Americká bikerka Kate Courtney, mistryně světa v cross-country z roku 2018 a zároveň úřadující mistryně světa v maratonu horských kol, získala další cenný titul. Na mistrovství USA v silniční cyklistice v Charlestonu zvítězila v závodě žen po 113,8 kilometrech, když v závěrečném sprintu porazila Lauren Stephens. Třetí skončila Grace Arlandson.
Závod se rozhodoval až v posledním okruhu. Courtney patřila k nejaktivnějším závodnicím na stoupání Bridge Road, kde se vytvořila rozhodující skupina. V závěru zůstala vpředu pouze s Lauren Stephens a o vítězce rozhodl sprint v ulicích Charlestonu. Courtney nastoupila ještě před poslední zatáčkou, vytvořila si několikametrový náskok a dojela si pro svůj první národní titul na silnici.
Pro třicetiletou Američanku jde o další důkaz mimořádné všestrannosti. Letos na jaře překvapila cyklistickou veřejnost nejen tím, že výrazně omezila svůj program ve Světovém poháru horských kol, ale také startem na českém etapovém závodě Tour de Feminin, kde v květnu vyhrála závěrečnou etapu. Nyní přidala další nečekaný úspěch v podobě národního silničního titulu.
„Součástí projektu She Sends je inspirovat lidi, aby zkoušeli nové věci. Chtěla jsem se dostat mimo svou komfortní zónu a vyzkoušet něco jiného bez očekávání, ale naplno,“ vysvětlila Courtney po závodě.
Také mužský závod nabídl zajímavou podívanou. Americkým šampionem se stal Quinn Simmons (Lidl-Trek), který po dlouhém sólovém úniku získal již svůj třetí titul mistra USA v silničním závodě. Na stupně vítězů jej doprovodili Gavin Hlady a Anders Johnson.
Courtney tak po světovém titulu v MTB, triumfu na mistrovství světa v maratonu a vítězstvích ve Světovém poháru rozšířila své palmarès o další cenný úspěch. V sezoně 2026 navíc ukazuje, že její závodní program zdaleka nekončí pouze na horském kole.
Vložit komentář