Uživatelský profil

vám umožňuje se více zapojit do dění na MTBS. Pokud se rozhodnete ho používat, zjednoduší vám například diskutování v našich debatách pod články, ve fórech, umožní spravovat inzeráty v Bazaru, ale také vkládat vlastní fotoalba, nebo závody do našeho kalendáře, či jednoduše ševytvořit a psát vlastní blog.

Vložte si do profilu svou fotku (avatar), zvolte si co ukážete okolí a co nikoliv nebo si jen vklidu procházejte vaše oblíbené články, které jste si označili po jejich přečtení.

Váš profil vám přináší mimo jiné i soutěže o hodnotné ceny. Nikdy nevíte, kdy vás odměníme třeba za nejčtennější blog, nebo nejkomentovanější fotografii. Buďte aktivní, a my vás za to odměníme.

Váš tým MTBS.cz

LH62

Moje komentáře k článkům

KomentářDatum
Pidcock a Prévot světovými šampiony, Cink 17., Čábelická 33.

Ono to jinak ani být nemůže. Jednotliců s mimořádnými předpoklady pro špičkové výkony je na Gaussově křivce o pravděpodobnosti rozdělení minimálně, na top úroveň ve světovém měřítku v cyklistice se z objektivních důvodů může propracovat jen opravdu málokdo. Ti, co na vrcholných podnicích představují "stafáž" a na pódium se za celou kariéru neprosadí, sice také mají skvělé předpoklady, ale ne až takové jako ti nejvyvolenější. Není to jen o tréninku, stravě, regeneraci, podmínkách, vybavení apod., ale hlavně o vrozených předpokladech, samozřejmě doplněných maximálním odhodláním být nejlepší, totálním nasazením a inteligenci při závodě atd. Vingegaardovi údajně naměřili VO2 max 97. Kdo to má :-)? Mysleli, že se jim porouchalo měření. A s ostatními, co jsou ve světové špičce, je to podobně. Dnes si profi stáje vybírají, do koho jsou ochotné investovat, a je to výhradně o předpokladech, které si dnes snadno otestují. Ochota dřít a tréninku obětovat všechno už nestačí, to nerozhoduje o tom, kdo je nejlepší. Proto bych nedehonestoval ty, kteří se ve světové špičce např. na MS nedokážou více prosadit.

  1. na tento komentář reaguje G23 — #19
15.08.2023 17:56:19
Jakub Ditrich: Jsem naprostým nepřítelem prodeje “čipů”

Dnes odpoledne na hod boží si užívám švih na cyklostezce a najednou mě předjede chlápek na tzv. elektrické koloběžce, bez přilby a hodně svižně. Jel jsem 25 km/h, podotýkám na konvenčním kole, čip mě neomezoval :-) . Odhadem mohl jet tak 35 až 40 km/h. Vzápětí se chystám předjet rodinku s dětmi, jenže jak najíždím doleva, zezadu na mě zařve ženský hlas: ne, ne! Hned mně došlo, že chlápek nejel sám, sáhl jsem na brzdy a poslušně se zařadil. Bábě za ním bylo určitě přes padesát, korpulentní postava v kožichu (pochopitelně, protože bez pohybu musí být v takovém fofru pěkná kosa), na hlavě pletená čepice. Něco jsem na ni zakřičel, ale vzdálila se stejně rychle jako její kumpán, nejspíš mě ani neslyšela, jak rychle se kolem mě mihla.

Anarchie na veřejných komunikacích tedy nepanuje jen kolem elektrokol, ale nejspíš i elektro-samohybů všeho druhu. Toto jsem během minuty našel na stránkách Heureka:

"10 palcová elektrická koloběžka (...) je jedna z nejlepších voleb v této cenové kategorii ...

Dále si můžete přímo na řídítkách nastavit až 3 rychlosti od zhruba 15km/h do 45km/h. Rychlost koloběžky zajišťuje motor (...), který dokáže koloběžku rozpohybovat až na neuvěřitelných 45km/h."

Vše je tedy relativní, protože letět takhle rychle na něčem tak vratkém, jako je elektrická koloběžka, je podle mě čistý hazard a je jen otázkou času, kdy se něco semele.

25.12.2022 18:58:15
Ekolo otevřelo nový designový obchod

https://blog.kolasvorada.cz/vse-o-elektrokolech/cipovani-elektrokol-ano-ci-ne/

  1. na tento komentář reaguje Honza S. — #28
  2. na tento komentář reaguje zirecek — #31
01.12.2022 08:40:16
Kolo pro život v sobotu v Berouně vyrazí do své 23. sezony

odpověď na tntbiker — #3 V Kalendáři jde přece především o přehled, co se KDY & KDE jede, ne o propozice.

25.04.2022 13:16:59
Kolo pro život v sobotu v Berouně vyrazí do své 23. sezony

Je nějaký důvod, proč KPŽ dosud není v Kalendáři na MTBS? Letos to není poprvé, kdy se do Kalendáře přidalo KPŽ o dost později než spousta závodů, přitom termíny jsou stanovené již na podzim, ve velkém předstihu.

  1. na tento komentář reaguje Frybis — #2
  2. na tento komentář reaguje tntbiker — #3
24.04.2022 10:16:10
Ondřej Cink havaroval v tréninku, zítřejší C1 v ohrožení

odpověď na Pavel Trance — #9 Vidím to stejně. Podepsal bych, co napsal kocur (#4) a obávám se, zmínka v příspěvku ladama (#3) o tom, že lidi nechtějí vidět sport, ale krev, nebude až tak od věci. Přesto doufám, že naprostá většina diváků si karamboly nepřeje a technickou zdatnost současných špičkových závodníků obdivuje. Zájem maximalizovat příjem z reklam tím, že přenosy z drsných tratí jsou atraktivnější, je nasnadě, ale v XC je to bohužel zásadně na úkor bezpečnosti. Mimo jiné i proto, že na rozdíl od DH nebo endura jsou šance chránit se proti důsledkům pádů neporovnatelné. Zvládat tyto závody s chrániči loktů a kolen nebo třeba i s páteřákem prostě nejde.

05.04.2022 13:59:23
Cink se připravuje v Brazílii na první díl SP: Okruh je zase o laťku výš

odpověď na rotik — #10 Díky, hned jsem si to přehrál, moc pěkné. Zkusím něco najít, komentáře z trati přímo za jízdy jsou inspirující, Matěj to prostě umí.

03.04.2022 22:21:19
Cink se připravuje v Brazílii na první díl SP: Okruh je zase o laťku výš

odpověď na Tina — #8 Ano, to video jsem zhlédl, ale řeč byla o jiných videích, od Matěje Charváta. Aspoň tak jsem to tedy pochopil.

  1. na tento komentář reaguje rotik — #10
03.04.2022 12:04:25
Cink se připravuje v Brazílii na první díl SP: Okruh je zase o laťku výš

odpověď na rotik — #4 Viz "bleskovka" z dnešního večera :-( Doufejme, že rentgen neukáže nic horšího, než že jde jen o povrchové zranění a Ondra zvládne svěťák za týden bez problému odjet.

Snadná zranitelnost XC jezdců či maratonců je nasnadě. Pády na kole jsou běžná věc, ale bez chráničů je šance, že lokty a kolena je přežijí bez úhony, dost omezená. Kdo by taky v XC chrániče běžně vozil, na rozdíl třeba od endura, když se jede přes hodinu "full gas", přitom běžně při vysokých teplotách.

02.04.2022 22:22:44
Cink se připravuje v Brazílii na první díl SP: Okruh je zase o laťku výš

odpověď na rotik — #3 Ta videa jsem neviděl, ale určitě bych se na ně taky rád podíval. Třeba by někdo věděl, jak se k nim dostat a případně poslal odkaz?

  1. na tento komentář reaguje Tina — #8
02.04.2022 21:36:04

Počet komentářů celkem: 37

redakční systém | ISSN 1803-5744