MCR_XC_nedele

Nejočekávanější kategorie druhého dne mistrovství ČR 2004 cross country jsou již ověnčeny vavříny mistrů. Ženskou mistryní republiky se v Moravské Třebové stala Kateřina Bohatá (Scania Vella Apache), nejlepším mužem do 23 let se stal Jaroslav Kulhavý (Siemens Cannondale) a elitním šampionem je nestárnoucí matador Pavel Elsnic (Česká spořitelna MTB). Kompletní výsledky dnešních závodů stahujte ZDE

18.07.2004 - Závody - Jan Němec

CP_4X_2

Druhý závod českého poháru ve fourcrossu v Šumperku nemohl vyhrát nikdo jiný než duhový Author rider Michal Prokop. Ve finále porazil svého týmového kolegu Lukáše Tammeho, Kamila Tatarkoviče (N-distribution Kona) a Tomáše Slavíka.

MCR_XC_info

Důležité upozornění: Propozice k nadcházejícímu mistrovství ČR můžete stáhnout ZDE. Berte, prosím, na vědomí, že časový plán startů uvedený v ročence je chybný!!! Kadeti a kadetky startují pouze jednou a to v sobotu v 11:30 hod. Muži II nestartují v sobotu s kategorií Masters I a II, mohou se však v neděli přidat k závodníkům pod 23 let a Elite !

13.07.2004 - Závody - Jan Němec

prubezne_vysl_cpmarathon

Třikrát hurá!!! Na nátlaky mnohých z vás jsme obdrželi průběžné výsledky po třech závodech českého poháru Korunní Marathon Cupu!!! Ke stažení k dispozici ZDE (.zip, vel. 41 kb)

12.07.2004 - Závody - Jan Němec

MCR_startovni_razeni

Důležité upozornění pro všechny startující na mistrovství ČR cross country v Moravské Třebové 17.-18.7.: startovní čísla budou vydávána dle aktuálního pořadí v českém poháru Budvar MTB Cup. Průběžné pořadí je možné shlédout ZDE

ms_marathon_2004

Do duhových trikotů mistrů světa v marathonu (106 km) se v Bad Goisernu dle všech předpokladů oblékla Gunn Rita Dahle (NOR, Multivan Merida) 5:28:12 a Ital Massimo de Bertolis (ITA, Full Dynamix) 4:37:31. V typicky rakouském deštivém počasí se neztratili ani naši, nejlépe dojel Kristián Hynek na 20. místě (-18:23min), 24. Jiří Vávra (-22:13), 25. Ivan Rybařík (-22:13), 42. Václav Hornych (-34:42), 47. Jaromír Purmenský (-37:02), 18. Kateřina Hanušová (-56:58), 21. Jana Severová (-1:02:27). Výsledky MUŽI, ŽENY

11.07.2004 - Závody - Jan Němec

Koprivnicky drtic - pozvánka

Pořadatelé Kopřivnického drtiče zvou na již osmý ročník 110 km dlouhého marathonu. Startovné je pouhá stovečka! Graf s převýšením ZDE

08.07.2004 - Závody - Jan Němec

Prubezne_vysledky_SVK_CUP

Slovenské okénko: průběžné výsledky Slovenského XC poháru po závodě v Dubnici najdete ZDE

07.07.2004 - Závody - Jan Němec

sp4x4_prokop_news

MICHAL PROKOP se konečně dočkal! V sobotu večer dokázal v kanadském Quebecu poprvé v životě vyhrát závod světového poháru!! Jeho mailový "reportík" a pár fotek ZDE. Sjezd vyhrála Sabrina Jonnier a Steve Peat, cross-country opět Gunn Rita Dahle a Filip Meirhaeghe. Kompletní výsledky k nalezení ZDE

28.06.2004 - Závody - Jan Němec

Jestrebi_hory_info

Cyklistický festival Apache Jestřebí Hory informuje: Až do čtvrtka 24. června je možné se přihlásit k MTB maratónu za běžné startovné 450,- Kč. V případě přihlášení  v kanceláři závodu bude startovné činit 550,- Kč a to v pátek i sobotu ráno. Poslední aktuální informace najdete na www.festivalcyklistiky.cz Tiskovou zprávu najdete ZDE

21.06.2004 - Závody - Jan Němec

súxc4_news

Čtvrtý závod světového poháru XC ve Schladmingu rozhodnul o druhém reprezentantovi pro OH v Aténách - bude jím JAROSLAV KULHAVÝ (Siemens Cannondale), který dnes v závodě skončil na jedenatřicátém místě, jako nejlepší z našich. Pavel Boudný (Rocky Bikes HP Promotion) dojel na 37. místě, ten byl jmenován jako náhradník. Radim Kořínek a Milan Spěšný závod v téměř nelidských podmínkách nedokončili. Pro zlato si dojel Francouz Julien Absalon (Bianchi Agos), ženy vyhrála Ruska Irina Kalentieva (Multivan Merida). V ranním závodě juniorů získal stříbro Jan Škarnitzl (CK Fastum)

20.06.2004 - Závody - Jan Němec

sp4x3_news

Češi dominují 4X! Neuvěřitelné, ale je to tady! Dva Češi ve finále fourcrossu ve Schladmingu! 1. Karim Amour, 2. KAMIL TATARKOVIČ, 3. Cedric Gracia, 4. MICHAL PROKOP!!! V totálním lijáku prošli oba naši bez zaváhání až do finále. Více štěstí měl osmnáctiletý "Tatarka", Cedrica předjel 10m před cílem. Michal šel v první klopence z "pole position" k zemi a nemohl tak bojovat o lepší umístění!

19.06.2004 - Závody - Jan Němec

lanovka_Liberec

! ! POZOR ! ! Liberečtí organizátoři Astra Zeneca DH Cupu informují: Lanovka pro tréninku-chtivé závodníky bude spuštěna již tuto sobotu a neděli. Po oba víkendové dny bude v provozu od 9:00 do 18:00 - každou půlhodinu, v případě velkého zájmu pojede nonstop. V pátek 25.6. před pohárovým víkendem bude lanovka v provozu od 8:00 do 18:00 nonstop

16.06.2004 - Závody - Jan Němec

stambersky_kral_news1

Server MTBS.cz již pátým rokem spoluorganizuje bikový víkend v srdci Českomoravské vrchoviny v malé vísce Lhotka u Telče - O Krále Javořice. Tím se může stát nejrychlejší ze sobotního klasického XC Štamberský král a nedělního půlmarathonu družstev. Chcete-li strávit příjemný víkend se spoustou bikování, jídla, pití a snad i koupání tak jste srdečně zváni. ZDE více informací

15.06.2004 - Závody - Jan Němec

LiberecDh_news

! ! POZOR ! ! Liberečtí organizátoři Astra Zeneca DH Cupu informují:
- ubytování pro až 160 lidí je domluveno v Hotelu Liberec v samém centru Liberce na Šaldově náměstí. Dostali jsme slevu z 500 za noc na 320 včetně snídaně. Příslušenství, TV, parkování v areálu hotelu, kola v hotelové úschově. Hotel je vzdálen od areálu konání 7 km. Tel: 482710028 Fax: 482710605
- trasa bude stejná jako minulý rok. Vynechali jsme první silniční úsek, takže startovat budeme pod silnicí. Pod špičku Ještědu jsme nebyli puštěni, snad za rok... navíc jsme letos vybudovali několik hliněných poletů a dirtů....

14.06.2004 - Závody - Jan Němec

hanusova_norba_news_14_06

Kateřina Hanušová (Luna Women´s) pokračuje ve svém vynikajícím tažení americkou sérií NORBA, tento víkend skončila ve Snowshoe v Západní Virginii na třetím místě v XC za svými týmovými kolegyněmi Alison Dunlap a Shonny Vanlandingham. V závodě Short Track skončila čtvrtá, po čtvrtém závodě je však v čele průběžného pořadí!

pozvanka_dalida

DA-LI-DA 720 Extreme Series zvou 19.-20.6. již na třetí ročník Adrenalin Sports Weekend plný trialu, lávek, dropů, dirtů.....info zde

sp_DH4X_2_shortnews

Na druhém závodě SP ve francouzském Oisans Les 2 Alpes skončil Michal Prokop (Author) na skvělém druhém místě za Australanem Wadem Bootesem (Trek VW), třetí se ve finálové jízdě umístil Francouz Cedric Gracia (Siemens Cannondale) a jako čtvrtý Francouz Thomas Allier. Poprvé se ze semifinále mohl radovat Lukáš Tamme (Author), nakonec 7. místo, Kamil Tatarkovič (N-distribution Kona) 11. místo. Příjemný je pohled do průběžných výsledků: 3. Prokop, 7. Tamme a 10. Tatarkovič! Sjezdové zlato bral Steve Peat (GBR, Orange), výborné 14. místo zalítnul Adam Vágner, Kamil Tatarkovič 43. Nejrychlejší ženou byla překvapivě Tracy Moseley (Kona) před Anne Caroline Chausson (Commencal Oxbow)

13.06.2004 - Závody - Jan Němec

CPXC4_short_news

Pavel Boudný (Rocky Bikes HP Promotion) ve Velkých Losinách vyhrál již svůj třetí závod ČP Budvar MTB Cupu! Svůj více jak minutový náskok nedokázal udržet nakonec třetí Jaroslav Kulhavý (Siemens Cannondale), v posledním kole ho předjel právě Pavel a také Tomáš Vokrouhlík , čtvrtý skončil Milan Spěšný (oba Rubena Merida). Ženský peloton zcela ovládli Polky se stáje Lotto - PZU vítězka Anna Szafraniec, druhá Maja Wloszczowska a třetí Magdalena Sadlecka, nejlepší z našich byla Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) Kompletní výsledky ZDE

shody_2004_news

Jedenáctý ročník závodu Velké ceny České spořitelny po sólovém úniku vyhrál olympijský vítěz ze Sydney Francouz Miguel Martinez (Commencal Oxbow), o druhé a třetí místo si to na cílové pásce rozdali nakonec druhý Pavel Boudný (Rocky Bikes HP Promotion) a třetí Radim Kořínek (Česká spořitelna MTB). Jose Antonio Hermida (SPA,Multivan Merida) skončil jako čtvrtý, celkový vítěz světového poháru 2003 Francouz Julien Absalon (Bianchi Agos) závod nedokončil kvůli prasklému rámu.