SP XCM Morzine - Výsledky

Třetí závod Světového poháru horských kol se jel ve francouzském Morzine. Vítězství v elitních mužích vybojoval kolumbijský matador Hector Leonardo Paez (COL, Soudal Leecougan), jenž porazil druhého Diega Rosu (ITA, Taddei Specialized) a třetího Andrease Seewalda (GER, Canyon Northwave). Martin Stošek (Canyon Northwave) do závodu kvůli nemoci nenastoupil.

Kolofix hledá mechaniky do servisu tlumičů

Síť cyklistických servisů po celém Česku, společnost Kolofix, hledá posily do svého centra v Praze:

Jsme KOLOFIX, firma s konceptem, který je v České republice unikátem. Aktuálně máme v ČR 15 poboček a HLEDÁME DALŠÍ PARŤÁKY DO NAŠEHO SPECIÁLNÍHO CENTRA NA SERVIS TLUMIČŮ v Praze-Braníku.

I v neděli se českým cyklokrosařům v Německu dařilo

I v neděli si čeští cyklokrosaři vyjeli důležité body do rankingu UCI na mezinárodních závodech v Německu. Závod kategorie C2 hostil Bensheim a česká šampionka Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) získala druhé místo. V závodě zvítězila členka celku SD Worx Marie Schreiber (LUX), v mužích vyhrál Stan Godrie (NED, ZZPR).

Enduro Race Špičák - výsledky

T-Mobile Česká Enduro Série pokračovala pátým závodem na šumavském Špičáku, kde v pětierzetové bitvě zvítězili Andrea Drengubáková a Vojtěch Bláha.

Jedenáctou sezonu domácího seriálu zakončí o víkendu 23. - 24. září krušnohorský Endurorace Klíny.

Cyklokrosová sezóna odstartovala, Zemanová bronzová

Po světě se pomalu rozjíždí cyklokrosová sezóna. Již roky je jedním z prvních závodů na evropském kontinentu Grand Prix v německém Lützelbachu. Čeští závodníci získali důležité body do mezinárodního žebříčku UCI. Bronz vybojovala v závodě kategorie C2 česká šampionka Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) a solidní výkon předvedl i Václav Ježek (Brilon Racing Team), jenž dojel mezi elitními muži šestý.

Redpoint Rallye Sudety 2023 znovu kořistí Kalašové a Bubílka

Milena Kalašová (K3 Performance a Michal Bubílek (Merida Bikeranch Team) obhájili svá vítězství na Redpoint Rallye Sudety z loňského roku. Zatímco Milena zvítězila před Lenkou Fridrichovou (Eleven Head CST Cyklolive) s náskokem více než sedmatřicetiminutovým, Michal Bubílek měl po 111 kilometrech, pěti hodinách a pěti minutách v cíli náskok jen necelé minuty před druhým Janem Jobánkem (Superior Team).

Milena Kalašová je zatím jedinou ženou, která dokázala dlouhé Sudety absolvovat pod šest hodin, letos se jí dokonce podařil zajet vůbec nejrychlejší čas, nejen svůj, ale celých Rallye Sudet. Na svém kontě má už čtyři vítězství, Michal Bubílek přidal ke svým triumfům z let 2020 a 2022 třetí zlato. Rekord na mužské trati dosud drží Jiří Friedl, ten v roce 2012 zajel 115km trasu za 4:43:20 hod. - mimochodem i tehdy byl druhý Jobánek...

Více informací o 29. ročníku Rallye Sudet připravujeme...

SP Les Gets 2023: výsledky DHI

Junioři:

1. Ryan Pinkerton (USA, GT Continental) 3:25.358 min.
2. Jon Mozell (CAN, Forbidden Synthesis) +3.727 sek.
3. Evan Medcalf (USA, Evolve Racing) +3.778
...
kvalifikce - 40. Ondřej Kolečík (Kellys Factory)  3:43.913 min.

SP Les Gets 2023: výsledky short track Elite

Ženy
1. Puck Pieterse (NED, Alpecin Deceuninck) 20:28 min.
2. Evie Richards (GBR, Trek Factory) +0:01
3. Alessandra Keller (SUI, Thömus Maxon) +0:03
4. Haley Batten (USA, Specialized Racing) +0:14
5. Loana Lecomte (FRA, Canyon Cllctv) +0:17

Průběžné pořadí SP XCC po 6 závodech
1. Pieterse 1080 bodů, 2. Keller 1050, 3. Ferrand-Prevot 850, 4. Richards 836, 5. Stigger 834... 33. Čábelická 226

Rallye Sudety 2023 připraveny, přihlášení je stále možné

Devětadvacátý ročník Rallye Sudety již hlasitě buší na startovní bránu, jeden z nejblíbenějších domácích maratonů startuje v sobotu 9. září v Teplicích nad Metují. V tuto chvíli je trať Redpoint Rallye Sudety označena, suchá a 100% sjízdná. Do závodu je přihlášeno 676 startujících, dodatečné přihlášky jsou stále otevřeny, startovné je ale možné zaplatit už pouze na místě u registrace v hotovosti. Stejně tak jakékoli změny jsou možné už jen na místě. Kancelář závodu v městském kině bude otevřena v pátek 8. září od 17 do 22 hodin a v sobotu 9. září od 6:30 do 8:30 hodin.

SP Les Gets 2023 - výsledky short track U23

Ženy U23
1. Ronja Blöchinger (SUI, LIV Factory) 18:19 min.

Závěrečný díl Gravel Bohemia Cupu se jel v Krkonoších

Poslední díl Gravel Bohemia Cupu, nultého ročníku Českého poháru na garvelu, hostily v sobotu Krkonoše v rámci Krkonošské 70. Vítězství na 70 km dlouhé trase s výjezdem na Česrnou horu vybojoval Petr Posíšil (Jaroslav Kulahvý Cycling Team), jenž porazil druhého Pavla Svobodu (Vokolek) a třetího Michala Petra (INS). Mezi ženami zvítězila Michaela Gerychová (Kupkolo.cz).

05.09.2023 - Závody - Tomáš Ježek gravel

Petr Vakoč ovládl další závod Gravel World Series

Další podnik Gravel World Series ovládl Petr Vakoč (Canyon Isadore), a závod La Monserrato. S konkurencí si Petr ve 125 kilometrů dlouhém závodě poradil bravurně, druhému Janu Bakelantsovi (BEL) nadělil více než 6 minut. Na třetím místě dojel Sebastian Schönberger (AUT, Human Powered Health).

Znojmo Burčák Tour - Výsledky

Další díl Kola pro život se jel v sobotu 2. září ve Znojmě. Závod opanoval v elitních kategoriích tým Česká spořitelna Accolade. V mužích zvítězil Jaromír Skála, v ženách Karla Löffelmann.

Barbora Vojta 6. na Světovém poháru v enduru

Ve francouzském Loudenvielle vybojovala Barbora Vojta (Unno) životní výsledek. Na světovém poháru v enduru získala 6. místo! Závod elitních žen ovládla domácí Isabeau Courdurier (FRA, Lapierre Zipp), domácí jezdec vítězil i v elitních mužích, a to Youn Deniaud (FRA, Giant Factory).

Shimano konečně vypouští dvanáctkové gravelové GRX

Po dlouhých měsících, nebo možná spíše letech, kdy se o tom jen diskutovalo, se Shimano posouvá do dvanáctirychlostní kategorie také se svými gravelovými řadícími sadami GRX.

Sudetoman žije! Po deseti letech se obnovuje tradice

Po deseti letech obnovili organizátoři závodu Rallye Sudety tradiční kombinaci silničních a bajkových Sudet, kde se bude sčítat absolutní pořadí na dlouhých tratích (111 km + 170 km) a středních tratích (60 km a 90 km). Podle nejnižšího součtu pořadí budou vyhlášeni a odměněni Velký a Malý Sudetoman a Velká a Malá Sudetolady. V případě shodného součtu bude rozhodovat nižší součet časů.

Naposledy tuto soutěž v roce 2013 vyhráli Roman Šťastný a Dáša Svěráková, resp. Lukáš Bukovský a Jitka Pešinová. Vítězi předchozích ročníků byli také například Jan Hruška (2009), Tomáš Kalojíros (2012), Michal Kaněra (2008 a 2010) nebo Marek Rauchfuss (2007). Více v přehledu vítězů.

Takže neváhejte a přihlaste se ještě dnes, protože uzávěrka je 31. 8. 2023 o půlnoci a v tuto chvíli je ve startovní listině již více než 500 startujících z pěti zemí. Rallye Sudety jsou na programu 9. září 2023.

Lawi Tour Classic - Výsledky

Gravelový a silniční závod terénními úseky se dnes jel ve Vinařicích u Mladé Boleslavi. Vítězství na trase Road v délce 95 obhájil Filip Adel (Superior Team), mezi gravelisty na 75 kilometrů dlouhé trase vyhrál Tomáš Strnka (PSG Mechanix).