Nijs po osmé slavil na Koppenbergu

Belgický cyklokrosový šampion Sven Nijs dnes velkým rozdílem porazil na druhém závodě série GvA všechny své soupeře včetně mistra světa Zdenka Štybara a jasně tím dal najevo, že do cyklokrosového důchodu ještě nepatří.
Náročná trať slavného Koppenbergcrossu byla nejen celá lemována špalíry diváků, ale také pokryta vrstvou kluzkého bahna, které brzy roztrhalo celé startovní pole a do čela vyslalo brilantně jezdícího Svena Nijse. Naopak tím, kdo se dnes viditelně trápil, byl český cyklokrosař Zdeněk Štybar, který po jednom z pádů ulomil brzdovou a řadicí páku a díky tomu ztratil se soupeři kontakt. Poté už se nedokázal prokousat ani na stupně vítězů a skončil se ztrátou dvou minut čtvrtý.
Nijs kolo od kola navyšoval svůj náskok a pro své už osmé vítězství na tomto závodě si dojel i přes defekt v posledním kole s více než minutovým náskokem na druhého Nielse Alberta.

Výsledky:
1. Sven Nijs (BEL, Landbouwkrediet)
2. Niels Albert (BEL, BKCP PowerPlus) + 1:07 min.
3. Kevin Pauwels (BEL, Telenet Fidea) + 1:27 min.
4. Zdeněk Štybar (CZE, Telenet Fidea) + 2:07 min.
17. Petr Dlask (CZE, Telenet Fidea)
22. Radomír Šimůnek (CZE, BKCP PowerPlus)
32. Martin Zlamalik (CZE, Sunweb Revor)

01.11.2010 - Závody - mesha sven nijs gva2010

Štybar na písku vyškolil Belgičany

Druhý díl série Superprestige a druhé dokonalé cyklokrosové představení, na které do belgického Zonhovenu přišly desítky tisíc diváků! Hlavní doménou místní terénářské klasiky je totiž technicky velmi náročná a tudíž atraktivní trať s dvěma nevyzpytatelnými sjezdy, hlubokým pískem a dvěma výběhy. Jediný, kdo belgický cyklokrosový svátek narušil, byl Zdeněk Štybar. Mistr světa v osmém z deseti okruhů tvrdě zaútočil a odpoutal se z původně šestičlenné skupiny se Svenem Nijsem, Nielsem Albertem, Kevinem Pauwelsem, Bartem Aernoutsem a Bartem Wellensem. V posledním kole si český cyklokrosař bezchybnou jízdou udržoval náskok a to i přesto, že ho z kola málem srazil podnapilý divák. Osmé letošní vítězství Štybarovi ale neuteklo!
Souboj o druhé místo pro sebe rozhodl Štybarův týmový kolega Kevin Pauwels, bronz zbyl na belgického šampiona Nijse.

Lars Boom se vrátí do terénu

Cyklokrosový mistr světa z roku 2008 Lars Boom se na přelomu roku vrátí k cyklokrosu. Nizozemec, který dal přednost silničnímu angažmá absolvuje v prosinci a lednu v terénu pět závodů. Své snažení bude směřovat k obhajobě titulu domácího šampiona o který se bude bojovat 8. ledna v Sint-Michielsgestelu.

31.10.2010 - Závody - mesha lars boom

Bambula zvítězil v Lošticích

Cyklokrosař Ondřej Bambula se dnes v moravských Lošticích dočkal premiérového vítězství v českém poháru - Toi Toi Cupu. Ve čtvrtém závodě, který se jel jako Memoriál Emila Hekeleho se závodník táborského Budvaru o vítězství přetahoval se svým týmovým kolegou Davidem Káškem. Německého závodníka Christopha Pfingstena, vítěze minulého závodu v Uničově, tentokrát odsunuli na bronzový stupínek. Svého cyklokrosového maxima dosáhl také biker Jiří Friedl z týmu Rubena Birell Specialized, když dojel na pátém místě.
Mezi ženami si pro vítězství při neúčasti domácí suverénky Pavly Havlíkové dojela Jana Kyptová (Johnson Controls AŠ MB) a mezi juniory byl nejrychlejší Jakub Skála (CT Budvar Tábor).

30.10.2010 - Závody - mesha ondřej bambula

Albert i Šimůnek zůstávají v BKCP

Cyklokrosař Niels Albert zůstává i na další roky ve své stáji BKCP PowerPlus. Podepsal s ní novou dlouhodobou smlouvu až do roku 2014. "Jsem tu spokojený a tým mi nabídl podmínky, které se neodmítají." vyjádřil se ke kontraktu mistr světa z roku 2009 a rozpustil tím dohady o možném odchodu na silnici.
Své působení v belgickém týmu prodloužil také český cyklokrosař Radomír Šimůnek, který stejně jako Němec Philip Walsleben podepsal smlouvu na další rok, tedy do roku 2011.

Šimůnek vyhrál memoriál svého otce

Jihočeský Tábor dnes ovládly emoce. Cyklokrosový závod první kategorie UCI, který se jel jako memoriál čtyřnásobného mistra světa Radomíra Šimůnka, totiž vyhrál jeho syn Radomír Šimůnek mladší. Závodník belgické stáje BKCP PowerPlus se nechal vyhecovat už v prvím kole a odjel všem soupeřům včetně mistra světa Zdenka Štybara a Nielse Alberta. Na jeho brzký nástup zareagoval jen Němec Christoph Pfingsten, ale Šimůnek si v posledním kole už triumfální vítězství vzít nenechal.
Štybarovi tak zároven přestřihl skvělou sérii sedmi vítězných závodů v řadě a úřadující světový šampion se nedostal ani na stupně vítězů, jelikož se před něj v cílové rovince dostal i Francouz Steve Chainel.

Huber vyhrál závěrečnou etapu i celkově

Vítězstvím v dnešní časovce, která byla závěrečnou etapou Crocodile Trophy 2010, si Urs Huber pojistil celkové vítězství v tomto závodě. Po loňském ročníku tak Crocodile Trophy vyhrál již podruhé v řadě. Mezi ženami jej napodobila Abby McLennan, která vládla závodu od první do poslední etapy a zaslouženě si tedy odvezla maketu krokodýla pro celkovou vítězku.

Crocodile Trophy zítra končí

Zkrácenou devátou etapu Crocodile Trophy 2010 vyhrál Rakušan Philipp Ludescher, nejmladší závodník startovního pole, v závěrečném spurtu před Estoncem Allanem Orasem a Kanaďanem Corym Wallacem. Ani jeden z nich ale nemohl ohrozit lídra celkového pořadí Urse Hubera, který před závěrečnou časovkou vede o necelých pět minut.

Kalas zahájil provoz v novém sídle

Firma Kalas Sportwear s.r.o. dnes slavnostně otevřela své nové prostory. Český výrobce, znám především díky výrobě cyklistických dresů nejen pro českou reprezentaci, je od dnešního dne na adrese Mešická 276, Tábor.

Estonec Oras vyhrál v Cooktownu

Dnešní 142 km dlouhou osmou etapu Crocodile Trophy 2010 z Laury do Cooktownu vyhrál Estonec Allan Oras, který tím své zemi vybojoval historicky druhé etapové vítězství. Na druhém místě protnuli cílovou pásku Kanaďan Cory Wallace a Švýcar Urs Huber.

S In Pursuit 9 zpět na MS MTB

Bikový tým Trek World Racing zveřejnil deváté pokračování svého videa In Pursuit. Vrací se k pro něj tolik úspěšnému mistrovství světa horských kol v kanadském Mont Sainte Anne, odkud si tovární bikeři odvezli dva tituly mistrů světa a jedno stříbro.

26.10.2010 - Závody - mesha trek

Huber nadále vede "krokouše"

Sedmá etapa Crocodile Trophy 2010 z Mt Mulgrave do Laury, kterou v naprosto stejné podobě trasy znali účastníci loňského ročníku, se nesla ve znamení horka, větru, prachu a brodů řek.

Čechům se na MS v Xterra dařilo

Každoroční světový šampionát terénních triatletů Xterra má už dávno své pevné místo konání na havajském ostrově Maui, kde je pro takový závod ideální trať. Plavání v oceánu, těžký terén pro MTB i závěrečný běh a smrtící kombinaci doplňují tropické teploty a vysoká vlhkost vzduchu.

25.10.2010 - Závody - TomasGladis xterra

Smrt účastníka na Crocodile Trophy

Šestá etapa Crocodile Trophy 2010 byla neutralizována a startovní pole se pouze přesunulo do Mt. Mulgrave. V noci ze soboty na neděli zemřel Nizozemec Weit Heuker. Devětapadesátiletému účastníkovi etapového závodu selhaly dechové a oběhové funkce a přivolaný lékař ráno mohl jen konstatovat smrt.

Štybar pokračuje ve vítězné šňůře

Zdeněk Štybar i Kateřina Nash v Plzni zopakovali svá umístění z minulého týdne ze Švýcarska, kde startoval světový pohár cyklokrosařů. I ve druhém závodě seriálu Štybar vyhrál a Nash získala bronz, udělali tak radost tisícovkám diváků podél trati...

Aloha!

Jiný pozdrav snad ani nelze z prosluněné Hawaje poslat. Na ostrově Maui se chystá každoroční vrchol sezony terénních triatlonistů – Xterra World Championchip.

Upozornění: Fox Kashima Coating

Protože se stále častěji objevují dotazy na odstín úpravy zlatých nohou Kashima Coating u některých vidlic, vydal výrobce Fox Racing Shox prostřednictvím českého dovozce CykloŠvec s.r.o. následující zprávu.

Olpran otevřel prodejnu v LA a zřejmě zakládá team

Kola olomoucké značky začínají znovu dobývat svět. Posledním přírůstkem obchodní sítě je získání prodejního místa na známé pláži Venice Beach v Los Angeles. Zatím je vystaven pouze jeden model, ale pro velký zájem se uvažuje o rozšíření nabídky. Pro podporu značky na severoamerickém trhu hodlá místní dovozce zřejmě založit závodní team. Jak jinak si vysvětlit přítomnost známé české bikerky v testovacím centru Venice Beach v LA.

Výherci vstupenek na světový pohár do Plzně

Výherci vstupenek na druhý závod světového poháru v cyklokrosu v Plzni tuto neděli 24.10. 2010 byli vylosováni z osmdesátky správných odpovědí, které mimochodem byly:

1. V jakém oboru vyniká ŠKODA HOLDING?
c. Dopravní strojírenství

2. Jaké jsou symbolické barvy města Plzeň?
a. Bílá, žlutá, zelená a červená

3. Kolik žije v Plzeňském kraji obyvatel
a. 571 891

4. Která pojišťovna se umístila na prvním místě v soutěži Hospodářských novin "Nejlepší pojišťovna 2010"?
d. ČSOB Pojišťovna

Dvojici vstupenek získali těchto pět šťastlivců:

Brentjens v Austrálii znovu bodoval

Pocit vítězství si oblíbil Bart Brentjens. Nizozemský veterán si v letošním ročníku Crocodile Trophy připsal po včerejším triumfu další etapu. V celkovém pořadí ale nadále vede Švýcar Urs Huber.