Pro Cycling: nová cyklistická hra na iTunes

Závodní hra z prostředí silniční cyklistiky se nedávno objevila na iTunes pro uživatele mobilních telefonů iPhone a tabletů iPad. Nejde o simulátor, ale přesto je videohra "Pro-Cycling" od společnosti Chain Reaction Cycles velmi povedená.

31.07.2012 - Ostatní - TomasGladis iphone ipad

Trial video z Ladronky

Krátké video z jedné trialové exhibice během které kameraman zvítězil ve skoku do výšky nad ostříleným trialistou Vlastou.

SP Val d'Isére: Češi v downhillu letos poprvé bodovali

Předpodslední závod Světového poháru sjezdařů ve Val d'Isére vyhrál Novozélanďan Brook Macdonald z týmu MS Mondraker. Teprve dvacetiletý biker zaznamenal své vůbec první vítězství v seriálu. Jen o půl vteřiny byl na krátké, ale poměrně prudké trati pomalejší zkušený britský jezdec Gee Atherton (GT Factory). A jeho mladší sestra a rovněž i dlouholetá týmová kolegyně si poradila se startovním polem žen - vyhrála tak zatím všechny podniky seriálu, ve kterých startovala.

SP Val d'Isére: výsledky junioři

Výsledky junioři:
1. Victor Koretzky (FRA, Bikepark.ch Craft) 1:07:09 hod.
2. Titouan Carod (FRA, Scott Les Saisies) +0:29
3. Dominic Zumstein (SUI, Scott Swisspower) +1:18
4. Enea Vetsch (SUI, BSKGraf Rollmat Koba) +1:46
5. Andi Frischknecht (SUI, Scott Swisspower)
20. Martin Stošek (Česká spořitelna Specialized junior) +5:31
24. Martin Fusek (4ever Cyklo Bulis) +6:01
39. Jan Vastl (Česká spořitelna Specialized junior) +9:04
64. Luděk Šeller (Česká spořitelna Specialized junior) +11:59
DNF Filip Kubín (Česká spořitelna Specialized junior)

Pavel Boudný provětral mistrovský dres vítězstvím na Šumavě

Vítězem devátého závodu seriálu Kolo pro život, Šumavského MTB maratonu České spořitelny na 61 km, se stal Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna-Specialized. Čerstvý mistr republiky v cross country se na Zadově představil ve zbrusu novém mistrovském dresu a po boji nedal nikomu ze soupeřů šanci.

Sudety MTB Challenge 2012 zná své vítěze

Páteční závěrečná etapa Sudety MTB Challenge 2012 z Lewinu přes Andrzejowku, Javoří hory a Hejšovinu měla cíl v Kudowa Zdrój, kde závod před šesti dny začal. Do cíle etapáku zbývalo dojet 82 kilometrů a nastoupat 2407 metrů, z části i po trati legendárních Sudet. Ředitel závodu Grzegorz Golonko se na poslední chvíli rozhodl vynechat obávaný sjezd bývalým lomem do Sokolowska, čímž závod o 3 km zkrátil a naštval tím nejen stavitele tratě Vénu Hornycha, ale i pár závodníků, kteří se na to těšili.

28. Markéta Drahovzalová (Česká spořitelna Specialized junior) +10:57

SP Val d'Isére: Schurter má před OH formu, Kulhavý 13.

Švýcarský biker Nino Schurter (Scott Swisspower) dnes ukázal v jaké je formě. Nejen, že zvítězil, také získal celkový triumf v seriálu Světového poháru a hlavně všem před olympiádou ukázal, kdo bude v Hadleigh Farm hlavním favoritem.

Do čela finálového závodu ve Val d'Isére se doslat okamžitě po startu a pomalinku se ostatním začal vzdalovat. Ve druhém kole se na něj dotáhnul Ital Marco Aurelio Fontana (ITA, Cannondale Factory) a téměř celý závod absolvovali společně. Rozhodlo až závěrečné, šesté kolo, kdy se Nino od Marca odpoutal a suverénně zvítězil. Marco v závěru ještě přišel o stříbro díky neuvěřitelnému závěru Lukase Flückigera (SUI, Trek World Racing).

SP Val d'Isére: 10. Nash, 11. Huříková. Dahle znovu první

Finálový závod Světového poháru ve Val d'Isére skvěle vyšel mistryni Evropy Gunn Ritě Dahle (NOR, Multivan Merida), když zopakovala triumfální sólo jízdu z La Bresse. Na druhém místě dojela domácí favoritka, o šestnáct let mladší, Julie Bresset (SR Suntour), bronz a svou vůbec první medaili vybojovala Annie Last (GBR, Milka Brentjens).

Ondřej Cink na SP desátý, celkově obsadil pátou příčku

Mistr Evropy Ondřej Cink se nedokázal probojovat mezi nejlepší tři v závodě U23 na Světovém poháru ve Val d'Isére. Jeho naděje zhasly ve druhé polovině závodu, kdy mu ve vysoké nadmořské výšce a po prudkém dešti na rozblácené trati zcela došly síly a dojel desátý.

Víte, kdo z cyklistů nesl vlajku při zahájení OH v Londýně?

Být vlajkonošem a jít v čele svých krajanů - sportovců při zajajovacím ceremoniálu je pro každého jistě obrovskou ctí a zážitkem na celý život. V Londýně měl tu čest jít v čele českého pelotonu olympioniků badmintonista Petr Koukal.

Cyklistů, kteří nesli vlajky svých zemí byla sice jen hrstka, ale zato ten poslední sklidil jednoznačně největší ovace. Byl jím britský sprinter Chris Hoy. Jediným bikerem, který se mezi dráhaře - vlajkonoše vešel byl Adrien Niyonshuti, jeden ze sedmičlenné výpravy africké Rwandy.

Čeští sjezdaři bojují na SP o MS. Sehnal si zlomil ruku

Velmi početná výprava českých sjezdařů a sjezdařek včetně juniorů se vypravila na šestý závod Světového poháru DHI ve francouzském Val d'Isére.

Závod, který se jede jako jeden z  nominačních pro zářiové mistrovství světa hodně napoví o reprezentačních možnostech českých sjezdařů na šampionátu v rakouském Leogangu.  Ze závodu se omluvil ze zdravotních důvodů Adam Vágner a Petr Třešňák.

Paula Gorycka nahradí v Londýně Maju Wloszczowskou

Polský cyklistický svaz určil jako náhradnici za zraněnou Maju Wloszczowskou Paulu Goryckou. Jedenadvacetiletá členka stáje 4F E-Vive před nedávnem vyhrála domácí šampionát v kategorii Elite a před měsícem a půl získala stříbro na mistrovství Evropy v Moskvě v kategorii U23.

Předposlední etapa na Sudety MTB Challenge 2012

Ve čtvrtek se Sudety MTB Challenge přehoupl do druhé poloviny čtvrtou etapou dlouhou 69 km s převýšením 2400 metrů ze Zlotego Stoku přes Srebrnou Goru a Sowie Gory do Walimi.

Nechyběla klasická místa na trati jako přejezd historického akvaduktu, jízda po hradbách pevnosti a přejezd Sovích hor a Velké sovy (1015 m. n. m.). Krásné počasí, pohoda na startu a peklo hned v prvním kopci. Čím dál víc lidí zkouší jet po startu vepředu, ale po hodině se to většinou uklidní a bojuje každej sám se sebou a náročným terénem. Dnešní den byl ve znamení defektů a procvakl i lídr, ale s pořadím to nakonec nijak nezamíchalo.

Trek 2013 již o tomto víkendu

TREK ve spolupráci s Gary Fisherem opět připravili něco nového v kolekci 29" kol... Gary se nám loni opět oženil, tentokrát s o několik desítek let mladší Řekyní. Svatba byla v Garyho domovském San Franciscu a bylo to velký.

Mistr republiky Pavel Boudný bude favoritem na Šumavě

Čerstvý mistr republiky v cross country Pavel Boudný bude největší hvězdou Šumavského MTB maratonu České spořitelny, který se jede v sobotu 28. července na Zadově. Jedná se o devátý závod letošního ročníku seriálu Kolo pro život.

Boudný si po zisku titulu naordinoval trochu volnější program. „Měl bych mít úplné volno bez kola, ale stejně jsem trochu jezdil. Nudil bych se,“ přiznal mistr republiky v cross country. Pokud firma stihne vyrobit zbrusu nový mistrovský dres v barvách týmu Česká spořitelna-Specialized, měl by ho v závodě poprvé pokřtít právě na Šumavě!

Na Sudety MTB Challenge se lámal chleba

Středeční, třetí etapou z Stronie Saskie do Zlotého Stoku pokračoval bajkový etapák Sudety MTB Challenge 2012. Délka 59 km a převýšení 2127 metrů naznačovalo, že to nebude výlet a že pořadatelé přidali čtvrtou občerstvovačku, to mluvilo samo za sebe. A to jsme netušili, že nás po úvodním 7 km stoupání širokou cestou čeká 50 km náročného singltreku mezi borůvkami nahoru a dolů, doleva a doprava a jen jako odměna závěrečné 2 km širokou cestou z kopce do cíle. Závod se vyvíjel obdobně jako předchozí dny, ostré tempo hned od startu, kdo uvisel ten uvisel, kdo ne, měl smůlu. Já jsem to trochu přepálil a zbytek závodu se tak nějak dával dohromady a občas mně připadlo, že se učím jezdit na kole v terénu.

Stupavský maratón hlasí 1000 přihlášených

Přesně 1010 závodníků se zatím přihlásilo přes registrační systém na sobotní Intersport Stupava Trophy, která se jede na Slovensku jen nedaleko od českých hranic, a další dvě stovky se očekávají. Jubilejní desátý ročník Stupavského MTB maratónu nabízí pro bikery na výběr hned čtyři trasy, z nichž nejdelší a zbrusu nová měří 105 kilometrů s převýšením 2950 metrů.

Val d'Isére: poslední svěťák pro Sausera

Mistr světa v XC z roku 2008 a dvojnásobný mistr světa v maratonu horských kol Christoph Sauser prohlásil, že tento víkend ve francouzském alpském středisku Val d'Isère absolvuje svůj vůbec poslední závod světového poháru. Ten první absolvoval švýcarský biker v roce 1993, tedy před bezmála dvaceti lety!