Eurobike 2015 zaznamenal víc Čechoslováků

Letošní cyklistický veletrh ve Friedrichshafenu byl rekordní nejenom co do celkových čísel, ale také největší účastí československých firem v historii...

Autor: Petr Bureš
Eurobike 2015 zaznamenal víc Čechoslováků

Malých i velkých cyklistických firem, které něco vyrábějí, je u nás i na Slovensku mnoho desítek. Ne všechny jsou však natolik silné, aby se jim vyplatilo vystavovat na Eurobiku. Připravili jsme si pro vás přehled těch, které jsme letos na veletrhu navštívili, a že jich nebylo málo. Začneme nejprve těmi, které nabízejí celá kola.

Author

Česká klasika, která je na Eurobiku k vidění prakticky od jeho začátku v devadesátých letech. Červené koberce, bílé stojany a kompletní modelová nabídka kol pro sezonu 2016. Letos krom běžných sériových novinek také s jednou zajímavostí -27,5+ modelem Versus.

Superior

U Supů tradičně ukazovali jen velmi stručný průřez své nabídky, který byl vsazen do elka s velkoplošnými fotografiemi. Nechyběla však žádná z letošních novinek v čele s e-bikem, nebo novými X-Road silnicemi.

Rock Machine

Hlína, kamení a prostě více naturálií bylo k vidění pod koly bratrské značky Rock Machine, která se blýskla především novými barvami.

4Ever

Další ze známých českých producentů kol se vytasil s novou generací pevných karbonových 29" s názvem Inexxis, která by měla nabídnout hned několik dostupných modelů startujících s cenovkami hluboko pod čtyřicetitisícovou hladinou.

Kellys

Slovenský Kellys na svém stánku ukázal také spoustu novinek. Rozšiřující sortiment doplňků zastupovala například nová Enduro helma a o 27,5" sjezdové prvotině Noid již byla řeč dříve.

Kenzel

Tahle rodinná slovenská firma letos překvapila vstupem do enduro a DH kategorie s modely Black Jack a Raven. Ceny se dají očekávat velice příznivé ačkoliv na tom s osazením nebudou vůbec špatně.

Yedoo

Tahle česká firmička se zabývá produkcí především dětských odrážedel a koloběžek. Nabízí však také pořádné dospělácké koloběžky, z nichž model Wolfer sloužil jako hlavní výstavní tahák.

Crussis

Druhý z koloběžkářských vystavovatelů doslova svítil fosforeskujícími barvami a to nejenom na tričkách osazenstva, ale především na vystavovaných exponátech. Je vidět, že svítivé barvy prostě jedou a nejenom na kolech.

Festka

Pražská Festka se na Eurobiku letos prezentovala poprvé ucelenější venkovní expozicí, na které jste mohli spatřit nejenom několik silničních exponátů, ale také základní stavební materiál, ze kterého staví svá kola.

Seznam stránek článku:

 1. Eurobike 2015 zaznamenal víc Čechoslováků
 2. Komponenty a doplňky made in CZ & SK
 3. Fotogalerie
Přečteno - 18482x Tagy: eurobike
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. TechnikaFotogalerie: Eurobike 2021
  Fotogalerie: Eurobike 2021
 2. Výstavy a veletrhyEurobike 2021 - Česká stopa
  Eurobike 2021 - Česká stopa
 3. Výstavy a veletrhyEurobike 2021 - kola hvězd
  Eurobike 2021 - kola hvězd
 4. Výstavy a veletrhyEurobike 2021 - technické premiéry a zajímavosti
  Eurobike 2021 - technické premiéry a zajímavosti
 5. Výstavy a veletrhyEurobike Award 2021 - ilustrace dnešní doby
  Eurobike Award 2021 - ilustrace dnešní doby
 6. Výstavy a veletrhyEurobike 2021 zahájil svou dernieru ve Friedrichshafenu
  Eurobike 2021 zahájil svou dernieru ve Friedrichshafenu

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #7 Dragonfly - vloženo: 01.09.2015 v 21:48:32

  A co takovy head bike

  ? Na ten jste nenarazili. Vyrabi jej a prodava opavska firma...

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #6 tntbiker - vloženo: 01.09.2015 v 13:25:20

  odpověď na Martin S. — #4 ?ilý Martine S

  Děkuji ti, že ses sám ohodnotil v této své větě svého duchaplného příspěvku:-)Lépe jsi to napsat opravdu nemohl:-)

  ... Já osobně se považuji za čechoslováka s malým "č"

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #5 Giro - vloženo: 01.09.2015 v 12:49:35

  odpověď na Martin S. — #4

  A nepálsky se to píše takhle: हिमालय, ale jak se to skloňuje to tedy nevím :-)

  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #4 Martin S. - vloženo: 01.09.2015 v 12:15:23

  Ahoj Rouro! Myslím, že tntbiker své poznámky nemyslel vážně, určitě ne zle:-). Jaký by to musel být člověk, který by hloupě hledal nepodstatné chybičky u jiných, a sám se jich dopouští (např. "To pohoří se jmenu Himálaj." - takhle nezodpovědně nedokončit slovo!; nebo "...pod hradbou Himálají", když správně je "pod hradbou Himálaje"). Určitě se jen domnívá, že označení "truhlík" je roztomilá přezdívka, kterou sám často dostával a dostává, a proto ji používá i u jiných. Pochop, tntbiker určitě původně vznikl ze spojení slov "truhlík nebo trotl bajker":-). Omg, já sám jsem ale truhlík! Bajker je gramaticky nesprávně a budu muset vyhledat jazykovou poradnu:-). Náš tnt by měl ale vyhledat, přinejmenším, poradnu psychologickou, neboť jeho reakce jasně naznačují, že je dlouhodobě frustrovaný jedinec. Jak jinak si vysvětlit, že má čas a odhodlání útočit na lidi kvůli takovým blbinám. Nikdy neslyšel o asertivitě (rozhodně neví co znamená), zanáší permanentně blbou náladu na naše oblíbené, serotoninovo-endorfinové stránky, objevuje znovu Ameriku a hlavně nezná nadsázku. Já osobně ho tedy za jeho příspěvek omlouvám a přeji mu brzké zlepšení mezilidských vztahů. To se rychle daří například tak, že si najde práci nebo například babu. Mimochodem, NDR už opravdu neexistuje? Nedávno jsem na někom viděl tričko s nápisem DDR. Já osobně se považuji za čechoslováka s malým "č" (abych neurážel Slováky:-)). Téenťáku, piš dál, ať udržujeme spisovnou češtinu a vědomosti ze základní školy. Ale prosím tě, své příspěvky piš poctivě ke každému článku zvlášť, neboť autoři, na které si níže stěžuješ, jsou odlišní, a pokud nebudeš důsledný, tvé připomínky se k nim nemusí dostat:-). ...Tak takhle vypadají příspěvky truhlíků, ke kterým se ode dneška řadím taky.

  1. na tento komentář reaguje Giro — #5
  2. na tento komentář reaguje tntbiker — #6
  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #3 tntbiker - vloženo: 01.09.2015 v 11:30:00

  Já bych zase nechtěl mít doma malého školáka, který páchá tolik základních chyb:-)

  odpověz na tento komentář
 6. avatar
  #2 Roura - vloženo: 01.09.2015 v 11:05:34

  odpověď na tntbiker — #1 Omg tebe bych chtěl mít doma :D

  odpověz na tento komentář
 7. avatar
  #1 tntbiker - vloženo: 01.09.2015 v 09:13:03

  Dovoluji si upozornit toho truhlíka, který psal tento článek, že Československo neexistuje, tudíž neexistují ani Čechoslováci. Stejně jako již neexistuje protektorát Čechy a Morava, Rakousko-Uhersko nebo NDR. Doporučuji si prostudovat naše a slovenské dějiny od roku 1989. V jiném článku také máte "... hradbou Himalájí". To pohoří se jmenu Himálaj. Tudíž má být pod hradbou Himálají.V tomto případě zase dopuručuji pořídit si Školní atlas a telefonní číslo do jazykové poradny.

  1. na tento komentář reaguje Roura — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744