Vyhlášení ČP nebude....

"Bohužel se z technických důvodů nepodařilo zajistit avizované slavnostní vyhlášení Českého poháru v marathonu. Všem se omlouváme. Budeme se snažit v příštím roce." Tolik zpráva od pořadatelů ČP.

03.11.2006 - Závody - Jan Němec

Eddy Merckx zahájí Sportlife 2006

Startovní pásku pátého ročníku mezinárodního sportovního veletrhu SPORT Life přestřihne legenda světové cyklistiky, Eddy Merckx. Stane se tak ve čtvrtek, 9. listopadu 2006, v 11.30 v pavilonu G2 brněnského výstaviště.
Eddy Merckx navštíví SPORT Life pouze první den veletrhu. Po slavnostním zahájení absolvuje besedu se svým dlouholetým rivalem, Janem Smolíkem za moderátorské asistence Roberta Bakaláře. Jeho návštěva bude zakončena autogramiádou pro návštěvníky veletrhu.

02.11.2006 - Závody - Jan Němec

Pozvánka na promítání 24hours-mtb

Do naší redakce doletěla pozvánka od pořadatelů 24hours-mtb na promítání videa z letošního ročníku závodu na severu Čech. Kdy a kde se dozvíte ZDE

31.10.2006 - Závody - Jan Němec

Tempier a Sundstedt v Bianchi Agos

Stephane Tempier v týmu Bianchi Agos. Dvacetiletý Francouz, držitel světového bronzu v kategorii do 23let dostal příležitost v italské stáji Bianchi Agos. Tam se totiž uvolnilo místo po trojnásobném mistru světa a olympijském vítězi Julienu Absolonovi. Tampier asi hned Juliena nenahradí, ale dvouletá smlouva mu zajistí kvalitní přípravu do OH v Pekingu. Leccos se šušká i o přestupu loňské mistryně Evropy v marathonu Finky Piy Sundstedt, která by měla opustit sedlo Rocky Mountain a nasednout spolu s Tempierem na Bianchi!

Belgičan Stevens vítězem Crocodile Trophy

Cristoph Stevens (BEL) se po 1400km a 13ti etapách australským "Outbackem" stal celkových vítězem letošní Crocodile Trophy. Druhý Maďar Attila Marton zaostal za vítězem o 33 minut, třetí Rakušan Stefan Rucker o 1:05 hod. Kompletní výsledky a úchvatné fotky Johna Flynna na www.crocodile-trophy.com

30.10.2006 - Závody - Jan Němec

Radek Šimůnek vítězem SP v Táboře

Radek Šimůnek (Palmans Collstrop) poprvé v životě a navíc na domácí půdě vyhrál závod cyklokrosového Světového poháru, který právě před malou chvílí skončil v Táboře. Za obrovské podpory domácího publika se v posledním kole odpoutal od skvěle jedoucího Barta Wellense (Fidea) a přijel s desetivteřinovým náskokem do cíle. O třetím místě rozhodoval stejně jako před týdnem v Kalmthoutu závěrečný spurt a na třetí místo se postavil znovu Erwin Vervecken. Čtvrtý byl Klaas Vantournout (oba Fidea), pátý Sven Nijs (Rabobank) a na šestém místě skončil Zdeněk Štybar (Fidea). Do elitní desítky se z Čechů ještě dostal Kamil Ausbuher na osmém místě. Výsledky na www.cyklokros.cz

28.10.2006 - Závody - Michal Pick

Cyklokrosová špička v Táboře

Pokud je mezi bikery ještě někdo, kdo by nevěděl o sobotním závodě světového poháru v cyklokrosu v Táboře, vězte že světová špička včetně našich se utká ve třetím závodě seriálu na známé jihočeské trati. Těm pohodlnějším přinese ve 14:00 Česká televize přímý přenos a samozřejmě MTBS fotogalerii...

26.10.2006 - Závody - Jan Němec

Spitz v silničním týmu Getränke Hoffmann

Mistryně světa z roku 2003 Němka Sabine Spitz (stále Specialized) v rámci přípravy na příští sezónu nastoupila do třetího profi ženského silničářského týmu Getränke Hoffmann, šéfem "mančaftu" je bývalý manžel Hanky Kupfernagel Thorsten Wittig. Dle slov Ralpha Schaeubleho - manžela Sabine, nebude příští rok v týmu Specialized její jméno figurovat. Sabine nebyla s fungováním týmu příliš spokojená a rozhodla se odejít. Za koho bude v příštím roce závodit zatím není jasné.

Sven Nijs, vítěz SP v Kalmthoutu

V elitním závodě mužů cyklokrosového SP v Kalmthoutu nenašel přemožitele Belgičan Sven Nijs (Rabobank), kterému více než do poloviny závodu skvěle sekundoval Zdeněk Mlynář (Max Cursor) a Erwin Vervecken (Fidea), kterého posléze ve skupince nahradil drobný Francouz Francis Mourey, v cíli druhý. Mlynář pro technické problémy bohužel musel odstoupit. Za nimi jezdila početná skupina všech dalších favoritů, včetně našeho Kamila Ausbuhera o jehož pátém místě rozhodovala až cílová kamera, Radka Šimůnka (21.)a Petra Dlaska (19.). Závod žen vyhrála Hanka Kupfernagel (GER, Focus), jediná česká zástupkyně Jana Kyptová skončila dvacátá. Komplet výsledky ZDE

22.10.2006 - Závody - Michal Pick

Cyklokrosový SP v Kalmthoutu - U23

Vítězem kategorie pod 23 let se v belgickém Kalmthoutu stal Belgičan Albert Niels ze stáje Palmans. Smolařem byl Zdeněk Štybar, potom co nasadil k rozhodujícímu trháku před skvěle jedoucím Albertem Nielsem, přetrhnul řetěz a odstoupil ze závodu z první pozice. Vynikajícího úspěchu dosáhl v kategorii juniorů v dopoledním závodě Jiří Polnický, který skončil na druhém místě. Zvítězil Vincent Baestaens (BEL), třetí skončil Joeri Adams (BEL).

Pozvánka na Poslední zmazání

Pozvánka na Poslední zmazání v Lužických Horách! Příští sobotu pořádají organizátoři Malevil Cupu společnou vyjížďku s cyklocestovateli Luckou Kovaříkovou a Michalem Jonem. Sobota 28.10. restaurace Husky, Mařenice. Více info ZDE

19.10.2006 - Závody - Jan Němec

Michelin tým nově na Specialized

Michelin MTB tým v čele s Jardou Kulhavým ohlásil zásadní změnu v materiálové podpoře na rok 2007. Nově budou jeho závodníci sedlat S-Works karbonové speciály Specialized a používat další oblečení a doplňky této Americké firmy. Podrobnosti o týmu se chystají prezentovat na veletrhu Sportlife v Brně.

18.10.2006 - Závody - Petr Bureš

Florián rezignoval

Zdeněk Florián odstoupil z funkce! Reprezentační trenér sjezdových disciplín Zdeněk Florián podal do rukou předsedy komise horských kol při ČSC Petru Markovi "demisi". Na svou funkci rezignoval ze zdravotních a osobních důvodů. Nový reprezrentační trenér bude, dle Markových slov, vybrán ještě do konce letošního roku.

18.10.2006 - Závody - Jan Němec

Svěťák XC 2007 začne v Houffalize

Světový pohár cross country začne v belgickém Houffalize. Před třemi týdny jsme vás informovali o složení světového poháru v příštím roce, UCI však tenkrát ještě váhala o lokalitě prvního závodu XC mezi Madridem a Houffalize. Včera UCI rozhodla právě o Belgii. Kompletní složení světového poháru najdete v článku "Nula sedmička je na světě"

17.10.2006 - Závody - Jan Němec

Crocodile Trophy '06 odstartovalo

Dnes v australském Townsville odstartoval nejtěžší etapový MTB závod světa - Crocodile Trophy. Po 13ti etapách a 1400 km se v Port Douglas rozhodne o celkovém vítězi. Na startovní čáru se letos postavilo 44 bikerů (z toho 2 ženy) ze 14ti národů, bohužel ale bez české účasti. Ani Australan Adam Hansen nebude po dvou vítězstvích obhajovat zlato v letošním 12. ročníku Crocodile Trophy, minulý týden totiž podepsal profi smlouvu se silničním týmem T-Mobile. Ve startoví listině také zpočátku figuroval Gilberto Simoni, nyní však v Austrálii chybí. První etapu vyhrál Belgičan Christoph Stevens, výsledky a další info naleznete na www.crocodile-trophy.com

Boudný zůstává v mateřském týmu

Tisková zpráva:
Pavel BOUDNÝ Mistr ČR MTB XC (2005,2006) a Mistr ČR v MTB Maratonu (2006) zůstává i pro nadcházející sezónu ve svém „mateřském“ týmu, který však po dokončení sponzorských jednání pravděpodobně změní název na KELLY’S / OPPORTUNITY.
Vzhledem ke koncepci týmu a již dosažených maximálně možných úspěchů na domácí scéně, bychom rádi na tyto výsledky v roce 2007 navázali a mimo to i posunuli pomyslnou laťku úspěchu výš a to na mezinárodní scénu. Dalším krokem by tedy měla být zvýšená frekvence účasti na závodech kat. E1 a na postupném se zlepšování na Světových pohárech (dle finančních možností spíše v jeho Evropské části).

15.10.2006 - Závody - Michal Pick

Nova Author Cup 2006

Vítězem Nova Author Cupu 2006 se stal po strhujícím finiši Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB), před Jiřím Friedlem a třetím Lukášem Vlachem (oba Merida Biking Team). Počet startujících se již tradičně blížil třem tisícovkám, trať doznala drobné změny hned po startu v Josefově dole, když oproti minulým rokům, kdy se stoupalo přímo cestou k přehradě, pořadatelé z důvodu zlepšení průjezdnosti zvolili jednodušší a hlavně ale širší výjezd po asfaltové silnici.

Marosana 2006 - pozvánka

Letos posedmé se Michal Maroši alias Marosana pustil do zorganizování pohodového ukončení DH/4X sezóny. Letos poprvé se Marosana, ale nebude konat v jeho rodných Benátkách n./Jizerou, ale o pár desítek kilometrů jinde v Peci pod Sněžkou. Již tuto sobotu 14.10.2006. Start kvalifikace v 10:30 hod. Podrobné info na spešl MRSN stránkách ZDE.

11.10.2006 - Závody - Petr Bureš

Roc d'Azur - Martinezův poslední závod

Informace z posledního dne Roc d'Azur: Olympijský vítěz a mistr světa Miguel Martinez ohlásil konec kariéry, Roc d'Azur byl jeho posledním závodem, více informací přineseme v reportu *** Závod Roc d'Azur na 58km vyhrál Christoph Sauser (SUI, Specialized) před Španělem Gispertem a Rakušanem Kralerem *** Včerejší závod žen na 40km již po třetí vyhrála Kanaďanka Alison Sydor (Rocky Mountain) *** Jediný zástupce Česka - Tereza Huříková (Česká spořitelna) byla omylem přihlášena až do dnešního závodu a v konkurenci 4277 startujících skončila 149, v kategorii žen však vyhrála.

08.10.2006 - Závody - Jan Němec

Trutnovskou padesátku vyhrál Jiří Friedl

Vítězem Trutnovské padesátky, posledního závodu seriálu Kolo pro život se stal po strhujícím finiši Jiří Friedl (Merida Biking Team), před Ivanem Rybaříkem (KHS.cenytisku.cz) a třetím Matoušem Ulmanem (SFINX Barták). Mezi ženami kralovala Eva Hubená (Rock Machine Cyklomax) před Terezou Jansovou (Bicy.cz) a Julií Pekárkovou (Rock Machine Cyklomax).