TEST: Rock Machine Blizzard TRL 90-29

V dnešním redakčním testu se podíváme na hodně zajímavou novinku od české značky Rock Machine, která v sobě kombinuje hliníkový rám s prémiovým odpružením...

Autor: Petr Bureš
Foto: Petr Bureš & Tereza Nusková
TEST: Rock Machine Blizzard TRL 90-29

Tohle kolo má bohatší historii než většina ostatních současných fullů. Rock Machine položil základy tohoto modelu už někdy zhruba před pěti lety. Tehdy vznikla první platforma s virtuálním odpružením FPS (Floating Pivot Suspension). Původně šlo o 27,5" biky ve dvou zdvihových úrovních 140 a 160 mm, posléze k nim přibyla 120mm varianta na 29" kolech a loni pak dostali dárek také všichni příznivci vysokozdvihových devětadvacítek, když nabídku doplnil model se 140mm zdvihem.

Všechny uvedené rámy mají ale dvě společné věci. Tou první je materiál použitých trubek Alloy Al-6061 T6 Custom tubing interně označovaný jako BF1605. Tou druhou je pak univerzálně vytvořená platforma virtuálního odpružení, která pracuje na bázi dvou vahadel, na kterých je zavěšen pevný trojúhelník zadní stavby.

Cílem této konstrukce bylo nabídnout rám s aktivně fungujícím odpružením, které se nebude bát ani sjezdů ani výšlapů, a přitom bude možné ho nastavit tak, aby zbytečně nekonzumovalo vaši energii.

Rám i na svůj věk vypadá hodně moderně. Není na něm vlastně nic zbytečného. Hlavní rámové trubky jsou téměř rovné, jejich průřez se profiluje až v těsné blízkosti napojení s hlavovou nebo sedlovou trubkou. Nechybí zde vnitřní vedení všech tří hlavních tahů (sedlovka, přehazovačka, zadní brzda). Vývody z přední části rámu jsou situovány do horní části spodní rámovky a k zadní stavbě tak neputují pod středem, jak je obvyklé, ale nad ním, takže netrpí neblahým vlivům v tomto krizovém místě.

Středové složení je tady PressFit 92, tedy klasika, kterou výrobce používá na většině svých rámů a osazuje ho Shimano osami. Jinak je potřeba ještě pro úplnost doplnit, že rám je schopný nabídnout buď 130, nebo 140 mm zdvihu podle toho, jakou specifikaci tlumiče zvolíte. Tady je ta s vyšším zdvihem 210x55 mm, pokud byste z nějakého důvodu preferovali méně zdvihu, shánějte tlumič 210x50 mm.

Přečteno - 18070x Tagy: testy rock machine 29
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Testy - RecenzeTEST: Superior eXF 9049 R
  TEST: Superior eXF 9049 R
 2. TechnikaFotogalerie: Rock Machine Thunder 29 HD LTD
  Fotogalerie: Rock Machine Thunder 29 HD LTD
 3. PreviewDětská 29? Rock Machine Thunder 29 HD LTD je řešení
  Dětská 29? Rock Machine Thunder 29 HD LTD je řešení
 4. TechnikaFotogalerie: Orbea Terra M30 – D 1X
  Fotogalerie: Orbea Terra M30 – D 1X
 5. Testy - RecenzeTEST: Specialized Epic 2021 - první dojmy
  TEST: Specialized Epic 2021 - první dojmy
 6. TechnikaFotogalerie: Ghost Lector Universal
  Fotogalerie: Ghost Lector Universal

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744