Ibis vytunil XC hardtail DV9

Americký Ibis představil novou generaci svého Down Country hardtail karbonového modelu...

Autor: Petr Bureš
Foto: Ibis
Ibis vytunil XC hardtail DV9

Po nedávném představení nejnovějšího modelu Exie přichází americký Ibis s další novinkou na letošní rok. Jmenuje se DV9 a jedná se o jediný hardtail v nabídce této značky. Model DV9 není žádnou velkou novinkou. Jeho stejnojmenný předchůdce cílil na stejné zákazníky.

Také na první pohled se nová DV9 od svého předchůdce téměř neliší. Karbonový rám s mírně prohnutou horní rámovou trubkou je stále kompatibilní se 100 i 120 milimetrovými vidlicemi, co se však změnilo, je geometrie rámu.

Ibis tento rám pozicuje stále do kategorie XC bajků, nicméně nové pojetí rámu, který je kompatibilní s vysoko zdvihovými teleskopickými sedlovkami, ho před určuje i pro příznivce trailového ježdění.

Ibis už u svého předchozího modelu využíval poměrně progresivního typu geometrie. S novou generací ovšem přichází ještě položeníjší hlavový úhel, ještě delší reach a naopak výrazně zkrácená zadní stavba.

Nově dostáváte 66,5° hlavový úhel a 75° sedlový úhel (pro velikost L). Reach je pro velikost L 470 mm, což v praxi znamená opravdu výrazné prodloužení přední části rámu, a to zhruba o 40 mm. Zadní stavba byla naopak zkrácená na pouhých 425 mm, a to díky podvěšeným řetězovým vzpěrám, které jsou důkladně ošetřeny proti kontaktu s řetězem.

A další rámové novinky pak spočívají jednak ve vylepšeném vnitřním vedení kabeláže, kterou lze nyní snadno protahovat rámem, díky vnitřním vodíccm trubičkám, integrovaným do rámu. Jinak jde o klasicky pojaté vnitřní vedení se vstupy umístěnými po stranách hlavové trubky.

Nechybí ani nově koncipovaná zadní pátka pro uchycení přehazovačky vybavená novým standardam UDH připraveným pro nové řadící sady Sram.

Kombinace velice krátké zadní stavby s prostupností, deklarovanou pro 2,6" široké 29" pláště s sebou přináší bohužel mírné omezení pro osazení největšího převodníku, který může mít maximálně 34 zubů.

Pokračovat na: Výbavy a specifikace

Seznam stránek článku:

 1. Ibis vytunil XC hardtail DV9
 2. Výbavy a specifikace
 3. Fotogalerie
Přečteno - 12090x Tagy: ibis my2023
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Testy - RecenzeTEST: Specialized Turbo Levo SL Comp Carbon
  TEST: Specialized Turbo Levo SL Comp Carbon
 2. TechnikaFotogalerie: Scott Genius 940
  Fotogalerie: Scott Genius 940
 3. Testy - RecenzeTEST: Scott Genius 940
  TEST: Scott Genius 940
 4. TechnikaFotogalerie: Giant Trance X 29 2
  Fotogalerie: Giant Trance X 29 2
 5. Testy - RecenzeTEST: Giant Trance X 29 2
  TEST: Giant Trance X 29 2
 6. Testy - RecenzeTEST: Specialized Sirrus X 5.0
  TEST: Specialized Sirrus X 5.0

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #4 James Matthew - vloženo: 13.02.2023 v 19:08:25

  odpověď na google — #1 Já bych viděl spíš k smíchu a pláči zároveň, když si pak potřebuješ vyčistit nebo vyměnit hlavové složení a musíš rozpojit brzdu/řazení a pak zase spojit, odvzdušnit a seřídit. U silniček prosím, tam se tahle operace provádí o dost méně často a jde o aerodinamiku .... ale u biku to jako úplnou výhru nevidím.

  Věřím, že zákazníky si tento bike najde ... prodejný je rozhodně z jiných důvodů.

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #3 trance28 - vloženo: 13.02.2023 v 18:32:58

  Me to teda sejri hlavne u kotoucovek... Driv clovek koupil brzdy a za 10 minut je mel na kole... Dneska je to pakarna...

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #2 mr.strup - vloženo: 13.02.2023 v 14:14:12

  Já bych si mnohem radši koupil kolo, co má kabeláž takto. Příjde mi to lehčí na servis. Doufám, že pár mohykánu tu bude, bez uplné integrace. Zkuste si představit, jaká musí být paráda vycvaknout teleskopickou sedlovku, když bowden jde celej vnitřkem.

  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #1 google - vloženo: 13.02.2023 v 10:36:02

  Vydávat za novinku rám bez integrovaného vedení kabeláže představcem je k smíchu. Je rok 2023. Neprodejné.

  1. na tento komentář reaguje James Matthew — #4
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744