73. národní šampionát hostil jihočeský Tábor...
Mistrovství České republiky v cyklokrosu hostil jihočeský Tábor. Sedmý titul v kategorii elitních mužů získal Michael Boroš (Elkov Kasper), v ženách třetí Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team). Vítězství v kategorii juniorů bral prvoročák Kryštof Bažant (Cyklostar Pirelli), v juniorkách vyhrála Amálie Gottwaldová (CP Team).
Kryštof Bažant v kategorii juniorů suverénně zvítězil, ihned od startu se pohyboval na čele a o jeho dominanci není pochyb
Mezi juniory, kteří odstartovali v 10:30 za mrazivého počasí, vybojoval suverénní vítězství Kryštof Bažant, jenž nenašel přemožitele a do cíle přijel s náskokem minuty a dvaceti sekund na Patrika Lienerta (Rexonix Kovo Praha). Na třetí pozici byl David Friedel (DK Bikeshop).
Pódium závodu juniorů
Suverénní byl i výkon Kristýny Zemanové (Brilon Racing Team), jež téměř celý pětikolový závod absolvovala osamoceně.
"Já jsem si hned od startu jela svoje tempo, tak jak se o to snažím v rámci Světových pohárů. Chtěla jsem mít rychle klid a to se povedlo. Určitě by bylo dobré ještě o jedno kolo delší závod. Tento titul byl asi nejsnadnější ze všech," řekla Kristýna Zemanová. Ta se nyní přesune do španělského Benidormu, kde ji čeká předposlední závod seriálu SP. "A hned odtud do Hoogerheide, kde je poslední závod SP. Po něm pojedu zpět domů a budu trénovat v Mladé Boleslavi, odkud se pak přesunu do dějiště MS zde v Táboře," dodala Zemanová.
Třetí titul pro Kristýnu Zemanovou
Na druhém místě dojela za Kristýnou Nikola Nosková (Cofidis), třetí příčku brala bikerka Simona Spěšná (jb Brunex Superior)
Mezi juniorkami zvítězila Amálie Gottwaldová (CP Team), druhá byla Kateřina Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team) a třetí Daniela Hezinová (Doltcini Watersley)
Nejnapínavějším závodem byl závod elitních mužů. O vítězství se rval Adam Ťoupalík (TDT Unibet CT) se Zdeňkem Štybarem (Team Štybar) a obhájcem titulu Michaelem Borošem (Elkov Kasper). Po chybě Ťoupalíka nenechal Boroš nikoho na pochybách a jasně dal najevo, kdo je v mužích cyklokrosovou jedničkou. Soupeřům nastoupil a dojel si pro sedmý titul českého šampiona, čímž dorovnal Zdeňka Štybara a Radomíra Šimůnka staršího.
Michael Boroš vítězí
Na druhém místě dojel Adam Ťoupalík, třetí byl Zdeněk Štybar
Junioři
1. Kryštof Bažant (Cyklostar Pirelli) 40:21
2. Patrik Lienert (Rexonix Kovo Praha) +1:20
3. David Friedel (DK Bikeshop) +2:07
4. Tomáš Hájek (Brilon Racing Team) +2:17
5. Matěj Havel (Lawi Junior Team) +2:17
Kompletní výsledky ZDE
Juniorky
1. Amálie Gottwaldová (CP Team) 47:36
2. Kateřina Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team) +0:17
3. Daniela Hezinová (Doltcini Watersley) +1:02
4. Anna Hrdinová (Sport Races) +1:27
5. Anna Panušová (Brilon Racing Team) +1:44
Kompletní výsledky ZDE
Ženy Elite
1. Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team)
2. Nikola Nosková (Cofidis)
3. Simona Spěšná (jb Brunex Superior)
4. Nikola Bajgerová (MAT Atom Deweloper)
5. Pavla Havlíková (Lawi Junior Team)
Kompletní výsledky ZDE
Muži Elite
1. Michael Boroš (Elkov Kasper) 56:10
2. Adam Ťoupalík (TDT Unibet CT) +0:14
3. Zdeněk Štybar (Team Štybar) +0:41
4. Pavel Jindřich (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:28
5. Václav Ježek (Brilon Racing Team) +1:53
Kompletní výsledky ZDE
Americký Trek se letos rozhodl, že dá brouka do hlavy všem, kteří to se silniční cyklistikou myslí opravdu vážně. Po loňském představení nové aero silničky Madone tak letos přišla na řadu ještě…
Celý článek…Čeká vás především kvalitní horský trénink ve společnosti závodníků profi pelotonu. A také semináře, péče špičkových techniků, fyzioterapeutů a masérů, sauna, dobré a zdravé jídlo. Prostě top…
Celý článek…Jeden z nejnáročnějších a nejprestižnějších etapových závodů horských kol na světě – Cape Epic se... Příspěvek Jak se plní sny. Aneta Hovorková míří na Cape Epic pochází z Dámynakole.cz
Celý článek…Před pár dny byla při pietním aktu uctěna památka 18leté švýcarské cyklistky Muriel Furrer, která...…
Celý článek…Krásné a funkční. To je nový model Orbea Diem, s nímž budete ve městě za bohy...
Celý článek…Zcela nové Turbo Porto je více než jen nejužitečnější a nejvýkonnější nákladní elektrokolo ve své kategorii. Je pečlivě zpracováno tak, aby bylo nejvýkonnějším, nejpropracovanějším a nejkrásnějším…
Celý článek…
odpověď na svabenic@gmail.com — #37 Silniční profi cyklistika má prostě svá vnitřní pravidla, která v celém svém rozsahu, dopadu, nejsou vždy vidět. To, co mu tenkrát proved sportovní ředitel Martinelli, když na něj nechal útočit vlastního parťáka Tiralonga, byla sprosťárna a dost možná přišli o celkové vítězství (fakt se podívej na ten dokument na Netflixu o Movistaru, je tam o tom docela dost). Myslím, že Křižák lidi nejvíce sr.l tím, že nenaplnil očekávání fanoušků a jednu tu Grand Tour nevyhrál…P.S. Výraz „vlčí smečka“ je také dvojsmyslný, on je ten Lefevre také nechal někdy požrat mezi sebou, zrovna ten Štyby na to doplatil, myslím, že na Roubaix…Tím to přestávám otravovat se silnicí!
odpověz na tento komentářodpověď na G23 — #28 Ale ano, já jsem ho měl vždycky rád a držel mu palce, ale do úplné špice mu asi chybělo to, že moc přemýšlel a někdy do toho nešel hop nebo trop. A taky neměl v potřebný čas kousek štěstí a byl loajální k týmu, kdyby tenkrát na TdF netahal Contíka, který neměl top fazonu, mohl být na bedně. To samé Štyby, kdyby nebyl loajální k vlčí smečce, když měl nejlepší fazonu, mohl ten monument mít
- na tento komentář reaguje G23 — #38
odpověz na tento komentářAhoj kluci, abychom su ujasnili, kdo že se to bude loučit v Táboře s vrcholovou kariérou: https://www.youtube.com/watch?v=vigZ1zsl59s Start ze 4. řady a při průjezdu prvním kolem už byl první a s ničím se nemazal. A to prosím, tehdy Spešl neměl karbon cyklokrosku, tak to jel na hlíně - psal se rok 2014.... No a pak Strade Bianche 2015, tady to máte: https://www.youtube.com/watch?v=mWhdEJ5K6Ao
Při respektu ke všem úspěchům našich cyklistů, tenhle bourák mi je nejbližší a tímhle bych to tady ukončil.
odpověz na tento komentářodpověď na G23 — #34 Ty jsi tedy komik:-)
odpověz na tento komentářodpověď na tntbiker — #32 Tak jsem se na to šel po letech podívat: https://www.youtube.com/watch?v=QNp3Ymg8f28 Normální situace, kterých jsou desítky v dojezdech jednorázových závodů. Všichni toho mají plné brejle. Dvěma, a v tu dobo výborným, závodníkům, podaří odjed od uniklé skupiny, oni dokonale spolupracuji, ta skupina je už v momentálním výkonu nesourodá, nedá se z ní odjet, ale ani není schopná uprchlíky dojet, peloton s hlavními hvězdami té doby se také není schopen přiblížit...Tvrdit, že jeden jediný (nezvládli by to ani dva nebo tři, když v té skupině bylo okolo 14 nebo 16...) z té stíhací skupiny nechal vyhrát svého týmového kolegu je prostě blbost, nebo neznalost problému. To, že jak Křižák, tak Tesař se snažili obecnému lidu přiblížit zákonitosti silniční cyklistiky byla opravdu chyba! Oby mluvili vlastně obecně, ale lidovému bulváru se to hodilo...
- na tento komentář reaguje tntbiker — #35
odpověz na tento komentářodpověď na trance28 — #30 Já to od té doby také říkám, když mi kámošové v kopci ujedou. Vystoupil jsem si, abych jel své tempo:-) A oni to chápou:-) Protože příště to řekne zase někdo z nich:-)
odpověz na tento komentářodpověď na G23 — #29 Dodnes mi to zní v uších, co po závodě řekl. Dodnes jsou jeho slova na internetu. Řekl: "Byli jsme tam z týmu (Astany) čtyři, i když jiné státy. Bylo by to neslušné, kdyby někdo z nás Vinokurova sjížděl," řekl po závodě Kreuziger. A korunu tomu nasadil tehdy Lubor Tesař svými slovy o Kreuzigerově vyjádření: "Lidem to možná může přijít trochu zvláštní, ale v cyklistice to takto prostě funguje. Na olympiádě jedete za svou zemi, ale po celou sezonu vás zaměstnává váš tým. Národní asociace v porovnání s týmy až takovou váhu nemají," říká Tesař.
"A v cyklistice prostě existuje nepsané pravidlo, že kolegu ze svého týmu, který je v úniku, nesjíždíte. Od toho v té skupině byli mnozí jiní, to oni se měli snažit uprchlíky dostihnout. Roman sám by z toho ostatně moc nevytěžil, kdyby skupina dojela pohromadě, ve spurtu by se asi neprosadil, to není jeho silná zbraň," říká Tesař. (Aktuálně.cz, 29.7.2012, ale i na jiných zpravodajských serverech)
Ať si o tom všem myslí každý co chce. Každý ať si to vykládá jak chce.
- na tento komentář reaguje G23 — #34
odpověz na tento komentářodpověď na trance28 — #30 odpověď na trance28 — #30 No ono se to docela chytlo, dnes to používají i jiní machři než byl Roman. Dnes není nic neobvyklého, když někdo řekne, že si vystoupil, že neměl nohy atd. Chápu, že jeho přímost a upřímnost dost lidí se.e, lidi mají rádi pohádky a okecávání...Fakt doporučuji ten dokument!
odpověz na tento komentářodpověď na G23 — #28 no, sice hezka slohovka, ale kazdopadne Romana hlasky, jak si vystoupil nebo jak posetril, jsou legendarni :-)
- na tento komentář reaguje G23 — #31
- na tento komentář reaguje tntbiker — #33
odpověz na tento komentářodpověď na tntbiker — #27 Tím, že opakuješ tuto letitou pitomost mi říká, že o silniční cyklisti asi tušíš, že se asi jezdí možná na silnici (zde, na bajkovém serveru je to ok!). Fakt si myslíš, že když v cca 12člené skupině, ve které mají tři státy po dvou závodnících a nechtějí tahat, se má někdo, kdo je tam sám, zvednou ze sedla 2 nebo 3 km před cílem a celou tu skupinu dovézt k uprchlíkům a cca 1 km před cílem „chcípnout“ a dojet z té skupiny poslední?! Zákonitosti silniční cyklistiky jsou prostě neúprosné.
- na tento komentář reaguje tntbiker — #32
odpověz na tento komentářodpověď na svabenic@gmail.com — #26 Samozřejmě máš právo na subjektivní pohled, ona vlastně všechna ta různá vyhlášení nejlepších cyklistů, sportovců atd. vždy kulhají z pohledu objektivního porovnání a většinou převáží pocity nad fakty a skutečností. Asi jen málokdo, kdo měl něco dočinění se sportem na úplné špičce, bere ta vyhlášení a ankety vážně. Ty tady zrovna používáš nedoložitelné věci, jen tvé pocity. Jak můžeš posoudit kdo šel přes závit, kdo více bojoval apod. Někdo vypadá, že umírá, jiný, jakože je v pohodě, ale může to být přesně naopak. Nenech se blbnout komentováním v tv…Řekni, vybavíš si situaci, kde Křižák kalkuloval více, než to u silničářů bývá (ta totální pitomost, co tu zmiňuje tntbiker, jen dokládá, jak moc tomu lidé nerozumí…)? Ten kluk měl naopak smůlu, když byl lídr na Giro a jeho vlastní týmový ředitel na něj nechal útočit spolujezdce hned prvním týdnu… Nejsem ničí obhájce, jde mi o objektivitu. Možná by ti mohl dění v profi cyklistice přiblížit dokument na Netfixu „Nejméně očekávaný den“, není to úplně na dřeň, ale je tam toho dost. Třeba pochopíš, co znamená nemít nohy, když se to stalo i větším hvězdám než Křižák.
- na tento komentář reaguje trance28 — #30
- na tento komentář reaguje svabenic@gmail.com — #37
odpověz na tento komentářodpověď na svabenic@gmail.com — #26 Myslíš tu kalkulaci na OH v Londýně? :-)
- na tento komentář reaguje G23 — #29
odpověz na tento komentářodpověď na G23 — #22 Na Křižáka jsem taky myslel, vždycky jsem mu držel palce, ale Štyby u mne přece jen stojí výš, jednak díky multicyklistickým dovednostem, a jednak proto, že měl odvahu jít přes závit a příp. za to i zaplatit, Roman vždycky moc kalkuloval
- na tento komentář reaguje tntbiker — #27
- na tento komentář reaguje G23 — #28
odpověz na tento komentářodpověď na tntbiker — #19 Protože byli fenomén?:-) já jejich zásluhy nijak nezlehčuji, jsem generace, která většinu jejich vítězství viděla live, ale byli mistři světa ve sportu, který provozovalo 5 zemí. To je totéž jako nohejbal, btw
odpověz na tento komentářodpověď na tntbiker — #1 Zdenda Štybar už s opravdovým vrcholovým sportem skončil, takže je nesmysl od něj očekávat nějaký světoborný výsledek. Sám říkal, že mu lékaři nedoporučili skončit s cyklistikou ze dne na den, ale postupně ubírat objemy a intenzity. To, že v útlumovém režimu "odcházení" skončil necelou minutu za vítězem jen svědčí o jeho mimořádných kvalitách.
odpověz na tento komentářodpověď na G23 — #22 Uznávám, že cyklistické disciplíny jsou víceméně samostatné sporty a všechno je to cyklistika, takže pak to míchat dohromady je problém. Na RK jsem zapomněl, uznávám, velká škoda, že nedostal více volnosti.odpověď na tntbiker — #20 Já, odkojenej MTB, musím uznat, že kdykoliv došlo k nějaké konfrontaci silničářů z World Tour a MTB ikonama, kdy šlo víceméně o výkon, tak nikdo z MTB neměl šanci. Konkurence na silnici je prostě ze sportovního hlediska to nejvíc.
odpověz na tento komentářodpověď na tntbiker — #21 Ano, myslím toho, který nic neokecával, a říkal věci tak, jak jsou, který popuzoval ty, kteří ani velmi vzdáleně nemají pojem o tom, co je fakt sportovní výkon na nejvyšší možné úrovni (kdyby ses v tom poznal, tak se neurážej, ale to ti nepůjde, protože hlupáci, co tomu nerozumí, se vždy urazí…). Ano, myslím toho, který byl na Grand Tours 5 x do desítky, toho, co byl na Tour de France 5., toho, co vyhrál Tour de Romandie, co vyhrál Tour de Swiss, co vyhrál Amstel, toho, co byl mistrem světa juniorů v terénu i na silnici, ale i toho, co měl problém s bio pasem…Jo, tenhle jeden kluk, co byl poradu dobrý, jen mediálně na sr.l na hloupou většinu, byl opravdu nejlepším cyklistou, měřeno objektivním výkonem.
- na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #23
- na tento komentář reaguje svabenic@gmail.com — #26
odpověz na tento komentářodpověď na G23 — #17 Myslíš toho, jak si vždycky v kopci vystoupil, když ho píchlo v nohách? :-)
- na tento komentář reaguje G23 — #22
odpověz na tento komentářodpověď na Aleš Procházka — #16 To si děláš srandu s tím Schurterem ? Je vidět, že jsi celý den zavřený v krámě a čumíš na dveře, jestli ti přijde zákazník.
- na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #23
odpověz na tento komentářodpověď na svabenic@gmail.com — #15 Tebe bych chtěl pouze upozornit, že Pospíšilové vyhráli anketu Král cyklistiky celkem osmkrát ve mezidobí 1968 až 1988. V době, když jsme měli celou řadu skvělých cyklistů i v jiných disciplínách. Když jsme měli cyklokrosaře na světové úrovni, kteří vozili medaile. Proč tedy novináři, funkcionáři a další lidé zvolili je?
- na tento komentář reaguje svabenic@gmail.com — #25
odpověz na tento komentářDokud budete srovnávat nesrovnatelné, tak tohle bude jenom akademická (a tudíž zbytečná) diskuse. Těch dalších jmen, která dosáhla na vrchol, je hodně - Datel ve 4X, Tomáš Bábek na dráze, Jirka Ježek mezi handicapovanými, bratři Pospíšilové v kolové... Z tohoto pohledu opravdu není jedna cyklistika. Za každým z těch úspěchů stojí roky tvrdé práce.
odpověz na tento komentářKdyž už se tu vedou řeči o tom, kdo byl nejlepším cyklistou po roce 1989, pak je to samozřejmě mladý Křižák!!!…Tedy Roman Kreuziger ml. Je to také jeden z nejméně doceněných cyklistů a sportovců vůbec. Na jeho výsledky v profi cyklistice se všichni, i ti zde jmenovaní, dívají z dálky!!!
- na tento komentář reaguje tntbiker — #21
odpověz na tento komentářodpověď na svabenic@gmail.com — #15 Souhlasím s Tebou, zároveň si užívejme, že žijeme v době MvDP, Pidcocka apod., protože vyhrávat ME, MS, OH v MTB, silnici, CX, monumenty, etapy na GT, teď to bereme jako normální věc, ale ono to není normální. A pak si řekneš, kdo je to Nino Schurter? Fenomenální XC Fahrer, ale co dál? Velká škoda, že nezkusil víc disciplín, ale zase klobouk dolů, jak dlouho dokáže být na vrcholu.
- na tento komentář reaguje tntbiker — #20
odpověz na tento komentářodpověď na tntbiker — #13 Nevím, jestli jsi silničář, pak se na to díváš jinou optikou, ale debata byla o tom, kdo je podle koho nejlepší cyklista. Srovnávat cyklokros s kolovou je směšné a mimo mísu. Svorada byl dobrý cyklista a silničář-spurter, ale takových jako on, bylo cyklistice v posledních 50-ti letech hodně a mezi top světovou dvacítku, ne-li desítku určitě nepatří, na rozdíl od Štybara v cyklokrosu. A ten navíc vyhrával na silnici i jednorázovky a ty já stavím výš než spurty
- na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #16
- na tento komentář reaguje tntbiker — #19
odpověz na tento komentářodpověď na Aleš Procházka — #12 A kde začíná a končí širší světová špička? Ono se také posouvá umístění v TOP. Dříve to byla TOP pětka, pak TOP desítka, TOP patnáctka, TOP dvacítka a dnes už to bývá TOP třicítka. Patnáctá a dvacátá místa nikoho nezajímají.
odpověz na tento komentářodpověď na svabenic@gmail.com — #10 Píšeš hovadiny. Najdi si, od jaké doby jezdí výhradně za ČR a co v této době dosáhl. Výsledky v cyklokrosu opravdu nejsou směrodatné pro nějaké porovnání. To bychom museli konstatovat, že nejlepšími cyklisty jsou bratři Pospíšilové, kteří vyhráli MR 25x a MS dvacetkrát. Kolová je na úrovni cyklokrosu. Ale faktem je, že v době, když Štybar vyhrával domácí mistráky měl konkurenci asi tak dvacetkrát horší než v současné době, kdy vyhrává Boroš. Konkurence dnes není žádná. To snad vidíme všichni. Nebo jsi slepý? Protože cyklokros už jezdí jen ti, kteří si na něj pořídí tři kola do depa.:-)
- na tento komentář reaguje svabenic@gmail.com — #15
odpověz na tento komentářodpověď na svabenic@gmail.com — #10 Nebudu slovíčkařit, pokud M. Boroš jezdí pravidelně v první třetině startovního pole, je tam, mám komu fandit a je v širší světové špičce. Vzpomeň si na český běžecký lyžování po odchodu Lukáše Bauera, nikdo tam dlouhá léta nebyl a stejně dopadne XC, až skončí Ondra Cink a než dorostou mladý pušky. Jinak ještě zajímavost, Zdeněk Štybar je taky mládežnickej mistr světa v BMX.
- na tento komentář reaguje tntbiker — #14
odpověz na tento komentářodpověď na Aleš Procházka — #9 Tady musím asi tntbikerem souhlasit, 15 - 20 flek ve světácích nebo na MS není širší světová špička, navíc jí Boroš nejezdí pravidelně. Je mi jasné, že Belgičané a Holanďani jsou teď jinde a je jich jako much, ale to na věci nic nemění, bohužel
odpověz na tento komentářodpověď na tntbiker — #8 No když to vezmeme do důsledků, tak Svorada je Slovák s českým pasem. Nicméně do srovnání se Štybym se můžeme klidně pustit, i když trochu mícháme jablka s hruškami. 11 etapových vítězství v podnicích GT je sice hezké, nicméně od spurtera se čekají, navíc v palmáres nemá nic navíc. Štybar trojnásobný mistr světa v cyklokrosu, vyhrál dost závodů SP, a je sedminásobný mistr republiky a na silnici má kromě dvou etap z GT taky tři klasiky, jeden menší etapák a dvě druhá místa v monumentech, dva tituly z národního šampionátu a umístění do 15-ctky na MS. Takže ano, co se týká cyklistiky jako takové, je to podle mne nejlepší závodník
- na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #12
- na tento komentář reaguje tntbiker — #13
odpověz na tento komentářodpověď na tntbiker — #8 To je předem prohranej boj, ano, myslím si, že Zdeněk Štybar je nejlepší jezdce české historie, za něj řadím Jardu Kulhavého na druhej flek a pak Jána Svoradu. A Michael Boroš je jezdec širší světové špičky, kterej pravidelně jezdí do 15-20. místa ve svěťáku. A zavírám to tady a podívám se až pozítří, teď to tady začne hořet. P.S. Kdyby zůstal trčet v CX, těch CX titulů by mohl mít Štyby ještě tak minimálně další 3, o Světovým poháru se ani nebavme...
- na tento komentář reaguje svabenic@gmail.com — #11
odpověz na tento komentář