Computer nebo telefon? Pokud stále patříte mezi část cyklistů, kteří rádi vozí telefon na řídítkách, máme pro vás minimalistický tip Lezyne Smart Grip...
Je mi úplně jasné, že pro někoho vozit telefon na řídítkách prostě není cool. Cool je pochopitelně nejmodernější Garmin, Woohoo nebo Bryton. Telefon vozí turisti a totální hobíci. Tak je to zkrátka s mnoha věcmi v životě. A dá se s tím i souhlasit, protože proti gustu žádný dišputát. Jenže se 100% najdou i cool borci - jako třeba já - kteří nedají na telefon na rodlech dopustit. Proč?
Computer nebo telefon?
Je to jednoduché - kvůli mapám. Pochopitelně se dá diskutovat, že i computer má mapové podklady a zvlášť při navigování se rozdíly smazávají téměř na minimum. Jenže někdo zkrátka rád jezdí na blind a objevuje, což je můj případ. Mít telefon s mapovými podklady okamžitě po ruce, respektive před očima, je, alespoň z mého pohledu, obrovské plus. Kolikrát se i během jízdy mrknu, kde přesně jsem, kudy kam, kde je krámek, občerstvení, koupání, zkratka... Navíc není vůbec složité zvednout příchozí hovor, dát si ho nahlas a bezpečně telefonovat. A v neposlední řadě computer nepotřebuji, nechci se rozptylovat čísly, výkony, časy a podobnými údaji, které si později rád prostuduji na Stravě.
Ale dost k důvodům, proč já osobně dávám přednost telefonu před computerem. Teď se pojďme podívat na samotný držák.
Držák je chytře jednoduchý
Držáků je na trhu fakt hooooodně. Já mám oblíbené dva. Každý má své pro a proti. Ten od SP Connect má více možností uchycení, vychytaný obal - jenž je nutný pro uchycení a k tomu ještě decentní pláštěnku do deště. Ten druhý od Lezyne. I ten má své výhody, ale také nevýhody.
Smart ve svém názvu nemá proto, že by měl nějakou konektivitu s některým z elektronických příslušenství, typicky tedy smartphonem, ale proto, že je jednoduše jednoduchý a funkční. Škodovka proto kdysi kdysi (nebo snad ještě má) motto "Simply clever". Tři rychlá velká plus: jednoduché, rychlé a pevné uchycení na řídítka, jednoduché a pevné uchycení telefonu bez nutnosti dalšího obalu a stabilita.
Připevnění
Lezyne Smart Grip se na řídítka upevňuje stejným systémem jako například světla Lezyne, tedy pevnou gumovou páskou. Samotný telefon se potom na hliníkovou desku potaženou protiskluznou vrstvou, připne pomocí gumové pásky - každý roh telefonu se protáhne perforací. Hotovo.
V balení dostanete dvě pásky různé velikosti tak, aby byla možnost připevnit co nejvíce druhů zařízení, což ocení jezdci s odlišnými preferencemi ohledně značky nebo modelu telefonu.
V terénu
Až moc jednoduše vypadající řešení vyvolává obavy. Ale ty vzaly za své velmi brzy. Telefon drží jako přibitý. A to i v drsnějších pasážích, kde to drrrrrncalo jako zuby promrzlého ratlíka. Nic neklapalo, telefon vždy držel na svém místě.
Výborně se také držák osvědčil při jízdě na Sella Rondě, kdy jsem jej zkrátka jen otočil tak, aby mohl telefon zabírat jízdu podobně jako kamerka. Skvělé.
Nevýhody vidím dvě. Ta jedna je zatím jen teoretická, ale dřív nebo později k ní dojde - životnost připevňovacích gumiček asi nebude dlouhá, každopádně mě celou sezonu vydržely. Takže zatím nedokáži přesně zhodnotit. Druhá nevýhoda byl umatlaný mobil. Poměrně rád jezdím bez rukavic a také poměrně rád fotím. A v některých případech časté sundávání a zpětné upevňování telefonu do držáku neslo své mastno - upocené stopy.
Suma sumárum
Kdybychom to měli celkově shrnout: celkově by se dal Lezyne Smart Grip doporučit jako doplněk pro bikery či štěrkoletce, kteří chtějí mít svůj telefon vždy na očích, ať už kvůli navigaci, měření výkonu nebo prostě pro případ nutnosti zůstat ve spojení.
Mezi největší výhody držáku na mobil Lezyne Smart Grip patří:
Bezpečné uchycení: Díky kvalitnímu a promyšlenému systému uchycení drží mobil pevně na svém místě, což oceníte zejména při jízdě v terénu nebo na nerovném povrchu. Lezyne Smart Grip minimalizuje riziko, že by mobil z držáku vypadl, a poskytuje tak větší jistotu během jízdy.
Kompatibilita a flexibilita: Držák je kompatibilní s různými velikostmi a modely mobilních telefonů, což znamená, že jej mohou používat uživatelé s různými zařízeními. Flexibilní konstrukce umožňuje snadné přizpůsobení držáku konkrétnímu telefonu.
Snadná montáž a demontáž: Držák je navržen tak, aby byl rychle a jednoduše připevnitelný k řídítkům kola, což usnadňuje jeho použití a umožňuje rychlé nastavení před každou jízdou. Tento jednoduchý systém montáže ocení zejména ti, kteří chtějí svůj mobilní držák často přenášet mezi různými koly nebo ho používat pouze příležitostně.
Odolnost vůči otřesům a vibracím: Lezyne Smart Grip je navržen tak, aby zvládal i náročné podmínky jízdy v terénu. Držák tlumí vibrace, což zlepšuje čitelnost displeje a poskytuje komfortní a bezpečné používání mobilu během jízdy.
Elegantní a minimalistický design: Držák působí nenápadně a stylově, což je příjemné pro jezdce, kteří preferují minimalistické doplňky. Design nenarušuje estetiku kola a je zároveň funkční.
Ano, i Lezyne Smart Grip má nějaké své nevýhody. Zde je několik možných minusů:
Životnost úchytů: Jelikož jsou úchyty často vyrobeny z plastu nebo gumy, existuje možnost, že se po čase opotřebují, zvláště pokud jsou pravidelně vystaveny náročným terénním podmínkám, UV záření nebo časté manipulaci. U některých modelů může materiál ztratit pružnost, což by mohlo ovlivnit pevnost úchytu.
Kompatibilita s ochrannými kryty: Držáky, které pevně obepínají mobil, mohou mít problém s telefony, které mají tlustší ochranné kryty. Uživatelé mohou být nuceni kryt sundat, aby se telefon vešel do držáku, což je méně praktické a může telefon vystavit riziku poškození.
Cena v poměru k výdrži: U některých může cena držáku (doporučená cena je 809 Kč) v kombinaci s potenciálními problémy s životností vzbudit pochybnosti o poměru ceny a hodnoty. Za cenu, kterou Lezyne Smart Grip stojí, by mohl být materiál odolnější. A nebo naopak :-)
V našem spřáteleném Koloshop.cz jej nyní můžete koupit za 769 Kč.
Více fotografií
Americký Trek se letos rozhodl, že dá brouka do hlavy všem, kteří to se silniční cyklistikou myslí opravdu vážně. Po loňském představení nové aero silničky Madone tak letos přišla na řadu ještě…
Celý článek…Čeká vás především kvalitní horský trénink ve společnosti závodníků profi pelotonu. A také semináře, péče špičkových techniků, fyzioterapeutů a masérů, sauna, dobré a zdravé jídlo. Prostě top…
Celý článek…Jeden z nejnáročnějších a nejprestižnějších etapových závodů horských kol na světě – Cape Epic se... Příspěvek Jak se plní sny. Aneta Hovorková míří na Cape Epic pochází z Dámynakole.cz
Celý článek…Před pár dny byla při pietním aktu uctěna památka 18leté švýcarské cyklistky Muriel Furrer, která...…
Celý článek…Krásné a funkční. To je nový model Orbea Diem, s nímž budete ve městě za bohy...
Celý článek…Zcela nové Turbo Porto je více než jen nejužitečnější a nejvýkonnější nákladní elektrokolo ve své kategorii. Je pečlivě zpracováno tak, aby bylo nejvýkonnějším, nejpropracovanějším a nejkrásnějším…
Celý článek…
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
the sabarmati report full movie download
kanguva full movie download
kanguva full movie download
odpověz na tento komentářJe potřeba vzít v potaz také:
- výdrž baterky mobilu v režimu zapnutých map, často je to méně než trvá můj bajk trip a powerbanky odmítám tahat.
- vibrace, jisté frekvence, mohou poškodit kameru u mobilu, konkrétně odchází její schopnost stabilizace.
- u té Lezyně mi přiijde, že některý mobily co mají vystouplý kamery z plochy v poměrně velké části zád mobilu se tam prostě nedají dát tak aby nedošlo k poškozování těch kamer.
Nic proti mobilu ale to přece není otázka "cool vs non-cool" ale praktičnosti pro různé uživatele.
Jinak jasně, kokpit mám raději čistý a ne zaplněný kdejakým křovím, ale to se týká jen těch co vědí.
odpověz na tento komentářTelefon a podobny veci na riditkach opravdu nejsou cool :) stejne jako gravel
odpověz na tento komentář