1. Annemarie Worst (NED) 43:47 min.
2. Ellen Noble (USA) +0:09
5. Evie Richards (GBR) +0:25
4. Laura Verdonschot (BEL) +1:07
5. Manon Bakker (NED) +1:41
6. Nikola Nosková +1:44
...
16. Jana Czeczinkarová +3:57
30. Tereza Vaníčková +6:34
36. Martina Kukulová +7:56
1. Thomas Pidcock (GBR) 41:24 min.
2. Daniel Tulett (GBR) +0:37
3. Ben Turner(GBR) +0:44
4. Loris Rouiller (SUI) +:51
5. Antione Benoist (FRA) +1:23
...
21. Jan Gavenda +4:13
27. Šimon Vaníček +5:06
34. Tomáš Kopecký +6:07
41. David Honzák +6:34
59. Jakub Schierl -2 kola
Osmašedesáté mistrovství světa startuje! Dnes jsou na programu tři starty: 11:00 junioři, 13:00 ženy U23 a 15:00 ženy Elite. Celkem se představí 11 českých reprezentantů.
I druhá etapa španělského etapového závodu Costa Blanca Bike Race 2017 se stal triumfem česko-španělského páru Jan Škarnitzl a Sergio Mantecon. Dvanáctikilometrovou trať s cílem na vrchu zvládli za 31:31 min. Druhý skončil Hans Becking (NED) a Didier Bats (BEL) se ztrátou 33 vteřin. Závod žen také ovládlo duo složené z olympijské vítězky na silnici Anne van der Breggen (NED) a bikerky Margot Moschetti (FRA).
Třetí etapa Costa Blancy nabídne 55 kilometrů s 1500 metry převýšení. Honza se Sergiem budou muset uhájit náskok minutu a půl.
Nemilá zpráva dorazila z úst Petra Dlaska, reprezentačního trenéra českých cyklokrosařů: „Adam nebude v neděli startovat, další jeho vyšetření bohužel ukázalo vlásečnicovou prasklinku. Během týdne se Adam zkoušel dát zdravotně do pořádku, ale nepovedlo se," informoval Dlasky. "Je to pro nás velká ztráta. Tím jsme přišli o jedno medailové želízko,“ dodal.
Dvacetiletý Adam si při pádu ve finálovém závodě Světového poháru v Hoogerheide poranil obratel. Bolestivé zranění zad nejprve prokázalo po bezprostředním rentgenu lehce ohnutý obratel, jenže o několik dní později stále přetrvávající bolesti nakonec znemožnily start na světovém šampionátu.
Do čtyřdenního etapového závodu Costa Blanca Bike Race ve Španělsku vstupilo česko-španělské duo Jan Škarnitzl a Sergio Mantecon vítězně. Úvodní etapu dlouhou 50 km s převýšením 1700 metrů vyhráli v čase 2:31 hod. Minutu a pět vteřin za nimi zaostala druhá italsko-kolumbijská dvojice Hector Paez a Pietro Sarai. Mezi ženami zvítězil pár Margot Moschetti a Anna van der Breggen.
"Sergio za to vzal chvilku po startu, kde byla asi dvacetiminutová cross-country sekce a právě tam roztrhal skupinu, ze který se i sám odpoutal. Na první feedzoně lehce zpomalil, abych docvakl asi 15 vteřin, který jsem na něho ztrácel. Následovalo stoupani do 1000 m.n.m., kde nás v polovině skočily dvě dvojice, ale stabilním tempem jsme na vrcholu byli druzí a na vedoucí kluky Paeze a Saraie jsme ztráceli cca 30 vteřin. Ve sjezdu jsme je doskočili a šli přes. Na trailech poblíž Finestratu jsme dokázali ještě pár vteřin přidat. Pro mě to ale bylo dost těžký, včera odpoledne jsem dostal nějakou zimnici a večer šla teplota lehce přes 37, moc jsem nespal, ale ráno to vypadalo poměrně dobře. V závěru závodu to ale nebylo ono. Zítra je časovka a i docela doct času na odpočinek, tak se zkusím ještě trochu oklepat," informuje ze Španělska Honza Škarnitzl.
Zítra, jak už nastínil Škarna, je na programu časovka. Ta měří jen 12 kilometrů, ale stoupá hodně vysoko a cíl je na kopci, převýšení činí 600 m.
Na soupisce nizozemského cyklistického svazu KNWU je celkem 26 jmen, která se představí na víkendovém mistrovství světa cyklokrosařů v lucemburském Bieles. Jedenatřicetiletý Lars Boom, mistr světa z roku 2008, je mezi nimi. Jméno silničáře a milovníka cyklokrosu Booma příjemně překvapilo jeho fanoušky, kteří po jeho nepříliš oslnivých výsledcích z terénu (11. Zolder, DNF. Fiuggi, 8. mistrovství Nizozemska) ani moc nevěřili, že by se mohl do reprezentačního dresu obléknout.
Vloni skončil na světovém šampionátu na 14. místě, letos opět věří v umístění v první patnáctce, ale nemožná není ani top desítka. "Wout van Aert a Mathieu van der Poel jsou v jiné lize, ale za těmito dvěma psy je možné v desítce skončit," nechal se slyšet Boom, který tak bude po jmenované dvojici favoritů pouhým třetím exmistrem světa na startu. Ostatní šampioni z posledních 10 let budou mimo: Zdeněk Štybar (2010, 2011, 2014), Sven Nys (2013) a Niels Albert (2009, 2012).
Mezi zveřejněnými jmény chybí obhájkyně loňského titulu Thalita de Jong, která se zranila v prvním kole finálového dílu SP v Hoogerheide. Vinou přetržených vazů v koleni se musí kola vzdát na 4 týdny.
O pět závodníků více než českých reprezentantů si oblékne dres cyklokrosové velmoci Belgie během víkendového mistrovství světa v Bieles v Lucembursku. Šéftrenér belgických krosařů nejpočetnějí obsadil mužké kategorie U23 a Elite. Sedmičce eliťáků pochopitelně vévodí obhájce titulu Wout van Aert, který vynechat závěrečný závod SP v Hoogerheide. Podle všech informací od SP ve Fiuggi odpočíval kvůli bolestem kolene a teprve včera opět sedl na kolo.
"Dnes ráno jsme spolu trénovali a to bylo docela v pořádku," komentuje situaci šéf Woutova týmu Niels Albert. "Ta bolest není úplně pryč, ale je to snesitelné, Wout musí trénovat se zaťatými zuby."
Česká cyklokrosová reprezentace představila své partnery pro rok 2017. Po 18 letech dochází ke změně cyklokrosového reprezentačního dresu, kdy firmu Škoda Auto a.s. nahradí noví partneři, a to společnosti ČEZ a.s., Janev a KCK Cyklosport – Mode s.r.o. propagující značku Force. Tito noví partneři se připojí k tradičním podporovatelům cyklokrosu společnostem Toi Toi sanitární systémy s.r.o., Kalas Sportswear s.r.o., Louda Auto a.s. a Sierra Sport s.r.o., zastupující firmu Hi-tec.
"Věříme, že noví i stávající partneři cyklokrosu přinesou finanční stabilitu k zajištění činnosti reprezentačního družstva, které tím získá podmínky pro kvalitní přípravu. Jsme pevně přesvědčeni, že se to odrazí ve sportovních výsledcích a navážeme tím na bohatou cyklokrosovou tradici České republiky. Sluší se poděkovat společnosti Škoda Auto a.s. za dlouholetou spolupráci s cyklokrosovou reprezentací, během které dosáhli čeští cyklokrosaři mnoha pódiových umístění," uvádí Petr Balogh šéf cyklokrosové komise ČSC.
V novém oblečení se česká cyklokrosová reprezentace poprvé představí tento víkend při mistrovství světa v cyklokrosu v Lucembursku. Vedení cyklokrosové komise ČSC se podařilo zajistit, ve spolupráci s Českou televizí, přímé přenosy ze všech pěti závodů světového šampionátu.
To bude panečku tým! Jeden z nejstarších a nejúspěšnějších týmů na světě Luna Pro (nyní uváděn jako Clif Pro) získal další obrovskou posilu: Američanku Leu Davison. Třiatřicetiletá vicemistryně světa dosud oblékala dres Specialized Racing, v jehož službách vybojovala světový bronz v Hafjellu 2014 a stříbro v Novém Městě 2016.
Lea se tak stane týmovou parťačkou Kateřiny Nash, Catherine Pendrel a Georgie Gould.
Nechte se vtáhnout do německé základny ve Schweinfurtu, kde vzniká špičková sada Sram Eagle...
Exkluzivní rozhovor s Ondřejem Cinkem pro vás připravil partnerský web Supercycling.cz. Cimbál má za sebou premiérový start na silnici, pokud vám to uniklo, tak vězte, že jím nebylo nic menšího než australský etapový závod Tour Down Under. Talentovanému bikerovi, který se na skloknu loňské sezony rozhodl pro přestup na silnici, se v okolí Adelaide dařilo nadmíru dobře...
"Z celkového pohledu jsem strašně spokojený, stejně jako všichni v týmu. Nikdo z nás nečekal, že by to mohlo být až takové. Podle pohybu v balíku prý vůbec nebylo znát, že to byly moje první závody. To mě potěšilo. Navíc jsem dokázal být celkem vpředu bez nějakého velkého tréninku...." uvádí Cimbál v rozhovoru pro Supercycling.cz /celý rozhovor čtěte ZDE/
Výsledky ženy Elite:
1. Marianne Vos (NED, WM3 Pro) 42:48 min.
2. Lucinda Brand (NED, Sunweb) +0:13
3. Annemarie Worst (NED) +0:15
4. Sanne Cant (BEL) +0:17
5. Laura Verdonschot (BEL) +0:21
6. Evie Richards (GBR) +0:22
7. Kateřina Nash (Luna Pro) +0:22
...
43. Pavla Havlíková (KC Kooperativa) +3:02
52. Martina Kukulová (Cyklo team Kolárna) +3:53
58. Tereza Vaníčková (Ivar CS Author) +5:04
66. Nikola Bajgerová (KC Kooperativa) +7:05
Celkové pořadí SP 2016/2017
1. de Boer 484 bodů, 2. Cant 395, 3. Nash 393, 4. van Loy 353, 5. Lechner 298.... 23. Havlíková 160, 32. Nosková 131, 73. Czeczinkarová 34, 79. Mikulášková 29, 90. Bajgerová 20, 91. Kukulová 20
Seriál běžkařských závodů Stopa pro život pokračoval svým druhým dílem v Novém Městě na Moravě, v jeho rámci se také jel večerní závod fatbiků na 21 kilometrů. Ze 40 přihlášených jej nejrychleji zvládli Tereza Mathová a Milan Fajt.
Passion. Challenge. Motivation. To je podtitulek filmu Road2Rio, který vznikal celé dva roky. Štáb ASF Studio natáčel stříbrnou medailistiku z Olympijských her v Riu de Janeiro Maju Wloszczowskou a celý tým Kross Racing. Téměř 40minutový dokument o cestě do Ria spatřil světlo světa teprve nyní, rozhodně ale stojí za to si ho pustit. Nakoukněte do zákulisí příprav nejen samotné bikerky, ale dozvíte se, jak vznikal olympijský speciál Kross Level B+
Premiéru má za sebou Fat Bike Night Race na pražském Zličíně. V mrazivém počasí, kdy teploměr pořadatelů cykloobchůdku Café Calabrone ukazoval téměř dvanáct pod nulou, se sešlo šestnáct odvážlivců, včetně jedné fatbikerky.
Okruh jako první proletěl ve skvělém čase Jirka Chyba, a to za 36:34,50 min. Statečně se ho do posledního kola držel Milan Hanyk, v cíli nakonec stříbrný, třetí skončil Jan Bartůněk. Všichni tři využili nabídky a jeli na půjčených kolech Kona Wozo.
Kategorii žen vyhrála Zdeňka Křivancová. "Mám radost, že vše probíhalo v zábavné atmosféře a myslím, že si to dost užili. V našem zázemí Café Calabrone se podávala horká polévka, burittos s tuňákem a spousta sladkého, po vyhlášení se sedělo dlouho do noci a popíjely se jamajské rumy. No, akce se opravdu povedla :-)" informuje Martin Jarouš, šéf Calabrone a hlavní organizátor.
Mallorka, skialpy, fatbike a Kanáry. Takový byl tréninkový program v posledním měsíci dvojnásobného olympijského medailisty Jaroslava Kulhavého. Ten se v těchto dnech společně připravuje s reprezentačním výběrem bikerů do 23 let na jednom z Kanárských ostrovů - Fuerteventura. Společnost jim dělají nejenom náročná, táhlá stoupání, ale také ostrý vítr, který těžké, mnohahodinové tréninky ještě více ztěžuje. Po boku olympijského vítěze trénují naši úspěšní mladí bikeři, Jana Czeczinkarová, Adéla Šafářová a Jan Vastl.
"Tréninky se pohybují od 4 do 5,5 hodin a jsou skutečně velice náročné, vzhledem k profilu a větru. Část tréninků jedeme společně a pro část se rozdělujeme, holky mají samozřejmě trochu odlišný režim. Celý tým je v pořádku i díky masérovi Petrovi Vláškovi, který je tady neustále v permanenci. Zatím příprava na sezonu probíhá podle předpokladů, bez komplikací. Po podzimním odpočinku a tréninkových campech reprezentace MTB a soustředění Dukly je na tom výrazně dobře Jana Czeczinkarová a vůbec není od věci uvažovat o jejím případném startu na MS v cyklokrosu a Jana už v tomto směru má také upravený aktuální trénink," přibližuje dění na Fuerteventuře reprezentační trenér Viktor Zapletal.
Ovšem nezahálí ani další členové bikové reprezentace. Olympionik Jan Škarnitzl odcestoval do Andalusie, kde se připravuje na start etapového závodu dvojic, který absolvuje společně se Španělem Manteconem.
Bronzový medailista mistrovství Evropy i světa v maratonu Kristian Hynek odcestoval i s celou svou rodinou na dlouhodobou přípravu do Jihoafrické republiky a soustředí se zde na nejpopulárnější bikový etapový závod, Cape Epic.
V plné přípravě na cyklokrosové mistrovství světa jsou pak další dvě opory reprezentace MTB, Katka Nash a Jan Nesvadba.
Český sjezdař Matěj Charvát dál pokračuje ve svém objevování trailů v Thajsku. Po úvodním dílu představuje i druhý. Chiang Mai je město, do kterého když se chcete trošku vžít, týden vám rozhodně stačit nebude. Zima je tu ale příznivá, traily na kolo výborný a tak Matějovi nebrání nic v tom zde týdnů přečkat hned několik. "Rozhodně si dejte ale pozor na psy. Není to sice tak hrozný jako třeba v Indonésii, ale po tom, co po mě jeden loni čapnul zubama, tak jsem trošku ostražitější. Musíte si ale věřit. To, že se jich bojíte poznají a rozhodně to situaci nepomáhá. Naopak jsem překvapen relativně klidnějším provozem na silnicích. Thajci jsou klidní, netroubí a dodržují pravidla. Dokáží ale překvapit. Při honu na místní KOMy (strava) na DH trati vyletíš ze zatáčky a najednou to před tebou kropí dolů skútr s přepravkama, že ani nevidíš řidiče. V Asii prostě není dané co jde a nejde. Když to dokážeš, můžeš.“
Ve svých 22 letech získala Jenny Rissveds na švédském sportovním galavečeru ocenění za olympijské zlato v Rio de Janeiru. Absolutní vítězkou kategorie Sportovkyně roku se stala plavkyně Sarah Sjöström, trojnásobná medailistka z Ria (1x zlato, 1x stříbro a 1x bronz), bikerka dostala cenu "výkon roku".
Ve Švédsku stále ještě poměrně neznámá olympijská vítězka Rissveds tak na sebe upozornila nejen svou černou večerní róbou, ale také děkovnou řečí. V ní totiž kromě děkovačky rodičům také vyzdvihla výkon moderátora večera, který kdysi jako uprchlík plaval sedm hodin v moři, aby se dostal na svobodu. "Co je můj výkon proti tomu vašemu," řekla a sklidila standig ovations!
Bláto rozhodně k cyklokrosu patří. Belgičané se v něm dokonce vyžívají. Jenže není bahno jako bahno. To, které bylo v neděli na Světovém poháru v Itálii není k vidění často. Spojení technického okruhu a počasí mělo za výsledek doslova kluziště. Málokterý závodník absolvoval lesní úsek čistě, pádů byly desítky.
"Jsem rád, že jsou všichni naši v pořádku a že to přežili ve zdraví,“ říká reprezentační kouč Petr Dlask v rozhovoru na Cyklokros.cz. "Odpoledne trať už hodně povolila, na kluzkých místech se objevilo blátíčko. To se v závodě samozřejmě projevilo, docházelo k velkému množství nebezpečných pádů. To nakonec odnesl zraněním mistr Evropy Belgičan Toon Aert nebo domácí Italka Arzuffi," prozrazuje Dlask jména dvou závodníků, kteří nedělní klání odnesli nejhůře.
Už tento víkend se jede finálový závod Světového poháru cyklokrosařů v nizozemském Hoogerheide.