strunkovice2005

Strunkovice nedaleko Strakonic tento víkend opět ožijí, v sobotu 3.9. je totiž v plánu DH Zloshore a v neděli 4.9. freeride Strunkovické koryto. Organizátoři srdečně zvou!

29.08.2005 - Závody - Jan Němec

dlouhanuv_sloupek1

Již od pondělí se nachází mistr svého řemesla Jan Přistoupil, všem známý jako Dlouhán, v dějišti mistrovství světa v italském Livignu. Spolu s ním je tam na aklimatizačním soustředění většina závodníků XC. Jak to v dějišti vypadá týden před startem prvních závodů, se s námi Dlouhán podělil v "Dlouhánově sloupku", který bude pravidelně informovat o zákulisních pletkách v Livignu...

26.08.2005 - Závody - Jan Němec

4X_WC_PILA_FRKY

Dvě medaile, zlatou a stříbrnou, získala Česká republika v italské Pile (světový pohár), kde právě před chvílí skončilo finále fourcrossu. Michal Prokop (Author) porazil znovu Briana Lopese a třetího Cedrica Graciu. Vítězem malého finále byl pátý Lukáš Tamme (Author). V ženách skončila druhá Jana Horáková (RB), první místo si odváží Jill Kintner.

20.08.2005 - Závody - Michal Pick

XC_CP6BRNO

Vítězem finále ČP TOI TOI XC Cupu v Brně se stali Pavel Boudný (HP Promotion), před Radimem Kořínkem (Česká spořitelna MTB) a Filipem Eberlem (Scania Apache). V ženách zvítězila Šárka Chmurová (Max Cursor), před Kateřinou Bohatou (Scania Apache) a Martinou Němcovou (Pell`s Hard Bikers). Celkovými vítězi poháru se stali Pavla Havlíková (KC Kooperativa) a Milan Spěšný (Merida Biking).
Výsledky jsou ZDE!

transcarpatia2005_info

Dnes v Polsku startuje druhý ročník etapového závodu Trans Carpatia 2005, závodu se účastní i příbramské "Sací Komando". Více informací na www.sackom.cz nebo na www.transcarpatia.org

20.08.2005 - Závody - Jan Němec

mcr_stafeta_05

V předvečer závěrečného závodu TOI TOI XC Cupu se jelo v Brně Mistrovství republiky štafet. V dramatickém finiši zvítězilo trio Brož - K. Bohatá - Eberl ze Scania Apache Kolín, o pouhou vteřinu před týmem KC Kooperativa SG Jablonec (Novák-Havlíková-Sáblík). Bronz patří domácím Kelly´s HP Promotion (Kopeček-Jansová-Boudný).

20.08.2005 - Závody - Petr Dědina

frky_vitez_kingofmtn

Čerstvá zpráva právě přišla od Michala Prokopa (Author) z daleké Pennsylvanie, kde se stal celkovým vítězem seriálu Jeep King of the Mountain. Prestižní seriál se skládal ze tří závodů - viz článek a pozváno bylo pouze osm elitních závodníků  Michal vyhrál dva z nich, jednou byl druhý. Určitě si tak spravil chuť po dvou nevydařených závodech SP, zvlášť když první cena je $25.000. Gratulujeme!

14.08.2005 - Závody - Jan Němec

rybarik_spfallun05

Šestý závod světového poháru v marathonu ve švédském Fallunu ukončil Ivan Rybařík (Ravo Racing)  na skvělém dvanáctém místě, Petr Cirkl (Hrinkow) potom na šestnáctém. Ivan nám zaslal email s více podrobnostmi o samotném Švédsku a samozřejmě i závodě, čtěte ZDE!

13.08.2005 - Závody - Jan Němec

terezka_mssilnice05

Tereza Huříková včera na silničním mistrovství světa v Rakousku opět dokázala, že patří mezi špičku, když získala stříbrnou medaili v časovce jednotlivkyň! Gratulujeme

wwwbicycz_infoCPXC05

Pořadatelé finálového závodu českého poháru TOI TOI XC Cupu v Brně (20.8.) oznamují, že na stránkách www.bicy.cz najdete nové informace ohledně ubytování a také se dozvíte něco o záznamu závodu na internetu!

10.08.2005 - Závody - Jan Němec

pozvanka_mcr4X_2005

O víkendu je přichystána další lahůdka pro vyznavače fourcrossu. V pořadí čtvrté Mistrovství České Republiky se tentokrát odehraje v Šumperku, závod je samozřejmě součástí českého poháru Gelactiv 4X Cupu 2005. Přijměte pozvánku na závod plný světových es! Propozice naleznete ZDE, zvukový gingle listen here

09.08.2005 - Závody - Jan Němec

merida_dresy05

Gunn Rita Dahle z Multivan Merida Teamu bude 17.9. na finále ČP marathonu v Jedovnicích  předávat klíčky od nové Toyoty Yaris vítězi soutěže "Kup kolo Merida a vyhraj auto". Více informací se dozvíte na www.meridateam.cz . Třeba také to, že od dnešního dne si můžete objednávat originál týmové dresy za 990 Kč!

08.08.2005 - Závody - Jan Němec

rybarik_spmx0505

Na dalším závodě světového poháru v marathonu ve francouzském Bourg d´Oisans dojel Ivan Rybařík na dvanáctém místě, ale díky tomu, že neprojel jednou kontrolou nebyl nakonec klasifikován. Závod vyhrál Thomas Dietsch. Na 100 km trati s 4100 m převýšením Ivan mírně zabloudil a ztratil devátou příčku. Před jeho skandinávskou štací (SP Fallun + MS Lillehammer) si však pochvaluje formu...

absalon_www

Svojí vlastní prezentaci na internetu mají hlavně sjezdaři a freeridový bikeři. Ve světě jsou však běžné i stránky závodníků cross country. Dalším takovým přírůstkem na síti je i Julien Absalon - www.absalon-julien.com

05.08.2005 - Závody - Jan Němec

info_bulletin_czrepre0505

Nominace české reprezentace na mistrovství světa marathonu v Lillehammeru a cross country v Livignu ZDE

04.08.2005 - Závody - Jan Němec

redbulldistrictride2005

Celkové prize money 20.000 EUR jsou pěkná motivace pro 27 vyvolených freeridistů na Red Bull District Ride v nedalekém Norimberku. O téhle akci jsme vás již informovali v článku. Kdo se chystá přijet a poznat, že Norimberk není jen o vynikajících klobáskách a povzbudit zatím jediného Čecha na startovní listině - Michala Marošiho, může již nyní pilně studovat právě spuštěné stránky www.redbulldistrictride.com

03.08.2005 - Závody - Jan Němec

ms2005_trate_ready

Přesně za měsíc bude v italském lyžařském středisku Livigno pomalu vrcholit mistrovství světa MTB (31.8.-4.9.). Organizátoři hlásí připravenost všech tratí, které právě schválila UCI. Bonbónkem na dortu bude zřejmě opět závod 4X, který se za umělého osvětlení pojede na zatím nejdelší trati v historii MS - 530 m s převýšením 85m! Koho zajímá více nechť se podívá na www.livignobike.it

ironbike05_vysledky

Včera se vrátili z úspěšné mise na Ironbiku celkový vítěz Radek Šíbl a mezi ženami druhá Lída Damková. Výsledky a fotografie závodu najdete na www.ironbike.it, něco se také můžete dočíst v článku Ironbike 2005

01.08.2005 - Závody - Jan Němec

mexc2005_nedele

Obhájkyně titulu mistryně Evropy Gunn Rita Dahle jej, dle všech předpokladů, dokázala uhájit, na paty jí zpočátku šlapala Polka Maja Wloszczowska, ale stačilo to jen na stříbro, bronz získala Španělka Marga Fullana. Pavla Havlíková skončila na 34. místě. Závod mužů měl překvapivého vítěze Francouze Jeana Christopha Perauda, stříbro získal jeho krajan a olympijský vítěz Julien Absalon, bronz Ital Marco Bui. Výsledky našich: 30. Kořínek, 49. Boudný, 55. Spěšný. Kompletní výsledky ZDE, reportáž zítra 10:00