám je, pokud možno v co nejednodušší formě.

23.03.2006 - Závody - Jan Němec

propozice_posilani

Propozice a pozvánky na vaše závody budeme od nynějška umisťovat do rubriky "PROPOZICE" Pokud máte zájem o umístění, prosím zašlete nám je, pokud možno v co nejednodušší formě.

23.03.2006 - Závody - Jan Němec

propozice_posilani

Propozice a pozvánky na vaše závody budeme od nynějška umisťovat do rubriky "PROPOZICE" Pokud máte zájem o umístění, prosím zašlete nám je, pokud možno v co nejednodušší formě.

23.03.2006 - Závody - Jan Němec

author_sela06_6tydnupred

"AUTHOR ŠELA MARATHON 6 týdnů před závodem. Jedná se o nájezd do terénu trasy 54 km a zároveň pasáž 5 km před cílem. Příroda je ale všemocná a tak Vám slibuju, že se bude 6. května prášit!" napsal nám ředitel závodu Aleš Procházka

23.03.2006 - Závody - Jan Němec

svorada_novy_tym

Ján Svorada bude závodit na horském kole. Dnes dopoledne to oznámil na tiskové konferenci v Brně, kde představil vlastní tým Grisoft - XCR. Spolu s ním budou v týmu silničáři Michal Přecechtěl, Jan Jobánek a Jiří Mikulášek. Nový cyklistický tým se hodlá rovnoměrně věnovat jak silnici, tak i horským kolům.

22.03.2006 - Závody - Jan Němec

vsenory06_zruseny

Zlé zprávy — letošní rok se zdá rokem pohrom, neb k hrozbě ptačí chřipky, parlamentních voleb se dnes přidala další ,,jobovka,,. Tou je konečné rozhodnutí, že ani letos legendární závod DH Všenory nebudou, dnes byly s definitivní platností zrušeny. Už nikdy tak nebudou DH závody ve Všenorech.Více na www.scottmtb.cz

22.03.2006 - Závody - Jan Němec

gran_canaria_marathon06_vysledky

Španěl Hector Guerra Garcia a Švédka ?sa Erlandsson byli nejrychlejšími mezi 226 bikery z 11 zemí (bez české účasti) na druhém ročníku Gran Canaria Marathonu. Kliknutím na obrázek se dostane do galerie plné pěkných fotek, případní zájemci o výsledky nechť kliknou ZDE

21.03.2006 - Závody - Jan Němec

vikend_18_19_0306

Víkendová premiéra našich bikerů v Itálii na Liquigas Cupu: 29. Spěšný (Merida Biking), 30. Nebesář (Michelin MTB), 36. Kulhavý (Michelin MTB), 37. Kořínek (Maxidek Cannondale), 41. Hakl, 44. Hanus (oba Merida Biking), 55. Tvrdík (Michelin MTB). Závod vyhrál Švéd Kessiakoff (Cannondale Vredestein), ženskou jedničkou byla Norka Dahle (Multivan Merida). Komplet výsledky muži :: ženy. Nedělní GP Zlatoličje ve Slovinsku vyhráli Göltz (GER, Fumic Bros) a domácí Klemenčič (Full Dynamix), naši dopadli takto: 3. Eberl, 4. Zelený, 8. Fišnar, 20. Vacek (všichni Scania Apache Kolín), ženy: 5. Števková (Max Cursor) 6. B. Bohatá (Scania Apache Kolín). Maters II: 1. Martin Šíma (Max Cursor). Článek a výsledky na www.mtb.si

20.03.2006 - Závody - Jan Němec

rallye_vltava06

Dlouhá zima stále nekončí, i když už za dva týdny startuje druhý ročník maratonu na horských kolech XTERRA MTB Rallye Vltava. Zatím na celé tratí leží sníh, ale i na tuto variantu jsou pořadatelé připraveni. Pokud do 1. dubna v Hluboké nad Vltavou sníh roztaje, pojede se závod po 33 kilometrů dlouhém okruhu, který je současně i cyklistická část závodu světového poháru XTERRA Czech. Velká část okruhu je umístěna ve Staré oboře, která je jinak veřejnosti úplně uzavřena.

19.03.2006 - Závody - Jan Němec

katka_hanusova_2006start

Do redakce dorazil email od Katky Hanušové - Luna Women's, která v neděli proměnila svůj první letošní start sezóny na kole Orbea ve zlato. "Ahoj MTBS ctenari. Pokud uz mate dost letosni zimy tak urcite nejezdete do Kalifornie. Ja se v nedeli vypravila na zavody do maleho mestecka Cool, na jih od Auburn. Poprve po 30 letech se obcane Cool a poradatele Cool MTB Classic probudili a venku bylo bilo..." Takže zima, jak se zdá, řádí úplně všude! Katka bude závodit příští víkend na silničním Redlands Classic a potom se vypraví na první SP na Curacao.

16.03.2006 - Závody - Jan Němec

RB představilo nový BMX prototyp

BMX RB 2007Jak jsme vás již informovali loni, na brněnském veletrhu Sportlife proběhlo pomyslné odstartování prací na novém bikrosovém rámu pro Janu Horákovou. Uplynuly čtyři měsíce a světlo světa spatřil první prototyp BMX rámu od RB. Uvidíme, co na něj Jana řekne, až ho poprvé otestuje.

13.03.2006 - Technika - Petr Bureš

maxidek_cannnondale_www

Tým MaxiDek Cannondale včele s Radimem Kořínkem se před několika dny vrátil ze soustředění na Mallorce. Informovat chtějí nejen o tom, že se chystají na premiérový start nového týmu - příští sobotu na italském poháru - Liquigas Cup v Maseru, ale také o tom, že tým MaxiDek Cannondale je zařazen na stránkách výrobce kol Cannondale.com mezi globálními týmy. Postavil se tak po bok týmů jako Barloworld nebo Vredestein.

11.03.2006 - Závody - Jan Němec

Stránkování

redakční systém | ISSN 1803-5744