Svěťák XC 2007 začne v Houffalize

Světový pohár cross country začne v belgickém Houffalize. Před třemi týdny jsme vás informovali o složení světového poháru v příštím roce, UCI však tenkrát ještě váhala o lokalitě prvního závodu XC mezi Madridem a Houffalize. Včera UCI rozhodla právě o Belgii. Kompletní složení světového poháru najdete v článku "Nula sedmička je na světě"

17.10.2006 - Závody - Jan Němec

Crocodile Trophy '06 odstartovalo

Dnes v australském Townsville odstartoval nejtěžší etapový MTB závod světa - Crocodile Trophy. Po 13ti etapách a 1400 km se v Port Douglas rozhodne o celkovém vítězi. Na startovní čáru se letos postavilo 44 bikerů (z toho 2 ženy) ze 14ti národů, bohužel ale bez české účasti. Ani Australan Adam Hansen nebude po dvou vítězstvích obhajovat zlato v letošním 12. ročníku Crocodile Trophy, minulý týden totiž podepsal profi smlouvu se silničním týmem T-Mobile. Ve startoví listině také zpočátku figuroval Gilberto Simoni, nyní však v Austrálii chybí. První etapu vyhrál Belgičan Christoph Stevens, výsledky a další info naleznete na www.crocodile-trophy.com

Boudný zůstává v mateřském týmu

Tisková zpráva:
Pavel BOUDNÝ Mistr ČR MTB XC (2005,2006) a Mistr ČR v MTB Maratonu (2006) zůstává i pro nadcházející sezónu ve svém „mateřském“ týmu, který však po dokončení sponzorských jednání pravděpodobně změní název na KELLY’S / OPPORTUNITY.
Vzhledem ke koncepci týmu a již dosažených maximálně možných úspěchů na domácí scéně, bychom rádi na tyto výsledky v roce 2007 navázali a mimo to i posunuli pomyslnou laťku úspěchu výš a to na mezinárodní scénu. Dalším krokem by tedy měla být zvýšená frekvence účasti na závodech kat. E1 a na postupném se zlepšování na Světových pohárech (dle finančních možností spíše v jeho Evropské části).

15.10.2006 - Závody - Michal Pick

Nova Author Cup 2006

Vítězem Nova Author Cupu 2006 se stal po strhujícím finiši Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB), před Jiřím Friedlem a třetím Lukášem Vlachem (oba Merida Biking Team). Počet startujících se již tradičně blížil třem tisícovkám, trať doznala drobné změny hned po startu v Josefově dole, když oproti minulým rokům, kdy se stoupalo přímo cestou k přehradě, pořadatelé z důvodu zlepšení průjezdnosti zvolili jednodušší a hlavně ale širší výjezd po asfaltové silnici.

Marosana 2006 - pozvánka

Letos posedmé se Michal Maroši alias Marosana pustil do zorganizování pohodového ukončení DH/4X sezóny. Letos poprvé se Marosana, ale nebude konat v jeho rodných Benátkách n./Jizerou, ale o pár desítek kilometrů jinde v Peci pod Sněžkou. Již tuto sobotu 14.10.2006. Start kvalifikace v 10:30 hod. Podrobné info na spešl MRSN stránkách ZDE.

11.10.2006 - Závody - Petr Bureš

Roc d'Azur - Martinezův poslední závod

Informace z posledního dne Roc d'Azur: Olympijský vítěz a mistr světa Miguel Martinez ohlásil konec kariéry, Roc d'Azur byl jeho posledním závodem, více informací přineseme v reportu *** Závod Roc d'Azur na 58km vyhrál Christoph Sauser (SUI, Specialized) před Španělem Gispertem a Rakušanem Kralerem *** Včerejší závod žen na 40km již po třetí vyhrála Kanaďanka Alison Sydor (Rocky Mountain) *** Jediný zástupce Česka - Tereza Huříková (Česká spořitelna) byla omylem přihlášena až do dnešního závodu a v konkurenci 4277 startujících skončila 149, v kategorii žen však vyhrála.

08.10.2006 - Závody - Jan Němec

Trutnovskou padesátku vyhrál Jiří Friedl

Vítězem Trutnovské padesátky, posledního závodu seriálu Kolo pro život se stal po strhujícím finiši Jiří Friedl (Merida Biking Team), před Ivanem Rybaříkem (KHS.cenytisku.cz) a třetím Matoušem Ulmanem (SFINX Barták). Mezi ženami kralovala Eva Hubená (Rock Machine Cyklomax) před Terezou Jansovou (Bicy.cz) a Julií Pekárkovou (Rock Machine Cyklomax).

07.10.2006 - Závody - Michal Pick

Roc d'Azur plné slunce a lidí

Nádherný slunečný den dnes s několika desítkami tisícovek diváků ovládl festival Roc d'Azur, odkud pro vás máme důležité informace: Michal Prokop získal stříbro ve finále SP BMX, stejnou příčku obsadil i celkově! *** Trojnásobný mistr světa Julien Absalon dnes se svou ženou Emili vyhráli závod tandemů, ještě před tím však oznámil, že v příštím roce bude startovat v barvách Orbea - více informací v reportu!

07.10.2006 - Závody - Jan Němec

Roc d'Azur v plném proudu

Druhý den závodění na cyklistickém festivalu Roc d'Azur ve francouzkém letovisku pomalu končí a zde jsou nejdůležitější události: Michal Prokop vyhrál kvalifikaci světového poháru bikrosařů, zítra tak bude mít nejvýhodnější pozici k uhájení celkového prvenství *** Ital Marzio Deho vyhrál 87km dlouhý Roc Marathon, na dalších místech skončili 2. T. Dietsch, 3. T. Zahnd, 4. Ch. Sauser (Specialized) *** Silničář Gilberto Simoni končí sezónu v sedle MTB a po zisku domácího maratonského titulu se vrhnul i na Roc, ale kvůli technickému problému odstoupil *** Team Giant Racing ohlásil konec týmové podpory, Roel Paulissen tak ani nenastoupil na start závodu

06.10.2006 - Závody - Jan Němec

Pozvánky do Zborova a Liberce

Sezóna se pomalu blíží do svého letošního finiše a přesto k nám do redace dorazily hned dvě pozvánky na netradiční akce spojené s horským kolem. Cross duatlon ICE MAN ve Zborově a 5. ročník časovky z Liberce na Maliník...

05.10.2006 - Závody - Jan Němec

Tomáš Vokrouhlík nejrychlejší na Odrech

Vítězem předposledního závodu seriálu Kolo pro život Oderská mlýnice se stal Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB) před druhým Jiřím Friedlem (Merida Biking Team). Na třetím místě skončil jeho týmový kolega Milan Spěšný. Mezi ženami byla nejrychlejší Alena Nedomlelová, před Bárou Radovou a Julií Pekárkovou. Mezi neuvěřitelnými 1200 startujícími se vedle Jančího Svorady (15.) objevily i silničářské hvězdy Pavel Padrnos (7.), Tomáš Konečný (6.), Radek Blahut (17.) a také bývalý vynikající závodník Tomáš Velecký (9.). Výsledky zde

01.10.2006 - Závody - Michal Pick

Last race Lubora Tesaře

Vynikající český silničář - jediný držitel medaile ze silničního Mistrovství světa - Lubor Tesař se rozloučil s dlouhou kariérou vítězstvím v exhibičním závodě na populárním okruhu Plzeňské Lopatárny. Na startu se objevil také úřadující mistr světa do 23 let Gerald Ciolek, Pavel Padrnos, Ondra Sosenka, Tomáš Konečný, nebo František Raboň. Gratulantů ale byla celá řada, v čele s kompletní "Tesilovou" stájí Wiesenhof Akud. Sláva to byla veliká, odpolednem provázeli Robert Bakalář a Jiří Mikšík, zájem o autogramy veliký. Lubore, děkujeme!

29.09.2006 - Závody - Michal Pick

Kessiakoff na silnici

Freeridový výlet okolo Mont Blancu s bývalým kolegou z týmu Švýcarem Christophem Sauserem odnesl bronzový medailista z MS Švéd Fredrik Kessiakoff daleko hůře. Zatímco Sauser hned o dva dny později vyhrál domácí maratonské mistrovství, Fredrikovi při rentgenu nohy zjistili zlomeninu ve spodní části lýtkové kosti. Letošní sezónu chtěl ukončit v barvách silniční stáje Barloworld, kde měl absolvovat několik závodů. "Bike však pro mne zůstane číslem jedna až do roku 2008," ujistil své fanoušky Fredrik. (www.fredrikkessiakoff.com)

29.09.2006 - Závody - Jan Němec

Královéhradecká 50

Deset šťastlivců, kteří správně odpověděli a nejrychleji zareagovali na naší soutěžní otázku získali startovné zdarma na Královehradecké 50. Ta se jede již tuto sobotu a organizátoři si vás dovolují pozvat. Vše podstatné se dozvíte práve ZDE

27.09.2006 - Závody - Jan Němec

GelActviv 4X v Šumperku na ČT4 Sport

Nezapomeňte na 4X v televizi! Dnes odpoledne vysílá ČT 4 Sport záznam nedělního závodu GelActiv 4X Cupu a zároveň mistroství ČR v Šumperku. A v kolik? V 16:50 s reprízami ve 23:10 a zítra ve 13:10. Celkem 6 kamer snímajících závod slibuje parádní podívanou, takže buďte u bedny!

26.09.2006 - Závody - Jan Němec

UCI na novém webu

UCI na novém webu! Světová cyklistická unie, snad po vzoru ČSC, připravuje nové stránky. Zatím odtajnila pouze homepage, která dle slibů, opravdu vypadá lépe a přehledněji, než ta dosavadní. Uvidíme, zda-li se také zlepší dostupnost a aktualizace informací, které stále zaostávají...

25.09.2006 - Závody - Jan Němec

Prokop mistrem ČR 2006

V Šumperku se o tomto víkendu, za asistence kamer České Televize uskutečnil poslední letošní závod GelActiv 4X Cupu. V něm dominoval Michal Prokop (Author) a opět tak dokázal, že je momentálně v Čechách i na zbytku sluneční soustavy neporazitelný. Stříbro, ze závodu, který byl hodnocen současně jako mistrovství ČR vybojoval Lukáš Měchura (Rock Machine) a bronz Michal Maroši (RSP). Kompletní výsledky ZDE

24.09.2006 - Závody - Petr Bureš

Balfa v ČR

BALFA je v ČR !!! Pokud jste příznivci této značky, tak vás potěším, protože v těchto dnech dorazila do Čech první várka rámů od této firmičky. Na svědomí to nemá nikdo jiný než Jirka Řežábek, který je do této chvíle znám především jako distributor Banshee, Morewood, 24, Funn a ještě několika dalších značek. Podrobnější info samozřejmě chystáme, ale pokud se vám nechce čekat, tak se stavte v Praze v Benediktské 8, kde se nachází nedávno otevřený showroom.

21.09.2006 - Technika - Petr Bureš

Soutěž o startovné!

S O U T Ě Ž o startovné!
Deset nejrychlejších čtenářů, kteří správně odpoví na soutěžní otázku: Kdo je generálním partnerem Královéhradecké 50 - získá zdarma startovné na druhém ročníku stejnojmenného závodu v sobotu 1.10 2006. Emaily s vaší odpovědí zasílejte od této chvíle na tuto adresu: press@mtbs.cz!

19.09.2006 - Závody - Jan Němec

Huříková a další bikeři na silničním MS

Tereza Huříková a další bikeři na silničním MS! Sledujte zítra od 12:00 Eurosport, kde si s komentářem Roberta Bakaláře můžete vychutnat přímý přenos silniční časovky na mistrovství světa v Salzburgu. Časovku pojede i Lada Kozlíková, odpoledne ve 14:00 jsou na řadě muži U23 s Lukášem Sáblíkem a v sobotu zakončí působení bikerů na MS Pavla Havlíková a Eva Hubená