noway

Hans NO WAY Rey uvede na cyklistické výstavě Eurobike ve Friedrichshafenu nový dokument zachycující jeho trialovou kariéru, s názvem "NO WAY!" Na novém, padesátiminutovém DVD, jsou záběry jeho trialových kousků z vodopádů na Jamaice, z Číny, Bolívie, záznam prvo-sjezdu Mount Kenya v Africe nebo záběry z ukončovacího ceremoniálu OH 1996 v Atlantě. To vše bude možné vlastnit za 25 USD...

06.08.2004 - Závody - Jan Němec

MČR_4X

Tuto neděli 8. srpna se v Rokytnici nad Jizerou rozhodne nejen o výsledcích třetího závodu Czech 4X Cupu 2004, ale také o mistru České republiky, domácí titul bude obhajovat Michal Přibyl (Haro Katmar). V soboru večer si rozhodně nenechte ujít hodinovou smršt kapely Status Preasents přímo na trati ne stanu AXN. Program mistrovství je upraven takto:
Sobota
16:00 - 17:00    Prezentace ČP-4X (příplatek 50 Kč)

vysledky_ME2004

Konečně se objevily kompletní výsledky všech disciplín právě skončeného mistrovství Evropy v Polsku. Výsledky je možné stáhnout z oficiálních stránek ME

02.08.2004 - Závody - Jan Němec

me_xc_sobota

Tereza Huříková dnes získala další cenný kov pro české barvy, obhájila stříbrnou medaili z loňska. Na stupních vítězů ale jen těžko skrývala slzy, chtěla totiž zlato. V kategorii pod 23 let bodoval Pavel Boudný, skončil na výborném pátém místě, závod vyhrál Němec Manuel Fumic. Závod juniorů vyhrál dle všech předpokladů Švýcar Nino Schurter, nejlépe z našich dojel Jan Škarnitzl na dvanáctém místě.

31.07.2004 - Závody - Jan Němec

ME_4X_info

Česká republika ve Walbrzychu rozšířila sbírku cenných kovů o další tři!!! Michal Prokop dnes v podvečer obhájil titul mistra Evropy ve fourcrossu. Dařilo se i Lukáši Tammemu, který obhájil stříbro, bronzovou medaili vybojoval Nor Ove Nordmark a bramborovou placku získal Švýcar Roger Rinderknecht. Ženám opět kralovala Anne Caroline Chausson, která porazila stříbrnou Janu Horákovou, bronzovou Laetitii le Corguille, krajanku Chaussonové

30.07.2004 - Závody - Jan Němec

doping_meirhaeghe

FILIP MEIRHAEGHE se přiznal k dopingu! Mistr světa, stříbrný z OH v Sydney a vedoucí muž průběžného pořadí SP po pozitivním nálezu oznámil, že končí s kariérou!! "Stalo se to před sedmi týdny během tréninkového kempu v Rakousku. Zkusil jsem EPO vůbec poprvé," bez okolků prohlásil na dnešní tiskové konferenci. K užití zakázané podpůrné látky jej vedly vysoké ambice. "Olympiáda byla mým posledním velkým cílem. Neměl jsem ale dobrou formu, provázely mě výkyvy, proto jsem vědomě sáhl pro EPO," citovala jeho prohlášení agentura Reuters. Je prý si dobře vědom toho, že udělal chybu. "Jsem ale jenom člověk," hlesl.

29.07.2004 - Závody - Jan Němec

tretry_kalentieva

Ruská olympionička Irina Kalentieva, členka týmu Multivan Merida dostala od firmy Pearl Izumi dárek do Atén - tretry s vyšitým jménem. Drobná Ruska je jednou z velmi vážných aspirantek na jednu z medailí. Uvidíme, zda jí k tomu nové botky pomohou.

jonnier_kovarik_zraneni

Team Intense ztratil díky zranění další její hvězdu. Po Chrisu Kovarikovi, který musí vynechat celou letošní sezónu kvůli zlomenému kotníku, si bude muset na pár závodů odpočinout i Francouzka Sabrina Jonnier. Na nedělním závodě 4X v kanadském Whistleru spadla, vrazila si řidítka do břicha a poranila si játra. Nyní je v Vancouveru v nemocnici, doktoři stále zvažují operační zákrok.

ME_marathon_info

Na neuvěřitelně chaoticky organizovaném mistrovství Evropy v marathonu v polském Walbrzychu vybojovala ILONA BUBLOVÁ bronz, 52km dlouhou trať absolvovala za 2hod 32min 51 vt.!  Za vítěznou Slovinskou vicemistryní světa Blažou Klemenčič zaostala o pouhých 6:26min a za stříbrnou Němkou Sandrou Klose o 4:39min. Pátá skončila Barbora Bohatá a sedmá Jana Severová! Titul mistra světa obhájil Francouz Thomas Dietsch, 104 km zvládnul za 4:22:40. 2. Roland Stauder (ITA, - 0:23), 3. Alban Lakata (AUT, - 5:46)......5. IVAN RYBAŘÍK (-7:13), 8. OLDŘICH HAKL (-10:00), 13. RADEK DÍTĚ (-17:18), 14. TOMÁŠ DOLEŽAL (-18:13). Výsledky (snad) v brzké době ZDE

25.07.2004 - Závody - Jan Němec

MCR_XC_nedele

Nejočekávanější kategorie druhého dne mistrovství ČR 2004 cross country jsou již ověnčeny vavříny mistrů. Ženskou mistryní republiky se v Moravské Třebové stala Kateřina Bohatá (Scania Vella Apache), nejlepším mužem do 23 let se stal Jaroslav Kulhavý (Siemens Cannondale) a elitním šampionem je nestárnoucí matador Pavel Elsnic (Česká spořitelna MTB). Kompletní výsledky dnešních závodů stahujte ZDE

18.07.2004 - Závody - Jan Němec

CP_4X_2

Druhý závod českého poháru ve fourcrossu v Šumperku nemohl vyhrát nikdo jiný než duhový Author rider Michal Prokop. Ve finále porazil svého týmového kolegu Lukáše Tammeho, Kamila Tatarkoviče (N-distribution Kona) a Tomáše Slavíka.

MCR_XC_info

Důležité upozornění: Propozice k nadcházejícímu mistrovství ČR můžete stáhnout ZDE. Berte, prosím, na vědomí, že časový plán startů uvedený v ročence je chybný!!! Kadeti a kadetky startují pouze jednou a to v sobotu v 11:30 hod. Muži II nestartují v sobotu s kategorií Masters I a II, mohou se však v neděli přidat k závodníkům pod 23 let a Elite !

13.07.2004 - Závody - Jan Němec

prubezne_vysl_cpmarathon

Třikrát hurá!!! Na nátlaky mnohých z vás jsme obdrželi průběžné výsledky po třech závodech českého poháru Korunní Marathon Cupu!!! Ke stažení k dispozici ZDE (.zip, vel. 41 kb)

12.07.2004 - Závody - Jan Němec

MCR_startovni_razeni

Důležité upozornění pro všechny startující na mistrovství ČR cross country v Moravské Třebové 17.-18.7.: startovní čísla budou vydávána dle aktuálního pořadí v českém poháru Budvar MTB Cup. Průběžné pořadí je možné shlédout ZDE

ms_marathon_2004

Do duhových trikotů mistrů světa v marathonu (106 km) se v Bad Goisernu dle všech předpokladů oblékla Gunn Rita Dahle (NOR, Multivan Merida) 5:28:12 a Ital Massimo de Bertolis (ITA, Full Dynamix) 4:37:31. V typicky rakouském deštivém počasí se neztratili ani naši, nejlépe dojel Kristián Hynek na 20. místě (-18:23min), 24. Jiří Vávra (-22:13), 25. Ivan Rybařík (-22:13), 42. Václav Hornych (-34:42), 47. Jaromír Purmenský (-37:02), 18. Kateřina Hanušová (-56:58), 21. Jana Severová (-1:02:27). Výsledky MUŽI, ŽENY

11.07.2004 - Závody - Jan Němec

Koprivnicky drtic - pozvánka

Pořadatelé Kopřivnického drtiče zvou na již osmý ročník 110 km dlouhého marathonu. Startovné je pouhá stovečka! Graf s převýšením ZDE

08.07.2004 - Závody - Jan Němec

Prubezne_vysledky_SVK_CUP

Slovenské okénko: průběžné výsledky Slovenského XC poháru po závodě v Dubnici najdete ZDE

07.07.2004 - Závody - Jan Němec

sp4x4_prokop_news

MICHAL PROKOP se konečně dočkal! V sobotu večer dokázal v kanadském Quebecu poprvé v životě vyhrát závod světového poháru!! Jeho mailový "reportík" a pár fotek ZDE. Sjezd vyhrála Sabrina Jonnier a Steve Peat, cross-country opět Gunn Rita Dahle a Filip Meirhaeghe. Kompletní výsledky k nalezení ZDE

28.06.2004 - Závody - Jan Němec

Jestrebi_hory_info

Cyklistický festival Apache Jestřebí Hory informuje: Až do čtvrtka 24. června je možné se přihlásit k MTB maratónu za běžné startovné 450,- Kč. V případě přihlášení  v kanceláři závodu bude startovné činit 550,- Kč a to v pátek i sobotu ráno. Poslední aktuální informace najdete na www.festivalcyklistiky.cz Tiskovou zprávu najdete ZDE

21.06.2004 - Závody - Jan Němec

súxc4_news

Čtvrtý závod světového poháru XC ve Schladmingu rozhodnul o druhém reprezentantovi pro OH v Aténách - bude jím JAROSLAV KULHAVÝ (Siemens Cannondale), který dnes v závodě skončil na jedenatřicátém místě, jako nejlepší z našich. Pavel Boudný (Rocky Bikes HP Promotion) dojel na 37. místě, ten byl jmenován jako náhradník. Radim Kořínek a Milan Spěšný závod v téměř nelidských podmínkách nedokončili. Pro zlato si dojel Francouz Julien Absalon (Bianchi Agos), ženy vyhrála Ruska Irina Kalentieva (Multivan Merida). V ranním závodě juniorů získal stříbro Jan Škarnitzl (CK Fastum)