Rock Machine Blizzard 90 27

Jsou nová, jsou barevná a jsou také poměrně levná a dobře vybavená. Řeč je o celoodpružených modelech Rock Machine...

Autor: Petr Bureš
Rock Machine Blizzard 90 27

Rock Machine sice svou novou generaci celoodpružených modelů představil poprvé obchodníkům již před dvěma roky, ale jejich finální podoba byla vyladěna až loni s tím, že se poprvé objevují až v katalogu 2015.

Rock Machine pro ně zvolil jednotný název Blizzard a nabízí je ve dvou variantách, a to buď jako 27,5" se 140 mm zdvihu, nebo jako devětadvacítky se 120 mm. My se dnes podíváme na nejvyšší 27,5" model označený číslovkou 90.

Samotný rám je svařený z hliníkových několikanásobně zeslabovaných trubek ze slitiny Alu 6061.T6. Rám vyniká kromě syté barvy zejména nízkým standoverem, kterého je dosaženo výrazným slopingem horní rámové trubky, na kterou navazuje vzpěra sedlové trubky tvořící s ní poměrně velký trojúhelník.

Masivní spodní rámová trubka je dvojitě prohnutá a zhruba uprostřed je k ní uchycen tlumič. Ten pak pokračuje až k modře eloxovanému vahadlu s čepem umístěným na průsečíku sedlové a horní rámové trubky. Samotná sedlová trubka je rovněž výrazně prohnutá, takže přesmykač musí být uchycen prostřednictvím direct mount návarky tak, aby zůstal v ose mezi středem a sedlem.

Zadní stavba, jak již bylo řečeno, disponuje 140 mm zdvihu. Systém odpružení přitom sází na virtuální zavěšení pevného zadního trojúhelníku prostřednictvím dvojice vahadel. To horní viditelné více jsme již zmínili, to spodní je výrazně menší a je umístěno vodorovně kousek nad středovým složením. Rock Machine má pro tento systém vlastní název - FPS (Floating Pivot Suspension).

Na rámu je sympatické, že je uzpůsoben pro vnitřní vedení bovdenu teleskopické sedlovky a nechybí aní zadní pevná osa 142x12. Pěknou vizáž mají také frézované zadní patky, na kterých nechybí postmount adaptér pro uchycení kotoučovky.

Přečteno - 47685x Tagy: rock machine tech2015 27.5. 650b
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Tech newsPrototyp Rock Machine Whizz dostává za uši od Michala Prokopa
  Prototyp Rock Machine Whizz dostává za uši od Michala Prokopa
 2. PreviewRock Machine Crossride e450 FS Touring EE - budoucnost cyklistiky?
  Rock Machine Crossride e450 FS Touring EE - budoucnost cyklistiky?
 3. TechnikaFotogalerie: Prototyp Rock Machine Whizz 2024
  Fotogalerie: Prototyp Rock Machine Whizz 2024
 4. Tech newsMichal Prokop testoval nový Rock Machine Whizz
  Michal Prokop testoval nový Rock Machine Whizz
 5. TechnikaFotogalerie: Rock Machine Blizz TRL 2023
  Fotogalerie: Rock Machine Blizz TRL 2023
 6. Testy - RecenzeTEST: Rock Machine Blizz TRL
  TEST: Rock Machine Blizz TRL

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #4 JanOndrej - vloženo: 11.02.2015 v 08:22:19

  Když tak nad tím přemýšlím, tak z československých značek má vlastní vývoj pro celopéra asi jenom Author (AGLab) a RB. Všichni ostatní jedou katalogy více či méně funkčních rámů přičemž někteří, jako třeba Apache, se na celopéra raději už úplně vykašlali. Otazník tu mám jen u Pellsu, u kterýho si s tím katalogem nejsem jistej.

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #3 Pavel Nový - vloženo: 07.02.2015 v 22:06:40

  odpověď na BikerX — #2 kolo jsem testoval a musim říct, že to funguje. Otevřenej né moc nafouklej tlumič a zadní stavba se ani nehne, myšleno na rovném povrchu. Jinak to je v terénu žehlička, tomu pomáhaj Nobby Nicy, jezdil jsem s tim převážně na sněhu a hodně mi pomohly. Co se týče osazení, tak bez výhrad, možná lehčí kola a jelo by to ještě trochu rychlejc. Jedinej neduh byla teleskopka, která občas zamrzla, jinak vše bez problémů

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #2 BikerX - vloženo: 30.01.2015 v 15:00:14

  Rám tvarově vypadá skoro jako Stumpjumper, otázka je jak bude tuhej ten zadní virtuál a jak bude fungovat pod pedálama, ale nevypadá to vůbec špatně, ačkoliv předpokládám že to bude asi nějakej katalogovej rám.

  1. na tento komentář reaguje pavel.54321 — #3
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #1 Kowik - vloženo: 30.01.2015 v 13:21:53

  Cena vs osazení určitě super. Jen ty bovdeny na rámu trochu zamrzí. Držím palce, ať jsou recenze co nejlepší.

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744