Test & Expo 2016 - poprvé na Vysočině

U příležitosti závěrečného finálového závodu seriálu Kolo pro život se ve Vysočina Aréně nedaleko Nového Města na Moravě uskutečnil také první ročník akce s názvem Test & Expo...

Autor: Petr Bureš
Foto: Petr Bureš
Test & Expo 2016 - poprvé na Vysočině

Zřejmě poslední, počasím téměř letní víkend, letos připadl navyvrcholení největšího českého seriálu MTB závodů, který své poslední dějství psal na legendárním místě pro český biking, kde se letos uskutečnilo Mistrovství světa a pravidelně se zde jezdí světové poháry. Kromě samotných závodů se však ve Vysočina Aréně konal také první ročník akce s názvem Test & Expo.

Test & Expo si, jak již název napovídá, klade za cíl propojit prezentování novinek s jejich vyzkoušením a otestováním. Karel Stárek, otec myšlenky Test & Expo říká, že by v budoucnu chtěl z této akce udělat největší bike fest u nás. Návtěvníci by zde měli možnost podívat se novinky dříve, než až na jarní výstavě For Bikes a současně si také některé z nových modelů hned i vyzkoušet na testovacích okruzích. V plánu jsou ale také odborné konference, diskusní workshopy a v neposlední řadě také exhibice a závody napříč různorodými kategoriemi.

Samozřejmě, že toto všechno nelze zvládnout hned napoprvé, nicméně na to, že šlo letos o první ročník akce, se Test & Expo uvedlo poměrně solidním dojmem. Prostor pro tuto akci byl vymezen hned vedle zázemí kola pro život, které se rozkládalo na travnatém prostranství před tribunami. Expozice stánků tak byla situována na asfaltovou plochu mezi areálem a eLkem dřevěných budov zakončených půjčovnou a bikeservisem.

Na ploše se sešly dvě desítky vystavovatelů z nichž dobrá polovina měla co do činění s elektrobiky. Na těch jste se zde mohli samozřejmě i projet, nebo se o nich rozhovořit s přítomnými odborníky na tuto tématiku. Nechyběly zde ale ani kolařské firmy jako Mavic, Remerx, nebo Sapim a zastoupeni byli také výrobci chemie, nebo oblečení. Sám Karel Stárek měl občas plné ruce práce, když jako hlavní mechanik Mavicu řešil některé záludné otázky návštěvníků.

Nemalému zájmu se těšil také stánek Chimpanzee, kde jste mohli nejenom ochutnat všechny novinky této značky, ale také se seznámit s několika dalšími novinkami ať již od Topeaku, nebo nového sedlařského brandu Terry určeného výhradně ženám požadujícím specifický komfortní posez.

Hodně velký zájem vzbuzovalo i testovací zázemí Specialized, které na Vysočinu kromě jiného přivezlo také na dvě desítky testovacích elektrobiků Levo, na kterých jste se mohli prohánět napříč vyznačeným singletrailům.

Během sobotního dopoledne si organizátoři o nezájem návštěvníků rozhodně stěžovat nemohli. Do Vysočina Arény totiž dorazilo přes 2100 registrovaných závodníků napříč všemi kategoriemi se svým doprovodem. Nejnabitější hlavní startovní pole, čítající bezmála devět set závodníků, odstartovalo půl hodiny před polednem. Poté přeci jenom lidí mezi stánky a celém areálu výrazně ubylo.

Test & Expo ukázalo i při svém skromnějším startu, že může být zajímavou cestou k cyklistické veřejnosti. Formát propojení finálového podniku Kolo pro život s festivalem a výstavou se i díky povedenému počasí ukázal letos jako úspěšný, nicméně shodli jsme se na místě na tom, že bude potřeba v budoucnu ještě hodně zapracovat na tom, aby si tato akce vydobila svébytné postavení v podzimním kalendáři a návštěvníci na ni začali jezdit nejenom v rámci KPŽ, ale prostě proto, že za to stojí a to i v případě, že by se někdy v budoucnu od KPŽ chtěla oddělit.

Pokračovat na: Fotogalerie

Seznam stránek článku:

 1. Test & Expo 2016 - poprvé na Vysočině
 2. Fotogalerie
Přečteno - 8479x Tagy: eurobike veletrhy forbikes test&expo
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Výstavy a veletrhyFor Bikes 2024 - "velotrh" se vším všudy
  For Bikes 2024 - "velotrh" se vším všudy
 2. Výstavy a veletrhyNovinky na For Bikes 2024
  Novinky na For Bikes 2024
 3. Výstavy a veletrhyFor Bikes 2024 představení novinek
  For Bikes 2024 představení novinek
 4. TechnikaFotogalerie: Eurobike 2023
  Fotogalerie: Eurobike 2023
 5. Výstavy a veletrhyEurobike 2023 #5 (R-Y)
  Eurobike 2023 #5 (R-Y)
 6. Výstavy a veletrhyEurobike 2023 #4 (M-R)
  Eurobike 2023 #4 (M-R)

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

redakční systém | ISSN 1803-5744